6 najlepszych baz aplikacji dla systemu Windows 10

6 najlepszych baz aplikacji dla systemu Windows 10

Dodano i nadal dodaje system Windows 10, aby ułatwić korzystanie z niego. Jednak każdy, kto korzystał z macOS, zauważa jedno rażące pominięcie: bazę aplikacji. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, których brakuje w systemie Windows, istnieją narzędzia innych firm, które mogą to naprawić, w tym doki aplikacji systemu Windows 10, które zapewniają pulpitowi dodatkową zręczność.

Notatka: Większość „waniliowych” aplikacji podstawowych systemu Windows nie była aktualizowana od dłuższego czasu, a najlepsze nowoczesne opcje wymagają użycia doskonałego narzędzia do dostosowywania pulpitu o nazwie Rainmeter. Oznacza to, że będziesz musiał trochę ciężej pracować, aby zdobyć swój podkład, ale warto! Na początek mamy dla Ciebie samouczek Rainmeter.

Jeśli nie chcesz mieć kłopotów, mamy dla Ciebie również sprężyny inne niż Rainmeter.

1. Silmeria (Deszczomierz)

Jedna z najpopularniejszych sprężyn dostępnych w Rainmeter, Silmeria Ma odważne, ostre wrażenie kafelka menu Start systemu Windows. Innymi słowy, doskonale nadaje się do systemu Windows.

Najlepsze stacje dokujące do systemu Windows Silmeria

Możesz dostosować Silmerię na wiele sposobów, na przykład umieszczając cienkie białe paski w miejscach, w których chcesz znaleźć sprężyny, więc najeżdżaj kursorem na paski, aby otworzyć dok. Gdy najedziesz kursorem na aplikację podstawową, kolory zostaną odwrócone, zapewniając ładny, wyraźny wskaźnik tego, co podświetliłeś.

2. Moment (miernik deszczu)

Po zapoznaniu się z Rainmeter możliwości dotyczące typów doków, ikon i innych elementów pulpitu, których można używać, są znacznie rozszerzone. Za chwilę to tylko jeden z setek przykładów pięknych źródeł, z których możesz korzystać po zainstalowaniu aplikacji Rainmeter.

Najlepszy moment w dokach Windows

Jego płaski i elegancki interfejs wyświetla wszystkie potrzebne informacje w ładny i przejrzysty sposób, a jest na tyle ciasny, że można w nim umieścić wiele ikon. Czarno-biały wygląd zapewnia czystość, która czasami jest tracona ze wszystkimi wielokolorowymi ikonami reprezentującymi różne programy na twoim komputerze.

Czytać  8 powodów, aby przejść z Windows 10 na Linux

3. Pasek zadań materiałów (deszczomierz)

Kolejna kreacja, która powinna zmotywować Cię do zdobycia Rainmeter na potrzeby dostosowywania systemu Windows.

Najlepszy materiał na sprężyny okienne

Luźno inspirowany stylem projektowania Androida, Materiałowy pasek zadań chodzi o podstawowe kodowanie kolorami i jasne, płaskie informacje. Jak właściwa podstawa, może pomieścić nie tylko ulubione oprogramowanie, ale także dodatkowe funkcje, takie jak kosz, a nawet przycisk zasilania.

Jest też sporo elastyczności. Możesz bawić się kolorami, pozbyć się „tablicy”, na której znajduje się pasek, dzięki czemu widzisz tylko ikony, a nawet przejść na całkowicie monochromatyczny, jeśli to twoja sprawa.

4. Nexus Winstep

Trudno pokonać moc System dokowania Winstep Nexus. Przede wszystkim jest jedną z najbardziej aktualnych dostępnych, a jednocześnie oferuje całkowicie darmową wersję. Wiele innych działa z systemem Windows 10, ale nie zostało oficjalnie zaktualizowanych dla systemu Windows 10. Darmowa wersja oferuje jedną stację dokującą, która może być wszystkim, czego chcesz lub potrzebujesz. Działa również podobnie do paska zadań, wyświetlając aktualnie uruchomione aplikacje.

Najlepsza aplikacja do dokowania systemu Windows 10 Nexus Dock

Jednak wersja premium kosztuje tylko 17,95 USD i działa wyjątkowo dobrze dla zaawansowanych użytkowników lub wielozadaniowców. Otrzymasz wiele sprężyn pomocniczych, z zakładkami oraz licznymi opcjami organizacji i dostosowywania. Ogólnie rzecz biorąc, obie wersje działają dobrze, ponieważ aplikacja Windows 10 zadokuje się razem, aby zapewnić bardziej Maca.

5. Sprężyna okrągła

Sprężyna okrągła Nie wygląda dokładnie jak zwykła stacja dokująca Mac, ale znowu używasz systemu Windows, więc dlaczego ma wyglądać tak samo? Jak sama nazwa wskazuje, Circle Dock to okrągły dok. Od jakiegoś czasu nie był oficjalnie aktualizowany. W rzeczywistości główna strona podaje rok 2008 jako najnowszą wersję, ale SourceForge ma wersję 2016 który działa najlepiej z systemami 64-bitowymi. Wszystkie wersje są bezpłatne.

Najlepsza aplikacja Windows 10 Docks Circle Dock

Możesz łatwo schować bazę, gdy jej nie używasz. Dodaj nieograniczoną liczbę elementów za pomocą podrzędnego systemu organizowania. Po prostu przeciągnij i upuść na nią ikony. Musiałem utworzyć skróty na pulpicie, a następnie przeciągnąć je do doku, aby niektóre elementy działały poprawnie. Możesz użyć klawiszy strzałek, aby łatwo poruszać się między elementami.

Czytać  8 rzeczy, które Bing robi lepiej niż Google

6. ObjectDock

ObjectDock to jedyna opcja na tej liście bez darmowej wersji. Zamiast tego otrzymujesz 30-dniowy bezpłatny okres próbny. Jest jednak najbliższym konkurentem Nexusa i oferuje wiele opcji dostosowywania. Możesz nawet utworzyć oddzielne pliki dokujące, aby dodać je do głównej stacji dokującej w celu lepszej organizacji.

Najlepsza aplikacja do dokowania obiektów w systemie Windows 10

Jedną z rzeczy, która naprawdę go wyróżnia, jest możliwość ukrycia paska zadań, skutecznie zastępując pasek zadań ObjectDock. Ponadto w stacji dokującej pojawiają się wszystkie uruchomione programy/aplikacje. Jeśli szukasz podstawy do zastąpienia paska zadań Windows, minimum 4,99 USD jest zdecydowanie tego warte. Chociaż witryna wskazuje, że jest kompatybilny z Windows 7 / Vista / 8, działa dobrze w systemie Windows 10 bez żadnych problemów. To tańsza alternatywa dla Nexusa, jeśli szukasz zestawu funkcji premium.

Brak darmowej wersji i nic wskazującego na kompatybilność z Windows 10 to jedyne powody, dla których nie był to mój numer jeden.

Jeśli przełączasz się na bazę aplikacji, ponieważ wyszukiwanie w menu Start nie działa, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Możesz także skorzystać z tych niesamowitych wygaszaczy ekranu systemu Windows, aby urozmaicić swój pulpit.

Źródło obrazu: Chris Pirillo

Czy ten artykuł jest przydatny?