6 sposobów na łatwe wysyłanie wiadomości tekstowych (SMS) z komputera

Ways To Easily Send Text Messages From Your Pc Featured

Wiadomości tekstowe stały się obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów prowadzenia rozmów w naszym świecie. Wygoda korzystania z SMS-ów jest powszechnie znana. Czasami jednak, z tego czy innego powodu, możesz preferować dostęp do wiadomości tekstowych na swoim komputerze.

Bez względu na powód, jeśli chcesz to zrobić, skorzystaj z jednej z tych metod wysyłania wiadomości tekstowych, które nie wymagają korzystania z aplikacji do obsługi wiadomości w telefonie.

1. Głos Google

głos Google niewiele się mówi, ale ta przydatna usługa zapewnia bezpłatny wirtualny numer telefonu, którego możesz używać do wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów. Obecnie jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jeśli znajdziesz się na tych terytoriach, konfiguracja jest prosta.

Wysyłaj wiadomości tekstowe z komputera Google Voice
 1. Iść do głos Google i zarejestruj się.
 2. Kliknij ikonę Wiadomości, a następnie „Wyślij wiadomość”.
 3. Wprowadź nazwę lub numer kontaktu, do którego chcesz wysłać SMS-a. (Do tekstu grupowego możesz dodać maksymalnie siedem osób). Możesz także dołączyć obrazy, klikając ikonę obrazu.
 4. Kiedy będziesz gotowy, kliknij strzałkę „Wyślij”.

Główne cechy:

 • Uzyskaj numer głosowy, który działa na smartfonach i w Internecie
 • Transkrypcja poczty głosowej
 • Przekazywanie połączeń
 • Bezpłatnie do użytku osobistego / Już od 10 USD miesięcznie za zastosowanie biznesowe

2. Twoje konto e-mail

Działa to tylko w przypadku numerów telefonów w USA i Kanadzie. Często nieznanym sposobem wysyłania SMS-ów bez telefonu jest korzystanie ze zwykłego klienta poczty e-mail. Aby użyć swojego e-maila do wysłania wiadomości:

 1. Kliknij, aby utworzyć nową wiadomość e-mail, tak jak zwykle.
 2. Wprowadź dziesięciocyfrowy numer telefonu osoby w polu „Do”.
 3. Dodaj kod operatora odbiorcy.

Na przykład numer Verizon będzie wyglądać 8887776666@vtext.com.

Jeśli nie masz pewności, jakiego przewoźnika ma Twój odbiorca, możesz to sprawdzić.

Witryny te sprawdzą, czy jest to numer bezprzewodowy, i podadzą adresy SMS i MMS tego kontaktu.

Sposoby łatwego wysyłania wiadomości tekstowych z wiadomości e-mail na komputerze

3. Aplikacja Windows

Jeśli masz komputer z systemem Windows, możesz używać aplikacji „Twój telefon Pomocnik” lub „Łącze telefoniczne”, aby wysyłać i odbierać SMS-y. Wadą korzystania z aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon jest brak możliwości wysyłania multimediów. Korzystając z funkcji Phone Link, możesz wysyłać pliki multimedialne.

Aby użyć aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon do wysyłania wiadomości tekstowych:

 1. wciśnij Wygrać na klawiaturze i wpisz „Twój telefon” (użytkownicy Windows 10) lub „Łącze telefoniczne” (użytkownicy Windows 11). Kliknij odpowiednią aplikację dla swojego systemu.
 2. Jeśli jeszcze nie podłączyłeś telefonu, aplikacja przeprowadzi Cię przez to.
 3. Po połączeniu masz dostęp do wszystkich swoich wiadomości tekstowych i możesz stamtąd tworzyć i odbierać wiadomości.
Sposoby łatwego wysyłania wiadomości tekstowych z komputera Windows

Możesz także uzyskać dostęp do zdjęć zrobionych telefonem. Nie możesz ich wysłać za pomocą aplikacji Pomocnik aplikacji Twój telefon, ale możesz je zobaczyć. Jeśli korzystasz z systemu Windows 11 i Phone Link, będziesz mógł wyświetlać i wysyłać pliki multimedialne.

