8 witryn i rozszerzeń, dzięki którym Mapy Google będą jeszcze lepsze

Google Maps Extensions For Chrome

Mapy Google to zdecydowanie najpopularniejsza obecnie używana usługa mapowania online. Ludzie uwielbiają łatwość wyszukiwania wskazówek dojazdu lub wyszukiwania w określonej lokalizacji. Ponadto Mapy Google są teraz zintegrowane z wieloma innymi popularnymi witrynami i usługami, z których korzystamy. Istnieją jednak sposoby na ulepszenie Map Google dzięki tym ośmiu rozszerzeniom i witrynom.

1. Routora (rozszerzenie Chrome)

Jeśli planujesz podróż z wieloma przystankami w Mapach Google, otrzymasz wskazówki tylko na podstawie kolejności, w jakiej zaprogramowałeś miejsca docelowe. Jednakże, Routery to rozszerzenie Chrome, które możesz zainstalować, które automatycznie określi najbardziej wydajną trasę na podstawie wszystkich wprowadzonych miejsc docelowych.

Wybór routera rozszerzeń Map Google

Korzystanie z Routora jest proste: wystarczy zainstalować rozszerzenie Chrome, a następnie jak zwykle przejść do Map Google. Następnie wprowadź wszystkie miejsca docelowe na trasie. Mapy Google automatycznie zaplanują trasę na podstawie kolejności, w której wpisałeś poszczególne miejsca docelowe.

Rozszerzenia Map Google Mapy Routory

Po wprowadzeniu wszystkich miejsc docelowych przejdź do rozszerzeń Chrome i kliknij Routora. Rozszerzenie otworzy Mapy ponownie w nowej karcie z nadal wprowadzonymi wszystkimi miejscami docelowymi. Zoptymalizuje jednak trasę, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i przebieg.

W przykładzie pokazanym na powyższym zrzucie ekranu Mapy Google udostępniają trasę, która zajmuje 29 minut. Z kolei Routora zaoszczędzisz 10 minut i 8 mil jazdy.

Rozszerzenia Map Google zoptymalizowane pod kątem routera

To świetna opcja dla osób, które regularnie dokonują dostaw lub próbują załatwić wiele spraw jednocześnie. Jest to również wygodny sposób na zaplanowanie zwiedzania na wakacjach, zwłaszcza jeśli nie znasz okolicy i wzorców ruchu.

Darmowa wersja Routora pozwala zoptymalizować do 10 przystanków naraz i współpracuje z Chrome. Istnieje jednak również wersja płatna, dostępna za 19,99 USD, która zapewnia dostęp do optymalizacji trasy na urządzeniach mobilnych i możliwość dodawania większej liczby przystanków.

2. Mapy bazgrołów (strona internetowa)

Czy kiedykolwiek chciałeś „oznaczyć” swoją trasę w Mapach Google lub dodać dostosowania? Dobrze z Mapy bazgrołów, możesz! Jest to bezpłatna strona internetowa, która korzysta z Map Google wraz z własnymi wbudowanymi narzędziami.

Rozszerzenia Map Google Mapy bazgrołów Dostosuj własne

Gdy wejdziesz na stronę Scribble Maps, możesz kliknąć „Utwórz swoją mapę”, aby rozpocząć własną, niestandardową mapę. Zostanie domyślnie ustawiony na Twój obszar geograficzny, ale możesz go również przenieść w inne miejsce. Następnie możesz użyć dostarczonego paska narzędzi do rysowania, oznaczania obszarów, etykietowania obszarów, a nawet tworzenia legendy mapy.

Po dodaniu wszystkiego, co chcesz, możesz zapisać swoją mapę. Następnie możesz również udostępnić swoją mapę za pomocą linku lub obrazu. Możesz nawet osadzić dostosowaną mapę w swojej witrynie, co może być świetne dla firm lub osób planujących przyjęcia lub wydarzenia.

Rozszerzenia Map Google Mapy bazgrołów Udostępnij Zapisz

Większość funkcji Scribble Maps jest bezpłatna, ale usługa oferuje również plan Pro Basic od 14 USD/miesiąc (z całoroczną subskrypcją), a także abonament Pro Business, który zaczyna się od 90 USD/miesiąc (z planem rocznym ). Płatne opcje dodają dodatkowe funkcje, w tym nieograniczoną liczbę map, wyszukiwanie bliskości, optymalizację trasy, brak wbudowanego logo ładowarki i inne.

