Aby kontynuować pomoc na Ukrainie, Google dodaje naloty do służb.

Google Aid Ukraine Featured

Google otrzymuje wiele krytyki za wiele swoich praktyk konsumenckich, ale jest to czas, kiedy Alphabet postępuje właściwie. W obliczu panującego obecnie na Ukrainie mroku Google wkracza i korzysta ze swoich usług, aby zapewnić pomoc, ostatnio wdrażając system nalotów, który ma ostrzegać obywateli, gdy nadejdzie czas, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo.

Poprzednie działania Google na Ukrainie

Google od początku miesiąca pomaga Ukrainie. 1 marca firma ogłosiła przekazał 15 milionów dolarów w imieniu Google.org i pracowników firmy. 5 milionów dolarów z kampanii dopasowywania pracowników, 5 milionów dolarów bezpośrednich dotacji i 5 milionów dolarów kredytów reklamowych przyznano, aby pomóc „zaufanym organizacjom humanitarnym i międzyrządowym połączyć ludzi z ważnymi źródłami pomocy i informacji w zakresie przesiedleń” .

Błąd Google dodał również pomoc poprzez swoje usługi. Dodano alert SOS w wyszukiwaniu osób poszukujących informacji o uchodźcach i ewakuacji, aby wyświetlić zasoby ONZ dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl. Google wyłączył również niektóre funkcje Map na Ukrainie, które pokazują natężenie ruchu i zatłoczony obszar, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności.

Pomoc Google w wyszukiwaniu na Ukrainie

To nie jest zupełnie nowe w Google. Od jakiegoś czasu ma do czynienia z rosyjskimi hakerami. Twierdzi, że wydał „setki ostrzeżeń przed atakami wspieranymi przez rząd na Ukrainie przy użyciu produktów takich jak Gmail”. Zablokował również próby hakerów, zauważając, że firma „nie zaobserwowała w rezultacie żadnego naruszenia kont Google”.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa Google, „Advanced Protection Program”, służy do ochrony kont Google „użytkowników wysokiego ryzyka na Ukrainie”, a „Project Shield” zapewnia bezpłatną i nieograniczoną ochronę przed atakami DDoS w ponad 150 ukraińskich witrynach.

Trzy dni po pierwszym ogłoszeniu Google poinformowało, że rozszerzyło program, aby strony ukraińskiego rządu, ambasady i inne sąsiednie rządy mogły pozostać online. Dołożyła również kolejne 10 milionów dolarów do swojego finansowania.

Pomoc Google dla Ukrainy Yt11

Kanały YouTube połączone z rosyjskimi placówkami finansowanymi przez państwo zostały zablokowane przed reklamowaniem lub zarabianiem na swoich treściach. Usunięto niektóre kanały, które naruszały Wytyczne dla społeczności.

Czytać  Kalifornia pozwala samochodom autonomicznym na pobieranie opłat od pasażerów

Środki Google Cloud są wykorzystywane do rozszerzania bezpłatnych usług o „zaopatrzenie medyczne, pomoc żywnościową i pomoc dla uchodźców”. Google zrezygnował również z opłat za połączenia międzynarodowe z Ukrainy i Ukrainy z USA w Google Voice i Google Fi”.

Zaktualizowane wysiłki Google

Google nie spowalnia swojej pomocy. Najpierw zawierał ukraiński alarm w Google Play, aby pomóc ludziom uzyskać alerty o nalotach. Obecnie współpracuje z ukraińskim rządem nad uruchomieniem systemu szybkiego ostrzegania o nalotach na telefony z systemem Android na Ukrainie. Współpracuje z istniejącymi systemami ostrzegania i opiera się na ostrzeżeniach już wysłanych przez ukraiński rząd.

Pomoc Map Google na Ukrainie

Ponadto Google pozwala ukraińskim właścicielom hoteli na umieszczanie w swoich profilach firmowych informacji, czy mają „bezpłatne lub zniżkowe zakwaterowanie dla uchodźców”. Lokalne firmy mogą również publikować informacje o usługach dla uchodźców i pomocy na swoich profilach w wyszukiwarce i Mapach. Kampus Google for Startups w Warszawie zapewnia wsparcie prawne i psychologiczne organizacjom pozarządowym.

Wreszcie, Google podniósł stawkę swojej działalności w Rosji: monetyzacja, płatności, reklamy, nowe subskrypcje w chmurze itp. zostały wstrzymane. Jednak bezpłatne usługi, takie jak Gmail i YouTube, nadal działają w Rosji.

Następnym razem, gdy przeczytasz coś o praktykach biznesowych Google, na przykład o planach ochrony prywatności, pamiętaj też o dobru, jakie robisz dla mieszkańców Ukrainy.

Czy ten artykuł jest przydatny?