5 najlepszych portfeli Android do przechowywania kart podarunkowych, biletów i nie tylko

5 najlepszych portfeli Android do przechowywania kart podarunkowych, biletów i nie tylko

Ponieważ nasze smartfony nieustannie stają się rozszerzeniem tego, kim jesteśmy i co posiadamy, cyfrowe portfele i aplikacje do płatności mobilnych stają się coraz bardziej popularne. Obecnie portfele cyfrowe mogą również przechowywać takie rzeczy, jak karty pokładowe, karty podarunkowe, kupony i inne. Oto pięć najlepszych aplikacji do portfela na Androida, których nie możesz przegapić.

1. JEDEN portfel

Cena £: Bezpłatnie / z zakupami w aplikacji

Portfel Jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji w sklepie Google Play i zdobywa wszystkie gwiazdki. Ich celem jest bycie punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich potrzeb związanych z hostingiem kart, o ile karta jest oparta na QR lub kodzie kreskowym. Ta lekka aplikacja ma rozmiar nie większy niż 15 MB i oferuje niezwykle prosty interfejs użytkownika, który pozwala dodawać i nawigować po kartach za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Wystarczy uruchomić aplikację, dotknąć ikony plusa w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie wybrać typ karty z listy lub wybrać opcję „Inna karta”, aby rozpocząć ręczne wprowadzanie danych. Istnieje również opcja zmiany krajów, aby uzyskać listę pochodzącą z tego obszaru, lub możesz użyć paska wyszukiwania, aby wyszukać swoją kartę według nazwy. Po znalezieniu właściwej karty zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR lub kodu kreskowego za pomocą aparatu urządzenia. To jest łatwe.

Portfel Android T Jedna karta portfela

Nawigacja jest tak prosta, że ​​wszystkie Twoje kategorie i karty są w pełni widoczne i możesz łatwo rozgryźć wszystko bez samouczka. Ułatwia również migrację samochodów z portfela Apple do Androida, co jest bardzo przydatne. Możesz także zablokować aplikację, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu.

Jeden portfel jest dobry dla produktów takich jak karty członkowskie / nagrody, karty podarunkowe, karty kredytowe / debetowe, karty pokładowe linii lotniczych i nie tylko. Darmowa wersja zawiera reklamy, ale możesz je pominąć, kupując aktualizację premium.

2. Karty: portfel mobilny

Cena £: Bezpłatny

Karty to kolejna niezwykle popularna aplikacja, która jest tak samo lekka jak poprzedni wpis na tej liście, ale oferuje bardziej kolorowe i przyciągające wzrok wrażenia, które można nieznacznie dostosować za pomocą zakładki „Motywy” w ustawieniach aplikacji. Dzięki Cards możesz dodać swoje ulubione karty lojalnościowe, pieniężne, transportowe lub tożsamości i nie tylko, a nawet mieć możliwość wyświetlania ich na ekranie głównym urządzenia w celu uzyskania łatwego dostępu.

Dodanie karty jest również bardzo łatwe. Wystarczy dotknąć ikony plusa w prawym górnym rogu ekranu, znaleźć swoją kartę w pasku wyszukiwania i wybrać ją. Zostanie on teraz dodany do strony głównej aplikacji, gdzie można go dotknąć, aby zeskanować kod kreskowy, zbliżeniowy (NFC) lub numer karty. Istnieje możliwość założenia konta, chociaż karty działają dobrze, jeśli zamiast tego zdecydujesz się na konto gościa.

Czytać  Kompletny przewodnik po udostępnianiu lokalizacji w systemie iOS

Aplikacja ma kilka silnych funkcji bezpieczeństwa, w tym możliwość zablokowania portfela kodem PIN, odciskiem palca lub skanowaniem tęczówki, jeśli Twoje urządzenie to obsługuje. Możesz również zobaczyć szyfrowanie używane do ochrony Twoich danych. Załadowanie wszystkich opcji kart podczas próby dodania karty zajmuje trochę czasu, a funkcja aplikacji użytkowych nie jest jeszcze dostępna we wszystkich regionach, ale Karty to nadal świetna opcja, aby przechowywać wszystkie karty w jednym miejscu. cyfrowo.

3. Twój portfel

Cena £: Bezpłatny

Twój portfel Daje Ci jedno miejsce do przechowywania wszystkich cyfrowych przepustek i możesz przechowywać różne rodzaje kart niepłatniczych, takich jak te używane do nagród, transportu, kuponów i innych. Działa doskonale z PKPASS firmy Apple, dzięki czemu możesz skanować karty za pomocą kodu QR lub uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem łącza w wiadomości e-mail. Nie można jednak importować z pliku PKPASS, galerii, systemu plików lub innej rzeczywistej aplikacji, co wydaje się ogromną straconą szansą.