3. Wybierz i wyszukaj w Mapach Google (rozszerzenie)

Czy kiedykolwiek znalazłeś adres na stronie internetowej i chciałeś zobaczyć, gdzie on jest? Cóż, jeśli zainstalujesz Wybierz i wyszukaj w Mapach Google Rozszerzenie Chrome, możesz to zrobić w ciągu kilku sekund. Podobną alternatywą dla Firefoksa jest Trasa do Map Google.

Bezpośrednie wyszukiwanie rozszerzeń Map Google

Zasadniczo to rozszerzenie umożliwia pobranie dowolnego adresu z dowolnej witryny w Mapach Google za pomocą zaledwie dwóch kliknięć. Nie musisz kopiować i wklejać tekstu ani samodzielnie otwierać Map Google w nowej karcie. Zamiast tego po prostu zaznacz adres, kliknij prawym przyciskiem myszy, przewiń w dół do „Wyszukaj ten adres w Mapach Google” i kliknij. Rozszerzenie zajmie się resztą!

Czytać  5 dodatków do Firefoksa chroniących Twoją prywatność w Internecie

4. Najwyżej oceniane online (strona internetowa)

Chcesz znaleźć najczęściej oceniane restauracje (i inne firmy) w Twojej okolicy, a następnie znaleźć je w Mapach Google? Wtedy będziesz chciał użyć Najwyżej oceniane online.

Przegląd najwyżej ocenianych rozszerzeń Map Google

Najwyżej oceniane online to witryna, która pomaga zrozumieć wszystkie opinie przesłane przez Google dotyczące popularnych miejsc w wyszukiwanym mieście. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać miasto w wyszukiwarce, a wyszukiwarka wyświetla miejsca w tym mieście, oceniając je zarówno na podstawie oceny, jak i liczby recenzji Google. Możesz je dalej filtrować w zależności od rodzaju miejsca docelowego (np. restauracja lub hotel).

Jeśli klikniesz na wymienione miejsce, otrzymasz więcej szczegółów. Będziesz mógł zobaczyć jego ocenę Google, ocenę przypisaną przez najwyżej oceniane, adres i inne szczegóły. Zobaczysz również przycisk „Otwórz w Mapach Google”, dzięki czemu możesz dokładnie określić, gdzie jest to miejsce lub uzyskać wskazówki.

5. Mapy EZ (strona internetowa)

Czasami nie potrzebujesz tylko wskazówek dojazdu z Google Map – musisz stworzyć niestandardową mapę z własnymi znacznikami. Jeśli tak jest, to sprawdź Mapy EZ.

Rozszerzenia Map Google Ez Map View

EZ Maps to witryna, która wraz z Google Maps korzysta z własnych narzędzi do tworzenia niestandardowych map, które można umieścić w witrynie lub udostępnić w inny sposób. Wchodząc na stronę, możesz ustawić rozmiar mapy (w pikselach), typ widoku (droga, teren lub satelita) oraz domyślny zoom. Następnie po prostu dodajesz swoje znaczniki, punkty aktywne lub inne szczegóły.

Po skonfigurowaniu mapy możesz skopiować kod i wkleić go na dowolnej stronie internetowej. To takie proste!

6. Odlotowe mapy (strona internetowa)

Podobnie jak Mapy EZ, Odlotowe mapy to narzędzie internetowe, którego można używać do tworzenia niestandardowych map. Dodatkowo Snazzy Maps umożliwia dodawanie niestandardowych nakładek do Map Google.

Rozszerzenia Map Google Snazzy Mapy — przegląd

Aby zaprojektować mapę, najpierw wybierasz niestandardową skórkę. Następnie dodajesz inne elementy, które chcesz, takie jak znaczniki, i ustawiasz rozmiar. Gdy skończysz, możesz go zapisać lub skopiować kod i wkleić w innym miejscu.

Nie chcesz używać samych Snazzy Maps? Nie ma problemu! Działa również razem z EZ Maps lub jako wtyczka z innymi aplikacjami. A ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, możesz również wejść i stworzyć własną niestandardową nakładkę, aby udostępnić ją społeczności.

