7 najłatwiejszych sposobów na dostęp do zablokowanych stron internetowych

Featured Img Ways To Access Blocked Websites

Niezależnie od tego, czy adres URL, który chcesz odwiedzić, jest blokowany przez dostawcę usług internetowych, czy ograniczony geograficznie przez właścicieli witryny, możesz samodzielnie usunąć ograniczenia. Może chcesz pomóc znajomym mieszkającym w krajach, w których nie mają dostępu do stron, które uważasz za oczywiste z powodu cenzury rządowej. Alternatywnie, Twoje ulubione sieci VPN mogą zostać zablokowane przez Twojego dostawcę usług internetowych. Dzięki temu przewodnikowi możesz odblokować wszystko, co chcesz. Pokażemy Ci najłatwiejsze sposoby dostępu do zablokowanych stron internetowych.

Jak dostawcy usług internetowych blokują strony internetowe

Wszystkie strony internetowe mogą być blokowane przez dostawcę usług internetowych lub rząd. Jako użytkownik końcowy nie masz nad tym kontroli. Cenzurowanie adresu URL witryny jest bardzo łatwe. Ponieważ cały ruch sieciowy przechodzi przez jeden port w sieci, dostawcy usług internetowych muszą jedynie wprowadzić skrzynkę pośrednią skierowaną w stronę konsumenckich routerów Wi-Fi/urządzeń MiFi. Może łatwo zmienić adresy DNS zabronionych adresów IP. Gdy próbujesz uzyskać dostęp do tych witryn w oknie przeglądarki, widzisz tylko błąd „Nie można uzyskać dostępu do tej strony”.

Zablokowane strony internetowe Dostęp do zablokowanej strony internetowej Przykład Twitter

Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron internetowych

Poniżej znajdują się różne metody uzyskiwania dostępu do zablokowanych stron internetowych. Wszystkie są dobrze znanymi technikami obchodzenia ograniczeń ISP i rządowej cenzury.

1. Wirtualna sieć prywatna (VPN)

Jeśli chodzi o dostęp do witryn z ograniczeniami lokalizacji, korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) jest dla wielu pierwszym wyborem. Niezawodna komercyjna sieć VPN jest również najlepszym sposobem na obejście cenzury dostawcy usług internetowych/rządu, ponieważ wykorzystuje szyfrowane tunele typu end-to-end, nie pozostawiając śladów Twojej obecności w dziennikach sieciowych.

Niektóre z naszych najlepszych rekomendacji VPN obejmują ExpressVPN, NordVPN, Mullvad VPN, SurfSharki Privado.

Aby uzyskać dostęp do zbanowanej witryny za pomocą VPN, musisz najpierw pobrać jej instalator z jej oficjalnej witryny lub sklepu z aplikacjami. Po instalacji możesz wybrać serwer zagraniczny, który pomoże ci uzyskać dostęp do zablokowanej strony internetowej. Większość komercyjnych sieci VPN ma „wyłącznik awaryjny”, który nagle przerywa połączenie z powodu problemów z Internetem, zapobiegając w ten sposób przypadkowemu wyciekowi adresu IP.

Chociaż sieci VPN są bardzo skuteczne w omijaniu ograniczeń witryn internetowych, co możesz zrobić, jeśli usługi VPN są zakazane przez dostawcę usług internetowych lub rząd? Poniższe metody mogą rozwiązać tę sztuczkę.

2. Witryny lustrzane i alternatywne adresy URL

Jeśli witryna jest ograniczona przez dostawcę usług internetowych, możesz odzyskać do niej dostęp, korzystając z jej oficjalnych i nieoficjalnych witryn lustrzanych oraz alternatywnych adresów URL, jeśli są dostępne. Obecnie wszyscy główni dostawcy VPN utrzymują witryny lustrzane, aby pomóc Ci w przypadku zablokowania głównej witryny. Na przykład NordVPN można pobrać z jego oficjalnej strony nordvpn.com jak również strona lustrzana nord-help.com. A gdy wrócisz do ograniczonej usługi VPN, nic nie powstrzyma Cię przed uzyskaniem dostępu do dowolnej witryny, której potrzebujesz.

Zablokowane strony internetowe Dostęp do lokalizacji lustrzanej Nordvpn

Jedynym problemem związanym z witrynami lustrzanymi jest to, że ich linki nie są trwałe, a zmiany są trudne do śledzenia. Najlepszym sposobem jest uruchomienie prostego wyszukiwania w Google, aby znaleźć najnowsze witryny lustrzane dla dowolnej zbanowanej witryny.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do YouTube, Vimeo i innych witryn wideo w swojej sieci, spróbuj użyć alternatywnych łączy lustrzanych, takich jak: Bezpieczne udostępnianie telewizji, Toogle, ZobaczPure, i wiele więcej. Po prostu wprowadź żądany adres URL YouTube i możesz łatwo oglądać zastrzeżoną treść. Najlepsze jest to, że możesz oglądać te filmy bez żadnych reklam ani wyskakujących okienek.

