9 najlepszych aplikacji do rozmów wideo dla użytkowników mobilnych

9 najlepszych aplikacji do rozmów wideo dla użytkowników mobilnych

Połączenia wideo stały się nową normą od czasu wybuchu pandemii, ale przy tak wielu aplikacjach do wyboru, jaka jest najlepsza usługa dla użytkowników urządzeń mobilnych? Oto dziewięć aplikacji, które pomogą Ci prowadzić rozmowy wideo na Androida, iOS i w Internecie.

1. Google Duo

Duo to ekscytująca aplikacja Google do rozmów wideo, która działa płynnie na obu Android oraz ios platformy. Może być używany nawet wtedy, gdy dwaj uczestnicy mają różne urządzenia.

9 świetnych sposobów na wykonywanie bezpłatnych połączeń wideo w Duo

Usługa ma również wersja internetowa który pozwoli Ci nawiązać połączenie wideo z komputera. Dodatkowo użytkownicy mogą inicjować grupowe rozmowy wideo z maksymalnie 31 uczestnikami. Duo jest obecnie preinstalowane na wielu urządzeniach z Androidem, więc możesz nawet nie potrzebować dodatkowej aplikacji, aby rozpocząć wideoczat z rodziną i przyjaciółmi.

Duo jest bardzo łatwy w użyciu. Po prostu zaloguj się i zweryfikuj swój numer. Jakość wideo jest świetna, ale jeśli znajdujesz się w obszarze, w którym występują problemy z przepustowością, Duo automatycznie dostosuje jakość wideo, aby zapewnić łączność. Unikalną cechą Duo jest opcja Knock, Knock. Odtwórz kanał wideo rozmówcy, aby wiedzieć, kto dzwoni, po prostu szybko spoglądając na ekran.

2. WhatsApp

WhatsApp (ios, Android), należąca do Facebooka, to najpopularniejsza aplikacja do rozmów wideo, która ma ponad miliard aktywnych użytkowników. Jeśli lubisz czaty grupowe, WhatsApp umożliwi Ci prowadzenie wideorozmowy nawet z 8 osobami jednocześnie.

9 świetnych sposobów na darmowe rozmowy wideo WhatsApp

Przydatną funkcją tej aplikacji jest możliwość odrzucania połączeń i wysyłania wiadomości tekstowych. Ponadto podczas rozmowy możesz w dowolnym momencie łatwo przełączyć się na tylną kamerę, po prostu dotykając ekranu. Możesz także wyciszyć mikrofon.

Aplikacja nie zakłada z góry, jaka będzie prędkość Twojego Internetu. Oblicz prędkość podczas połączenia i dostosuj jakość wideo, aby działała najlepiej przy tej prędkości połączenia.

WhatsApp to także dostępne przez przeglądarkę a także w formie aplikacji internetowej, dzięki czemu masz dostęp do czatów z dowolnego miejsca.

3. Powiększenie

Dzięki nowemu koronawirusowi uwięzionemu w środku wielu ludzi, Zoom (ios, Android) rozmowy wideo stały się normą, jeśli chodzi o prowadzenie spotkań biznesowych, ale także towarzyskich ze znajomymi i rodziną. Wersja mobilna aplikacji oferuje uproszczoną wersję Powiększenie online doświadczenie.

9 świetnych sposobów na wykonywanie bezpłatnych połączeń wideo z zoomem

Nie oznacza to, że nie ma mnóstwa funkcji, z których można skorzystać w wersji mobilnej. Obejmują one planowanie spotkań, udostępnianie ekranu, transkrypcję na żywo, tła, tablicę, szyfrowanie czatów i nie tylko. Główne karty znajdują się na dole, w tym Spotkania i Czaty, Spotkania, Kontakty i Ustawienia.

Podczas gdy bezpłatny poziom Zoom pozwala na indywidualne czaty trwające do 24 godzin, spotkania grupowe z 3-100 uczestnikami są ograniczone do zaledwie 40 minut. Istnieją inne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę dla posiadaczy bezpłatnych kont, w tym brak dostępu do funkcji, takich jak transkrypcja na żywo, głosowanie lub cykl rozliczeniowy i warunki.

Czytać  6 sposobów na wysłanie wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru

4. Skype

Skype (ios, Android) to popularna usługa czatu online, rozmów głosowych i wideo, która umożliwia użytkownikom kontaktowanie się z innymi osobami za pomocą klienta Skype. Jest dostępny na urządzeniach mobilnych, a także jako aplikacja komputerowa.

9 świetnych sposobów na prowadzenie bezpłatnych rozmów wideo przez Skype

Skype umożliwia inicjowanie rozmów indywidualnych lub grupowych (do 100 uczestników). Aplikacja zawiera rozbudowane funkcje czatu wideo, które mogą być przydatne dla osób prowadzących małe firmy lub organizujących spotkania online. Obejmują one udostępnianie ekranu innym osobom, nagrywanie rozmów, aktywowanie napisów i nie tylko.

5. Niezgoda

Niezgodaios, Android) może nie być znany ze swoich funkcji czatu wideo, ale zawiera tę funkcję. Ponieważ jest to aplikacja skierowana głównie do graczy, ułatwia sesje gier online, w których możesz przesyłać strumieniowo zawartość ekranu do reszty grupy. Wbudowana w aplikację usługa przesyłania strumieniowego Go Live może obecnie obsługiwać do 50 osób podczas sesji przesyłania strumieniowego.

9 doskonałych sposobów na wykonywanie bezpłatnych połączeń wideo na Discord

Alternatywnie możesz mieć do 25 uczestników w prostej rozmowie wideo. Pod względem funkcji Discord nie jest tak bogaty, jak inne, które wymieniliśmy tutaj. Mimo to wszystko jest dostępne. Na urządzeniu mobilnym możesz łatwo przełączać się między kamerami oraz włączać i wyłączać kamerę i mikrofon. Rozmowy wideo są również dostępne w Klient sieciowy Discord.

6. Facebook Messenger

Komunikator facebookowy (ios, Android) ma przydatną funkcję czatu wideo, a biorąc pod uwagę popularność aplikacji, jest to prawdopodobnie najwygodniejsza opcja na liście. Aby rozpocząć czat wideo, otwórz z kimś dyskusję, a następnie dotknij małego przycisku czatu wideo w prawym górnym rogu. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz nawet konta na Facebooku, aby korzystać z Messengera.

9 świetnych sposobów na wykonywanie bezpłatnych połączeń wideo przez Messenger

Messenger obsługuje czaty jeden-do-jednego, a także czaty grupowe z maksymalnie ośmioma członkami. Jeśli chcesz zaprosić więcej osób, Messenger pozwala tworzyć pokoje, w których może dołączyć do 50 członków. Inne opcje obejmują filtry i możliwość wysyłania emotikonów, tak jak na czacie.

7. Wibracja

Wibracja (ios, Android) zaczynał jako aplikacja wyłącznie do połączeń głosowych, a teraz oferuje również nieograniczone rozmowy wideo i wiadomości. Jest dość podobny do Facebook Messenger, ale ma więcej funkcji. Aplikacja obsługuje grupowe połączenia wideo z maksymalnie 40 uczestnikami i jest dość popularna wśród użytkowników spoza USA.

9 świetnych sposobów na wykonywanie bezpłatnych połączeń wideo Viber

Nie musisz rejestrować się w aplikacji za pomocą nazw użytkowników, haseł lub aliasów. Po prostu użyj swojego numeru telefonu. Kompleksowe szyfrowanie Viber zapewnia bezpieczeństwo rozmów i połączeń grupowych oraz chroni Twoją prywatność. Inne funkcje Viber to kompaktowy interfejs, dostosowywana lista kontaktów, ukryte czaty i możliwość korzystania z niego biurko.

Czytać  Napraw rozładowanie baterii w Usługach Google Play na Androidzie

8. Sygnał

Ponieważ użytkownicy coraz bardziej martwią się o swoją prywatność, aplikacje takie jak Signal (ios, Android) stają się coraz bardziej popularne wśród ludzi na całym świecie.

9 świetnych sposobów na darmowe sygnały połączeń wideo

Signal to jedna z usług, które pojawiły się po klęsce polityki prywatności WhatsApp, a aplikacja oferuje solidną funkcję połączeń wideo z opcją czatu grupowego (do 8 osób). Aplikacja zapewnia kompleksowe szyfrowanie wszystkich wiadomości, połączeń głosowych i wideokonferencji między osobami korzystającymi z Signal.

Jest to jednak dość standardowe, jeśli chodzi o opcje czatu wideo, więc jeśli potrzebujesz czegoś przeznaczonego do użytku profesjonalnego, prawdopodobnie powinieneś przyjrzeć się innym opcjom z listy. Sygnał jest również dostępny jako klient sieciowy dla użytkowników Windows.

9. FaceTime

Nie moglibyśmy zakończyć tej listy bez FaceTime (ios), aplikacja mobilna, która utorowała drogę do zwiększenia dostępności czatu wideo. Aplikacja jest preinstalowana na wszystkich urządzeniach Apple i zawiera imponujący zestaw funkcji, od rozmów grupowych z maksymalnie 32 osobami po przełączanie między wideo i głosem, animoji i naklejki.

9 świetnych sposobów na wykonywanie bezpłatnych rozmów wideo Facetime

Szybkość połączeń, jakość wideo i spójny interfejs sprawiają, że Facetime jest świetną aplikacją do czatów wideo. Na urządzeniach mobilnych możesz nawet używać aplikacji do wykonywania regularnych połączeń telefonicznych przez Wi-Fi, jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym zasięgu sieci komórkowej. iOS 15 oferuje również użytkownikom komputerów PC i Android możliwość uczestniczenia w rozmowach FaceTime.

Częste pytania

1. Czy ważne jest, aby wybrana aplikacja była wieloplatformowa?

Większość aplikacji na tej liście to aplikacje wieloplatformowe; jednak wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli często korzystasz z czatu wideo z różnych lokalizacji, na przykład przemieszczasz się między domem a szkołą, pomocne będą aplikacje do rozmów wideo na różnych urządzeniach.

2. Jak nawiązać grupową rozmowę wideo?

To zależy od używanej aplikacji, ale zazwyczaj proces jest dość prosty. Jeśli nadal nie wiesz, jak zacząć, być może zainteresuje Cię nauka grupowych rozmów wideo w WhatsApp, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku.

3. Z jakiej przepustowości korzystają rozmowy wideo?

Jeśli masz ograniczone połączenie transmisji danych, musisz uważać na ilość czasu spędzaną na rozmowach wideo. Poznaj fakty dotyczące korzystania z danych połączeń wideo i nie tylko, czytając nasz artykuł, który zagłębia się w ten temat.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej sztuczek, aby stać się zaawansowanym użytkownikiem czatu wideo, być może chciałbyś nauczyć się nagrywać filmy WhatsApp i połączenia głosowe. Możesz też zapoznać się z naszym porównaniem Skype i WhatsApp, które pomoże Ci określić, które rozmowy wideo

Czy ten artykuł jest przydatny?