5 świetnych alternatywnych map Apple, których możesz używać na iOS w 2021 roku

5 świetnych alternatywnych map Apple, których możesz używać na iOS w 2021 roku

Aplikacja Apple Maps miała bardzo trudny początek, z licznymi przykładami „usterek” wciąż unoszących się w sieci. Mimo to wiele się zmieniło w międzyczasie, a Apple Maps jest obecnie jedną z najbardziej dopracowanych aplikacji tego rodzaju. Co więcej, co roku ewoluuje, a iOS 14 zapewnia wskazówki dla rowerzystów, trasy z przystankami pojazdów elektrycznych, obszerne przewodniki po mieście i nie tylko. Jednak to nie powstrzyma nas przed przyjrzeniem się najlepszym alternatywom Map Apple w 2021 roku, aby zobaczyć, co jeszcze tam jest.

Istnieje wiele aplikacji nawigacyjnych i map na iOS, które oferują określone funkcje i różne style interfejsów użytkownika. Planując kolejną podróż, weź pod uwagę jedną z poniższych kwestii, niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne dojazdy do pracy, czy te długo oczekiwane wakacje.

1. Mapy Google

Może wydawać się dziwne, że umieściliśmy mapy Google na szczycie tej listy, ale nie ma sposobu, aby zignorować najpopularniejszą na świecie alternatywę Apple Maps. Mapy Google były bardzo popularną pierwszą aplikacją tego typu i wielu twierdzi, że Apple stworzył aplikację Mapy, aby pomóc iOS i macOS uniknąć polegania na usługach Google.

Alternatywne mapy Apple Mapy Google

Mapy Google obejmują ponad 220 krajów z niewiarygodnie wysokim poziomem szczegółowości. Możesz zagłębić się w dobrze zaprojektowane mapy, zdjęcia satelitarne, sprawdzić bieżące natężenie ruchu, sprawdzić rozkłady jazdy transportu publicznego i nie tylko. Jeśli więc chodzi o nawigowanie po nieznanych obszarach, Mapy Google to aplikacja, z której możesz korzystać.

Powinniśmy również wspomnieć, że Google Maps to znacznie więcej niż aplikacja mapowa. Możesz go użyć do weryfikacji dowolnej firmy, kontaktowania się z firmami, dokonywania rezerwacji i nie tylko. Znajdziesz tu również wiele przydatnych lokalnych przewodników, stworzonych przez współtwórców Map Google. I tak, możesz także korzystać z aplikacji w trybie offline.

2. Waze

Waze ma jedną z największych baz użytkowników ze wszystkich aplikacji mapujących. Oznacza to, że na drodze jest wiele osób, które pomagają w zgłaszaniu zagrożeń, policji, ruchu ulicznym i nie tylko. W ten sposób Waze zawsze dostarcza aktualne informacje, co jest największą zaletą aplikacji.

Alternatywy dla Apple Maps Waze

Dzięki Waze możesz zaplanować następną podróż przed wyruszeniem w drogę, a nawet przyjrzeć się spodziewanym warunkom na drogach. Kiedy zaczynasz jechać, Waze nieustannie stara się skrócić Twój ETA i dynamicznie zmieni Twoją trasę, aby to zrobić.

Czytać  5 najlepszych menedżerów haseł dla iOS

Możesz również udostępnić swoją podróż znajomym i rodzinie, gdy się rozpocznie, aby mogli zobaczyć Twoją podróż i szacowany czas przybycia na żywo. Do pobrania dostępne są różne głosy dla szczegółowych wskazówek dojazdu. Ponadto widok dzienny i nocny zmienia się automatycznie w zależności od położenia słońca na niebie, aby mapa była bardziej czytelna.

3. TUTAJ jedziemy

Aby uzyskać najlepszą aplikację do map offline, No to ruszamy jest tym, którego należy użyć. Jedną z jego flagowych funkcji jest możliwość pobierania map offline całych miast i krajów (z ponad 100 krajami na tej liście). HERE WeGo to następca Nokia Maps, która z pewnością rozbudzi sentymentalne uczucia u osób korzystających z telefonów Nokia.

Alternatywy dla Apple Maps Zaczynamy

W przeciwieństwie do innych alternatyw Apple Maps, TUTAJ WeGo stara się, aby wszystko było bardzo proste. Ma bardzo dopracowany interfejs bez niepotrzebnych zakłóceń. Możesz używać aplikacji do przeglądania szczegółowych aplikacji w dowolnym kraju i istnieją różne rodzaje nakładek wizualnych. Ponadto ta aplikacja oferuje wskazówki głosowe krok po kroku, a także wszelkie inne funkcje, których możesz oczekiwać od aplikacji mapowej.

Na koniec chcielibyśmy podkreślić cechy tej aplikacji związane z transportem publicznym. W każdej chwili TUTAJ WeGo pomoże Ci zdecydować, którą trasę wybrać, a także zaplanować czas zgodnie z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej. W wybranych miastach możesz również wziąć taksówkę lub zarezerwować przyszły przejazd (porównując jednocześnie koszty początkowe).

4. MapQuest

MapQuest’s Niedawno zaktualizowany interfejs użytkownika ma czysty i minimalistyczny wygląd. Możesz szybko sprawdzić trasę na różne sposoby, a nawet zarezerwować hotele w aplikacji. Oprócz tego można też sprawdzić menu lokalnych restauracji.

Alternatywy dla Apple Maps Maps Quest

Jeśli masz problem z samochodem, MapQuest umożliwia wezwanie pomocy drogowej bezpośrednio z aplikacji. Jeśli szukasz paliwa, możesz porównać ceny na swojej trasie. Te funkcje sprawiają, że MapQuest jest świetną opcją zapewniającą dodatkowy spokój. Aplikacja oferuje nawet kamery na żywo, co jest niesamowitym narzędziem podczas planowania podróży.

Czytać  Jak skonfigurować śledzenie snu na telefonie iPhone i zegarku Apple Watch

Jednak przy tych wszystkich pozytywnych nutach są pewne wady. MapQuest najlepiej jest używać w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Możesz używać swoich map w innych krajach, ale przegapisz wiele głównych funkcji aplikacji. Osoby spoza Stanów Zjednoczonych i Kanady uznają inne aplikacje z tej listy za bardziej przydatne, ponieważ znajdą więcej opcji.

5. MAPS.ME

MAPS.ME pozwala zaplanować podróż i pobrać przewidywaną trasę przed wyjazdem. Oznacza to, że będzie to zależeć od GPS twojego iPhone’a, ale nie od LTE. To sprawia, że ​​jest to idealna opcja mapowania, jeśli podróżujesz poza obsługiwanym zasięgiem swojego operatora lub w przypadku ograniczonego planu taryfowego.

Alternatywne aplikacje Apple Maps Mapsme

Wiedz, że MAPS.ME skupia się głównie na podróżnikach z całego świata. Aplikacja nawiązała współpracę z różnymi twórcami treści turystycznych, co zaowocowało powstaniem gotowych przewodników turystycznych. To może być niesamowity sposób na znalezienie czegoś wyjątkowego. I tak, możesz również rezerwować hotele bezpośrednio z samej aplikacji, przez Booking.com.

Nawet jeśli nie planujesz podróżować, MAPS.ME może być bardzo pomocne. Aplikacja zawiera aktualne mapy, wskazuje interesujące miejsca, pozwala sprawdzić lokalne firmy, znaleźć bankomaty i nie tylko.

Konkluzja

Oprócz naszego wyboru najlepszych alternatywnych map Apple w 2021 r. Mamy dla Ciebie pomocne źródło informacji. Spójrz na te przydatne funkcje Apple Maps, które mogą wystarczyć, aby przekonać Cię do kolejnej próby Apple Maps.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?