Zablokowane strony internetowe Dostęp do alternatywnego adresu URL Przykład Safeshare

3. Darmowe serwery proxy

Korzystanie z anonimowego internetowego serwera proxy zawsze było popularną alternatywą dla usług VPN. Podobnie jak VPN, może ukryć Twój adres IP i zaszyfrować połączenie, aby zapewnić wysoki poziom prywatności. Chociaż dostawcy usług internetowych od czasu do czasu blokują bezpłatne serwery proxy, nowe z łatwością pojawią się w wyszukiwarce Google.

Czytać  13 najlepszych porad i funkcji internetowych WhatsApp

Wśród najnowszych darmowych opcji proxy, ProxySite oraz CroxyProxy to niezwykle niezawodne strony internetowe, które zapewniają doskonałe renderowanie witryn. Oba obsługują wiele serwerów z siedzibą w USA, Kanadzie, Europie, Izraelu i innych tego typu lokalizacjach z najmniejszymi ograniczeniami geograficznymi.

Zablokowane strony internetowe Dostęp do bezpłatnego serwera proxy sieci Web Przykład Proxysite

4. Projekt Tor

Nic nie zbliża się do Projektu Tor, jeśli chodzi o omijanie cenzury. Tor zapewnia prywatność użytkownika dzięki unikalnemu routingowi cebuli, w którym dane o ruchu są szyfrowane i przeskakiwane przez wiele węzłów pośredniczących. Chociaż Tor może być nieco wolniejszy, jest to solidna technologia, która zawsze utrzyma Cię o krok przed jakąkolwiek cenzurą lub próbą ograniczenia.

Jeśli Twój dostawca usług internetowych zablokował urzędnika Link do pobrania projektu Tormożesz łatwo ominąć ograniczenie, korzystając z alternatywnych plików do pobrania Tora hostowanych na Fundacja Electronic Frontier oraz Instytut Calyx. Możesz także pobrać Tora z niektórych najbezpieczniejszych źródeł oprogramowania, takich jak Sourceforge lub GitHub. Ten ostatni utrzymuje wiele repozytoriów Tora, które są bezpieczne w użyciu.

Zablokowane strony internetowe Projekt Tor Nieoficjalne repozytoria Github

Projekt Tor bardzo poważnie podchodzi do pokonania cenzury i nadzoru. Widać to w jednej z ich usług e-mail, znanej jako „GetTor”. Wystarczy wysłać e-mail do gettor@torproject.org określając system operacyjny (i lokalizację). Na przykład „Windows es” (Hiszpania), „Windows IN” (Indie), „Windows zh_CN” (Chiny/język chiński uproszczony).

Jeśli wyślesz wiadomość e-mail za pomocą Gmaila, prawie natychmiast odpowiedzą, podając jednego z dostępnych dostawców i linki do pobierania. Obsługiwani dostawcy to „Dropbox, Dysk Google i GitHub”.

Zablokowane strony internetowe uzyskują dostęp do wiadomości e-mail z odpowiedzią Gettor

Wielu dostawców VPN, takich jak Mullvad VPN, utrzymuje aktywną obecność w Deep Web/Dark Web, gdzie można użyć ich adresów Onion do pobrania oprogramowania VPN. Oznacza to, że jeśli po prostu pobierzesz i zainstalujesz Tora, możesz odblokować prawie każdą inną usługę za pomocą VPN. Łączny dostęp do VPN i Tora jest łatwo możliwy, ponieważ obie usługi wzajemnie się uzupełniają.

Zablokowane strony internetowe uzyskują dostęp do łączy cebulowych VPN

Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym samouczku, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo używać Tora.

5. Zmienione ustawienia DNS

Jak wspomniano wcześniej, dostawcy usług internetowych mogą używać swojego adresu DNS do nakładania ograniczeń na strony internetowe i ich adresy IP. Taki problem można rozwiązać, korzystając z publicznej usługi DNS, a jest ich wiele do wyboru. Zawsze możesz znaleźć Publiczny adres IP DNS firmy Google adresy za pomocą wyszukiwarki Google.

  1. Aby zmienić ustawienia DNS na urządzeniu z systemem Windows, musisz odwiedzić „Panel sterowania-> Sieć i Internet-> Połączenia sieciowe”.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy sieć, której używasz do dostępu do Internetu. Wybierz „Właściwości”.
Zablokowane strony internetowe Dostęp do panelu sterowania Połączenia sieciowe
  1. Wybierz opcję „Protokół internetowy w wersji TCP/IPv4/IPv6)” odpowiednio i kliknij ją dwukrotnie.
  2. Spowoduje to otwarcie nowego wyskakującego okna, w którym możesz zmienić adresy IP i serwerów DNS.
  3. Obecnie adresy IPv4 publicznych serwerów DNS Google to „8.8.8.8” i „8.8.4.4”. odpowiednio. Jego adresy IPv6 to odpowiednio „2001:4860:4860::8888” i „2001:4860:4860::8844”. Wprowadź szczegóły w kolumnie „Użyj następujących adresów serwerów DNS”. Zawsze dokładnie sprawdzaj, czy używasz aktualnego adresu serwera DNS.
  4. Gdy zmienisz serwer DNS z usługodawcy internetowego na publiczny DNS Google, pomoże to ominąć wszelkie ograniczenia dotyczące witryn.
Dostęp do zablokowanych witryn Zmień adres serwera DNS

Google nie jest jedynym w publicznej przestrzeni DNS. Cloudflare oraz OpenDNS to niezwykle niezawodne firmy zajmujące się publicznymi serwerami DNS, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i szyfrowania w sieciach publicznych. Istnieje wiele innych firm zajmujących się serwerami DNS, które można znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google online.

