5 najlepszych sprzętowych kluczy bezpieczeństwa do uwierzytelniania dwuskładnikowego

5 najlepszych sprzętowych kluczy bezpieczeństwa do uwierzytelniania dwuskładnikowego

Bez względu na to, do czego używasz Internetu, prawie niemożliwe jest surfowanie bez utrzymywania dziesiątek kont. Wraz z rozprzestrzenianiem się pamięci masowej w chmurze konta online stały się jeszcze ważniejsze. Ludzie przechowują swoje dane życiowe w OneDrive, Dropbox i Dysku Google.

Bezpiecznym sposobem ochrony kluczy głównych jest przechowywanie ich na urządzeniu sprzętowym z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Jest to dodatkowa ochrona przed potencjalnymi intruzami. Podobnie jak sprzętowe portfele kryptograficzne, sprzętowe klucze bezpieczeństwa mają rozmiar pamięci USB i zapewniają ochronę przed phishingiem, rejestrowaniem naciśnięć klawiszy i włamaniami.

Oto niektóre z najlepszych sprzętowych kluczy bezpieczeństwa do uwierzytelniania dwuskładnikowego.

1. Klucz linii papilarnych Kensington VeriMark

Flagowe smartfony to nie jedyne urządzenia mobilne, które wykorzystują wygodę i bezpieczeństwo technologii odcisków palców. Znacznie tańszy, około 40 USD, plik Klucz odcisków palców Kensington VeriMark Posiada certyfikat FIDO U2F, odpowiedni do integracji z większymi środowiskami korporacyjnymi.

Klucz linii papilarnych Kensington Verimark

Do 10 różnych użytkowników może przechowywać swoje odciski palców, dzięki czemu wielu użytkowników może uzyskać dostęp do tego samego terminala. Jego użycie jest proste. Czujniki biometryczne wykrywają użytkownika, gdy przykłada palec do podłączonego mini urządzenia, podczas gdy login Windows Hello odczytuje uwierzytelnianie biometryczne.

2. Yubico YubiKey 5 Nano

Jeśli potrzebujesz najmniejszego możliwego sprzętowego klucza bezpieczeństwa 2FA, bez niebezpieczeństwa jego przypadkowej utraty, Yubico YubiKey 5 Nano jest to jedyny produkt, jaki można otrzymać. Nie jest dużo większy niż paznokieć, ale nadal można go włożyć do portu USB. Działa doskonale na wszystkich głównych systemach operacyjnych: Windows, macOS i Linux, a także Google Chrome.

Yubico Yubikey 5 Nano

Mały klucz zawiera wszystkie główne protokoły bezpieczeństwa i certyfikaty: FIDO2, FIDO U2F, OATH-HOTP, OATH-TOTP, Yubico OTP, OpenPGP i Smart card (PIV). Jednak ze względu na swój rozmiar najlepiej mieć małe pudełko do przechowywania. W podróży działałaby wewnętrzna strona osłony smartfona. Ponadto, jeśli masz jeden z najnowocześniejszych portfeli, z łatwością zmieści się on w jednym z gniazd pamięci portfela.

Czytać  Jak zresetować Chromecasta

3. YubiKey 5Ci

Dla użytkowników, którzy potrzebują zarówno złącza USB-C, jak i zastrzeżonego złącza Lightning firmy Apple, YubiKey 5Ci reprezentuje hybrydę z obydwoma przyłączami po każdej stronie baterii. Wzmocniony wytrzymałym włóknem szklanym i otworem na brelok pośrodku, można go łatwo dodać do domowego zestawu kluczy.

Yubikey 5ci

Podobnie jak wszystkie klucze bezpieczeństwa Yubico, zawiera wszystkie protokoły i certyfikaty, które można znaleźć w wariancie Nano. Niestety, jego podwójna łączność sprawia, że ​​jest to jedno z droższych rozwiązań kluczy 2FA, zwykle około 70 USD.

4. Yubico YubiKey 5 NFC

Kontynuując cenioną linię kluczy bezpieczeństwa Yubico, ten wariant Jest bezprzewodowy, wykorzystując protokół NFC (Near Field Communication). Stanowi rozwiązanie bezprzewodowe bardzo krótkiego zasięgu, około 4 cm (1 cala), które jest idealne dla klucza bezpieczeństwa umieszczonego tuż obok komputera lub urządzenia mobilnego. Nie ma znaczenia, czy Twoje urządzenie działa z systemem Android, Windows, Linux, macOS czy iOS, wystarczy, że obsługuje NFC.

Yubico Yubikey 5nfc

W tym celu koniecznie sprawdź Obsługa NFC zanim zdecydujesz się na YubiKey 5. Kolejną zaletą jest to, że jest nie tylko wodoodporny, ale jest tak samo tani jak klucze inne niż bezprzewodowe za około 40 USD.

5. CryptoTrust OnlyKey

Więcej niż tylko sprzętowy klucz bezpieczeństwa, Ten model spełnia również rolę menedżera haseł. To sprawia, że ​​jest mniej kompaktowy niż konkurenci. Jednak nie można go winić za posiadanie odpowiedniej wielkości klawiatury numerycznej. Ta funkcja sprawia również, że idealnie nadaje się do omijania rejestratorów naciśnięć klawiszy, ponieważ będzie wpisywany tylko w celu uzyskania dostępu do haseł na tym klawiszu.

Cryptotrust Onlykey

Oprócz tego, że jest menedżerem haseł, obsługuje również zaszyfrowane kopie zapasowe i autodestrukcję, usuwając dane po określonej liczbie prób podania nieprawidłowego hasła. Jego protokoły 2FA obejmują TOTP, Yubico OTP i FIDO 2 U2F.

Czytać  Jak sprawdzić żywotność baterii AirPods

Skarbce sprzętu zaszczepiają odpowiedzialność

Często zdarza się, że ludzie nie traktują poważnie ochrony swoich danych w Internecie. Jako coś, co można dowolnie usuwać, przepisywać i kopiować, treści cyfrowe są pomijane w porównaniu z przedmiotami fizycznymi, których możemy dotknąć własnymi rękami.

Oprócz zapewnienia bardzo potrzebnej warstwy zabezpieczeń cennych przedmiotów w Internecie, sprzętowe klucze bezpieczeństwa umożliwiają przeglądanie odcisków palców z dokładną kontrolą, na jaką zasługuje.

Źródło zdjęcia: Kensington, Yubico, OnlyKey

.

Czy ten artykuł jest przydatny?