8 najlepszych aplikacji Sandbox dla systemu Windows 10, które zapewnią Ci bezpieczeństwo

8 najlepszych aplikacji Sandbox dla systemu Windows 10, które zapewnią Ci bezpieczeństwo

Mimo że zabezpieczenia systemu Windows 10 znacznie się poprawiły na przestrzeni lat, nadal nie można być zbyt ostrożnym podczas pobierania tajemniczego oprogramowania z Internetu, otwierania podejrzanych załączników do wiadomości e-mail itp. To jeden ze sposobów, w jaki przydaje się piaskownica. Piaskownica to środowisko wirtualne, w którym można instalować i uruchamiać nowe lub niezaufane aplikacje, nie pozwalając im na uszkodzenie systemu.

Oznacza to, że możesz pobrać oprogramowanie, otworzyć je i bawić się nim, obserwując podejrzane zachowania w bezpiecznej, odizolowanej przestrzeni. Jeśli oprogramowanie działa, możesz zamknąć piaskownicę (automatycznie usuwając wszelkie zawarte w niej dane), a następnie pobrać oprogramowanie naprawdę!

Istnieje mnóstwo różnych aplikacji sandbox dla systemu Windows 10, z których wiele działa nieco inaczej i koncentruje się na różnych zadaniach. Poniższa lista to najlepsze, jakie możesz pobrać dzisiaj.

1. Włącz piaskownicę systemu Windows 10

Jeśli korzystasz z wersji Pro, Enterprise lub Education systemu Windows 10, będziesz mieć dostęp do mnóstwa nowych funkcji. Jedną z najlepszych (i najlepiej ukrytych) jest funkcja piaskownicy, którą można włączyć za pomocą kilku kliknięć.

Aby włączyć Windows Sandbox, kliknij Start, a następnie wyszukaj „Funkcje systemu Windows” i kliknij „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows”. W nowym oknie przewiń w dół i zaznacz pole „Windows Sandbox”, kliknij OK i uruchom ponownie komputer.

Najlepsze zintegrowane aplikacje Sandbox dla systemu Windows 10

Teraz powinieneś być w stanie wyszukać „Windows Sandbox” w menu Start. Znajdź go tam, kliknij, aby go otworzyć i gotowe.

Najlepsze aplikacje Sandbox Menu Start systemu Windows 10

Jeśli nie widzisz opcji Sandbox, może być konieczne przejście do BIOS-u płyty głównej (zwykle przez naciśnięcie przycisku Wymazać, F2 lub F8 klawisze podczas uruchamiania komputera) i spójrz, aby włączyć wirtualizację sprzętu.

2. BitBox (przeglądarka w pudełku)

Skrót od „Przeglądarka w pudełku”, „To narzędzie jest specjalnie zaprojektowane do przeglądania stron internetowych w środowisku piaskownicy. Jest dostępny w wersjach Chrome i Firefox i jest w zasadzie instancją Linux Virtualbox zaprojektowaną specjalnie do przeglądania, co oznacza, że ​​wymaga nieco więcej pamięci niż inne opcje z tej listy.

Najlepsze aplikacje Bitbox Sandbox

BitBox ma możliwość pobierania plików na twój prawdziwy komputer, dlatego ważne jest, abyś zdecydował, czy chcesz, aby tak się stało i odpowiednio go skonfigurował. Podejmuje kluczowe środki ostrożności, takie jak wyłączenie mikrofonu i monitorowanie wszystkich interakcji host-BitBox, dzięki czemu jest to solidna i bezpieczna opcja.

Czytać  Jak naprawić problem z kopiowaniem i wklejaniem, który nie działa w systemie Windows

3. Strefa buforowa

Strefa buforowa jest narzędziem piaskownicy dla punktów końcowych, co oznacza, że ​​jeśli wybierasz się do części Internetu, które mogą być nieco niebezpieczne dla bezpieczeństwa twojego komputera lub jeśli ktoś wręcza ci pamięć USB, której nie do końca ufasz (to zdarza się każdemu, prawda ??), dobrym pomysłem może być uruchomienie ich przez BufferZone. Łatwo jest dodać różne programy do uruchomienia przez BufferZone, a wszystkie główne przeglądarki internetowe działają w nim dobrze.

Najlepsze aplikacje Sandbox Bufferzone

Zaletą tego w porównaniu z innymi programami do piaskownicy jest to, że nie trzeba wiele poprawiać, aby je uruchomić. Utrzymując wybrane działania w bezpiecznej strefie wirtualnej, BufferZone uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu internetowemu dostanie się do komputera, ponieważ wszystko, co działa, staje się „tylko do odczytu”, dzięki czemu na dysku twardym nie można zapisać żadnych nieprzyjemnych treści.

