8 najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na Androida

8 najlepszych aplikacji do nagrywania ekranu na Androida

Na ekranie Androida dzieje się wiele rzeczy. Być może właśnie zaliczyłeś śmierć w PUBG mobile i chcesz podzielić się nią ze światem, a może chcesz nagrać fragmenty swojego ekranu do filmu, który tworzysz. Innymi słowy, istnieje wiele powodów, dla których warto mieć rejestrator ekranu Android.

I na szczęście nie brakuje ci opcji. Istnieje wiele świetnych rejestratorów ekranu dla Androida, w tym opcje open source i opcja nagrywania tajnego ekranu wbudowana w Androida 10. Zebraliśmy je tutaj dla Ciebie.

1. Zintegrowane rejestratory ekranu

Będzie to w dużej mierze zależeć od posiadanego telefonu, ale istnieje kilka niestandardowych i wyprodukowanych przez producenta ROM-ów, które są dostarczane z własnymi rejestratorami ekranu. Na przykład najnowsze telefony Samsung mają rejestrator ekranu dostępny w menu Szybkich ustawień, podobnie jak telefony Xiaomi. Telefony Google Pixel z Androidem 11 i nowszym umożliwiają także nagrywanie ekranu z Szybkich ustawień.

Najlepszy rejestrator ekranu Samsung Galaxy Android

Jeśli lubisz niestandardowe ROMy, to takie ROMy Przemytnicy, Remiks Zmartwychwstania Tak Havoc OS mają wbudowane rejestratory ekranu.

2. Tajny rejestrator ekranu Android 10

Cena: Wolny

W wersji beta Androida 10 użytkownicy byli podekscytowani faktem, że w system operacyjny wbudowano nową funkcję nagrywania ekranu. Jednak z jakiegoś powodu Google zdecydowało się pominąć to z ostatecznej wersji Androida 10. Ale podwójny zwrot akcji, nadal możesz odblokować tę wbudowaną funkcję nagrywania ekranu z niewielkim skrętem!

Szybki rejestrator ekranu kafelkowego Android 1

Jest szczególnie stylowy, ponieważ jego ikona znajduje się w menu Szybkich ustawień. Wciąż nie jest idealny, a niektórzy ludzie zgłosili kilka błędów, ale nadal świetnie jest, że możesz z niego korzystać.

Aby to zadziałało, musisz włączyć tryb programisty i zrobić kilka rzeczy w ADB, dlatego stworzyliśmy przewodnik dotyczący włączania ukrytego rejestratora ekranu Android 10.

3. Rejestrator ekranu: brak reklam

Cena: Wolny

Z nazwą, która jest zarówno zwięzła, jak i uczciwa, Rejestrator ekranu – bez reklam tworzy naszą listę. Ułatwia nagrywanie filmów. Niebieski przycisk zacznie nagrywać ekran, a przydatny mały widżet pojawi się na każdym ekranie, który przeglądasz w telefonie.

Najlepsze aplikacje do nagrywania ekranu na Androida Bez reklam

Może nagrywać w rozdzielczości HD do 120 klatek na sekundę (jeśli Twój ekran to obsługuje) i pozwala dodawać do nagrań wszelkiego rodzaju elementy, takie jak logo, obrazy i tekst. Oczywiście istnieje opcja włączenia mikrofonu, abyś mógł rozmawiać o swoich nagraniach, a także opcja Facecam, jeśli próbujesz zrobić nagranie w profesjonalnym stylu „Let’s Play”.

Czytać  Kompletny przewodnik dla kupujących komputery Mac: który jest odpowiedni dla Ciebie?

Możesz go używać w trybie dziennym lub nocnym i zawiera kilka całkiem fajnych funkcji edycji, takich jak przycinanie wideo (oczywiście) i opcja robienia notatek podczas nagrywania.

4. Rejestrator ekranu MNML

Cena: Wolny

Wciąż we wczesnym dostępie, ale odświeżająco wolny od wszystkich reklam, zapłat i innych niedogodności, które rujnują niektóre aplikacje w Sklepie Play, MNML Screen Recorder to rejestrator ekranu typu open source, który koncentruje się przede wszystkim na łatwości użytkowania. (Nazwa jest wymawiana „minimalnie”, najwyraźniej).