4. Rozszerzenie Chrome

Komputer tekstowy Sklep z rozszerzeniami Google

Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila, możesz użyć rozszerzenia Chrome o nazwie „Wyślij swój e-mail na SMS (tekst)”, aby wysłać tekst z poczty e-mail. To fajna mała aplikacja, która pozwala wysyłać 10 wiadomości za darmo każdego miesiąca. Jeśli zrobisz więcej, musisz przejść na nieograniczony plan za około 50 USD miesięcznie. W przypadku małej firmy może to być sposób na wysyłanie wiadomości do klientów. Wersja premium zapewnia również dedykowany numer telefonu.

 1. Przejdź do Chrome Web Store i pobierz rozszerzenie.
 2. Otwórz Gmaila w przeglądarce. Zobaczysz, że rozszerzenie dodaje ikonę telefonu do okna wiadomości e-mail.
 3. Kliknij Utwórz, aby rozpocząć wiadomość.
 4. Kliknij ikonę telefonu w lewym dolnym rogu.
Ikona telefonu tekstowego komputera
 1. Wpisz numer, do którego chcesz wysłać SMS-a.
 2. Wpisz swoją wiadomość i wyślij ją.
Czytać  Jak zarządzać wieloma kontami Gmail i sprawdzać pocztę w jednym miejscu

Dzięki temu rozszerzeniu nie musisz znajdować i wpisywać kodu przewoźnika. Automatycznie zrobi to za Ciebie. Podobnie jak w przypadku większości opcji z tej listy, działa tylko z numerami amerykańskimi i kanadyjskimi.

5. Darmowe strony internetowe

Masz do wyboru kilka bezpłatnych stron internetowych, z których możesz wysyłać wiadomości. Oto kilka przykładów z wielu dostępnych.

GlobFone

GlobFone ma tylko opcję SMS – nie można wysyłać zdjęć. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać numer, na który chcesz napisać i dodać wiadomość. Odbiorca nie może odpowiedzieć, ale witryna sprawdza stan, aby upewnić się, że wiadomość została dostarczona poprawnie. Istnieje jednak wiele reklam.

Tekst Globfone Windows

AFreeSMS

Wysyłaj wiadomości tekstowe z komputera w dowolnym miejscu na świecie za pomocą AFreeSMS. Po prostu wybierz kraj, wprowadź numer i wpisz wiadomość. Nie możesz wysyłać plików multimedialnych, ale możesz wysłać do 160 znaków w jednej wiadomości.

Sposoby łatwego wysyłania wiadomości tekstowych z komputera Afreesms

WyślijSMS Teraz

Używać WyślijSMS Teraz, będziesz musiał zarejestrować darmowe konto. Dzięki temu możesz otrzymywać odpowiedzi tekstowe w swojej skrzynce odbiorczej. Możesz wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości, o ile każda z nich ma 130 znaków lub mniej. Pliki multimedialne nie są obsługiwane. Obsługiwanych jest wiele krajów na całym świecie. Jeśli chcesz wysyłać wiadomości grupowe, kosztuje to 0,01 USD za osobę.

Sposoby łatwego wysyłania wiadomości tekstowych z komputera Smssendnow

Otwórz SMS-y Online

Jeśli chcesz wysyłać darmowe teksty online zawierające obrazy, spróbuj Otwórz SMS-y Online. Możesz wysyłać obrazy do 300 KB. Wysyłaj nieograniczoną liczbę wiadomości. Po prostu wybierz kraj, wprowadź numer i wiadomość i wyślij.

Sposoby łatwego wysyłania wiadomości tekstowych z komputera Onlinetext

Możesz wpisać swój adres e-mail w wiadomości, jeśli chcesz, aby odbiorcy odpowiedzieli pocztą e-mail. W przeciwnym razie pozostań na stronie i poczekaj na odpowiedź.

6. Aplikacje do synchronizacji tekstu

Innym sposobem wysyłania wiadomości tekstowych z komputera jest zainstalowanie jednej z kilku różnych aplikacji, które synchronizują wiadomości tekstowe z laptopem.

