7 najlepszych rozszerzeń Google Chrome do dodawania adnotacji do tekstu w sieci

7 najlepszych rozszerzeń Google Chrome do dodawania adnotacji do tekstu w sieci

Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, szkołę, czy na użytek prywatny, zapisywanie przedmiotu może być niezwykle przydatne do przechwytywania ważnych notatek. Oznaczanie dokumentów sprawi, że szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz. Jeśli Google Chrome jest Twoją ulubioną przeglądarką, nie brakuje rozszerzeń, które zapiszą, co Ci się podoba. Przyjrzyjmy się obecnie niektórym z najlepszych opcji tworzenia adnotacji w Chrome.

1. Hipoteza: adnotacja internetowa i PDF

Plik Hipoteza: adnotacja internetowa i PDF Rozszerzenie Chrome jest przeznaczone do ogólnego użytku w przypadku stron internetowych i dokumentów PDF. Możesz go używać do tworzenia notatek, wyróżnień i odpowiedzi. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby twoje notatki badawcze były lepiej zorganizowane i chcesz łatwo znajdować rzeczy. Możesz go również używać do dyskusji ze znajomymi lub współpracownikami, aby współpracować prywatnie.

Rozszerzenia Google Chrome oceniają hipotezy

W tej notatce Hipoteza pozwala na pozostawienie zarówno adnotacji publicznych, jak i prywatnych, więc uważaj, aby przypadkowo nie upublicznić adnotacji, jeśli notatka nie była przeznaczona dla osób publicznych. Gdy będziesz gotowy do udostępnienia dokumentów z adnotacjami, możesz utworzyć łącze do dowolnej notatki lub nawet całej strony internetowej, aby inni mogli je przejrzeć.

2. Niesamowity zrzut ekranu

Podczas gdy większość rozszerzeń Chrome w tym miejscu skupia się na umożliwieniu dodawania adnotacji bezpośrednio na stronie, Niesamowity zrzut ekranu koncentruje się na przechwytywaniu stron do użytku offline. Dzięki dostępnemu pełnemu i częściowemu zrzutowi ekranu łatwo jest dodać adnotację do zrzutu ekranu ze wszystkim, od kół, strzałek, linii, prostokątów i nie tylko. Możesz dodać tekst bez względu na to, czy używasz koloru tła, czy nie.

Rozszerzenia Google Chrome oceniają imponujący zrzut ekranu

Oprócz tego możesz dodać różne kolory tła, a także przełączać się między różnymi czcionkami i rozmiarami czcionek. Czy jest coś, co chcesz zamazać na stronie? Możesz to zrobić równie łatwo, jak możesz podkreślić coś, na co chcesz zwrócić uwagę. Po dodaniu adnotacji możesz szybko zapisać i udostępnić zrzut ekranu z adnotacjami na komputerze i udostępnić go znajomemu, członkowi rodziny lub współpracownikowi.

3. Yawas – Web Highlighter

Jeśli wolisz mieć więcej kolorów, aby podkreślić różne elementy, spodoba ci się. Yawas – Web Highlighter. To kolejne proste i nieskomplikowane narzędzie do adnotacji internetowych, ale to, co je wyróżnia, polega na tym, że możesz wybrać kolory podświetlenia. Większość jego funkcji, takich jak zmiana koloru podświetlenia, usuwanie podświetlenia itp., Jest dostępnych z menu kontekstowego i za pomocą skrótów klawiaturowych.

Rozszerzenia Google Chrome Adnotacja Yawas

Niezależnie od tego, który kolor wybierzesz, wszystkie zmiany są przechowywane w zakładkach w Google lub za pośrednictwem wbudowanego interfejsu API Chrome Storage. Dopóki otwierasz stronę internetową, którą już zaznaczyłeś, wszystkie te zmiany będą widoczne natychmiast.

Czytać  Jak anulować Apple Music

4. Kami – PDF i znaczniki dokumentów

Kami – znaczniki dokumentu i PDF to kolejne bogate w funkcje rozszerzenie znaczników i adnotacji. Działa z Dyskiem Google i Google Classroom i ma mnóstwo funkcji, takich jak podświetlanie tekstu, dodawanie, podkreślanie, wykreślanie, adnotacje głosowe, rysowanie odręczne, wstawianie obrazów, kształtów i podpisów, tryb offline itp., Ale nie jest darmowy.