Czytać  Jak wysłać brakujące tweety na Twitterze

6. Tunelowanie SSH

Ten wymaga trochę wiedzy technicznej, ale w rzeczywistości jest łatwy do nauczenia. Tunelowanie Secure Shell (SSH) to klasyczny manewr używany do zdalnego przesyłania plików i danych na serwery na całym świecie. Ale ta sama technika tunelowania SSH może być używana jako de facto VPN. Zademonstrujemy to za Serwer SFTP Rebex Buru który jest bardzo łatwy w użyciu i można go szybko zainstalować na urządzeniu z systemem Windows. Rebex jest darmowy do użytku osobistego.

  1. Po zakończeniu prostej instalacji z łącza pobierania zostaniesz poproszony o zarejestrowanie serwera SSH jako usługi Windows. Możesz po prostu zaznaczyć „Rozpocznij natychmiast” i użyć lokalnego konta systemu Windows (poświadczeń komputera i hasła), aby zalogować się do interfejsu.
  2. Po zalogowaniu musisz utworzyć nowego użytkownika do administracji internetowej.
Zablokowane strony internetowe uzyskują dostęp do konfiguracji Rebex
  1. Po zakończeniu instalacji Rebex uruchomi ekran logowania do hosta lokalnego w oknie przeglądarki. Zaloguj się przy użyciu utworzonych poświadczeń, a teraz możesz udostępniać pliki i treści internetowe zdalnym użytkownikom na całym świecie.

Notatka: Aby użyć tunelowania SSH do odblokowania stron internetowych, ważne jest, aby mieć dostęp do zdalnego serwera SSH w innym kraju.

Zablokowane strony internetowe Dostęp do serwera Rebex Sftp Server Administracja sieciowa

7. Użyj Wayback Machine

Najłatwiejszą metodę zachowaliśmy na koniec. Internet nigdy nie zapomina żadnych informacji, które umieszczasz w sieci. Maszyna Wayback jest jednym z najlepszych przykładów tak długiej i odległej pamięci. Prawie wszystkie strony internetowe są buforowane, a co najmniej jedna z ich migawek jest przechowywana w The Wayback Machine. Możesz łatwo znaleźć o wiele więcej, ponieważ jest to największe repozytorium zawartości archiwum.

Jeśli Twój dostawca usług internetowych lub rząd wyciągnął wtyczkę na stronie internetowej i nie jest ona już dostępna online, nadal możesz przeglądać migawki archiwów za pomocą wyszukiwania według daty. Oczywiście ta metoda może być zastosowana tylko jako rozwiązanie tymczasowe lub jednorazowe.

Zablokowane strony internetowe uzyskują dostęp do migawek Wayback Machine

Często Zadawane Pytania

Czy moja przeglądarka może blokować określone strony internetowe?

Czasami przeglądarka, której używasz, może nie zezwalać na dostęp do określonej witryny, chociaż możesz łatwo uzyskać do niej dostęp w innej przeglądarce. Na przykład Google Chrome sprawdza krzyżowo wszystkie strony internetowe pod kątem złośliwych linków lub plików do pobrania, naruszeń zasad i wszelkich problemów prawnych, więc przeglądarka może uniemożliwić dostęp do niektórych witryn, które uzna za niebezpieczne dla komputera.

Dlaczego nie mogę odblokować witryn w mojej szkole lub miejscu pracy?

Odblokowanie strony internetowej jest bardzo trudne do wykonania, jeśli Twoje urządzenie znajduje się we wspólnej sieci LAN w szkołach, na uczelniach lub w miejscu pracy. Dzieje się tak z powodu bardziej rygorystycznych zasad filtrowania treści stosowanych w tych sieciach ukierunkowanych na osoby fizyczne. Jeśli nie wiesz, jak całkowicie pozbyć się administratora systemu, możesz nie być w stanie odblokować witryn w sieci z ograniczeniami.

Czy mogę użyć rozszerzenia przeglądarki do odblokowania stron internetowych?

Nie zalecamy używania rozszerzeń przeglądarki do odblokowania witryny, ponieważ mogą one być dużym źródłem złośliwego oprogramowania. Możesz jednak sprawdzić zalecane przez nas rozszerzenia dla przeglądarki Google Chrome, które włączają funkcje bezpieczeństwa i prywatności, takie jak wszędzie HTTPS, automatyczne usuwanie plików cookie i nieskrócone adresy URL.

Kredyt obrazu: Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej