9 szablonów CV w Dokumentach Google, które powinieneś sprawdzić

9 szablonów CV w Dokumentach Google, które powinieneś sprawdzić

Tworzenie CV od podstaw może być przytłaczające. Na szczęście dostępnych jest wiele szablonów Dokumentów Google, które ułatwiają życie. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić dane w szablonach CV, aby pasowały do ​​Twojego profilu, a Twoje CV będzie kompletne. Wybraliśmy najlepsze bezpłatne szablony CV w Dokumentach Google dla niedawnych absolwentów, profesorów, studentów, specjalistów i innych osób. Przyjrzyjmy się im.

1. Szablony CV Dokumentów Google

Aby rozpocząć, nie musisz szukać gdzie indziej, ponieważ Dokumenty Google oferują pięć bezpłatnych szablonów CV. Otwierany Dokumenty Google w przeglądarce i kliknij opcję „Galeria szablonów” u góry.

Galeria szablonów CV w Dokumentach Google

Wzory CV znajdziesz w sekcji CV. W zestawie: Swiss Writer, Serif, Coral, Mint Green i Modern. Niektóre mają dwie kolumny, a inne tylko jedną. Kliknij ten, który chcesz wyświetlić i/lub edytować.

Wybór galerii szablonów CV w Dokumentach Google

Notatka: Jeśli nie widzisz szablonów CV z Dokumentów Google, musisz zmienić język Dysku Google na angielski. W tym celu otwórz Dokumenty Google, a następnie przejdź do „Ikona ustawień -> Ustawienia -> Zmień ustawienia języka -> Angielski”.

2. Szablon CV Muse

ten Szablon CV Muse to dobry wybór, jeśli szukasz naprawdę prostego szablonu CV, aby szybko rozpocząć pracę. Posiada również sekcje dotyczące wolontariatu, umiejętności i edukacji. Ten szablon jest idealny dla nauczycieli i profesjonalistów.

Szablon Muse do CV w Dokumentach Google

Kliknij powyższy link, aby wyświetlić szablon. Jeśli chcesz go edytować, kliknij „Plik → Zrób kopię”. Spowoduje to utworzenie nowej kopii tego szablonu na Twoim Dysku Google/Dokumentach Google. Otwórz go i rozpocznij edycję, pamiętając o usunięciu wszelkich instrukcji z szablonu. Wybierz instrukcje i naciśnij Kasować klucz.

3. Szablon CV Khanya

ten Szablon CV Khanya to elegancki dwukolumnowy szablon CV. Oprócz podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, numer i profile w mediach społecznościowych, istnieją symbole zastępcze dotyczące doświadczenia, wykształcenia, celów i umiejętności. Górne i dolne krawędzie tego szablonu mają obramowania, które możesz łatwo usunąć, jeśli chcesz.

Szablon CV Dokumentów Google Khanya

Kliknij link, aby otworzyć ten szablon, a następnie „Plik → Utwórz kopię”. Ten szablon może być używany przez wszystkie typy osób, w tym studentów i specjalistów. Uczniowie powinni usunąć nagłówek „Doświadczenie” i zastąpić go „Doświadczenie wolontariatu”.

4. Harvard szablon CV

Jeśli wolisz klasyczne, jednokolumnowe CV, Harvard szablon CV jest dla Ciebie. Jest to prosty szablon CV z punktorami. Doświadczenie zawodowe, wykształcenie i dodatkowe umiejętności są zawarte w sekcjach rodzimych.

Szablon CV w Dokumentach Google na Harvardzie

Aby użyć tego szablonu, kliknij przycisk „Utwórz kopię” po otwarciu linku. Zobacz także szablony Chicago i Classic, które są dwiema wersjami Harvardu.

Czytać  Najlepsze konwertery stref czasowych do łatwego programowania

5. Czarno-białe CV

Ten Czarno-białe CV to stylowy szablon, który skupia się na Twoim zdjęciu i sekcji „O mnie”. Zarówno dane kontaktowe, jak i ich dane kontaktowe znajdują się w widocznym miejscu w lewej kolumnie, podczas gdy wykształcenie, doświadczenie i umiejętności są wymienione po prawej stronie.

Szablon CV Goodocs w Dokumentach Google

Otwórz link i kliknij przycisk „Edytuj szablon”. Wybierz szablon w rozmiarze US Letter i A4, a następnie kliknij „Utwórz kopię”.

6. Wzór CV PAVLOS

ten Szablon CV Pavlos najlepiej opisać go jako elegancki i nowoczesny. Akcentowane różnymi odcieniami turkusu sekcje dotyczące profilu, doświadczenia, wykształcenia, referencji i umiejętności znajdują się w tym dwukolumnowym szablonie CV z miejscem na zdjęcie.

Szablon CV Dokumentów Google Resumgo Palvos

Jedynym minusem jest to, że elementy zostały dodane przez Rysunki Google. Dzięki temu podczas edycji danych cała zawartość zostanie otwarta w Rysunkach Google. Pamiętaj, aby po przeczytaniu instrukcji usunąć ostatnią stronę szablonu CV.

Kliknij link i naciśnij przycisk „Utwórz kopię”. Jeśli bezpośredni link nie działa, pobierz oficjalny szablon strony internetowej. Sprawdź także ciekawsze Dokumenty Google szablony CV z resumgo.com.

7. Szablon wznowienia Grigie

ten Szablon CV Grigie Jest podzielony na trzy sekcje: nagłówek, pasek boczny i sekcję główną. Nagłówek zawiera również symbol zastępczy obrazu do dodania własnego obrazu. Jeśli jednak nie chcesz dołączyć obrazu, usuń pole obrazu.

Szablon CV Grigie w Dokumentach Google

Aby pobrać ten szablon z Dokumentów Google, użyj powyższego linku. Przewiń w dół i kliknij „Otwórz w Dokumentach Google”, a następnie „Utwórz kopię”.

8. Wyróżniający się szablon cv

Jeśli jesteś doświadczonym profesjonalistą, ten szablon Polecane-cv zapewni Ci wystarczająco dużo miejsca i formatowania, aby wyświetlić listę poprzednich funkcji. Witryna Standout-cv zawiera kilka list przykłady tego szablonu w użyciu.

Wznów szablon Dokumentów Google

9. Elegancki szablon CV

Wreszcie jest Elegancki szablon CV z Beamjobs. Oprócz doświadczenia zawodowego, w tym szablonie można bardziej wyeksponować dalsze umiejętności. Ten szablon może być używany między innymi przez inżynierów oprogramowania, nauczycieli i menedżerów.

Elegancki szablon CV w Dokumentach Google

Bonus: jak korzystać z pliku CV w formacie Word w Dokumentach Google

Dostępna jest bardzo ograniczona kolekcja bezpłatnych szablonów CV z Dokumentów Google. Jeśli jednak przeszukujesz Internet w poszukiwaniu szablonów CV Microsoft Word, znajdziesz ich mnóstwo, więc dlaczego nie użyć szablonu Word w Dokumentach Google?

Czytać  Jak znaleźć i usunąć duplikaty w programie Excel

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Pobierz szablon Microsoft Word na swoje urządzenie. Będzie w formacie .docx. Niektóre witryny internetowe, które oferują bezpłatne szablony programu Word, obejmują:
  1. Otwórz Dysk Google w przeglądarce. Kliknij „Nowy”, a następnie „Prześlij plik”. Dodaj pobrany szablon Word.
Szablon CV w Dokumentach Google Plik do przesłania programu Word
  1. Otwórz szablon CV. Kliknij „Plik → Zapisz jako Dokumenty Google”. Zostanie utworzona nowa wersja szablonu w Dokumentach Google. Wróć do Dysku Google i otwórz nowo utworzony szablon Dokumentów Google.
Konwersja słów w szablonie CV w Dokumentach Google

Jeśli masz jakiekolwiek problemy podczas wykonywania powyższych kroków, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem, jak przekonwertować Word na Dokumenty Google. Możesz także stworzyć własne CV w programie Word.

Jak udostępnić CV z Dokumentów Google

Po zmodyfikowaniu szczegółów CV tak, aby pasowały do ​​Twojego profilu, nadszedł czas, aby udostępnić je rekruterom. Możesz wysłać im link do Dokumentów Google lub pobrać go jako plik PDF.

1. Udostępnij CV z Dokumentów Google

  1. Otwórz CV, które chcesz udostępnić, i kliknij przycisk „Udostępnij” u góry.
Przycisk wznowienia udostępniania Dokumentów Google
  1. Pojawi się okno „Udostępnij osobom i grupom”. Wpisz adresy e-mail osób, którym chcesz udostępnić CV. W ten sposób tylko dodane osoby będą mogły otworzyć link.
Dokumenty Google wznawiają udostępnianie osób

Alternatywnie możesz utworzyć link i udostępnić go. Pamiętaj, że każdy, kto ma link, może wyświetlić CV. W tym celu kliknij „Przełącz na dowolną osobę, która ma link”. Skopiuj link i wyślij go e-mailem, komunikatorami itp.

2. Konwertuj Dokumenty Google na PDF

Najlepszą praktyką jest konwersja Dokumentów Google do formatu PDF i udostępnianie ich innym.

  1. Kliknij „Plik → Pobierz → PDF” w dokumencie Dokumentów Google. Wybierz żądaną lokalizację na komputerze, z której chcesz pobrać plik PDF.
  2. Dołącz plik PDF do wiadomości e-mail i wyślij go potencjalnym pracodawcom.
Dokumenty Google CV Udostępnij plik PDF

Utwórz potężne CV

Szablony CV w Dokumentach Google stanowią jedynie podstawę do tworzenia CV. Efekt końcowy zależy od tego, jak jest sprzedawany i jak dobrze edytujesz szablon. Musisz dostosować swoje CV do rekruterów na podstawie opisu stanowiska. Skoncentruj się również na swoich umiejętnościach i dostosuj tytuły do ​​swoich potrzeb. Skopiuj sekcje, aby utworzyć bardziej podobne sekcje. Możesz również poprosić kogoś o pomoc przy Twoim CV, dodając go jako współtwórcę w Dokumentach Google.

Czy ten artykuł jest przydatny?