7. Wyślij do Map Google (rozszerzenie)

Podobnie jak Google Maps Select and Search, Wyślij do Map Google ułatwia klikanie czegoś w witrynie i otwieranie go za pomocą Map Google. Różnica? Funkcja Wyślij do Map Google zrobi to z dowolnym tekstem na stronie, a nie tylko adresem. Rozszerzenie jest dostępne zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Microsoft Edge.

Rozszerzenia Map Google Wyślij do Map Google Link

Aby korzystać z funkcji Wyślij do Google Maps, wystarczy zainstalować rozszerzenie Chrome. Następnie z dowolnej witryny możesz zaznaczyć tekst i kliknąć prawym przyciskiem myszy. W sekcji „Wyślij do Map Google” możesz wysłać element do Map Google, a nawet uzyskać wskazówki dojazdu z bieżącej lokalizacji do zaznaczonego elementu.

Czytać  Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu

Jeśli wybierzesz coś, co nie jest połączone z lokalizacją geograficzną, rozszerzenie nadal będzie ładować Mapy. Zamiast pokazywać lokalizację, zamiast tego zaleci wyszukiwanie Google.

8. Koszt paliwa dla Map Google (rozszerzenie)

Biorąc pod uwagę rosnące koszty wszystkiego, możesz być bardziej zaniepokojony kosztami paliwa przed jazdą po mieście lub poza nim. Cóż, dzięki Koszt paliwa dla Map Googlemoże Ci się przydać, aby móc określić, ile będzie kosztować kolejny przejazd!

Omówienie szacunkowego zużycia paliwa przez rozszerzenia Map Google

Jak sama nazwa wskazuje, Koszty paliwa dla Map Google pomagają dowiedzieć się, ile paliwa zużyjesz i ile będzie kosztować Twoja podróż, zanim wyruszysz w drogę. Wykorzystuje kombinację informacji o Twoim pojeździe i aktualnych cenach benzyny w miejscach docelowych wprowadzonych do Map Google, aby podać ilość zużytego paliwa, koszt tego zużycia oraz lokalne ceny benzyny w Twojej lokalizacji początkowej.

Po zainstalowaniu rozszerzenia najpierw zapyta Cię, jakim pojazdem jeździsz. Pomoże to rozszerzeniu w dostarczaniu najdokładniejszych liczb dotyczących zużycia paliwa. Następnie wykorzystuje informacje o obszarze, w którym zaczynasz, i trasie, którą podłączyłeś do Map, aby obliczyć resztę. Innymi słowy, koszt paliwa jest całkowicie zależny od lokalizacji, podczas gdy ilość paliwa opiera się na szacowanym przebiegu paliwa dostarczonym przez producenta samochodu.

Koszt paliwa rozszerzeń Map Google

Notatka: to rozszerzenie jest obecnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i obejmuje tylko ograniczone marki i modele samochodów.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę używać rozszerzeń Map Google do Chrome na moim urządzeniu przenośnym?

Niestety przeglądarka mobilna Chrome nie obsługuje natywnie rozszerzeń. Aby więc korzystać z dowolnego z wymienionych powyżej rozszerzeń Map Google do Chrome, musisz użyć komputera stacjonarnego lub laptopa. Jednak obejściem tego ograniczenia byłoby zainstalowanie przeglądarki opartej na Chromium, takiej jak Kiwi.

Gdzie mogę znaleźć więcej rozszerzeń?

Jeśli używasz Chrome jako przeglądarki internetowej, możesz przejść do Sklep internetowy Chrome i wyszukaj rozszerzenia za pomocą funkcji wyszukiwania. Na przykład, jeśli wpiszesz „Mapy Google”, znajdziesz odpowiednie rozszerzenia dla Chrome związane z Mapami Google. Firefox oraz Microsoft Edge mieć również dedykowane strony, na których możesz szukać dodatków (takich, jak nazywają rozszerzeniami).

Czy rozszerzenia można bezpiecznie pobrać?

Większość rozszerzeń jest całkowicie bezpieczna do pobrania. Jednak zawsze możesz sprawdzić uprawnienia, o które prosi rozszerzenie, i przejrzeć recenzje rozszerzenia przed pobraniem, aby sprawdzić, czy jest ono bezpieczne.

Kredyt obrazu: Pexels Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Megan Glosson

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej