7 rozszerzeń Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania

7 rozszerzeń Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania

Praca w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie może być przytłaczająca. Jest tak wiele do zrobienia z tak małą ilością dostępnego czasu. Na szczęście automatyzacja szybko staje się rozwiązaniem dostępnym dla każdego. Czynności takie jak wypełnianie formularzy i rejestrów pracy nie są już nużące. Złożone czynności, takie jak wyszukiwanie informacji w Internecie, są teraz zautomatyzowane dzięki rozszerzeniom automatyzacji przeglądarki!

Jeśli szukasz sposobów na zautomatyzowanie codziennych, powtarzających się zadań przeglądania, te rozszerzenia Google Chrome zautomatyzują korzystanie z Internetu.

1. UI.Vision RPA — uniwersalna automatyzacja pulpitu i przeglądarki

Dawniej zwany Kantu, UI.Vision RPA łączy najlepsze funkcje automatyzacji przeglądarki Kantu z możliwością automatyzacji aplikacji komputerowych. To sprawia, że ​​jest to jedno z najpotężniejszych rozszerzeń do automatyzacji nudnych zadań przeglądania.

Rozszerzenia Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania Rozszerzenie przeglądarki Ui

Jest zdolny do interakcji z prawie wszystkimi stronami internetowymi w celu lepszej automatyzacji witryny. Obsługuje witryny ze złożonymi funkcjami, takimi jak okna dialogowe i ramki. Obsługuje również AJAX, JavaScript i Flash. Możesz nawet przeprowadzić prostą eksplorację danych! Jednak umożliwia znacznie więcej, wykorzystując trzy narzędzia automatyzacji w jednym rozszerzeniu:

  • Automatyzacja wizualnej przeglądarki i testowanie interfejsu użytkownika – To jest świetne dla projektantów i programistów. Od testowania projektów na różnych urządzeniach po rozpoznawanie różnych elementów witryny, doskonale nadaje się do automatyzacji testowania przeglądarek.
  • Wizualna automatyzacja pulpitu dla systemów Windows, Linux i Mac – Podobnie jak automatyzacja witryny, użyj tego narzędzia do automatyzacji powtarzalnych zadań na pulpicie. Lub, jeśli potrzebujesz tylko podstawowej automatyzacji pulpitu dla systemu Windows, wypróbuj AutoHotKey.
  • Selen IDE ++ – To narzędzie jest często nazywane szwajcarskim nożem wojskowym ogólnego przeznaczenia. Uruchamiaj makra, automatyzuj wypełnianie formularzy i rób zrzuty ekranu.

Ma krzywą uczenia się, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z automatyzacji przeglądarki, ale jest tak przydatna, że ​​nadal ją pokochasz.

2. ProKeys

Masz dość zapisywania wszystkiego? Co by było, gdybyś mógł utworzyć szybkie skróty do wpisywania adresu e-mail lub pełnej frazy, której często używasz? ProKeys pozwala to zrobić. Chociaż skonfigurowanie wszystkiego może trochę potrwać, to rozszerzenie automatyzacji przeglądarki i automatyzacji witryny pomaga ograniczyć powtarzalne pisanie oraz irytujące funkcje kopiowania i wklejania.

Rozszerzenia do Chrome automatyzujące nudne zadania przeglądania Prokeys

Skonfiguruj pełne e-maile, które wypełniają się, pisząc pojedynczy fragment. Lub pozwól Chrome natychmiast zająć się matematyką. Jest to potężne rozszerzenie, z którego będziesz korzystać w kółko.

Najlepsze jest to, że jest całkowicie darmowy i nie musisz się nawet rejestrować. Kiedy przyzwyczaisz się do tworzenia fragmentów, twoje palce, nadgarstek i mózg podziękują ci za bardzo potrzebną przerwę od przyziemnych powtórzeń.

Czytać  Jak rozpoznać utwory z filmów i programów telewizyjnych?

3. Automatyzacja przeglądarki Chromium (CBA)

Automatyzacja przeglądarki Chromium to proste rozszerzenie dla Chrome. Jest to w pełni funkcjonalne narzędzie do automatyzacji, które pomaga uniknąć powtarzających się czynności.

Pomaga zautomatyzować proste czynności, takie jak wypełnianie formularzy, a jednocześnie jest wystarczająco złożony, aby obsługiwać skrypty i wstrzykiwanie.

rozszerzenia-automatyczne-powtarzalne-zadania-przegladania-cba

Niektóre z jego głównych funkcji:

  • Rejestr– Możesz rejestrować czynności, które aktualnie wykonujesz w swojej przeglądarce internetowej. Nagrywanie w tym sensie nie oznacza nagrywania ekranu. Oznacza to, że rozszerzenie przechowuje wszystkie Twoje interakcje ze stroną internetową.
  • Grać: Ta funkcja umożliwia „odtworzenie” zarejestrowanych interakcji. Oznacza to, że będziesz mógł ponownie wypełnić formularz, ponownie uzyskać dostęp do poczty e-mail lub usunąć zakładkę za pomocą jednego kliknięcia przycisku.
  • Iniekcja: To jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników: twórców stron internetowych. Możesz wstrzyknąć swoje skrypty na stronę internetową, aby zobaczyć, jak wpływa to na wydajność witryny. Jest to przydatne do debugowania i testowania aplikacji.

