Adwokaci generalni walczą na Instagramie dla dzieci

Adwokaci generalni walczą na Instagramie dla dzieci

Media społecznościowe mogą być bardzo atrakcyjne dla dzieci, ale niewielu powie, że jest to dla nich zdrowe środowisko. To skłoniło kilku amerykańskich prokuratorów generalnych do wywarcia nacisku na dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga, aby nie uruchamiał Instagram Kids. W chwili pisania tego tekstu nie wiadomo, czy udało się go przekonać.

Prokuratorzy generalni wysyłają list do Zuckerberga

Ten problem jest tak stary, jak same sieci społecznościowe. Kiedy mój syn miał kilka lat, tworzył tajne konta na Myspace i kłamał na temat swojego wieku. Odkryłbym i usunąłbym konto. Znajdzie sposób, żeby to zrobić ponownie.

Dzieci muszą kłamać na temat swojego wieku, ponieważ nikt poniżej 13 roku życia nie może mieć własnego konta dzięki ustawie o ochronie prywatności dzieci w Internecie. Wiele dzieci nawet kłamie na temat swojego wieku za zgodą rodziców.

Naag Brothers Instagram Kids

W marcu plany Zuckerberga wyszły na jaw. Plany wymagają sieci społecznościowej tylko dla dzieci. Instagram Kids będzie skierowany do osób poniżej 13 roku życia.

National Association of Attorneys General (NAAG) próbuje powstrzymać Instagram Kids. Grupa pisała o obawach dotyczących bezpieczeństwa i potencjalnych szkodach spowodowanych przez taki plan w swoim list do Zuckerberga.

Wszystkich 44 prawników generalnych zasugerowało, że media społecznościowe mogą być szkodliwe dla dzieci. Dodał, że Facebook ma historię nie chroniąc dzieci, niezależnie od platformy. Na przykład po uruchomieniu Facebook Messenger Kids błąd umożliwiał dzieciom dołączanie do czatów grupowych z nieznajomymi.

Naag Instagram Kids Phone

„Wygląda na to, że Facebook nie odpowiada na potrzebę, a raczej ją tworzy, ponieważ ta platforma przyciąga głównie dzieci, które w innym przypadku nie miałyby lub nie miałyby konta na Instagramie. Krótko mówiąc, platforma Instagram dla małych dzieci jest szkodliwa z wielu powodów. Prokuratorzy generalni wzywają Facebooka do rezygnacji z planów uruchomienia tej nowej platformy ”- napisali prokuratorzy generalni.

Czytać  Usługa muzyczna TikTok może być kolejnym projektem Byte Dance

NAAG wyjaśnił niektóre z powodów, które skłoniły ich do wystąpienia przeciwko Instagram Kids. Obejmowały one badania pokazujące, że media społecznościowe są szkodliwe dla dzieci, obawy dotyczące cyberprzemocy, drapieżników korzystających z platformy, dzieci, które nie są chronione w przeszłości oraz dzieci, które nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi niebezpieczeństwami, z którymi mogą się spotkać.

Czy mogło być gorzej?

Raporty cytowane przez NAAG wskazywały na 200-procentowy wzrost wykorzystania Instagrama do atakowania i wykorzystywania dzieci. Ten wzrost nastąpił w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. W zeszłym roku między Instagramem a Facebookiem zgłoszono 20 milionów zdjęć przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci. Musisz założyć, że wiele z nich nie zostało nawet zgłoszonych.

Naag Instagram Kids Computer

Innym obraźliwym zachowaniem, które jest ofiarą dzieci w mediach społecznościowych, jest cyberprzemoc. Czterdzieści dwa procent młodych użytkowników Instagrama zgłosiło, że padło ofiarą cyberprzemocy. Czasami prowadzi to do tego, że dzieci odbierają sobie życie.

Prowadzi to do pytania, jak bardzo mogłoby się pogorszyć dzięki dedykowanej platformie tylko dla dzieci. Miejmy nadzieję, że prokurator generalny będzie w stanie przekonać Zuckerberga do rezygnacji z planów dotyczących Instagram Kids.
,
Czytaj dalej, aby poznać inne świetne sposoby na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie.

Czy ten artykuł jest przydatny?