7 najlepszych aplikacji do skanowania dokumentów na Androida

7 najlepszych aplikacji do skanowania dokumentów na Androida

Dziś skanowanie dokumentów nie musi wiązać się z dużym urządzeniem wielkości drukarki. Wszystko czego potrzebujesz to urządzenie z Androidem i dobra aplikacja do skanowania. Dzięki naprawdę skutecznym aplikacjom, które można znaleźć za darmo w Google Play, skanowanie dokumentu nigdy nie było prostsze.

Dzięki następującym aplikacjom na Androida możesz zeskanować dokument, po prostu robiąc zdjęcie. Co więcej, możesz przekonwertować zeskanowany dokument do formatu PDF i łatwo udostępnić go współpracownikom i znajomym.

1. Dysk Google

Cena £: Wolny

Dysk Google Obecnie jest preinstalowany na większości urządzeń z Androidem, dzięki czemu jest naszym pierwszym wyborem na liście najlepszych aplikacji do skanowania na Androida, ponieważ nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji, aby wykonać zadanie.

Aplikacje do skanowania dokumentów na Dysku Google na Androida

Rozpoczęcie pracy jest dość proste. Wystarczy dotknąć przycisku „+” w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wybrać opcję Skanuj. Następnie wystarczy zrobić zdjęcie strony (stron), które chcesz zeskanować. Aplikacja automatycznie zapisze wyniki jako pliki PDF i zapisze je dla Ciebie na Dysku, skąd możesz je udostępniać innym osobom lub zapisywać na swoim komputerze.

2. Skanowanie Adobe

Cena £: Bezpłatnie / 11,99 USD

Skanowanie Adobe to kolejna świetna aplikacja do skanowania dokumentów na Androida. Może skanować dokumenty i paragony oraz tablice. Aplikacja umożliwia zastosowanie ustawień kolorów, aby tekst był bardziej odpowiedni, i daje możliwość dodania większej liczby stron do pojedynczego pliku PDF w razie potrzeby.

Aplikacje do skanowania dokumentów na Androida Adobe Scan

Gdy będziesz zadowolony z wyników, możesz wysłać dokument lub link w wiadomości e-mail lub zapisać go do późniejszego wykorzystania za pośrednictwem Dysku Google lub OneDrive. Możesz także wykonać kopię zapasową w chmurze lub zapisać strony jako .JPG.

Więcej funkcji jest ukrytych za zaporą, na przykład możliwość eksportu pliku PDF do programu Word, Excel lub PowerPoint.

3. FineReader PDF

Cena £: Bezpłatnie / 4,99 USD

Jeśli chcesz zagłębić się w skanowanie dokumentów, ta oferta jest jedną z najlepszych. Jest w stanie wykryć dokumenty, które zrobiłeś zdjęcia na swoim urządzeniu, które następnie możesz edytować i wysyłać z samej aplikacji.

Czytać  Jak udostępnić Apple Music rodzinie with

Z Dobry czytelnik, możesz zapisać swoje skany w formacie PDF lub JPG, a następnie dodać profesjonalne wykończenia dokumentów za pomocą filtrów, w tym skali szarości, czerni i bieli oraz koloru. Możesz także użyć tagów i innych opcji wyszukiwania, aby uporządkować wszystko.

Aplikacje do skanowania dokumentów PDF Finereader na Androida

Dokumenty wielostronicowe również nie stanowią problemu, ponieważ aplikacja pozwala na umieszczenie do 100 stron na zeskanowany plik. Co więcej, całkiem dobrze radzi sobie z prostowaniem dokumentów, które bierze pod dziwnymi kątami.

Aplikacja oferuje wersję Premium, która zapewnia dokładne rozpoznawanie tekstu w 193 językach, umożliwiając użytkownikom wysyłanie go do 12 najpopularniejszych formatów tekstu, takich jak docx, txt, xls i innych.

4. Obiektyw Microsoft

Cena £: Wolny

Obiektyw firmy Microsoft Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do skanowania, które można znaleźć w sklepie Google Play. Aplikacja ulepsza, przycina i tworzy czytelne obrazy dokumentów i tablic, a następnie konwertuje je na pliki PDF, PowerPoint lub Word.