Aplikacje do nagrywania ekranu Android Mnml Screen Recorder

Chociaż nie jest jeszcze w wersji 1.0, świetnie się z niego korzysta, nagrywając do 60 klatek na sekundę z szybkością transmisji do 24 Mb / s. W tym momencie rozdzielczości są ograniczone do 1080p, ale programiści ciężko pracują, aby zwiększyć ten limit, powołując się na to, że Android to zrobił kłopotliwe w celu zwiększenia szybkości klatek nagrywania.

Aplikację można pobrać ze strony Sklep Play lub z Github i pokaż swoje wsparcie dla darmowego rejestratora ekranu, który zabiera wiele bzdur.

5. Darmowy rejestrator ekranu RecMe

Cena: Wolny

RecMe to jedna z niewielu aplikacji do nagrywania ekranu, która, gdy jest używana na zrootowanym urządzeniu, może nagrywać wewnętrzny dźwięk i wideo. Jeśli nie jesteś zrootowany, nie możesz skorzystać z wewnętrznej funkcji audio, ale nadal masz dużo do zabawy z przodu nagrywania ekranu, w tym jakość wideo do 60 klatek na sekundę 1080p, nakładkę na przednią / tylną kamerę (dla użytkowników Pro) i nagrywanie z mikrofonem.

najlepsze-aplikacje-nagrywanie-ekranu-android-recme

Interfejs użytkownika jest przyjemny i przyjazny – jego estetyczny wygląd sprawia, że ​​wygląda na oficjalną aplikację do nagrywania ekranu wbudowaną w telefon. Skoro o tym mowa, prowadzi nas to do następnej na naszej liście.

6. Gry Google Play

Cena: Wolny

Jeśli chcesz uniknąć pobierania aplikacji innych firm, a w szczególności, jeśli chcesz głównie nagrywać treści z gier, możesz skorzystać z oficjalnej aplikacji Gry Play na swoim urządzeniu z Androidem.

najlepsze-aplikacje-do-nagrywania-ekranu-dla-Android-gry-google-play

Po prostu otwórz aplikację Gry Play, przejdź na stronę z informacjami o grze, a następnie kliknij ikonę „Nagraj” (kamera wideo) u góry ekranu. Otrzymasz opcje nagrywania w 480p i 720p, więc nic w wysokiej rozdzielczości, ale jest to wbudowane, więc nie narzekamy.

Czytać  Zaoszczędź 120 USD na zegarku Garmin Instinct Outdoor

Aby użyć tej funkcji do nagrywania materiałów niezwiązanych z grą, wykonaj powyższe kroki, a następnie wyjdź z gry po jej uruchomieniu. Prosty.

7. Rejestrator ekranu Mobizen

Cena: Wolny

aplikacje-nagrywanie-ekranu-mobizen-nagrywanie-ekranu

Mobizen Jest to zasłużenie jedna z najpopularniejszych aplikacji do nagrywania ekranu w Sklepie Play, oferująca wiele funkcji, w tym nagrywanie Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Ma również wiele narzędzi do dodawania pizzazz do filmów po ich nagraniu, takich jak muzyka w tle i opcja nagrywania siebie, tworząc filmy wprowadzające i kończące. Jest szczególnie dobry w grach, pozwalając nagrywać sesje, a także nagrywać twarz reagującą na akcję na ekranie. (Kto wie? Możesz być następną PewDiePie… Boże pomóż nam wszystkim.)

8. Rejestrator ekranu AZ

Cena: Bezpłatnie / 2,99 USD

rejestrator-ekranu-az-android

Rejestrator ekranu AZ Nie wymaga dostępu do roota (świetny start) i ma opcję wstrzymywania i wznawiania nagrywania, co jest szczególnie przydatne przy tworzeniu filmów instruktażowych. Ma również funkcję nakładki na przedni aparat, ale do odblokowania wymaga płatnej aktualizacji. Możesz zmienić ustawienia, takie jak rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, szybkość transmisji, a nawet dołączyć wiadomość tekstową lub logo wraz z nagranym strumieniem ekranu. Obsługiwane jest nagrywanie mikrofonu.

Skoro już wiesz, jak nagrywać ekran na Androidzie, co powiesz na wypróbowanie go na swoim komputerze? Sprawdź naszą listę przedstawiającą nasze ulubione oprogramowanie do nagrywania ekranu dla systemu Windows. Android doskonale nadaje się również do aplikacji off-the-radar, których można używać do pobierania muzyki, dlatego stworzyliśmy listę najlepszych darmowych aplikacji do pobierania muzyki na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?