5 sposobów tworzenia i udostępniania linku do profilu WhatsApp

Whatsapp Profile Links Create And Share

Ogólnie rzecz biorąc, konta w mediach społecznościowych mają unikalny link, który udostępniasz innym, aby mogli się z Tobą połączyć. Możesz zrobić to samo z WhatsApp, tworząc linki do profili WhatsApp. Następnie możesz przejść do linku do profilu, aby udostępnić swój numer konta WhatsApp innym. Odbiorca musi po prostu otworzyć link do profilu, aby połączyć się bezpośrednio z Tobą w WhatsApp. Przyjrzyjmy się 5 różnym sposobom znalezienia i wysłania komuś linku do WhatsApp.

1. Udostępnij swój numer telefonu bezpośrednio

Konta WhatsApp nie mają nazwy użytkownika. Twój numer telefonu faktycznie działa jak Twoja nazwa użytkownika lub unikalny identyfikator. Jeśli chcesz połączyć się z kimś na WhatsApp, możesz po prostu udostępnić mu swój numer telefonu.

Zwykle musieliby zapisać Twój numer telefonu w swoich kontaktach, aby wysłać Ci wiadomość. W tym celu muszą otworzyć aplikację WhatsApp, dotknąć nowego przycisku czatu i znaleźć kontakt. Niemniej jednak możliwe jest również WhatsApp kogoś bez zapisywania numeru telefonu i możesz dowiedzieć się, jak to zrobić, czytając nasz wcześniejszy artykuł na ten temat.

WhatsApp pozwala użytkownikom utworzyć unikalny link do swojego numeru. Jest to możliwe za pomocą Kliknij, aby czatować WhatsApp funkcja. Unikalny link to link do Twojego profilu WhatsApp i musisz udostępnić ten link innym, aby mogli się z Tobą połączyć.

Aby wygenerować link do swojego profilu, musisz użyć https://wa.me/WhatsAppnumber szablon, gdzie „WhatsAppnumber” to Twój numer telefonu w formacie międzynarodowym, tj. kod kraju (bez zera, myślników, nawiasów lub znaku +) + rzeczywisty numer telefonu.

Na przykład:

 • https://wa.me/14134567890gdzie 1 to numer kierunkowy USA, a 4134567890 to numer telefonu.
 • https://wa.me/914234567890gdzie 91 to numer kierunkowy Indii, a 4234567890 to numer telefonu.

Gdy masz już swój unikalny link do WhatsApp, po prostu skopiuj, wklej i wyślij innym przez WhatsApp, e-mailem, dodaj go do historii na Instagramie lub wyślij za pomocą dowolnej innej wybranej aplikacji. Druga osoba musi po prostu kliknąć link, a otworzy się czat WhatsApp.

Jeśli nie masz pewności, czy samodzielnie utworzyć link do swojego profilu WhatsApp, jak pokazano w powyższej metodzie, możesz wygenerować linki WhatsApp online za pomocą narzędzi innych firm. Za pomocą tych narzędzi wystarczy wpisać kod kraju i numer telefonu, a w ciągu kilku sekund utworzą link do Twojego profilu WhatsApp. Możesz także dodać wiadomość, którą zobaczą inni, gdy się z Tobą skontaktują.

 1. Aby utworzyć link do profilu WhatsApp, otwórz utwórz.wa.link w przeglądarce.
 2. Przewiń w dół do sekcji „Utwórz swój bezpłatny link tutaj”.
 3. Wybierz swój kraj i wprowadź swój numer telefonu. Możesz nawet dodać niestandardową wiadomość w polu wiadomości.
 4. Następnie kliknij „Generuj mój wa.link” na dole.
Whatsapp Link Generuj online
 1. Skopiuj wyświetlony link i udostępnij go innym za pośrednictwem aplikacji do czatu, poczty e-mail lub w dowolny inny sposób.
Whatsapp Link Generuj udostępnianie online

Inne generatory linków WhatsApp, które możesz wypróbować, to:

Czytać  Jak wysyłać wysokiej jakości filmy na WhatsApp

W przeciwieństwie do zwykłego WhatsApp, WhatsApp Business oferuje wbudowaną funkcję generowania unikalnego linku do Twojego numeru WhatsApp. Po prostu udostępnij Krótki link WhatsApp Business z innymi, aby mogli połączyć się z Tobą w WhatsApp.

 1. Otwórz aplikację WhatsApp Business (Android | iOS) na Twoim telefonie.
 2. Przejdź do Ustawień (od trzech kropek na Androidzie lub dotykając zakładki „Ustawienia” na iPhonie).
Ustawienia WhatsApp na Androida
 1. Stuknij w „Narzędzia biznesowe”.
 2. Następnie znajdź i naciśnij „Krótki link”, aby wyświetlić link do profilu biznesowego WhatsApp.
Krótki link biznesowy Whatsapp
 1. Stuknij w przycisk „Udostępnij link”, aby wysłać link innym.
Udostępnij krótki link biznesowy Whatsapp

Wskazówka dla profesjonalistów: W dowolnym momencie, jeśli chcesz zablokować bieżący link do profilu, aby nikt nie mógł wysłać Ci wiadomości za pomocą linku, dotknij ikony z trzema kropkami u góry i wybierz „Resetuj link”. Istniejący link stanie się niefunkcjonalny. Następnie musisz utworzyć nowy link do udostępniania innym.

5. Udostępnij kod QR WhatsApp

Czy wiesz, że WhatsApp ma natywną funkcję generowania kodu QR dla Twojego numeru WhatsApp? Zaskoczony? Cóż, nie jesteś sam. WhatsApp nie promował zbyt wiele funkcji kodu QR. Ale po to tu jesteśmy. Możesz łatwo tworzyć, udostępniać i skanować kody QR WhatsApp w samym WhatsApp na Androidzie i iPhonie.

Notatka: Możesz również generować kody QR w WhatsApp Business.

Jak znaleźć i udostępnić kod QR dla profilu WhatsApp na Androida?

 1. Otwórz WhatsApp na swoim telefonie z Androidem.
 2. Stuknij ikonę z trzema kropkami u góry i przejdź do „Ustawienia”.
Ustawienia WhatsApp na Androida
 1. Stuknij ikonę kodu QR obok swojego imienia, aby zobaczyć kod QR dla swojego numeru WhatsApp na następnym ekranie.
Kod QR profilu Whatsapp
 1. Teraz dotknij ikony „Udostępnij” u góry, aby przesłać kod QR innym osobom za pośrednictwem WhatsApp lub innych aplikacji. Możesz też zrobić zrzut ekranu tego kodu QR i udostępnić go innym.
Utwórz profil Whatsapp Qr Code

Możesz użyć zwykłych metod do skanowania kodu QR WhatsApp, takich jak aplikacja Aparat, Google Lens (Android | iOS) itp. lub wróć do ekranu kodu QR w WhatsApp i dotknij karty Skanuj kod.

Czytać  Jak zatrzymać powiadomienia Chrome na komputerze stacjonarnym i Androidzie

Jak znaleźć i udostępnić kod QR dla profilu WhatsApp na iPhonie?

 1. Otwórz WhatsApp na swoim iPhonie.
 2. Stuknij w zakładkę „Ustawienia” na dole i naciśnij ikonę kodu QR obok swojego imienia i nazwiska.
Profil Whatsapp Kod Qr Iphone
 1. Przywita Cię kod QR Twojego numeru WhatsApp. Stuknij ikonę „Wyślij” u góry, aby udostępnić kod QR innym. Lub po prostu zrób zrzut ekranu kodu QR i udostępnij go.
Profil Whatsapp Kod QR dla iPhone'a
 1. Aby zeskanować kod QR WhatsApp, dotknij przycisku „Skanuj” w kroku 3 lub użyj aplikacji Aparat iPhone’a, aby zeskanować kod QR.

Jeśli jesteś administratorem grupy WhatsApp, możesz również utworzyć i udostępnić link do swojej grupy WhatsApp. Każda osoba mająca link może następnie poprosić o dołączenie do grupy.

 1. Otwórz grupę WhatsApp, do której link chcesz wygenerować na swoim Androidzie lub iPhonie.
 2. Stuknij nazwę grupy u góry, aby otworzyć ekran informacji o grupie.
Informacje o grupie Whatsapp
 1. Przejdź do sekcji „Uczestnicy” i dotknij „Zaproś przez link”. Tutaj otrzymasz wiele opcji udostępniania linku do grupy, na przykład wyślij link przez WhatsApp, skopiuj link lub utwórz kod QR.
Link do grupy Whatsapp
 1. Aby link grupowy WhatsApp nie działał, dotknij linku „Resetuj”.

Wskazówka: Dowiedz się, jak znaleźć link do grupy WhatsApp na komputerze.

Często Zadawane Pytania

Czy możesz dać komuś swoje WhatsApp bez podawania swojego numeru?

Nie, nie można przekazać komuś WhatsApp bez znajomości Twojego numeru telefonu. Jasne, możesz wysłać kod QR, ale ostatecznie pokaże on numer w WhatsApp.

Czy usunięty kontakt może nadal widzieć mnie w WhatsApp?

Jeśli usuniesz kontakt z telefonu, nadal będą mogli widzieć Cię i wysyłać Ci wiadomości w WhatsApp. Ale zdecydowanie możesz kontrolować ustawienia prywatności i ograniczyć ich wyświetlanie swojego zdjęcia profilowego, ostatnio widzianego i statusu.

Jak dodać link WhatsApp do biografii na Instagramie?

Najpierw znajdź i skopiuj link do swojego profilu WhatsApp, jak pokazano powyżej. Następnie otwórz aplikację Instagram i przejdź do swojego profilu. Stuknij w „Edytuj profil” pod swoim zdjęciem profilowym. Wklej skopiowany link w sekcji witryny.

Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Mehvisha Mushtaq

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej