7 sposobów na rozszerzenie pamięci komputera bez usuwania czegokolwiek

7 sposobów na rozszerzenie pamięci komputera bez usuwania czegokolwiek

Gdy na komputerze zaczynają pojawiać się ostrzeżenia o niskim poziomie dysku, może to oznaczać tylko jedno: masz bardzo mało miejsca na dysku. Aby zwolnić miejsce, musisz coś usunąć, ale nie możesz usunąć żadnego oprogramowania, plików ani folderów. W rzeczywistości nie można się niczego pozbyć! Możesz zrobić tylko jedno: rozszerzyć obecną przestrzeń, w której musisz wszystko umieścić. Ale jak rozszerzyć pamięć komputera?

Przyjrzyjmy się niektórym sposobom rozszerzenia pamięci masowej komputera.

1. Rozwiń partycję dysku twardego

Zanim wydasz pieniądze na nowy sprzęt i dyski twarde, warto odwiedzić dysk twardy i partycję, które chcesz rozbudować, aby sprawdzić, czy możesz zrobić dla nich więcej miejsca.

Najpierw przejdźmy do zarządzania dyskami systemu Windows. Po prostu wpisz „zarządzanie dyskami” w wyszukiwaniu w menu Start i kliknij „Utwórz i sformatuj partycje dysku twardego”.

W nowym oknie sprawdź „System plików” partycji dysku twardego, którą chcesz rozszerzyć.

Rozwiń Zarządzanie dyskami pamięci masowej Windows

Jeśli jest to NTFS i masz „nieprzydzieloną” partycję kosmiczną, możesz rozszerzyć partycję dysku twardego. Możesz nawet wykorzystać nieprzydzielone miejsce na wielu dyskach twardych komputera na wybranym dysku twardym.

Jeśli masz nieprzydzielone miejsce, kliknij prawym przyciskiem myszy partycję, którą chcesz rozszerzyć i kliknij „Rozszerz wolumin”.

Rozwiń Zarządzanie dyskami pamięci masowej systemu Windows 2

W następnym oknie wybierz woluminy, które chcesz rozszerzyć, „dodaj” je do wybranej partycji, a następnie kliknij Dalej i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Rozwiń Kreator rozszerzania wolumenu pamięci systemu Windows

2. Pamięć USB

Typowa przestrzeń dyskowa: 8 – 128 GB

rozwiń-przechowywanie-kije

Pamięci USB to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów przechowywania elementów komputera. Wystarczy podłączyć jeden do portu USB, otworzyć go na komputerze, a następnie przeciągnąć pliki na urządzenie. Można go łatwo zabrać ze sobą, przechowuje dużą ilość danych i można go podłączyć do dowolnego komputera z portem USB (a jest to większość!).

3. Karta SD

Typowa przestrzeń dyskowa: 2–128 GB

Czytać  Różnice między UEFI a BIOSem, którego należy użyć?

Karty SD są podobne do pamięci USB, ale są nieco bardziej uzależnione od tego, czy można je umieścić w komputerze, czy nie. W przeciwieństwie do dysków USB, gniazdo kart SD nie jest gwarancją w większości maszyn. Zwykle jest to coś, co będzie miał laptop, a nie komputer PC. W związku z tym, jeśli używasz karty SD tylko w jednym urządzeniu, będzie działać dobrze. Jednak przesyłanie danych do innego komputera może być trudne.

4. Dysk twardy USB

Typowa przestrzeń dyskowa: 1 – 4 TB

Czy wiesz, że możesz podłączyć drugi dysk twardy przez porty USB? Musisz skorzystać z pudełko na dysk twardy jednak, ale jest to zdecydowanie jeden z najłatwiejszych sposobów na powiększenie magazynu o dużą ilość. Dyski twarde USB to świetna opcja do przechowywania plików multimedialnych i gier. Co więcej, możesz zabrać je ze sobą i podłączyć do innych komputerów w celu wyeksportowania danych.

5. Usługi przechowywania w chmurze

Typowa przestrzeń do przechowywania: 2 – 1 TB

W dzisiejszych czasach wszystko przenosi się do chmury, a Twoje dane mogą się połączyć! Istnieje wiele różnych serwerów pamięci masowej w chmurze, ale najpopularniejsze to Dropbox, OneDrive i Google Drive. pCloud to kolejna dobra, solidna opcja.

Rozpoczęcie pracy z przechowywaniem w chmurze jest łatwe — utwórz konto, a następnie prześlij pliki do chmury online. Następnie możesz usunąć pliki z dysku twardego i zwolnić miejsce bez ich całkowitej utraty. W rzeczywistości będą dostępne na wszystkich urządzeniach, które mają dostęp do chmury. Jeśli masz poufne dane, istnieje pamięć masowa w chmurze, taka jak pCloud, która zapewnia dodatkowe szyfrowanie, aby uniemożliwić innym dostęp do Twoich danych.

6. Dodatkowy dysk twardy/dysk półprzewodnikowy

Typowa przestrzeń dyskowa: 1–4 TB (dysk twardy), 128–512 GB (SSD)

Jeśli masz wolne miejsce na płycie głównej, możesz zrezygnować z przesyłania danych i po prostu zdobyć drugi dysk do przechowywania rzeczy. Drugi dysk twardy może działać jako dysk typu „mule”, przechowujący ogromne pliki, takie jak filmy i nagrania. Dysk SSD do pracy w połączeniu z dyskiem twardym również działa dobrze — wystarczy umieścić całe oprogramowanie, które chcesz szybko załadować na dysk SSD i cieszyć się krótszymi czasami ładowania.

Czytać  Klawiatura laptopa nie działa? Wypróbuj te rozwiązania

7. Dysk twardy Wi-Fi / pamięć masowa podłączona do sieci

Typowa przestrzeń dyskowa: 1 – 4 TB

Dyski twarde USB są świetne, ale czasami chcesz, aby te porty USB były wolne. Dyski twarde Wi-Fi i czasami Network Attached Storage (NAS) są często reklamowane jako „domowe chmury” i łączą się z innymi urządzeniami za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. Ma to dodatkową zaletę, że jest dostępny dla każdego, kto łączy się z routerem, co oznacza, że ​​możesz skonfigurować go dla swojej rodziny lub miejsca pracy. Niektóre umożliwiają nawet dostęp do dysku twardego przez interfejs sieciowy!

Tworzenie przestrzeni

Jeśli nie możesz usunąć plików, aby zrobić miejsce, nie martw się! Istnieje wiele sposobów na zrobienie dodatkowej przestrzeni i rozszerzenie pamięci komputera, w zależności od tego, co chcesz przechowywać.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących dysków twardych, zapoznaj się z artykułem Jak sprawdzić stan dysku twardego w systemie Windows 10 i naszą listą rzeczy do zrobienia, gdy otrzymasz nowy dysk SSD.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?