6 najlepszych narzędzi podsumowujących online do skracania tekstu

6 najlepszych narzędzi podsumowujących online do skracania tekstu

Spójrz, rozumiemy. Wszyscy jesteśmy zajętymi ludźmi z mnóstwem rzeczy do zrobienia i stron internetowych do przeczytania. Bardzo często czytasz, aby zebrać informacje, a nie dla przyjemności czytania (choć nie zapomnij o tym również) i chcesz po prostu podsumować wszystkie szczegóły w kilku zdaniach. Dlatego istnieją narzędzia podsumowujące online.

Za pomocą tych sprytnych narzędzi online możesz skopiować i wkleić tekst lub adres URL do pola, ustawić parametry, aby określić, jakie ma być podsumowanie, a następnie kliknąć duży przycisk, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat danego artykułu w zaledwie kilku zdaniach. . Oto nasze ulubione narzędzia do tego celu.

1. SkimCast

W przeciwieństwie do innych opcji z tej listy, kiedy SkimCast generuje streszczenia, zachowuje oryginalny tekst w nienaruszonym stanie i po prostu podkreśla kluczowe informacje w tekście, które musisz przeczytać, aby uzyskać jego sedno. W ten sposób zawsze możesz czytać między najważniejszymi punktami, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji tu i tam.

Najlepsze narzędzia do podsumowywania tekstu online Skimcast

SkimCast nie pozwala na kopiowanie i wklejanie bloków tekstowych, jak inne witryny, ale zamiast tego pozwala wkleić adres URL strony, którą chcesz podsumować. Jeśli chcesz podsumować własne dokumenty, musisz przesłać plik PDF.

Możesz wybrać procent oryginalnego tekstu podsumowania podsumowania i określić, które strony chcesz podsumować, jeśli jest to wielostronicowy plik PDF.

2. IntelliPPT

Jedno z najnowszych narzędzi podsumowujących, IntelliPPT umożliwia przesyłanie dokumentów PDF i Word, a także kopiowanie i wklejanie tekstu do pola, a następnie podsumowanie go w kilka sekund.

Najlepsze narzędzia podsumowania tekstu online Intellippt

Jeśli chodzi o streszczenia, jest to dość proste, a jedną z wyróżniających się funkcji jest opcja wyboru długości streszczenia dla procentu oryginalnego tekstu. Jest całkiem sprytny, jeśli chodzi o podsumowania i zadziała, jeśli nie szukasz wymyślnych dodatkowych funkcji.

Darmowa wersja pozwala na wpisanie tekstu do 3000 znaków i ma limit rozmiaru pliku do 1 MB, podczas gdy za 3 USD miesięcznie możesz mieć do 10 000 znaków podsumowania, a także rozmiary plików do 5 MB.

Czytać  Jak przesłać lokalną muzykę i pliki do Spotify?

3. Smmry

Dzięki swoim odcieniom fuksji Smmry Ma styl brandingowy złośliwej witryny z końca lat 90., ale nie daj się zwieść, to w rzeczywistości świetne narzędzie do podsumowywania tekstu. Smmry pozwala wklejać adresy URL lub bezpośrednio wprowadzać tekst, ale umożliwia także przesyłanie plików z dysku twardego.

najlepsze-narzędzia-podsumowania-online-smmry

Zawiera różnego rodzaju dodatkowe poprawki, w tym „Mapę cieplną”, która koduje zdania kolorami w zależności od ich ważności, a także opcje pomijania pytań, wykrzykników i cytatów.

Oczywiście to, co uważasz za „ważne”, nie zawsze będzie tym, co uważasz za ważne, więc miej to na uwadze.

4. Tools4noobs

Jeśli chcesz czegoś bardziej praktycznego do podsumowań artykułów, możesz dać Narzędzia4noobs próba. Możesz wpisać tekst bezpośrednio lub wklejając adres URL, ale masz też bardziej złożone opcje, które naprawdę pozwalają określić rodzaj streszczenia, którego szukasz.

najlepsze-narzędzia-podsumowania-online4noobs

Możesz na przykład wybrać „próg” od 1 do 100, który przycina streszczenie na podstawie znalezionych „odpowiednich” słów (lub możesz dostosować liczbę wyświetlanych wierszy).

Możesz także wyróżnić zdania ze względu na ich trafność i słowa kluczowe, a także rozwinąć najpopularniejsze słowa w artykule.

5. Podsumowanie tekstu

Podsumowanie tekstu utrzymuje rzeczy ładne i proste w użyciu dla każdego. W przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi podsumowujących, w rzeczywistości pozwala skopiować i wkleić adres URL artykułu online, a następnie zeskanować stronę i przekonwertować artykuł na wybraną liczbę zdań.

najlepsze-narzędzia-podsumowania-online podsumowanie tekstowe

Narzędzie URL nie zawsze poprawnie przechwytuje tekst, ale fakt, że jest tam i działa dobrze w większości, daje temu narzędziu przewagę nad innymi.

6. Bezpłatne podsumowanie

Bezpłatne podsumowanie Istnieje od lat, a fakt, że tak naprawdę nie ewoluował w tym czasie sugeruje, że bardzo dobrze radzi sobie z podstawami. Musisz wkleić do niego tekst ręcznie, a następnie ustawić liczbę zdań, w których chcesz go skondensować, i nacisnąć przycisk. Z naszych testów oferuje ładne i pouczające podsumowania, co nadrabia brak funkcji.

najlepsze-podsumowania-online-narzędzia-podsumowania-bez-podsumowania

Jako bonus strona posiada również narzędzie do recenzowania.

Czytać  7 najlepszych rozszerzeń Google Chrome do dodawania adnotacji do tekstu w sieci

Chcesz zrzut ekranu z podsumowaniami? Następnie zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zrobić przewijany zrzut ekranu w systemie Windows 10. Zapoznaj się również z naszym przewodnikiem, jak pobierać filmy z Twittera.

Czy ten artykuł jest przydatny?