7 najlepszych rozwiązań dla Google Play Store Moje aplikacje nie wyświetlają się

7 najlepszych rozwiązań dla Google Play Store Moje aplikacje nie wyświetlają się

Sklep Google Play ma dedykowaną sekcję, która zawiera listę wszystkich aplikacji aktualnie zainstalowanych w telefonie. Sekcja pokazuje również wszystkie wcześniej zainstalowane aplikacje. Jeśli w Sklepie Google Play nie ma aplikacji zainstalowanych na telefonie, możesz je łatwo odzyskać, jak pokazano tutaj. W przypadku, gdy ekran pokazujący zainstalowane aplikacje i gry wydaje się pusty z pustym ekranem, ten post również Ci w tym pomoże.

1. Uruchom ponownie telefon

Jeśli w Sklepie Play brakuje sekcji „Moje aplikacje i gry” lub nie działa ona prawidłowo, spróbuj ponownie uruchomić telefon lub tablet z Androidem. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telefonie, aż zobaczysz menu. Dotknij Uruchom ponownie lub Zamknij w zależności od dostępnej opcji.

2. Spójrz w inne miejsce

Sekcja „Moje aplikacje i gry” była dostępna w pewnym momencie pod ikoną z trzema paskami w Sklepie Play. Jeśli nie możesz go tam znaleźć, po prostu dotknij ikony zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu Sklepu Play. Wszystkie opcje obecne na lewym pasku bocznym zostały przeniesione do tego menu. Kliknij „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem”.

Urządzenie do zarządzania aplikacjami w Sklepie Google Play

Zobaczysz poprawiony ekran tego, co było dostępne w poprzednich wersjach Sklepu Play. Masz teraz ochronę Play, aktualizacje, miejsce na dane, możliwość udostępniania aplikacji oraz oceny i opinie na jednym ekranie na karcie Przegląd. Jeśli chcesz ręcznie zaktualizować wszystkie aplikacje, naciśnij przycisk „Aktualizuj wszystko”. Alternatywnie, jeśli chcesz zobaczyć dostępne aktualizacje i ręcznie je aktualizować pojedynczo, dotknij „Wyświetl szczegóły” w sekcji „Dostępne aktualizacje”.

Zaktualizuj aplikacje ze sklepu Google Play

Podobnie możesz pomyśleć, że brakuje opcji Biblioteka ze Sklepu Play, ale tak nie jest. Właśnie została zmieniona nazwa i przeniesiona. Dotknij Zarządzaj obok karty Przegląd u góry. Dla tych, którzy nie wiedzą, sekcja Biblioteka zawierała wszystkie wcześniej zainstalowane aplikacje.

Sklep Google Play Zarządzaj aplikacjami

Aby zobaczyć wszystkie wcześniej zainstalowane aplikacje, najpierw dotknij karty Zarządzaj. U góry zobaczysz różne filtry. Domyślnie wybrany jest filtr Zainstalowane, więc zobaczysz wszystkie zainstalowane aplikacje. Stuknij filtr Zainstalowane i wybierz „Nie zainstalowano” z opcji, aby wyświetlić wcześniej zainstalowane aplikacje. Możesz także posortować aplikacje według nazwy, najczęściej używanego, minimalnego rozmiaru, ostatnio zaktualizowanego i rozmiaru, korzystając z opcji sortowania. Sprawdź podobne fajne sposoby korzystania ze Sklepu Google Play.

Wcześniej zainstalowane aplikacje w sklepie Google Play

Mówiąc najprościej, Sklep Google Play nie usunął sekcji „Moje aplikacje i gry”. Zmieniono nazwę (i przeniesiono) na „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”.

Czytać  5 sposobów na naprawienie telegramu bez zapisywania obrazów w galerii

3. Wyczyść pamięć podręczną i dane

W przypadku pojawienia się błędów, takich jak „Znaleziono problemy”, „Błąd sprawdzania aktualizacji” lub „Oczekuje na pobranie w Sklepie Play”, musisz wyczyścić pamięć podręczną i dane Sklepu Play. Nie spowoduje to odinstalowania żadnej aplikacji z telefonu ani usunięcia powiązanych z nią danych. Utracisz jednak ustawienia Sklepu Play, które można później ponownie skonfigurować.

Wykonaj te czynności, aby wyczyścić pamięć podręczną i dane Sklepu Play.