Rozszerzenia Google Chrome Adnotacja Kami

Jest to bardzo kompletna, profesjonalna aplikacja. Jeśli jesteś nauczycielem lub uczniem, może to być najlepsza opcja. Jeśli szukasz po prostu narzędzia do szybkich adnotacji, na tej liście są lepsze opcje. Szczególnie w przypadku uczniów warto zaznaczyć, że Kami w żaden sposób nie zbiera ani nie wykorzystuje ich danych.

5. Diigo Web Collector – przechwytywanie i opisywanie

Google Chrome Adnotate Diigo Extensions

Dla wszystkich fanów Diigo, plik Diigo Web Collector – przechwytywanie i opisywanie Rozszerzenie Chrome to błogosławieństwo. Możesz go używać do oznaczania, archiwizowania, wyróżniania, dołączania karteczek samoprzylepnych oraz oznaczania całych stron i tylko ich fragmentów. Możesz udostępniać je na Twitterze i Facebooku. Ma kilka fajnych funkcji, takich jak możliwość jednoczesnego przeszukiwania biblioteki Diigo podczas wyszukiwania w Google lub automatycznego wyświetlania wyróżnień.

6. Nimbus

Chmura to kolejne narzędzie przypominające zrzut ekranu, które umożliwia dodawanie adnotacji do fragmentu, wybranego obszaru lub całej strony internetowej. Gdy masz już zrzut ekranu, naciśnij przycisk „Edytuj” i możesz dodawać adnotacje do treści swojego serca. Chcesz dodać grafikę lub pola tekstowe? A co ze strzałkami lub naklejkami? Dostępne jest również wyróżnianie tekstu. Po zakończeniu wszystkich zgłoszeń korzyści płynące z Nimbus stają się zauważalne.

Rozszerzenia Google Chrome opisują Nimbus

Możesz przesłać zrzut ekranu na Dysk Google lub Dropbox (wersja premium), dodać znak wodny (wersja premium) lub zapisać go w Google Classroom. Jeśli chcesz zapisać swoje adnotacje w pliku PDF, aby móc łatwo odwoływać się do swoich adnotacji w dowolnym momencie, jest to również możliwe. Być może największą zaletą korzystania z Nimbus jest to, że możesz nagrać swój ekran, aby przechwycić wideo, a następnie dodać adnotacje do wideo za pomocą wybranych kształtów, strzałek i prostokątów.

Czytać  Pięć witryn internetowych, które warto zwrócić uwagę na pandemię COVID-19

7. qSnap

Chociaż łatwo jest pomyśleć, że wszystkie rozszerzenia zrzutów ekranu są takie same, qSnap różni się bezpłatną ceną, nawet ze wszystkimi funkcjami „premium”. Najbardziej niezwykłym aspektem jest to, że możesz pobrać zrzuty ekranu z adnotacjami z jednej witryny i połączyć je w jeden dokument. To ogromna oszczędność czasu, w połączeniu z faktem, że qSnap zapisuje przechwycone obrazy w zasobniku przez maksymalnie 30 dni, dzięki czemu można szybko odwołać się do dowolnych zrzutów ekranu. Poza wszystkimi funkcjami rozszerzenia, zrzuty ekranu z adnotacjami można wykonywać za pomocą wbudowanych narzędzi do adnotacji rozszerzenia: notatek, podświetlania, strzałek, pól tekstowych, wycinków, okręgów i strzałek.

Rozszerzenia Google Chrome Adnotacja Qsnap

Czy chcesz ukryć poufne informacje na stronie, ale udostępnić je innej osobie lub grupie? Nie stanowi to problemu, ponieważ możesz łatwo zablokować wszelkie informacje, których nie chcesz zapisywać lub udostępniać. Po prawidłowym oznaczeniu dokumentu lub zrzutu ekranu i gotowości do udostępnienia, możesz wysłać wiadomość e-mail bezpośrednio z qSnap. Wybierz format pliku JPG lub PNG i wybierz niską, średnią lub wysoką jakość, aby obrazy były w pełni czytelne.

Konkluzja

Rozszerzenia adnotacji w Chrome występują w wielu typach, od małych narzędzi do wyróżniania prostego tekstu po pełne zestawy adnotacji i współpracy. Jego funkcje również się różnią, więc jeśli spróbujesz jednego i nie podoba ci się, spróbuj innego i miej nadzieję, że będziesz miał z nim więcej szczęścia. W międzyczasie wypróbuj także jedne z najlepszych rozszerzeń Google Chrome, aby przyspieszyć przeglądanie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?