7 najlepszych gier rolniczych, w które możesz zagrać w 2022 roku

7 najlepszych gier rolniczych, w które możesz zagrać w 2022 roku

Idea rolnictwa zawsze miała pewien romantyczny ton, ale rolnicza rzeczywistość jest znacznie mniej zabawna. W związku z tym, jeśli potrzebujesz sadzić rośliny i hodować zwierzęta, lepiej grać w grę rolniczą niż budować zagrodę dla świń na swoim podwórku! Oto siedem najlepszych gier rolniczych, które pozwolą Ci podrapać się w rolniczym swędzeniu.

1. Miasto żniw

Dostępne w: Android, ios

Cena £: Bezpłatnie, z zakupami w aplikacji

Entuzjaści Stardew Valley szukający odmiany mogą spróbować Harvest Town. Jest to darmowa gra mobilna, w przeciwieństwie do poprzedniej, z młodym mężczyzną, który przenosi się z miasta na wieś. Z pomocą miejscowych, którzy z radością witają go w społeczności, podejmuje się odbudowy starego gospodarstwa swojej rodziny.

Najlepsze gry rolnicze Harvest Town

Podczas gdy w centrum Harvest Town kręci się wokół sadzenia i opieki nad zwierzętami, gra jest również usiana unikalnymi misjami i sesjami eksploracyjnymi. Istnieje również element społecznościowy, w którym możesz nawiązać bliskie relacje z innymi postaciami w grze, a ostatecznie nawet założyć rodzinę.

Harvest Town to świetny punkt wyjścia, jeśli chcesz zanurzyć się w świecie gier rolniczych, ale nie chcesz wydawać pieniędzy. Jasne, jest tam wiele ukrytych zakupów w aplikacji, ale możesz łatwo zagrać w tę grę bez solidnej inwestycji finansowej.

2. Mój czas w Portia

Dostępne w: Okna, Stacja odtwarzania, Xbox, Przełącznik Nintendo

Cena £: 29,99 USD

Dzięki marzycielskiej pastelowej palecie kolorów i zdrowemu stylowi graficznemu My Time at Portia jest jedną z najlepszych gier rolniczych, jakie pojawiły się w ostatnich latach. W postapokaliptycznym świecie duszpasterskim wraca do rodzinnego miasta, aby przejąć interes dziadka i pomóc mu ponownie prosperować.

Najlepsze gry rolnicze My Time At Portia

Wiele z tego kręci się wokół rolnictwa, gromadzenia zasobów i konfigurowania farmy tak, aby była prawie samowystarczalna. Tworzysz lepszy zespół i wykonujesz zadania poboczne dla mieszkańców miasta, aby poprawić swoją pozycję z nimi, a nawet spędzać czas z mieszkańcami.

Przełamanie szybkiego tempa gry to lochy, do których możesz zejść, aby walczyć z potworami i zdobyć dodatkowe nagrody – niezwykła i mile widziana odmiana gry rolniczej!

3. Dolina Stardew

Dostępne w: Parowy (Windows, Mac, Linux), Xbox, Przełącznik Nintendo, Stacja odtwarzania, Android, ios

Cena £: 14,99 USD na komputer, 4,99 USD na telefon komórkowy

Nieoczekiwany hit, który od tego czasu rozwinął skrzydła na prawie każdej możliwej platformie do gier, Stardew Valley został wydany, aby wypełnić określoną niszę. W dużej mierze czerpie z legendarnych gier Harvest Moon, które skupiały się na rolnictwie i interakcji z mieszkańcami.

Najlepsze gry rolnicze Stardew Valley

Stardew Valley utrzymuje tę równowagę, jednocześnie zapewniając własny spin w gatunku rolniczym. Twoim zadaniem jest przywrócenie opuszczonej farmy do dawnej świetności dzięki sezonowym uprawom, inwentarzowi i trzymaniu ptaków z dala od ich działek. Pobliskie miasto pełne jest niezapomnianych postaci, z których część można nawet umawiać!

Czytać  Jak skalibrować kontroler gier w systemie Windows 10

Co najlepsze, w Stardew Valley można grać online na PC i konsoli (PS4 / Switch / Xbox One), chociaż ten tryb nie jest dostępny na urządzeniach mobilnych ani PS Vita. Dzięki temu możesz dodać maksymalnie trzy inne, dzięki czemu masz pod ręką narzędzia do sadzenia roślin i zarabiania pieniędzy.

Stardew Valley to ogromna gra, więc przygotuj się na spędzenie dużo czasu na graniu, ale nie powinno to stanowić problemu, jeśli kochasz gry rolnicze.

4. FarmVille 3

Dostępne w: Android, ios

Cena £: Bezpłatnie, z zakupami w aplikacji

Jeśli byłeś fanem fenomenu Farmville na Facebooku, z przyjemnością dowiesz się, że gra trafiła na urządzenia mobilne. Najnowsza rata – FarmVille 3 – właśnie zadebiutował na początku tego roku.

Gra podąża za Marie, rolniczką, która została wprowadzona w FarmVille 2, zarządzając rozległą farmą wraz z grupą wyspecjalizowanych rolników. Nowa gra zawiera nową mechanikę hodowli, pozwalającą graczom hodować zwierzęta na farmie i odblokowywać nowe rasy.