1. Otwórz Ustawienia na swoim telefonie z Androidem.

2. Przejdź do Aplikacje lub Aplikacje i powiadomienia i dotknij Sklep Google Play. Jeśli go nie widzisz, kliknij „Zobacz wszystkie aplikacje”, a następnie Sklep Google Play.

Sklep Google Play z ustawień telefonu

3. Dotknij opcji „Pamięć i pamięć podręczna”, aby wyświetlić miejsce używane przez Sklep Google Play i wyczyścić jego pamięć podręczną. Najpierw dotknij opcji „Wyczyść pamięć podręczną”. Uruchom ponownie telefon, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany. Jeśli problem będzie się powtarzał, w kroku 3 dotknij opcji „Wyczyść dane”. Następnie uruchom ponownie telefon.

Wyczyść pamięć podręczną Sklepu Google Play

Podobnie powtórz kroki dla Usług Google Play i wyczyść pamięć podręczną i dane.

4. Odinstaluj aktualizacje ze sklepu Google Play

Gdyby była to aplikacja innej firmy, sugerowałbym jej odinstalowanie. Ale ponieważ Sklep Play to aplikacja systemowa, nie można jej całkowicie odinstalować. Możesz jednak usunąć swoje ostatnie aktualizacje. Pomaga to również rozwiązać problem ze Sklepem Google Play, który nie wyświetla moich aplikacji.

Aby to zrobić, przejdź do „Ustawienia -> Aplikacje -> Sklep Google Play” w telefonie, tak jak w poprzedniej metodzie. Stuknij ikonę trzech kropek u góry i wybierz „Odinstaluj aktualizacje” z menu.

Odinstaluj aktualizacje ze Sklepu Google Play

5. Skanuj aplikacje za pomocą Play Protect

Powinieneś także spróbować ręcznie przeskanować aplikacje za pomocą Play Protect. Często uniemożliwia to również pojawianie się zainstalowanych aplikacji w Sklepie Play. W tym celu otwórz Sklep Play i przejdź do „Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem”, dotykając ikony zdjęcia profilowego. Stuknij pierwszą opcję, która mówi coś podobnego do Play Protect. Naciśnij przycisk Skanuj na następnym ekranie.

Aplikacje do skanowania Sklepu Google Play

6. Zaloguj się na właściwe konto Google.

Jeśli próbujesz sprawdzić poprzednio zainstalowane aplikacje w Sklepie Play, musisz zalogować się na właściwe konto Google, które zostało użyte do pobrania tych aplikacji. Aby przełączać się między kontami Sklepu Play, kliknij ikonę zdjęcia profilowego na ekranie głównym Sklepu Play. Gdy pojawi się menu, dotknij małej strzałki w dół obok swojego imienia i wybierz właściwe konto.

Sklep Google Play zmienia wiele kont

7. Zaktualizuj Sklep Google Play

Często zainstalowane aplikacje, które nie pojawiają się w Sklepie Play, mogą być spowodowane błędem w Sklepie Play. Aby to naprawić, musisz zaktualizować Sklep Play. Tak, możesz także zaktualizować Sklep Play.

Czytać  8 najlepszych aplikacji do organizowania kolekcji na Androida i iPhone'a

W tym celu otwórz Sklep Play i dotknij ikony zdjęcia profilowego. Wybierz „Ustawienia -> Informacje”. Przewiń w dół i dotknij raz wersji Sklepu Play. Jeśli aktualizacja jest dostępna, Sklep Play zaktualizuje się automatycznie. Alternatywnie możesz zaktualizować Sklep Play ręcznie, instalując jego pakiet APK.

Aktualizacja Sklepu Google Play

Mam nadzieję, że powyższe rozwiązania powinny rozwiązać problem polegający na tym, że moje aplikacje nie wyświetlają Sklepu Google Play. Jeśli powyższe rozwiązania nie pomogą, wypróbuj inne rozwiązania, takie jak przełączanie między mobilną transmisją danych a Wi-Fi, wyłączanie VPN oraz ustawianie prawidłowej daty i godziny w telefonie.

Podczas gdy Sklep Play jest jedynym miejscem do pobierania aplikacji, możesz instalować aplikacje na Androida również bez Sklepu Play. Dostępnych jest również kilka alternatyw w Sklepie Play. Na koniec, jeśli lubisz pobierać i eksplorować aplikacje, dowiedz się, jak uniknąć nadmiernych wydatków w Sklepie Play.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?