6 sposobów bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office

6 sposobów bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office

Liczby nie kłamią. Microsoft Office ma 47,5 procent udziału w rynku dla oprogramowania zwiększającego produktywność. W użyciu jest również 1,3 miliarda urządzeń z systemem Windows 10. To logiczne, że znaczna część tych osób woli korzystać z pakietu Microsoft Office za darmo; jeśli jesteś jednym, nie czuj się samotny. Nawet Microsoft stworzył wiele luk, które pomogą Ci osiągnąć ten cel. Przeanalizujmy sześć sposobów bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office.

 1. Darmowe biuro online
 2. Microsoft Office na urządzenia mobilne
 3. Bezpłatne biuro dla studentów, wykładowców i pracowników
 4. 30-dniowa bezpłatna wersja próbna usługi Office 365
 5. Oceny firmy Microsoft dla aplikacji biurowych
 6. Microsoft Office Future Preview

1. Free Office Online (dawniej Office Web Apps)

Jeśli masz konto Microsoft (utworzenie go jest łatwe i bezpłatne), możesz bezpłatnie uzyskać dostęp do dowolnego z popularnych programów pakietu Office. Twoje konto zapewnia bezpłatny dostęp do programów Word, Kalendarza, PowerPoint, OneNote, Excel i nie tylko. Możesz Podpisz tutaj.

bezpłatny-microsoft-office-office-online

Oprócz bezpłatnych aplikacji Office Online firmy Microsoft Twoje konto zapewnia dostęp do niszowych aplikacji. Możesz przesyłać i udostępniać dokumenty w Docs.com, używać Personas do przechowywania, a nawet uzyskiwania dostępu do kontaktów w Skypie, a także tworzyć interaktywne raporty i prezentacje w Sway.

Chociaż masz dostęp do OneDrive do przechowywania w chmurze, jest on ograniczony. Pełny dostęp jest przyznawany tylko w przypadku subskrypcji. Za pomocą swojego konta możesz pobierać i używać aplikacji pakietu Office na platformy mobilne, takie jak iOS i Android.

Usługa Office Online jest bezpłatna, ale ograniczona – możesz korzystać tylko z podstawowych funkcji. Jeśli chcesz zrobić coś więcej niż tylko pisać listy i dokumenty końcowe, Office Online nie jest dla Ciebie. Zaawansowane funkcje, takie jak te, które znajdziesz w Office 365, nie są dostępne dla użytkowników. Po drugie, Office Online działa tylko w trybie online. Brak połączenia internetowego oznacza brak dostępu do Twojej pracy. Te ograniczenia są usuwane w opcjach bezpłatnych, jak zobaczymy wkrótce.

Czytać  Najlepsze sposoby na napisanie Em Dash na dowolnej platformie

2. Microsoft Office dla urządzeń mobilnych

free-microsoft-office-office-mobile

Pakiet Office nie jest wstępnie instalowany na komputerach stacjonarnych; Jednak niektóre urządzenia przenośne są dostarczane w pakiecie z aplikacjami Office dla urządzeń przenośnych. Firma Microsoft oferuje bezpłatne opcje pobierania w swojej witrynie internetowej, jeśli Twoje urządzenia mobilne nie są dostarczane z wstępnie zainstalowanymi pakietami. Office Mobile jest kompatybilny z kabrioletami, takimi jak Asus Transformer Book T100 i Lenovo IdeaPad Flex 10. Możesz je pobrać tutaj:

Ty też możesz pobierz aplikacje na iOS i Androida bezpośrednio. Istnieje jednak problem z niewielkimi rozmiarami. Chociaż możesz bezpłatnie korzystać z pakietu Microsoft Office na większości urządzeń z systemem Android i iOS, nie możesz edytować dokumentów na ekranach większych niż 10,1 cala. Możesz używać aplikacji do przeglądania dokumentów na ekranach większych niż ten, ale nie możesz niczego tworzyć ani edytować. Na większych ekranach wybierz wersję przeglądarkową.

3. Bezpłatne biuro dla uczniów, nauczycieli i pracowników

bezpłatny-Microsoft-Office-Students-Faculty

Microsoft oferuje usługę Office 365 bezpłatnie uprawnionym studentom i pracownikom instytucji edukacyjnych. Twoja szkoła musi być zapisany abyś miał do niego dostęp: Microsoft rozszerza ofertę na wszystkich studentów. Jednak administrator może zapisać Cię bezpośrednio, jeśli Twoja szkoła nie jest jeszcze zarejestrowana w tym programie. Kluczowe różnice w porównaniu z wersją próbną Office 365 to:

 • Zarządzanie zajęciami za pomocą notesu zajęć
 • Opcje personalizacji intranetu
 • Nielimitowane spotkania (online)

4. 30-dniowa bezpłatna wersja próbna usługi Office 365

bezpłatna wersja próbna-microsoft-office-office365-30-days

Usługa Office 365 jest bezpłatna przez 30 dni. Możesz Pobierz to tutaj. Pamiętaj, że jest to ten sam produkt, jeśli widzisz oferty promocyjne typu „Wypróbuj usługę Office 365 Personal bezpłatnie. „Wersja próbna może być używana jednocześnie na pięciu laptopach lub komputerach stacjonarnych. Każdy użytkownik otrzymuje terabajt miejsca w chmurze na OneDrive w ramach okresu próbnego. Ta opcja ma dwie wady:

 • Otrzymujesz tylko 30 dni za darmo, więc ta opcja nie jest odpowiednia do długotrwałego użytkowania.
 • Firma Microsoft zbiera informacje o karcie kredytowej, zanim uzyskasz dostęp do pobrania oprogramowania.
Czytać  9 poradników JavaScript / Node.js, które powinieneś znać

5. Oceny firmy Microsoft dotyczące aplikacji pakietu Office

bezpłatne-oceny-Microsoft-Office

Możesz uczestniczyć w programie Microsoft program oceny. Program umożliwia testowanie niektórych aplikacji Office w określonym czasie. Programy te kończą się po upływie czasu oceny. Niektóre z produktów, które wypróbujesz, obejmują:

 • Wypróbuj Office 365 ProPlus przez 30 dni
 • Wersja Project Professional 2016 na 60 dni
 • Wersja Visio Professional 2016 na 60 dni

6. Wyświetl podgląd przyszłego pakietu Office (i innych produktów firmy Microsoft)

darmowy-microsoft-office-staffhub

Microsoft prowadzi publiczne podglądy swoich produktów. Coś nie zawsze jest dostępne lub może być ograniczone tylko do wersji Enterprise z licencją zbiorczą. Możesz to jednak sprawdzić wyszukiwanie „publicznego podglądu” w witrynie pomocy technicznej firmy Microsoft.

Kuzyn:

Innym sposobem bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office jest znajomość znajomego lub krewnego, który ma subskrypcję rodzinną. Dzięki temu mogą mieć do sześciu użytkowników na subskrypcję. Chociaż ma to być ograniczone do osób w twoim gospodarstwie domowym, nie muszą oni mieszkać razem. Przynajmniej mogą podzielić koszty z Tobą, aby obniżyć roczną opłatę abonamentową.

Oczywiście zawsze istnieją alternatywy dla pakietu Microsoft Office. Dopóki wybierzesz taki, który zapisuje w popularnych formatach pakietu Office, nikt nie musi wiedzieć, że w rzeczywistości nie używasz pakietu Office. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, również masz wiele alternatyw.

Konkluzja

Prawdopodobnie nie potrzebujesz większości funkcji pełnego pakietu Office, więc bezpłatny pakiet Office Mobile lub Office Online powinien zaspokoić większość Twoich potrzeb. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować czegoś więcej niż podstaw, zarejestruj się w wersji próbnej lub skorzystaj z innych opcji. Kwalifikujesz się do bezpłatnego pakietu Office 365, jeśli jesteś studentem, profesorem lub pracownikiem uniwersytetu. Zapytaj, czy Twoja szkoła jest zarejestrowana, lub porozmawiaj z administratorem.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?