Najlepsze gry rolnicze Farmville 3

Poza tym gra jest wszystkim, czego można oczekiwać od symulatora farmy, więc możesz uprawiać ziemię, wytwarzać wszelkiego rodzaju produkty, handlować towarami z innymi i sprowadzać na swoją farmę szeroką gamę zwierząt, w tym egzotycznych.

Podobnie jak jego poprzednicy, FarmVille 3 zachowuje swoje zaplecze społecznościowe, umożliwiając grę w pojedynkę lub z przyjaciółmi. Możesz nawet handlować między znajomymi (przyjaciółmi), aby zoptymalizować swoją farmę lub odwiedzać farmy innych ludzi i nawiązywać nowe znajomości w grze.

5. Rozwijaj się razem

Dostępne w: Parowy (Windows, Mac, Linux), Stacja odtwarzania, Przełącznik Nintendo, Xbox

Cena £: 19,99 USD

Farm Together to urocza gra rolnicza w 3D, w której wcielasz się w rolę właściciela ziemskiego, który chce założyć farmę. Gra jest rzadkością w tym sensie, że tak naprawdę nie przedstawia graczom określonego wyzwania lub celu. Zamiast tego zapraszamy Cię po prostu do zbudowania farmy we własnym tempie.

Najlepsze gry rolnicze Farm Together

Zaniedbywanie zwierząt lub niezbieranie plonów nie wpłynie negatywnie na twoją farmę, jak można się spodziewać. Jasne, farma nie rozkwitnie, ale też nie zginie. Kiedy w końcu zaczniesz naciskać, aby go rozwijać, łatwo będzie ci go rozwinąć.

Gra jest dostępna na większości platform, więc jeśli szukasz czegoś naprawdę relaksującego, Farm Together może być właśnie tym, czego szukasz.

6. Symulator Farmy 22

Dostępne w: Okna, Prochowiec, Stacja odtwarzania, Xbox

Czytać  Jak korzystać z zewnętrznych kontrolerów gier w grach Steam

Cena £: 49,99 USD

Może nie lubisz tak bardzo kapryśnych i kreskówkowych doświadczeń związanych z rolnictwem. Może chcesz czegoś bardziej realistycznego. Jeśli to ty, to nie możesz być bardziej realistyczny niż Farming Simulator 22.

Farming Simulator robi to, co mówi jego nazwa. Zajmuje rzeczywisty proces uprawy roli i sprawia, że ​​jest to gra dla entuzjastów rolnictwa. Możesz jeździć traktorami i rębakami do drewna i opiekować się zwierzętami, próbując zarobić na swojej kwitnącej farmie.

Najlepsze gry rolnicze Symulator Farmy

Farming Simulator obsługuje również tryb multiplayer. Możesz umieścić 16 rolników na jednym serwerze i współpracować, aby przyspieszyć proces uprawy. W związku z tym jest to zdecydowanie gra z wyboru, jeśli szukasz bardziej realistycznego doświadczenia rolniczego, którym możesz podzielić się z przyjaciółmi.

Warto też zajrzeć do starszych gier z serii Farming Simulator, takich jak Symulator Farmy 2019.

7. Symulator rancza

Dostępne w: Okna

Cena £: 24,99 USD

Dla tych, którzy wolą bardziej realistyczny typ symulatora farmy, Ranch Simulator może być również dobrą alternatywą.

Ta gra zmienia środowisko farmy na położone w górach ranczo, z którego roztaczają się piękne widoki. Jego głównym zadaniem jest odbudowa zniszczonego majątku rodziny i przekształcenie go w dobrze prosperujące ranczo. Celem tej gry jest budowanie i zarządzanie zwierzętami, ale możesz także zacząć eksplorować i polować na dzikie zwierzęta. Środowisko otwartego świata może zapewnić bardzo potrzebne odwrócenie uwagi od codziennych zadań na ranczo.

Najlepsze gry rolnicze Ranczo Sim

W tej grze jest również tryb dla wielu graczy, a gdy twoi znajomi dołączą do imprezy, mogą współpracować w misjach i pomagać sobie nawzajem.

Jeśli szukasz gry rolniczej do gry, jest dla Ciebie dobry wybór. Niezależnie od tego, czy chcesz społecznościowej gry telefonicznej, czy półrealistycznego symulatora, jest coś dla Ciebie.

Częste pytania

1. Czy któraś z tych gier jest darmowa?

Większość gier na liście jest wycenionych, więc jeśli chcesz w nie zagrać, będziesz musiał dokonać niewielkiej inwestycji. Tylko gry mobilne można pobierać i grać za darmo, chociaż zakupy w aplikacji są dołączone do każdej z nich.

2. Kupiłem jedną z poprzednich gier na Steamie, ale się nie uruchamia. Co mogę zrobić?

Gry, które nie uruchamiają się na Steamie, to dość powszechny problem. Na szczęście istnieją sposoby na rozwiązanie problemu, a oto jak to zrobić samodzielnie.

Źródło obrazu: Krowa mleczna na bogatej zielonej łące w lecie przez 123RF

Czy ten artykuł jest przydatny?