8 darmowych alternatyw dla Microsoft OneNote

8 darmowych alternatyw dla Microsoft OneNote

Microsoft OneNote to łatwo dostępne narzędzie dla osób, które chcą wprowadzić jakąś organizację do swojego życia. To rozpoznawalna marka, bezpłatna i wbudowana w najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Ale może chcesz wyjść z ekosystemu nadzoru Microsoft i wypróbować jedną z alternatyw OneNote dla czegoś nieco innego?

A może szukasz alternatywy, która wyświetla Twoje notatki w ciekawszy i godny uwagi sposób? Wybraliśmy najlepsze alternatywy OneNote, które powinny sprawić, że robienie notatek będzie dziecinnie proste.

1. Niedźwiedź

Ten jest dostępny wyłącznie dla Apple (iOS, Mac, Apple Watch), ale Niedźwiedź zasługuje na wzmiankę, ponieważ jest to prawdopodobnie najlepiej zaprojektowana aplikacja do robienia notatek. Wykorzystuje strukturę trzech paneli i nadaje priorytet funkcji wyszukiwania w prawym górnym rogu, co jest tak ważne, aby dostać się tam, gdzie chcesz.

Darmowe alternatywy Onenote Niedźwiedź

Więc co sprawia, że ​​jest wyjątkowy? Ważnym czynnikiem jest to, że możesz mieć dowolną liczbę zagnieżdżonych etykiet, co pozwala podzielić etykiety na dowolną liczbę poziomów. Nie ma tylu funkcji, co OneNote, ale działa znacznie szybciej i wydajniej — robienie notatek jest proste i właśnie tego szuka wiele osób.

2. Notatnik Zoho

Wieloplatformowy i pełen funkcji, Zoho oboje wyglądają i czują się niesamowicie dobrze. Jest żywy, oznaczony kolorami i stylowy. Niektóre z jego najbardziej godnych uwagi funkcji obejmują możliwość tworzenia okładek do notatników i narzędzie do wycinania stron internetowych, które ułatwia pobieranie artykułów i innych fragmentów z Internetu.

Darmowe alternatywy Onenote Zoho

Możesz synchronizować swoje notatki na dowolnej liczbie urządzeń za darmo, co daje Ci przewagę nad notorycznie restrykcyjnym Evernote. Zoho jest dostępny na Windows, Mac, iOS i Android.

3. Prosta uwaga

Idealny dla tych, którym OneNote jest nieco krzykliwy, Prosta uwaga nie jest spryskiwany zbędnymi kolorami lub innymi ekscesami. Zgodnie ze swoją nazwą jest bardzo prosty i nie oferuje opcji zmiany rozmiarów czcionek, stylów tekstu itp. Zamiast tego opiera się na Markdown, składni podobnej do HTML o otwartym kodzie źródłowym, która tworzy symbole za pomocą kodu. Więc to trochę techniczne, ale niektórym się to podoba.

Darmowe alternatywy Onenote Simplenote

Simplenote synchronizuje się na wielu urządzeniach w systemach Windows, Mac, Linux, Android i iOS. Umożliwia to udostępnianie notatek przez przesyłanie ich do sieci i umożliwia współpracę nad notatkami ze znajomymi. Może nie być krzykliwy ani szczególnie konfigurowalny, ale jeśli szukasz solidnej, bezużytecznej aplikacji na laptopa, jest to dobra opcja.

Czytać  8 sposobów kompresji dokumentów PDF na komputerach i urządzeniach mobilnych

4. Evernote

Arch nemezis OneNote spadł w szacunkach wielu osób, ponieważ ograniczył bezpłatnych użytkowników do synchronizacji tylko na dwóch urządzeniach. Dotyczy to systemów Windows, Mac, Android i iOS, wszystkich czterech platform Evernote. Jeśli jednak potrzebujesz dwóch lub mniej urządzeń, Evernote pozostaje pełną opcją wśród alternatyw OneNote.

Darmowe alternatywy Onenote Evernote

Przycinanie stron internetowych to najważniejsza rzecz w Evernote. To rozszerzenie przeglądarki potrafi umieszczać strony internetowe w Twoim notatniku z niezwykłą precyzją, co pozwala na wyodrębnienie tekstu, zrzutów ekranu lub uproszczonych wersji artykułów. Jeśli wyodrębnisz obrazy, sposób, w jaki są one wyświetlane jako miniatury w Evernote, naprawdę rozjaśnia aplikację. Chociaż Evernote jest mniej konfigurowalny niż OneNote, nadal oferuje dużą elastyczność, a jego rzadsza paleta kolorów może być dla niektórych atrakcyjna.