Pushbullet

Pushbullet z komputerem tekstowym

Pushbullet to jedna z najpopularniejszych aplikacji komputerowych do łączenia telefonu z Androidem z komputerem. Nie tylko przesyła wiadomości SMS między urządzeniami, ale obejmuje funkcję Mirroring powiadomień, przesyłając wszystkie powiadomienia z Androida na komputer. Pushbullet był kiedyś darmowy, ale zmniejszył liczbę funkcji na swojej bezpłatnej platformie i dodał płatny poziom 5,00 USD miesięcznie.

AirDroid

Komputer tekstowy Airdroid

AirDroid jest prawie taki sam jak Pushbullet. Możesz także wyświetlić obraz z kamery i zdalnie wybrać numer telefonu. Wszystkie te funkcje to tylko 2,00 USD miesięcznie.

Czytać  Wszystko, co ma Telegram, a czego nie ma WhatsApp

MightyText

Ta aplikacja do wysyłania wiadomości SMS z komputera jest opcją przeglądarki, a nie aplikacją komputerową, taką jak Pushbullet i AirDroid. MightyText umożliwia synchronizację wiadomości SMS wraz z powiadomieniami, zdjęciami, filmami i wszystkimi głównymi przeglądarkami komputerowymi. To nic nie kosztuje do 500 wiadomości miesięcznie, a potem przyniesie Ci zwrot 5,00 USD miesięcznie.

Jeśli okaże się, że wysyłanie SMS-ów w telefonie nie jest najskuteczniejszym sposobem tworzenia wiadomości, wypróbuj jeden z tych innych sposobów ich wysyłania. I nie zapomnij wykonać kopii zapasowej wiadomości na wypadek awarii telefonu. A oto jak odzyskać wiadomości z Androida, jeśli przypadkowo je usuniesz.

Często Zadawane Pytania

Czy będę miał dedykowany numer do wysyłania SMS-ów z komputera?

To zależy od wybranej opcji. Niektóre aplikacje oferują tylko tymczasową platformę i numer, z którego można wysyłać i odbierać wiadomości. Na przykład opcje przeglądarki, które nie mają opcji rejestracji, nie zapewnią Ci dedykowanego numeru do wielokrotnego używania.

Opcje takie jak Google Voice dają Ci własny numer zarówno w ramach bezpłatnego osobistego, jak i płatnego planu biznesowego.

Czy wysyłanie wiadomości tekstowych z komputera jest bezpieczne?

Nie ma gwarancji, że Twoje wiadomości tekstowe są zabezpieczone podczas wysyłania za pośrednictwem komputera lub przeglądarki. Dotyczy to zwłaszcza wysyłania za pośrednictwem bezpłatnych witryn internetowych. Najlepiej nie wysyłaj żadnych danych osobowych na stronach lub platformach, które nie wymagają logowania. Możesz również sprawdzić informacje o prywatności platformy, które powinny być wymienione na stronie internetowej platformy, aby zobaczyć, jakie środki bezpieczeństwa są stosowane.

Czy odbiorcy będą wiedzieć, że to ja?

O ile nie wysyłasz wiadomości ze swojego adresu e-mail lub urządzenia mobilnego (za pośrednictwem aplikacji komputerowej), odbiorcy nie będą w żaden sposób wiedzieć, że to Ty wysyłasz wiadomość. Zawsze powinieneś podać swoje imię i nazwisko, aby poinformować ich, od kogo otrzymują losową wiadomość tekstową. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz numeru tymczasowego, który odbiorca może pomylić ze spamem.

Pamiętaj, że żadna z opcji nie jest całkowicie anonimowa. Niektóre opcje będą wymagać więcej wysiłku niż inne, aby śledzić Twój adres IP, ale nie są one anonimowe.

Czy do wysyłania SMS-ów lepiej użyć komputera niż smartfona?

Główną zaletą korzystania z komputera jest to, że pisanie wiadomości za pomocą klawiatury jest łatwiejsze i szybsze niż na małym ekranie telefonu. W przeciwnym razie nie ma dużej różnicy. Możesz zdecydować się na komputer, jeśli Twój telefon jest uszkodzony lub korzystasz z ograniczonego planu SMS-ów. To także świetna opcja, jeśli chcesz wysyłać SMS-y, ale nie chcesz nikomu udostępniać swojego numeru telefonu.

Kredyt obrazu: Asterfolio przez Unsplash

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej