9 aplikacji mobilnych do łatwego udostępniania lokalizacji rodzinie

9 aplikacji mobilnych do łatwego udostępniania lokalizacji rodzinie

Są chwile, kiedy nie chcesz, aby inni wiedzieli, gdzie jesteś, ale są też chwile, kiedy jest to dobry pomysł. W takich sytuacjach możesz udostępnić swoją lokalizację za pomocą jednej ze specjalistycznych aplikacji, które są obecnie dostępne do pobrania i zainstalowania. W tym poście podsumowano niektóre z najlepszych aplikacji, które możesz pobrać na swój telefon, aby udostępniać swoją lokalizację rodzinie.

1. Życie360

Cena: Bezpłatnie / 11,99 USD miesięcznie

Podczas gdy inne aplikacje udostępniają tylko Twoją lokalizację, Life360 (Android | ios) umożliwia również tworzenie zaufanych grup, które nazywają „kręgami”. Tutaj możesz dodać osoby, które chcesz śledzić. Gdy konfigurujesz aplikację po raz pierwszy, Life360 poprosi Cię o kod umożliwiający dołączenie do istniejącego kręgu lub utworzenie nowego.

Aplikacje na Androida udostępniają lokalizację Życie 360

Aplikacja ma również opcję, która umożliwia zalogowanie się, aby wszyscy inni w grupie wiedzieli, kiedy osiągnąłeś bezpieczeństwo. Możesz także skonfigurować przycisk SOS, aby ostrzegał grupę, jeśli jest w niebezpieczeństwie. Gdy dana osoba zgodzi się dołączyć do Twojego kręgu, może wyświetlić swoją aktualną lokalizację i uzyskać dostęp do innych istotnych informacji, takich jak stan baterii i raporty z jazdy. Możesz także włączyć „Wykrywanie wypadków”, aby otrzymywać powiadomienia o wypadku członka rodziny.

Aplikacja ma wersję płatną, która odblokowuje jeszcze więcej opcji, takich jak możliwość przekazywania sygnału alarmowego do dyspozytora alarmowego 24/7, ochrona przed kradzieżą tożsamości, 30-dniowa historia lokalizacji i wiele więcej.

2. GeoZilla – Znajdź lokalizator GPS i urządzenie śledzące mojej rodziny

Cena: Bezpłatnie / 14,00 USD tygodniowo

Podobnie jak poprzednia aplikacja, GeoZilla (Android | ios) umożliwia użytkownikom tworzenie kręgów zaufanych kontaktów, aby mieć na nie oko (i odwrotnie). Darmowa wersja aplikacji oferuje kluczowe funkcje, w tym możliwość ustawienia alertów, gdy śledzona osoba przybędzie lub opuści określoną lokalizację oraz tryb awaryjny. Ponadto możliwe jest również tworzenie alertów dotyczących baterii, aby inni wiedzieli, że Twój telefon może się rozładować i włączyć funkcję wykrywania „upuszczenia”.

Aplikacje na Androida Udostępnianie lokalizacji Geozilla

Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej opcji, musisz przejść na płatną subskrypcję, która odblokowuje jeszcze więcej alertów monitorowania, umożliwia tworzenie list rzeczy do zrobienia i daje dostęp do raportów dotyczących jazdy dla osób z Twojego kręgu.

3. Moja lokalizacja: mapy GPS, udostępnianie i zapisywanie lokalizacji

Cena: Darmowy

Moja lokacja (Android) to prosta aplikacja do udostępniania lokalizacji, która nie wymaga tworzenia konta (chyba że chcesz, oczywiście). Kiedy otworzysz aplikację, natychmiast pobierze twoje współrzędne. Następnie możesz wybrać opcję „Udostępnij lokalizację na żywo”, która wygeneruje link do wysłania znajomym lub rodzinie.

Aplikacje na Androida Udostępnij lokalizację Moja lokalizacja

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, które zamieszczamy w tym poście, możesz skonfigurować listę często odwiedzanych miejsc, a nawet uzyskać dostęp do własnej historii lokalizacji. Istnieje również tryb nocny, na który możesz się przełączyć.

4. Lokalizator rodziny: lokalizator GPS i aplikacja Znajdź swój telefon

Cena: Bezpłatnie / 21,99 USD miesięcznie

Lokalizator rodziny (Android) to fajna aplikacja z nowoczesnym interfejsem, która umożliwia tworzenie grup, do których można dodawać członków rodziny i inne osoby, które chcesz śledzić. Gdy ktoś zgodzi się na dodanie do Twojej grupy (za pomocą kodu), możesz włączyć dla niego śledzenie w czasie rzeczywistym i otrzymywać powiadomienia o ruchu. Co ciekawe, Family Locator zawiera również opcję lotów, dzięki której możesz śledzić postępy lotu. (Będziesz potrzebował do tego numeru lotu).

Aplikacje na Androida Udostępnianie lokalizacji Lokalizator rodziny

Ponadto masz przycisk alarmowy SOS, który możesz aktywować z aplikacji, a także opcję czatu z grupą z poziomu tej aplikacji. Chociaż wszystko to brzmi dobrze, pamiętaj, że bezpłatny poziom Family Locator jest dość ograniczony. Jeśli chcesz w pełni uzyskać dostęp do tego, co aplikacja ma do zaoferowania, musisz przejść na wersję Premium.

Czytać  Jak używać iPhone'a jako myszy do komputera Mac

5. Posłaniec

Cena: Darmowy

Aplikacja Facebook Messenger (Android | ios) oferuje przydatną funkcję udostępniania lokalizacji, która jest naprawdę łatwa w użyciu. Ponieważ zdecydowana większość ludzi ma zainstalowanego Messengera na swoich urządzeniach, eliminuje to konieczność instalowania nowej aplikacji na swoim telefonie. Jest to przydatne, jeśli używasz telefonu, który ma mało miejsca lub nie ma dostępu do szybkiego połączenia internetowego.

Komunikator udostępniania lokalizacji w aplikacjach na Androida

Po prostu otwórz czat w Messengerze (indywidualny lub grupowy) i naciśnij cztery kropki w prawym dolnym rogu ekranu. Wybierz lokalizację, a po przyznaniu niezbędnych uprawnień druga strona będzie mogła zobaczyć Twoje miejsce pobytu, o ile utrzymasz aktywną sesję.

6. Snapchat

Cena: Darmowy

Snapchat (Android | ios) to kolejna aplikacja, której nie spodziewałeś się znaleźć na tej liście. Ponieważ korzysta z niej wiele osób, warto zauważyć, że aplikacja oferuje takie usługi. W aplikacji Snapchat stuknij ikonę Lokalizacja u dołu ekranu, a następnie ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby rozpocząć udostępnianie swojej lokalizacji znajomym.

Aplikacje na Androida Udostępnianie lokalizacji Snapchata

Możesz wybrać, którzy znajomi mogą zobaczyć Twoje miejsce pobytu, a także dostępna jest szybka zmiana, która pozwala wylogować się z sieci (tryb ducha), gdy chcesz zachować prywatność swojej lokalizacji.

7. Mapy Google

Cena: Darmowy

Mapy Google (Android | ios) naprawdę nie trzeba przedstawiać, więc zostawiamy to na koniec. Być może największą zachętą do korzystania z funkcji udostępniania lokalizacji w Mapach jest to, że jest ona wstępnie zainstalowana na większości nowszych urządzeń z Androidem. Nie musisz się martwić o zainstalowanie nowej aplikacji na swoim telefonie. Zamiast tego zaoszczędź miejsce i skorzystaj z oferty Map Google.

Aplikacje na Androida Udostępnij lokalizację Mapy Google

W aplikacji wystarczy dotknąć swojego zdjęcia profilowego i wybrać opcję „Udostępnij lokalizację” z wyświetlonego menu. Po włączeniu tej funkcji Twoja lokalizacja zostanie zaktualizowana, nawet gdy aplikacja nie będzie używana. Następnie możesz udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym za pomocą popularnych aplikacji, takich jak Gmail, WhatsApp, Telegram i innych.

8. Zintegrowane opcje

Większość telefonów z Androidem ma obecnie tryb awaryjny, który można aktywować, naciskając długo przycisk zasilania urządzenia. W zależności od modelu urządzenia ten tryb może umożliwiać użytkownikom udostępnianie swojej lokalizacji, wykonywanie połączeń alarmowych lub aktywowanie dźwięku SOS lub latarki. W modelach OnePlus możesz nawet stworzyć listę kontaktów alarmowych.

Aplikacje na Androida Udostępnij lokalizację Opcje awaryjne

Niektóre modele telefonów mają wbudowane dodatkowe zabezpieczenia. Na przykład urządzenia Pixel zawierają aplikację Bezpieczeństwo osobiste. Tutaj możesz dodać jeden lub więcej zaufanych kontaktów. Aplikacja poprosi również o włączenie udostępniania lokalizacji w Mapach Google.

Czytać  Jak łatwo odinstalować aplikacje wsadowe na Androida

Gdy to zrobisz, możesz przejść dalej i utworzyć kontrolę bezpieczeństwa. Gdy nadejdzie pora na weryfikację Pixela, zobaczysz opcje potwierdzenia, że ​​wszystko w porządku, rozpoczęcia alarmowego udostępniania lub przejścia bezpośrednio do 911.

Aplikacje na Androida Udostępnianie lokalizacji Piksel bezpieczeństwa osobistego

Dodatkowo możesz dodać swoje informacje medyczne do aplikacji, a także ustawić aktualizacje statusu zdarzeń, takich jak wykonanie połączenia telefonicznego lub wyczerpanie baterii urządzenia. Google uwzględniło również w aplikacji system wykrywania wypadków samochodowych, a także opcję alertów kryzysowych.

Z drugiej strony użytkownicy nie korzystający z Pixela powinni upewnić się, że opcja awaryjnego udostępniania lokalizacji (ELS) jest włączona. Jeśli ELS jest obsługiwany w Twoim regionie, połączenie z numerem alarmowym może automatycznie przekazać Twoją lokalizację służbom ratunkowym. Możesz włączyć tę funkcję, przechodząc do „Ustawienia -> Lokalizacja -> Zaawansowane -> Udostępnij lokalizację awaryjną” i włączając ją.

Użytkownicy iPhone’a mogą udostępniać swoje lokalizacje kontaktowi, przechodząc do określonej karty kontaktowej i wybierając opcję „Wyślij moją bieżącą lokalizację” lub „Udostępnij moją lokalizację”. Przeczytaj nasz pełny przewodnik dotyczący udostępniania lokalizacji w systemie iOS. Ponadto urządzenia z systemem iOS mają również funkcję połączenia alarmowego, którą można aktywować, przytrzymując przycisk zasilania wraz z jednym z przycisków głośności.

9. Większość aplikacji GPS

Większość aplikacji GPS posiada pewnego rodzaju funkcję udostępniania lokalizacji. Jednak brakuje im innych funkcji śledzenia, które oferują niektóre aplikacje z naszej listy. Jeśli szukasz prostej, ale godnej aplikacji GPS, sprawdź naszą listę ośmiu najlepszych typów.

Częste pytania

1. Jak działa GPS?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa GPS, mamy dla Ciebie obszerny artykuł, który szczegółowo wyjaśnia to współczesne cudo.

2. Jak możesz poprawić dokładność swojej lokalizacji?

Czasami te aplikacje mają problem z określeniem Twojej dokładnej lokalizacji. Jeśli Twoja lokalizacja jest niedokładna lub jej brakuje, możesz spróbować takich rzeczy, jak kliknięcie przycisku „Twoja lokalizacja” w aplikacji, sprawdzenie połączenia Wi-Fi, skalibrowanie urządzenia lub ponowne jego uruchomienie. Na iPhone’ach musisz także włączyć „Usługi lokalizacji” w „Treść i prywatność”.

3. Czy istnieją inne urządzenia, które mogą pomóc mi zachować bezpieczeństwo?

Są przypadki, w których noszenie telefonu nie jest wygodne, na przykład podczas biegania, w takim przypadku smartwatch, taki jak Apple Watch, jest najlepszą opcją. Przenośne urządzenie umożliwia łatwe dzwonienie do lokalnych służb ratunkowych. Istnieją również inne alternatywy, takie jak: InvisaWear, firma specjalizująca się w biżuterii, która zapewni Ci bezpieczeństwo. Sprzedaj wszystko, od breloczków i naszyjników po dopasowane bransoletki i inne akcesoria. Te elementy mają ukryte przyciski paniki, które po naciśnięciu natychmiast wysyłają wiadomości tekstowe do zaufanych kontaktów.

Oprócz udostępniania swojej lokalizacji możesz także przesyłać strumieniowo na Discord znajomym lub wspólnie oglądać Netflix. Chociaż technologia może łączyć ludzi, istnieje również wiele sposobów, w jakie może ich zbliżyć.

Czy ten artykuł jest przydatny?