7 najlepszych programów montażowych ISO dla różnych systemów operacyjnych

7 najlepszych programów montażowych ISO dla różnych systemów operacyjnych

Montowanie plików obrazów jako dysków wirtualnych w dużej mierze wyeliminowało potrzebę korzystania z dysków fizycznych (wraz ze wszystkimi innymi technologiami, które je przestarzały, takimi jak pamięć masowa w chmurze i pamięci USB). Zaletą korzystania z obrazów dysków jest to, że nie są one ograniczone przestrzenią zapewnianą przez dysk DVD lub CD, ponieważ są one przechowywane na dysku twardym komputera. Poza tym uruchamianie obrazów z systemu operacyjnego jest szybsze i wygodniejsze niż z dysków fizycznych.

Windows 10 ma wbudowaną możliwość montowania obrazów ISO. Nawet jeśli używasz systemu macOS, możesz łatwo zamontować obraz dysku, klikając go dwukrotnie. Czasami jednak może być konieczne użycie oprogramowania innych firm, zwłaszcza jeśli używasz starszej wersji systemu Windows. Oto najlepsze oprogramowanie do montażu ISO dla systemów Windows, Linux i macOS.

1. Wbudowane oprogramowanie systemu operacyjnego

System operacyjny: Windows, Linux i macOS

Zanim przejdziemy do bardziej wszechstronnego i złożonego oprogramowania innych firm, warto zauważyć, że wszystkie główne platformy mają już na pokładzie przyzwoite funkcje montażu ISO. Jasne, nie mają zaawansowanych funkcji, które znajdziesz w takich rzeczach jak PowerISO, ale jeśli chcesz tylko utworzyć wirtualny dysk, aby uzyskać dostęp do obrazów ISO, wystarczą.

jak-odmontować-iso-file-windows-x

Napisaliśmy przewodniki na temat korzystania z wbudowanej funkcji montowania ISO w systemach Windows i Linux. Jeśli szukasz czegoś nieco głębszego, czytaj dalej.

2. Wirtualny CloneDrive

System operacyjny: Okna

Znacznie prostsze niż niektóre z bardziej zaawansowanych opcji z tej listy (takich jak PowerISO i Daemon Tools), Wirtualny CloneDrive daje dokładnie to, czego chcesz: atrapę napędu Blu-Ray (oraz CD i DVD), którego możesz użyć do montowania wszelkiego rodzaju popularnych i mało znanych obrazów płyt.

Najlepsze oprogramowanie montażowe Iso Virtual Clonedrive

Obsługiwane formaty to ISO, CCD, IMG, BIN, CCD, DVD i UDF. Przydaje się wirtualny przycisk wysuwania, a także opcja szybkiego montowania i uruchamiania ostatnio używanych plików graficznych.

Jest całkowicie darmowy i nie zawiera reklam, nadprogramów ani żadnych rzeczy, których zdecydowanie nie chcesz.

Czytać  Jak dodać szablon do Notion z Notion.site

3. Moc ISO

System operacyjny: Windows, Linux i macOS

Jeśli chodzi o używanie obrazów ISO, Oprogramowanie do obsługi dokumentów ISO To idealna opcja i mój osobisty faworyt. To potężne narzędzie może montować wirtualne obrazy ISO. Obsługuje również wszystkie znane na całym świecie standardowe formaty plików graficznych, takie jak ISO, BIN, CDI, NRG i DAA. Jedną z jego wyróżniających się funkcji jest możliwość tworzenia rozruchowych dysków flash USB. Jest to przydatne, gdy musisz utworzyć rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10.

Najlepsze oprogramowanie montażowe Iso Poweriso

PowerISO to wielofunkcyjne narzędzie, które wykracza poza główną funkcję mocowania ISO. Możesz zgrać płyty audio CD do plików MP3, WMA, APE, FLAC lub BIN. Możesz go również użyć do nagrywania płyt audio CD z MP3, a także do nagrywania plików ISO na płyty CD, DVD lub Blu-Ray. Ponadto Power ISO może konwertować wszystkie inne obsługiwane formaty plików obrazów na standardowy plik obrazu ISO.