Z drugiej strony interfejs użytkownika aplikacji jest bardzo łatwy w użyciu, co ułatwia dodawanie i lokalizowanie kart, a otrzymasz powiadomienie w przypadku aktualizacji dowolnego z dodanych elementów. Yourwalllet również bardzo poważnie traktuje prywatność i wymaga minimalnego dostępu do zawartości urządzenia lub danych osobowych.

Portfel Android Ustawienia Twojego portfela

4. Posiadacz karty

Cena £: Bezpłatnie / Z zakupami w aplikacji

Posiadacz karty to renomowany portfel e-pass, kompatybilny z PKPASS i PHPASS, umożliwiający przechowywanie kart pokładowych, biletów do kina, kuponów rabatowych itp. Najciekawszą cechą aplikacji jest to, że działa ona zarówno na smartfonach, jak i smartwatchach, choć obecnie ogranicza się do Google Wear, Samsung Watch, Fitbit i Garmin CConnectIQ.

Co więcej, będzie również mógł konwertować pliki PDF i pliki graficzne na przepustki, co jest funkcją szczególnie przydatną dla użytkowników. Po prostu zrób zdjęcie biletu do kina lub biletu lotniczego i zeskanuj je bezpośrednio do aplikacji. PassHolder ogranicza uprawnienia do minimum i prezentuje alerty, aktualizacje i automatyczne prośby o przepustki na podstawie Twojej lokalizacji.

Czytać  Jak odblokować numer telefonu na iPhonie

5. Portfel Pass2U

Cena £: Bezpłatnie / Z zakupami w aplikacji

Portfel Pass2U to fantastyczne oprogramowanie do obsługi portfela cyfrowego, które zawiera wiele funkcji, takich jak możliwość wyświetlania przepustek na ekranie blokady po kliknięciu ikony informacji na dowolnej z dodanych przepustek. Przepustki są również automatycznie rozpoznawane i dodawane za pośrednictwem Internetu i poczty e-mail. Oczywiście będziesz mógł również dodawać karty i przepustki za pomocą zdjęć i dokumentów, a ponadto jest w pełni kompatybilny z przepustkami i innymi produktami, które mają specyfikację Apple Wallet.

Dodatkowo pasek boczny umożliwia przeglądanie różnych kategorii, umożliwiając szybkie przeglądanie karnetów i kuponów. Gdy masz wiele przepustek i spieszysz się ze znalezieniem konkretnej, ta funkcja pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Co ciekawe, masz również możliwość dodania wszystkich plików notatnika na kartę SD w Ustawieniach, a nawet możesz wykonać kopię zapasową swoich karnetów na Dysku Google i odzyskać je za pomocą innych urządzeń, co jest funkcją, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Oprogramowanie książeczki na Androida.

Częste pytania

jeden. Czy bezpieczne portfele cyfrowe?

Dodanie wszystkich informacji bankowych i innych rzeczy do jednej aplikacji może wydawać się ryzykownym posunięciem, ale wysokiej jakości portfele cyfrowe są wyposażone w zaawansowaną technologię szyfrowania, która zapewnia, że ​​wszystko, co dodasz, jest w 100% bezpieczne i poufne. Ponadto większość z nich zawiera inne zabezpieczenia, takie jak kod PIN, odcisk palca lub skanowanie tęczówki oka przy każdym uruchomieniu.

2. Czy istnieje portfel Android, który jest w pełni kompatybilny z Apple Wallet?

Na rynku dostępnych jest wiele portfeli Android, które obsługują formaty plików zwykle kojarzone z Apple Wallet, takie jak technologia kart cyfrowych PKPASS. PassHolder i Yourwallet to dwa dobre przykłady. Takie aplikacje ułatwiają użytkownikom przejście z urządzeń mobilnych Apple na urządzenia z systemem Android, akceptując wszystkie zapisane karty, przepustki i nie tylko.

3. Czy mogę dodać karty pokładowe do mojej aplikacji Google Pay?

Tak, możesz łatwo przesłać swoje karty pokładowe do aplikacji Google Pay, synchronizując ze sobą konta Gmail i Google Pay. Można to osiągnąć, uruchamiając Google Pay, a następnie wybierając „Ustawienia -> Ogólne” i włączając „Importowanie z Gmaila”. Teraz możesz łatwo dodać kartę pokładową za każdym razem, gdy kupujesz bilet lotniczy.

Czy ten artykuł jest przydatny?