7 wskazówek od Microsoft To-Do, które pomogą Ci zrobić więcej

7 wskazówek od Microsoft To-Do, które pomogą Ci zrobić więcej

Wszyscy jesteśmy zajęci, co oznacza, że ​​większość z nas szuka jakiejkolwiek możliwej dźwigni, aby efektywniej wykorzystać nasz czas i zrobić więcej. Chociaż istnieje niezliczona ilość aplikacji zwiększających produktywność, Zadania do wykonania firmy Microsoft to doskonała opcja dla osób poszukujących darmowej i stosunkowo łatwej w obsłudze aplikacji. Jeśli korzystasz z Microsoft To-Do, możesz skorzystać z tych siedmiu wskazówek, aby zrobić więcej.

1. Zaplanuj daty ważności

Chociaż możesz dodawać zadania do listy zadań do wykonania firmy Microsoft bez żadnych innych wymagań, ogólnie przydatne jest uwzględnienie terminów, aby można było ustalać priorytety pozycji na podstawie tego, kiedy musisz je ukończyć. Na szczęście łatwo jest dodać terminy do dowolnego zadania, zarówno podczas jego tworzenia, jak i poprzez edycję zadania po dodaniu go do listy.

MS To Do dodawanie daty wygaśnięcia

Podczas dodawania nowego zadania możesz dodać termin, naciskając „Ustaw termin” w lewym dolnym rogu. Możesz także ustawić powtarzanie zadania tak często, jak potrzebujesz lub ustawić przypomnienie, jeśli to konieczne.

Aby dodać termin lub edytować go w zadaniu, które już zostało utworzone, kliknij zadanie, a następnie wybierz „Dodaj termin”, aby wybrać termin. Jeśli zadanie ma już termin, możesz go dotknąć, aby wprowadzić zmiany.

2. Wykorzystaj mój dzień na planowanie z wyprzedzeniem

Aplikacja Microsoft To-Do zawiera unikatową listę o nazwie „Mój dzień”. Ta lista może pomóc Ci zorganizować zadania z dowolnej listy w jednym miejscu; Co więcej, możesz dodawać unikalne zadania do tej listy bez wpisywania ich nigdzie indziej. Dla kogoś, kto żongluje wieloma listami rzeczy do zrobienia w aplikacji Microsoft To Do, My Day może naprawdę pomóc w inteligentnym zarządzaniu czasem, aby żadne zadania nie zostały pominięte.

Microsoft To Do Myday View

Aby dodać nowy element do Mojego dnia, po prostu kliknij dymek plus (+) w prawym dolnym rogu ekranu. Stamtąd dodaj zadanie, tak jak do każdej innej listy, i kliknij znacznik wyboru, aby zapisać. Jeśli nie przypiszesz tego zadania do istniejącej listy, aplikacja automatycznie zapisze je na liście „Zadania” oprócz listy Mój dzień.

Możesz także dodawać elementy z innych list rzeczy do zrobienia do Mojego dnia, naciskając przycisk z napisem „Sugestie” w dolnej środkowej części ekranu. Jeśli element, który chcesz dodać do Mojego dnia, nie znajduje się na liście „Sugerowane”, możesz przejść do listy, na której zapisałeś element, otworzyć zadanie i wybrać „Dodaj do mojego dnia” z opcji wymienionych poniżej tytułu zadania .

MS zrobić mój dzień sugestie

Jeśli korzystasz z Mojego dnia, pamiętaj, że lista resetuje się codziennie o północy, więc wszelkie zadania, których nie wykonasz tego dnia, zostaną usunięte z listy. Pojawią się jednak w sekcji „Wskazówki”, dzięki czemu możesz je ponownie dodać do swojej listy.

3. Dostosuj listy

Czasami trudno jest łatwo określić, która lista rzeczy do zrobienia jest którą, kiedy szybko na nią spojrzysz. Jednak Microsoft To-Do oferuje kilka świetnych opcji dostosowywania list, które pomogą Ci uniknąć tego problemu.

Microsoft To Do Dostosuj Emoji

Przede wszystkim możesz nazwać każdą listę rzeczy do zrobienia, co chcesz, a nawet możesz dołączyć emotikony w tytule. Może to pomóc w łatwym odszyfrowaniu listy zadań do wykonania na przykład z listy prac domowych lub listy zakupów. Emotikony możesz dodawać do swoich list w dwóch miejscach: zamiast domyślnej ikony listy kontrolnej lub w tytule listy.

Czytać  Jak wyświetlić jedną stronę na raz w programie Microsoft Word w dowolnej rozdzielczości?

Aby dodać ikonę do ikony listy kontrolnej, otwórz menu, aby zmienić nazwę listy, a następnie kliknij przycisk emoji (twarz ze znakiem plus), aby wybrać emoji z listy. Aby dodać emotikon do tytułu, po prostu otwórz emotikony z klawiatury smartfona i wpisz je tak, jakby były literami.

Lista dostosowywania MS do zrobienia

Oprócz używania emotikonów możesz także dostosować motyw każdej listy rzeczy do zrobienia, aby się wyróżniać. Możesz dostosować kolor na liście za pomocą jednej z 14 opcji kolorów oferowanych przez firmę Microsoft lub wybrać motyw fotograficzny (ale tylko z opcji oferowanych przez firmę Microsoft).