4. WinCDEmu

System operacyjny: Okna

Gdybyśmy mieli wybrać faworyta, to byłoby to. WinCDEmu to bezpłatne narzędzie typu open source, które umożliwia montowanie obrazów dysków optycznych, po prostu klikając je w Eksploratorze plików systemu Windows. Jeśli potrzebujesz prostego i prostego narzędzia do montowania obrazów ISO, WinCDEmu jest dobrym rozwiązaniem. Obsługuje nieograniczoną liczbę wirtualnych napędów i pozwala jednym kliknięciem montować obrazy ISO, CUE, CCD, MDS/MDF, NRG i IMG.

Najlepsze oprogramowanie montażowe Iso Wincdemu

Tworzenie obrazu ISO z CD / DVD / Blu-ray jest również łatwe. Wystarczy wybrać dysk z Eksploratora Windows, a następnie wybrać utworzenie obrazu ISO. WinCDEmu nie zapewnia wielu funkcji, ale oferuje wszystko, czego potrzebuje zwykły użytkownik.

5. Narzędzia DAEMON dla komputerów Mac

System operacyjny: System operacyjny Mac

iso-mounting-software-deaemon-tools-for-mac-2

Narzędzia demonów dla komputerów Mac to coś więcej niż tylko oprogramowanie do obrazowania dysków. Umożliwia odtwarzanie obrazów audio FLAC i APE, dekompresowanie plików oraz tworzenie i montowanie obrazów dysków CD, DVD i HDD. Ma długą listę obsługiwanych formatów, w tym ISO, BIN / CUE i CCD. Oprócz montowania, Daemon Tools for Mac umożliwia używanie systemowych skrótów klawiszowych do montowania i wysuwania, a także przeglądania historii ostatnio otwieranych obrazów. Ponadto Daemon Tools for Mac w wersji 5 umożliwia tworzenie rozruchowych dysków USB dla komputerów Mac, Windows i Linux.

Czytać  Jak utworzyć i wstawić znak wodny w Dokumentach Google

6. Mocowanie ISO Furius

System operacyjny: Linux

mount-furius-iso

Mocowanie ISO Furius to prosty i łatwy w użyciu interfejs Gtk + oprogramowanie do nagrywania i montowania ISO, które może również weryfikować sumy SHA i Md5. Jest to bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które sprawnie wykonuje Twoją pracę. Oprócz obrazów ISO, Furious obsługuje również inne formaty obrazów, takie jak BIN, IMG, NRG i MDF. Wyróżnia go prostota użytkowania. Na przykład obsługuje automatyczne montowanie obrazów za pomocą przeciągania i upuszczania. Pozwala nie tylko na łatwe odzyskanie wcześniej zamontowanych obrazów, ale także automatycznie tworzy punkt montowania w katalogu domowym.

Chociaż Furius ISO Mount nie był aktualizowany od lat, nadal działa dobrze w większości dystrybucji Linuksa.

7. Aceton ISO

System operacyjny: Linux

Najlepsze oprogramowanie montażowe ISO Acetoneiso

AcetoneISO to darmowe oprogramowanie dla systemu Linux, które specjalizuje się w obsłudze plików ISO. Możesz tworzyć, montować, zgrywać, kopiować, szyfrować i odszyfrowywać obrazy dysków CD i DVD. Obsługuje formaty ISO, BIN, NRG i MDF. Oprócz montowania obrazów dysków, AcetoneISO oferuje inne wspaniałe funkcje, w tym opcję pobierania filmów z YouTube. Możesz także wyodrębnić ścieżki audio z wideo i odtwarzać obrazy DVD przy użyciu wybranego nośnika. Chociaż AcetoneISO może wykonywać wiele funkcji, jest łatwy w użyciu i ma przejrzysty interfejs.

Pokażemy Ci najlepsze oprogramowanie do montażu obrazów ISO dla systemów Windows, Mac i Linux. Większość z tych narzędzi jest dostępna w wersji bezpłatnej i płatnej. Czy chcesz poznać więcej oprogramowania? Zobacz naszą listę najlepszych emulatorów Androida dla komputerów Mac, a także najlepsze aplikacje mobilne, które pomogą Ci się uczyć.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?