Dzięki prostemu interfejsowi CBA jest łatwe w użyciu i nie ma żadnego doświadczenia w automatyzacji przeglądarek. Jeśli po raz pierwszy próbujesz automatyzacji, możesz zacząć!

4. Uniwersalna automatyzacja poszukiwania pracy

W przeciwieństwie do innych narzędzi do automatyzacji przeglądarek, które próbują zrobić wszystko, Uniwersalna automatyka wykonuje zadanie i robi to doskonale. Universal Automation Tool to narzędzie do wyszukiwania ofert pracy przeznaczone do wyszukiwania i aplikowania o pracę.

W tym celu szuka wolnych stanowisk w trudnym banku pracy. Dopasuj te oferty do swojej specjalizacji i prześlij swoją aplikację.

Po przesłaniu tych aplikacji wysyła Ci identyfikator aplikacji i kody. Ma to na celu dostarczenie dowodu Twojego podania o pracę.

Po zainstalowaniu kliknij przycisk znajdujący się na pasku narzędzi przeglądarki.

rozszerzenia-automatyzujące-powtarzalne-zadania-nawigacyjne-ua

Spowoduje to przejście do strony, która daje możliwość skonfigurowania rozszerzenia do własnego użytku. Kliknij „Opcje”.

rozszerzenia-automatyzujące-powtarzalne-zadania-nawigacyjne-ua-opcje

Następna strona zawiera formularz, który wystarczy wypełnić tylko raz. Po wypełnieniu formularza kliknij „Zapisz” i gotowe.

rozszerzenia-do-automatyzowania-powtarzających się-zadań-nawigacyjnych-ua-formularz

Jest to narzędzie do poszukiwania pracy i aplikowania, więc dostosuj odpowiednio swoje oczekiwania. Niemniej jednak jest to skuteczne narzędzie i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i stresu dzięki aplikacjom o pracę. Narzędzie nie było aktualizowane od jakiegoś czasu, ale nadal działa dobrze w tym, co robi.

5. iMakro

Chociaż nie jest tak popularny jak wcześniej, iMacros Jest to nadal jedno z najlepszych rozszerzeń Chrome do automatyzacji witryn. Wszystko, co musisz zrobić, to nagrać powtarzające się zadanie, zapisać je, a następnie odtworzyć, gdy trzeba powtórzyć zadanie. Na przykład, jeśli regularnie wypełniasz długie formularze, skonfiguruj makro, a następnie ciesz się dodatkowym wolnym czasem, podczas gdy iMacros zajmie się tym za Ciebie.

Rozszerzenia do Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania Imacros

Istnieje wiele zastosowań tego rozszerzenia automatyzacji przeglądarki. Przyzwyczajenie się do tego może trochę potrwać, gdy zaczniesz konfigurować, ale ogólnie jest to całkiem łatwe w użyciu. Wypróbuj niektóre zadania, aby zobaczyć, jak przydatne może być w pracy, szkole, a nawet podczas zwykłego przeglądania.

Czytać  Tłumacz Google kontra Tłumacz Apple: co jest lepsze?

Darmowa wersja jest ograniczona do 50 poleceń. Wersja pro (tylko Windows) zaczyna się od 99 USD za jedną licencję.

6. Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja Stał się popularną alternatywą dla iMacros (o czym mowa w dalszej części tego postu). To pozornie proste rozszerzenie do automatyzacji stron internetowych, ale jest świetne zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.

Rozszerzenia Chrome, które automatyzują nudne zadania przeglądania Rozszerzenie przeglądarki Wildfire

Wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć nagrywanie swoich działań, a następnie nacisnąć Stop, gdy skończysz. Po zarejestrowaniu symulacji użyj funkcji Workflow, aby szybko edytować ją tak, jak chcesz. Możesz uruchomić symulację, kiedy tylko chcesz.

Kolorowa mapa przepływu pracy znacznie ułatwia edycję niż wiele innych podobnych rozszerzeń. Nie jest tak bogaty w funkcje jak inne, ale jeśli chcesz po prostu zautomatyzować nudne zadania przeglądania, jest to świetne miejsce na rozpoczęcie.

7. Rejestrator Katalon

Rejestrator Katalon jest to zaktualizowana wersja przestarzałego środowiska Selenium IDE. Jest to potężne narzędzie do automatyzacji skoncentrowane na testowaniu.

rozszerzenia-automatyzujące-powtarzalne-zadania-przeglądania-katalon-rejestrator

Jest również kompatybilny z wieloma popularnymi językami programowania, takimi jak Java, C#, Ruby, Python itp. Przydaje się do nagrywania, odtwarzania, debugowania i wyświetlania wyników testów przeglądarki Chrome.

Za pomocą tego narzędzia możesz wchodzić w interakcje ze składnikami Web Part. Możesz także rejestrować wszystkie akcje, które wykonałeś w aplikacji internetowej.

Tworzenie przypadków testowych i zarządzanie nimi jest bardzo proste, a odtworzenie automatycznych przypadków testowych zajmuje tylko kilka kliknięć. Jest to również jedno z najszybszych dostępnych narzędzi do automatyzacji sieci.

Wniosek

Automatyzacja działań internetowych jest niezbędną częścią każdego tworzenia aplikacji internetowych. Niezależnie od tego, co robisz online, te rozszerzenia automatyzacji mogą coś dla Ciebie zrobić.

Czy chcesz, aby przeglądanie było jeszcze lepsze? Pozbądź się też tych nieznośnych obrazów ReCAPTCHA. Może również przyspieszyć przeglądanie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?