4. Twórz podzadania, aby być na bieżąco

Podczas gdy niektóre z Twoich zadań na liście rzeczy do zrobienia mogą być proste, inne mogą obejmować wiele kroków. Badania pokazują, że podział tych większych zadań na mniejsze kroki faktycznie zwiększa Twoją produktywność. Na szczęście Microsoft To-Do ułatwia ten proces za pomocą podzadań lub kroków.

Lista czynności do wykonania firmy Microsoft

Po utworzeniu zadania kliknij zadanie, aby je edytować. Z tego menu masz opcję „dodaj krok”, która tworzy podzadania w ramach zadania. Możesz dodać tyle kroków, ile potrzebujesz, dodać do zakładek każdy krok po jego ukończeniu i śledzić swoje postępy za pomocą bieżącego licznika liczby kroków w porównaniu z liczbą ukończonych.

Tworzenie podzadań może naprawdę pomóc w zapewnieniu, że żadne kroki w procesie nie zostaną pominięte podczas wykonywania bardziej złożonych zadań. Jednak nawet po zaznaczeniu wszystkich kroków w zadaniu Microsoft To-Do nie oznaczy automatycznie zadania głównego, więc po wykonaniu wszystkich kroków konieczne będzie oznaczenie całego zadania na liście zadań. skończone.

Czasami zadania na różnych listach wymagają tego samego skupienia, elementów lub lokalizacji. W takich przypadkach prawdopodobnie ma sens wykonywanie ich w tym samym czasie, ale może być trudno to rozgryźć, jeśli nie widzisz wszystkich list rzeczy do zrobienia jednocześnie. Jednak Microsoft To-Do w rzeczywistości czyni to całkiem prostym, używając hastagów.

MS zrobić wyszukiwanie hashtag

Możesz dodać tagi podczas tworzenia zadania po raz pierwszy lub edytując zadanie po jego utworzeniu. Ponadto możesz dodawać tagi w dowolnym miejscu zadania, takie jak tytuł, notatka, a nawet podzadania w zadaniu głównym. Niezależnie od tego, gdzie dodasz tag, zadanie będzie nadal widoczne podczas wyszukiwania tagu za pomocą wyszukiwania w prawym górnym rogu strony głównej aplikacji.

Czytać  Jak korzystać z wiadomości Google na pulpicie

6. Udostępnij swoje listy rzeczy do zrobienia Microsoft

Niezależnie od tego, czy pracujesz z całym zespołem ludzi, czy prowadzisz listę zakupów w domu, czasami trzeba udostępnić listę zadań do wykonania firmy Microsoft komuś innemu. Na szczęście dość łatwo to zrobić za pomocą wiadomości tekstowej lub e-maila.

Lista wspólnych zadań firmy Microsoft

Aby udostępnić swoją listę komuś innemu, po prostu kliknij ikonę „Udostępnij” w prawym górnym rogu listy. Stamtąd będziesz mieć możliwość wysłania zaproszenia do dowolnej osoby za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości tekstowej, a nawet aplikacji mediów społecznościowych lub komunikatora internetowego, takiego jak Slack.

Gdy udostępnisz listę innym, mogą oni sami dodawać zadania lub możesz przydzielić zadania każdemu, kto ma dostęp do listy. W dowolnym momencie możesz też odwołać dostęp do listy w ustawieniach „Zarządzaj dostępem”.

7. Zaprogramuj skrót Microsoft To-Do Siri (dla użytkowników iPhone’a)

Jeśli masz mało czasu i używasz iPhone’a, możesz jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, dodając skrót Siri do Microsoft To-Do. Aby dodać skrót Siri, wykonaj następujące kroki:

  1. W ustawieniach zadań do wykonania wybierz „Skróty Siri”.
  2. Dotknij ikony plusa (+) obok elementu, do którego chcesz dodać skrót (np. dodanie zadania lub otwarcie listy).
  3. Wybierz frazę, której chcesz użyć z Siri, aby uruchomić zadanie, a następnie w sekcji „do zrobienia” wybierz listę, do której chcesz dodać element, i ustaw dodatkowe kroki za pomocą przycisku „Pokaż więcej”.
  4. Po zakończeniu wybierania wszystkich potrzebnych ustawień kliknij „Wstecz -> Dodaj do Siri”.

Częste pytania

1. W jaki sposób Microsoft To-Do może pomóc mi wydajniej pracować?

Microsoft To-Do to prosta aplikacja do zarządzania zadaniami, która oferuje wiele funkcji za darmo. Za pomocą listy zadań do wykonania możesz tworzyć listy zadań, dodawać podzadania, udostępniać listy i współpracować z innymi oraz integrować listę zadań do wykonania z kalendarzem programu Outlook lub innymi aplikacjami.

2. Jakie aplikacje można zintegrować z Microsoft To-Do?

Podobnie jak większość innych aplikacji firmy Microsoft, Microsoft To-Do łatwo integruje się ze wszystkim z rodziny Office 365. Jednak integracja z większością aplikacji spoza rodziny Microsoft wymaga aplikacji do automatyzacji innej firmy, takiej jak Zapier.

3. Jakie są ograniczenia Microsoft To-Do?

Chociaż Microsoft To-Do oferuje wiele wspaniałych funkcji, ma pewne ograniczenia. Na przykład To-Do nie oferuje zbyt wiele w zakresie integracji z aplikacjami innych firm. Nie możesz też dodawać notatek ani terminów do podzadań, tylko zadanie główne. Nie ma również możliwości uzyskania dostępu do raportów dotyczących Twojej produktywności, co niektórzy uważają za korzystne.

Czy ten artykuł jest przydatny?