8 jajek wielkanocnych i sekretów systemu Windows 10, których możesz szukać

8 jajek wielkanocnych i sekretów systemu Windows 10, których możesz szukać

Microsoft ma długą i zabawną historię ukrywania pisanek, tajnych gier i innych dziwactw w swoich systemach operacyjnych. Kto może zapomnieć Hall of Tortured Souls w Microsoft Office w Windows 95 lub Pinball w Word 97? Windows 10 nie jest tak zabawny, jak poprzednie wersje, wycofując jajka wielkanocne, odkąd rozpoczął swoją inicjatywę Trusted Computing w 2002 roku. Ale wciąż są tu i tam pewne ukryte niespodzianki. Oto nasze sekrety i ulubione pisanki Windows 10.

1. Dedykowany port Doom

Przebojowa strzelanka FPS, Doom, zajęła kilka lat, zanim trafiła na platformy Windows, ale kiedy to zrobiła, wywołała ona ogromny wrzask. Gra nosiła nazwę Doom 95 i w klasycznym dowcipie twórców z Id Software przypisali 666 jako port sieciowy gry.

Windows 10 Doom 666 Sekretne pisanki

Co zaskakujące, do dnia dzisiejszego port 666 jest domyślnie przypisany do gry Doom w systemie Windows 10, na cześć przełomowej gry o wybuchu demonów.

Przejdź do „C: WindowsSystem32driversetc”, a następnie otwórz plik „services” w Notatniku lub innym edytorze tekstu i przewiń w dół, aż znajdziesz Dooma.

2. wykonuj rozmowy telefoniczne

Musisz mieć skonfigurowany do tego modem, co nie jest główną funkcją w większości nowszych komputerów i laptopów. Jeśli jednak to zrobisz, możesz szybko wykonywać połączenia telefoniczne z komputera z systemem Windows 10.

Wystarczy nacisnąć Wygrać + R aby otworzyć polecenie uruchamiania, a następnie wpisz „dialer.exe”. Wciśnij OK.

Jeśli masz modem lub telefon podłączony do komputera, zobaczysz klawiaturę numeryczną. W przeciwnym razie otrzymasz komunikat ostrzegawczy z prośbą o skonfigurowanie rzeczy.

Windows 10 Easter Eggs i tajemnice, aby znaleźć zakładkę

3. Film CMD Gwiezdnych Wojen

Nie jest tajemnicą, że wielu programistów jest również fanami w sercu, z uznaniem dla science fiction, fantasy i wszystkich nerdów. Zrób trochę badań w systemie Windows 10, a możesz natknąć się na tę uroczą wersję Gwiezdnych wojen Telnet ukrytą w wierszu poleceń.

Windows 10 Tajemnice jajek wielkanocnych Gwiezdne wojny

naciśnij Wygrać + R na klawiaturze, aby otworzyć pole Uruchom, a następnie wpisz „C: WindowsSystem32OptionalFeatures.exe”.

Czytać  Znajdź i otwórz pliki za pomocą wiersza polecenia w systemie Windows 10

Następnie przewiń w dół do wpisu „Klient Telnet”, zaznacz pole obok niego i kliknij OK.

Gwiezdne wojny 1

naciśnij Wygrać + R ponownie i tym razem wpisz: telnet towel.blinkenlights.nl.

Teraz odpocznij, odpręż się i ciesz się wersją telnetową Gwiezdnych Wojen: Epizod IV.

4. Tryb Boga

Ten może brzmieć nieco bardziej dramatycznie niż w rzeczywistości, ale Tryb Boga jest nadal przydatną funkcją, która wyświetla wszystkie opcje Panelu sterowania na długiej liście.

Windows 10 Easter Eggs i sekrety znajdowania Boga Mode to

Po prostu przeglądaj dowolne miejsce na jednym z dysków twardych w Eksploratorze plików, utwórz nowy folder, klikając prawym przyciskiem myszy puste miejsce i przejdź do „Nowy -> Folder”, a następnie nazwij swój folder w następujący sposób:

Zobaczysz, że folder natychmiast zamieni się w ikonę Panelu sterowania. Wystarczy dwukrotnie kliknąć ikonę, a na ekranie zobaczysz wszystkie opcje Panelu sterowania. Możesz zmienić opcję wyświetlania na Lista lub Szczegóły, aby uzyskać maksymalną przejrzystość.

5. Hobbici w systemie Windows

Pamiętasz, co powiedzieliśmy o programistach, którzy mają zamiłowanie do fantasy i science fiction? Cóż, ta wielkanocna pisanka przenosi ten punkt do domu, ponieważ w systemie Windows 10 jest ukryte zdjęcie domu Froda z filmu Władca Pierścieni.

Windows 10 Hobbiton Secret Easter Eggs

Aby go znaleźć, przejdź do „Ustawienia -> Dostępność”, a następnie „Napisy” w lewym panelu.

W oknie podglądu zobaczysz sielankowe zielone wzgórze z wbudowanym hobbitem rodem z filmu Władca Pierścieni.

6. Biurko szybkiego dostępu

Chociaż możesz to wiedzieć Wygrać + re daje natychmiastowy dostęp do pulpitu, czy wiesz, że obok powiadomień znajduje się w większości ukryty skrót? Jest tak cienki, że większość użytkowników nigdy go nie widzi. To sprawia, że ​​jest to jajko wielkanocne.

Spójrz na prawo od powiadomień, a zobaczysz cienki pasek. Kliknij go, a wszystko zostanie natychmiast zminimalizowane, przenosząc Cię na pulpit.

Windows 10 Easter Eggs i sekrety znajdowania pulpitu

Jeśli chcesz ukryć uruchomioną aplikację, możesz również zminimalizować ją do zasobnika systemowego za pomocą różnych narzędzi innych firm.

Czytać  Jak łatwo zaktualizować system do Windows 10

7. Gry Cortana

Pisanki w systemie Windows 10 nie są tak obfite, jak poprzednie wersje, ale w jakiś sposób to nadrabia, ukrywając niektóre gry w asystentce głosowej Cortanie.

Istnieje kilka gier, w które możesz grać z Cortaną. Możesz powiedzieć mu, aby „Rzut monetą”, co jest oczywiste. Następnie jest „Rock Paper Scissors” oraz gra z ciekawostkami filmowymi, którą aktywuje się mówiąc „graj ​​w grę filmową”.

Nowsze wersje systemu Windows 10 zmieniły sposób działania Cortany. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do tych gier, prawdopodobnie korzystasz z najnowszej wersji, która jest świetna dla bezpieczeństwa, ale nie jest tak dobra dla gier z jajkami wielkanocnymi.

8. Zmień wiersz polecenia

Masz dość nudnej czerni i bieli? Jednym z najzabawniejszych pisanek w systemie Windows 10 dla tych, którzy korzystają z wiersza polecenia, jest często funkcja personalizacji.

Jajka wielkanocne w Windows 10 i sekrety znajdowania kontrolera

Otwórz wiersz polecenia i kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu. Wybierz Właściwości i rozpocznij dostosowywanie. Zmień czcionkę, rozmiar czcionki, układ, skróty i kolory. Chcesz jasny turkusowy z czarnym tekstem? Nie ma problemu. Aby zobaczyć wszystkie zmiany, wyjdź z wiersza polecenia i uruchom go ponownie.

Windows 10 Easter Eggs i sekrety znajdowania obsługi poleceń

Kończący się

Nie jest to tak duży wybór jak w dawnych czasach Windowsa, ale wciąż jest trochę zabawy w Windows 10. Czy znalazłeś pisanki lub sekrety Windows 10, o których tutaj nie wspomnieliśmy? Daj nam znać w komentarzach!

Kiedy skończysz odkrywać te pisanki, sprawdź niektóre z zabawnych ukrytych gier Google, w które możesz zagrać.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?