5. Lawerna

Rzecz w korzystaniu z aplikacji dla dużych firm polega na tym, że po prostu nie wiesz, do czego są używane Twoje dane. Lawerna to aplikacja open source zaprojektowana przez ludzi, dla których prywatność jest na pierwszym miejscu. Żadne z Twoich danych nie są przechowywane na żadnym serwerze online, ale nadal możesz synchronizować dane na wielu platformach dzięki integracji z Dropbox.

Darmowe alternatywy Onenote Laverna

Podobnie jak Simplenote, Laverna używa Markdown, więc przydaje się podstawowa wiedza na ten temat, a podświetlanie odbywa się za pomocą kilku popularnych języków kodowania składni. Jeśli jednak chcesz uzyskać trochę więcej informacji technicznych, wypróbuj Laverna w systemie Windows, Mac, Linux lub w Internecie.

6. Google Keep

Niewiele osób o tym mówi Google Keep, co jest rzadkością w przypadku produktów Google, ale w ostatnich latach ta aplikacja szybko się poprawiła. Jest to niezwykle proste i zamiast dzielić notatki na zeszyty, dzielisz je według etykiet i kodów kolorów. (Więc jeśli lubisz bardziej żywy styl OneNote, poczujesz się tutaj jak w domu.)

najlepsza-do-notatek-app-ios-2018-google-keep

Równie łatwy w użyciu, Google Keep ma również kilka wyrafinowanych funkcji, w szczególności możliwość konwersji obrazów z tekstem na edytowalne pliki tekstowe oraz Rozszerzenie do Chrome który pozwala wyodrębnić informacje ze stron internetowych w podobny sposób, jak ukochany Nożyczek Sieciowy Evernote. Jeśli nie chcesz korzystać z internetu, zawsze możesz dodać Google Keep do swojego Androida lub iPhone’a.

Czytać  Jak utworzyć i wstawić znak wodny w Dokumentach Google

7. Pojęcie

Podczas gdy OneNote rozlicza się jako aplikacja do cyfrowego robienia notatek, Pojęcie postrzega siebie jako miejsce do pracy typu „wszystko w jednym”. Jego hojny bezpłatny poziom oferuje wiele opcji robienia notatek z atrakcyjnym i wolnym od rozpraszania interfejsem. Gdy zaczniesz pisać, Notion mówi, że „wszystko inne znika”, więc skupiasz się tylko na pisaniu. Gdy skończysz robić notatki, możesz je przeciągnąć i upuścić, zmienić ich kolejność i dodać obraz lub wideo za pomocą kilku kliknięć myszą.

Darmowe alternatywy Onenote Notion Uwagi

To właśnie ta personalizacja naprawdę pomaga Notionowi wyróżnić się wśród alternatyw OneNote. Możliwość naśladowania tablicy Kanban to kolejne potężne narzędzie do utrzymania porządku, które również odróżnia Notion od OneNote. Wszystkie Twoje dane są synchronizowane między systemami Windows, macOS, iOS i Android, w tym „blokami”, które są sposobem Notion na identyfikację wszystkich Twoich notatek, obrazów, linków, plików i nie tylko.

8. Notatki standardowe

Jak prosta uwaga, Notatki standardowe eliminuje cały puch dla alternatywy OneNote, która jest bardzo skoncentrowana na nutach. Aplikacja szczyci się tym, że jest w 100 procentach prywatna, więc wszystko, co piszesz, jest zaszyfrowane, dzięki czemu tylko Ty możesz przeczytać to, co napisałeś. Aplikacje na macOS, Windows, Linux, iOS, Android i Internet zapewniają, że nigdy nie będziesz daleko od możliwości uchwycenia czegoś, co właśnie przyszło Ci do głowy.

Darmowe alternatywy Standardowe notatki Onenote

Dane są synchronizowane bez dodatkowych kosztów między nieograniczoną liczbą urządzeń, a wszystko jest dostępne w trybie offline w dowolnym momencie. Fakt, że cała aplikacja jest open source daje poczucie pewności, że jest tak bezpieczna, jak twierdzi programista, a wszelkie błędy zostaną szybko zidentyfikowane i poprawione przez większą społeczność użytkowników.

Kończący się

Różne notatki dla różnych ludzi, jak to się mówi. Te aplikacje są dostosowane do osób o różnych doświadczeniach technologicznych, z mózgami o różnych przewodach i własnymi sposobami zapamiętywania rzeczy. Dowiedz się, która z tych alternatyw programu OneNote jest dla Ciebie najlepsza i uruchom ją. Jeśli korzystasz z systemu iOS, wypróbuj 10 najlepszych aplikacji do robienia notatek na iOS, a jeśli korzystasz z Androida, wypróbuj cztery najlepsze aplikacje do robienia notatek na Androida.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?