Aplikacje skanera dokumentów dla Androida Office Lens

Stuknij ikonę „Skaner” w prawym górnym rogu i wybierz typ dokumentu, który chcesz zeskanować, czy to książka, dokument, tablica czy wizytówka. Nie martw się, że zeskanujesz dokument nieprawidłowo, ponieważ aplikacja poprowadzi Cię i umożliwi późniejszą edycję przechwyconego dokumentu.

Co ciekawe, Microsoft Lens zawiera również opcję Czytaj na głos, która w zasadzie odczytuje właśnie przechwycone teksty.

5. CamScanner

Cena £: Bezpłatnie / 4,99 USD i więcej

CamScanner udostępnia wszystkie narzędzia potrzebne do szybkiego i wydajnego skanowania dokumentów. Za pomocą aparatu w telefonie możesz skanować faktury, paragony, notatki, wizytówki, certyfikaty i inne dokumenty. Dostępny jest nawet tryb książki, który umożliwia łatwiejsze skanowanie książek.

Aplikacje do skanowania dokumentów Android Cam Scanner

Szybko znajdź konkretny skan dzięki funkcji wyszukiwania, po prostu wprowadzając słowo kluczowe, aby zaoszczędzić cenny czas. Po zlokalizowaniu dokumentu możesz udostępnić plik PDF / JPG za pośrednictwem mediów społecznościowych lub załącznika do wiadomości e-mail.

Aplikacja zawiera również ciekawe narzędzie do podpisu, które skanuje Twój podpis z dokumentu, a następnie łatwo dodaje go do bieżącego skanu. Następnie możesz dostosować jego rozmiar i kolor. Ta funkcja jest dostępna w ramach subskrypcji Premium lub Gold, które odblokowują dodatkowe opcje, w tym udostępnianie za pomocą znaków wodnych, kolaży i konwertowanie skanów na dokumenty Word.

Czytać  Jak przesyłać pliki z telefonu z Androidem do Smart TV?

6. Mały skaner

Cena £: Bezpłatnie / 4,99 USD

Mały skaner zamienia Twoje urządzenie z Androidem w przenośny skaner. Zeskanuj dowolny znaleziony dokument i zapisz go jako obraz lub plik PDF. Aplikacja oferuje również możliwość zapisania pliku za pośrednictwem najpopularniejszych usług w chmurze, takich jak Dropbox, Evernote, Drive czy OneDrive.

Aplikacje do skanowania dokumentów na Androida Tiny Scanner

Twoje dokumenty mogą być skanowane w skali szarości, w kolorze lub czarno-białe. Dostępny jest również tryb wsadowy, gdy masz wiele plików do przeskanowania oraz opcję dodania podpisu. (Oto bezpłatna funkcja). Możesz także odwrócić wzrok od swoich plików, dodając hasło, aby je chronić.

Tiny Scanner to dość prosta aplikacja w porównaniu do innych na liście, ale wykonuje swoją pracę i to wszystko, co się liczy. Można odblokować plan Premium, który zapewnia drukowanie dokumentów w chmurze i OCR z technologią sztucznej inteligencji.

7. Szybki skaner

Cena £: Bezpłatnie / 4,99 USD

Dzięki milionom pobrań w Sklepie Play, Szybki skaner to aplikacja, która zaspokaja Twoje potrzeby w zakresie skanowania dokumentów. Skanuj wszelkiego rodzaju dokumenty, w tym wizytówki i inne teksty papierowe. Do skanu możesz dodać więcej niż jedną stronę, zapisać je jako PDF/JPG, a następnie wyeksportować za pomocą usług takich jak Gmail, Dysk Google, OneDrive i nie tylko.

Aplikacje do szybkiego skanowania dokumentów na Androida

Aplikacja umożliwia również edycję skanów, aby były łatwiejsze do odczytania, stosując różne filtry, takie jak szary, kolorowy, czarno-biały i inne. Dzięki Fast Scanner możesz również podpisywać zeskanowane pliki bez konieczności kupowania aplikacji. Możesz umieścić podpis w dowolnym miejscu dokumentu, a nawet go powiększyć.

Kończący się

Urządzenia z Androidem mogą być używane do wielu rzeczy. Dzięki tym aplikacjom możesz ich używać jako urządzenia komunikacyjnego, aparatu, a nawet skanera. Alternatywnie możesz dowiedzieć się, jak używać telefonu z Androidem jako myszy w systemie Windows lub na komputerze Mac.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?