4. Piaskownica

Piaskownica to jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji do izolowania i izolowania programów z podstawowego systemu operacyjnego Windows. Dwie świetne rzeczy to to, że Sandboxie jest bardzo lekki i darmowy. Możesz zainstalować i uruchomić prawie każde oprogramowanie Windows za pośrednictwem Sandboxie. Oprócz instalowania oprogramowania w Sandboxie, możesz uruchomić dowolny już zainstalowany program, taki jak przeglądarka internetowa, za pośrednictwem Sandboxie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać „Sandbox -> Default Box -> Uruchom Sandboxed -> Uruchom przeglądarkę internetową”. Jeśli chcesz uruchomić dowolną inną aplikację, wybierz opcję „Uruchom dowolny program”.

Najlepsze aplikacje Sandbox Sandboxie

Gdy uruchomisz program w trybie piaskownicy, wokół okna zobaczysz grubą żółtą ramkę, informującą o tym, że znajdujesz się w środowisku piaskownicy. Sandboxie jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej, gdzie w wersji bezpłatnej brakuje niektórych ważnych funkcji, takich jak wymuszone programy, możliwość uruchamiania wielu piaskownic itp. Jednak dla zwykłego użytkownika domowego wersja darmowa powinna wystarczyć.

5. Kuweta SHADE

Piaskownica cieni to kolejna popularna i bezpłatna aplikacja do piaskownicy. W porównaniu do Sandboxie, interfejs użytkownika Shade jest znacznie prostszy, bezpośredni i przyjazny dla początkujących.

Najlepsze aplikacje Sandbox Shade Sandbox

Aby umieścić aplikację w piaskownicy, po prostu przeciągnij ją i upuść w oknie Shade Sandbox. Następnym razem, gdy uruchomisz aplikację, zostanie ona automatycznie przeniesiona do piaskownicy.

Czytać  Jak korzystać z pęku kluczy iCloud w systemie Windows

Korzystając z Shade Sandbox, cała historia przeglądania, pliki tymczasowe, pliki cookie, rejestr systemu Windows, pliki systemowe itp. są dobrze odizolowane od systemu operacyjnego. Wszystkie pliki pobrane podczas korzystania z Shade będą przechowywane w folderze Virtual Downloads, do którego można uzyskać dostęp z interfejsu Shade. Jeśli szukasz aplikacji sandbox z prostszym interfejsem użytkownika, Shade Sandbox jest dla Ciebie.

6. Zawieszenie czasu Toolwiz

sandbox-aplikacje-toolwiz-zamrożenie czasu

Zatrzymanie czasu w Toolwiz działa zupełnie inaczej niż poprzednie aplikacje sandbox. Podczas instalacji Toolwiz Time Freeze tworzy wirtualną kopię wszystkich plików i ustawień systemowych oraz zapisuje stan. Po użyciu aplikacji, którą chcesz przetestować, wystarczy zrestartować system, a zostanie on automatycznie przywrócony. Ten typ aplikacji jest bardzo przydatny, gdy chcesz dokładnie przetestować program bez ograniczeń, ale nie chcesz, aby program dokonywał żadnych zmian w systemie operacyjnym hosta.

7. Obrońca cieni

Obrońca Cienia to jest jak Toolwiz Time Freeze. Podczas instalacji i inicjalizacji oprogramowania zostaniesz poproszony o wirtualizację dysku systemowego i innych wybranych dysków. Po wirtualizacji systemu wprowadzone w nim zmiany są odrzucane po ponownym uruchomieniu systemu następnym razem.

aplikacje-piaskownicy-shadow-defender

Oczywiście zawsze możesz określić pliki i foldery, które chcesz wykluczyć z trybu cienia. Pozwala to wybrać, które zmiany zachować, a które odrzucić. W trybie cienia, jeśli chcesz zapisać pobrany plik lub zatwierdzić zmianę systemu, wystarczy kliknąć przycisk „Potwierdź teraz” w oknie głównym.

8. Utwórz maszynę wirtualną

Virtualbox vs VMware Virtualbox X

To, co robią wszystkie powyższe aplikacje sandbox, jest ogólnie znane jako Light Virtualization. Oznacza to, że aplikacje, które testujesz, nadal działają w systemie operacyjnym hosta, choć w ograniczonym zakresie. Jeśli chcesz pełnej wirtualizacji, nie ma lepszego sposobu niż stworzenie wirtualnej maszyny wybranego systemu operacyjnego w Virtual Box lub VMware. (Oto nasze porównanie tych dwóch.)

Kiedy już skończysz grzebać w tych aplikacjach piaskownicy dla systemu Windows, dlaczego nie przetestować swojego prawdziwego komputera, uruchamiając testy porównawcze? Zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat porównywania procesora i testowania procesora graficznego w systemie Windows 10.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?