5 sposobów na zastosowanie korektora do muzyki w systemie macOS

5 sposobów na zastosowanie korektora do muzyki w systemie macOS

Zastosowanie korektora w systemie macOS pozwala przejąć kontrolę nad odtwarzaniem dźwięku. Możesz użyć korektora, aby skorygować problematyczny dźwięk lub ulepszyć nagraną muzykę. W tym artykule przedstawiono pięć sposobów stosowania korektora w systemie macOS.

1. Przechwytywanie dźwięku

Przechwytywanie dźwięku to profesjonalna aplikacja, która umożliwia stosowanie efektów do systemu audio komputera Mac.Możesz zorientować dźwięk z pojedynczej aplikacji lub z całego systemu. Możesz łatwo aktywować dziesięcio- lub trzydziestopasmowy korektor i precyzyjnie wyrzeźbić dźwięk. Jeśli nie jesteś profesjonalistą audio, może minąć trochę czasu, zanim zaznajomisz się z pełnym zestawem funkcji aplikacji. Jeśli potrzebujesz tylko podstaw, Boom ułatwia zastosowanie prostej krzywej EQ na komputerze Mac.

macos-equalizer-audio-hijacking-effect-chain

Audio Hijack pozwala również na wiele innych efektów dźwiękowych poza korekcją, takich jak kompresja i filtrowanie. Jeśli wiesz, jak korzystać z tych narzędzi, Audio Hijack zapewnia niesamowicie precyzyjną kontrolę nad dźwiękiem Twojego systemu. Audio Hijack zapewnia również narzędzia do nagrywania strumieni audio, dzięki czemu jest idealny dla podcastów i streamerów do nagrywania swoich utworów.

2. Boom2

Boom2, który jest już popularną aplikacją korektora dla macOS, bierze wszystko, co dotyczy oryginalnego Boom i ulepsza go. Czy chcesz natychmiast zoptymalizować wielkość swoich plików multimedialnych? Boom2 wykorzystuje inteligentny algorytm i wykonuje pracę za Ciebie. Dla niego Cena 13,99 USD w Mac App Store, Boom2 zaleci również optymalne ustawienia korektora dla dowolnego pliku audio lub wideo.

Zastosuj korektor muzyczny Macos Boom2

A co najważniejsze, możesz zainstalować aplikację „Boom Remote” na swoim iPhonie lub iPadzie i przejąć kontrolę nad domyślnymi poziomami głośności komputera Mac, a także różnymi efektami korektora. To, że działa również w przypadku Spotify, QuickTime, Music i VLC, pomaga poprawić cenę.

3. Powierzchnia aerodynamiczna

Od twórców Audio Hijack, Powierzchnia nośna został zaprojektowany jako bezpłatna aplikacja do bezprzewodowego kierowania dźwięku do innych urządzeń. Jednak jest również wyposażony w prosty 10-pasmowy korektor, który można zastosować do dowolnego źródła dźwięku w komputerze. Nie musisz kierować dźwięku, aby skorzystać z korektora, więc możesz zastosować bezpłatny korektor do dowolnego dźwięku macOS z poziomu aplikacji lub z całego systemu.

equalizer-macos-view-of-the-aerodynamic-equalizer

Aerodynamiczny profil jest niezwykle prosty, dzięki czemu jest niezwykle łatwy w użyciu. W całej aplikacji jest tylko kilka przycisków. Wybierz źródło dźwięku u góry, a następnie dostosuj korektor zgodnie z potrzebami. To wszystko.

Czytać  Jak otworzyć dowolny folder w Finderze z terminala Mac

Cztery. eqMac

Dostępne bezpłatnie, eqMac Jest to stosunkowo nowa aplikacja na macOS, ale zdobyła już sporą rzeszę fanów. Jeśli uważasz, że Twój Mac nie ma wystarczającej ilości basów lub brakuje mu mocy, dostosowanie tego w eqMac jest tak łatwe, jak to tylko możliwe. Podstawowy korektor jest bez wątpienia najlepszy dla początkujących z przełącznikami poziomów basów, średnich i wysokich tonów. Bardziej zaawansowany korektor dodaje wiele opcji, w tym dostosowanie zakresu częstotliwości / Hz w celu uzyskania znacznie prawdziwszego dźwięku.

Zastosuj korektor muzyczny Macos Eqmac

Wzmacniacz głośności pomoże Ci również osiągnąć maksimum, dosłownie z możliwością podkręcenia głośności do granic możliwości macOS. Jeśli kiedykolwiek zechcesz zmienić balans dźwięku z prawej strony na lewą, możesz to również łatwo zrobić. Działa to również z urządzeniami AirPods i słuchawkami, a także z głośnikami ogólnymi, ponieważ wszelkie zmiany w korektorze wpłyną na dźwięk niezależnie od wyjścia. Fakt, że wszystko to można zrobić bezpłatnie, sprawia, że ​​eqMac jest niezwykle atrakcyjną opcją dla właścicieli macOS.

5. Korektor muzyczny

Podczas gdy dedykowane aplikacje mogą dodawać dodatkowe funkcje, często za cenę, czasami najlepsze jest tuż przed Tobą. W dedykowanej aplikacji muzycznej na Macu możesz przejść do tej aplikacji i kliknąć „Okno -> Korektor” w górnym menu. Podobnie jak pozostałe aplikacje korektora, aplikacja Muzyka działa dość podobnie, ponieważ ma kilka takich samych opcji.

Zastosuj korektor muzyczny Mac

Możesz wybrać ustawienie wstępne spośród wielu różnych rodzajów muzyki lub przeciągnąć suwaki, aby dostosować głośność w każdym zakresie częstotliwości. Możesz także regulować głośność przedwzmacniacza, aby pokryć wszystkie dostępne częstotliwości. Po znalezieniu dokładnych ustawień możesz śmiało utworzyć własne ustawienia domyślne, dzięki czemu nigdy więcej nie będziesz musiał szukać tych samych ustawień.

Ostatnim ustawieniem jest przejście do „Muzyka -> Preferencje” i kliknięcie przycisku Odtwórz, aby upewnić się, że wybrana jest opcja „Ulepszanie dźwięku”. Możesz zmniejszać lub zwiększać poziom wzmocnienia dźwięku, aż znajdziesz optymalne ustawienie. Chociaż nie ma tak wielu funkcji, jak aplikacje takie jak Airfoil lub Boom2, aplikacja Muzyka jest bezpłatna, wbudowana i łatwa do optymalizacji.

Czytać  Ile miejsca potrzebujesz na komputerze Mac?

Końcowe przemyślenia

Muzyka od dawna jest podstawą ekosystemu Apple i macOS. Znalezienie odpowiedniego korektora jest tak łatwe, jak wybranie dowolnej opcji z tej listy. Jeśli zamiast tego chcesz zoptymalizować swoją muzykę, dowiedz się, jak to zrobić usuń szum tła z plików audio w systemie macOS.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?