5 najlepszych emulatorów GameBoy Advance (GBA) na Androida

5 najlepszych emulatorów GameBoy Advance (GBA) na Androida

Game Boy Advance to jedna z najpopularniejszych przenośnych konsol do gier wszech czasów, a smartfony z Androidem zajmują tak dużą część rynku, że prawie nieuniknione jest, że posiadacze Androida będą zainteresowani graniem w swoje stare ulubione gry na swoich telefonach.

Dojrzałość platformy Android oznacza, że ​​teraz warto skorzystać z kilku dobrych emulatorów Androida GBA. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze z nich.

1. Chłopak od pizzy

Jeden z najnowszych i najdokładniejszych emulatorów GBA, Pizza Boy, jest powszechnie uważany za najlepszy emulator GBA dla Androida wraz z rdzeniem mGBA w Retroarch (zaraz do tego dojdziemy).

Emulator Gba Android Pizza Boy

Co sprawia, że ​​jest tak dobry? Oprócz doskonałej wydajności i wielu poprawek, które mogą sprawić, że emulacja będzie dokładniejsza lub bardziej „zmodernizowana”, ma kilka bardzo fantazyjnych skórek, które replikują warianty GBA, naprawdę wykorzystując tę ​​nostalgię.

Nawet entuzjaści próbowałem Pizza Boy’s precyzja dźwięku i obrazu w porównaniu do innych emulatorów i znalazła się na szczycie. Myślenie, że ten doskonały program jest o wiele nowszy niż inne wpisy na tej liście, sprawia, że ​​zastanawiasz się, jak bardzo może to poprawić!

Ten sam programista dokonał Emulator Pizza Boy dla Game Boy Color, co jest równie imponujące.

2. RetroArch

RetroArch jest przykładem w świecie emulacji, czyli dlatego, że nie jest do końca emulatorem. RetroArch najlepiej opisać jako pojedynczą, zunifikowaną aplikację, dzięki której można wchodzić w interakcje z innymi emulatorami. Te emulatory są reprezentowane w „Rdzeniach” i istnieje wiele rdzeni RetroArch do wyboru dla każdego systemu, który chcesz emulować. W szczególności VBA-M i mGBA to świetne opcje.

najlepsze emulatory-gba-retroarch

Konfiguracja RetroArch może być trudna, więc przeczytaj nasz Kompletny przewodnik po Retroarch na Androida, aby pomóc Ci zacząć.

3. Jan GBA

Dość dokładny emulator GBA z wieloma dodatkowymi funkcjami, zdrowy rozsądek Jan GBA to świetna opcja dla tych, którzy chcą zachować prostotę. Ma wbudowane sztuczki i różne opcje poprawiające renderowanie. Szczególnie przydatna jest obsługa Dropbox, która pozwala zsynchronizować dane zapisu i ustawień z chmurą, a następnie kontynuować grę na innym urządzeniu z Androidem.

Czytać  5 aplikacji Android Equalizer dla lepszego dźwięku w Twoim telefonie

najlepsza gra-boy-advance-gba-android-john-gba-emulatory

Domyślny układ wirtualnego gamepada nie jest świetny, ale możesz go przynajmniej zmienić, a także jest kompatybilny z kontrolerem Bluetooth. (Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak wspaniale jest grać w gry GBA za pomocą gamepada).

4. Mój chłopcze!

Mój syn! jest prawdopodobnie najbardziej znaczącą pozycją na tej liście. Bez wątpienia jest najbardziej popularny i zdobył tę popularność dzięki doskonałej wydajności, precyzji i funkcjom emulacji.

najlepsze-gba-my-boy-emulatory

Kiedyś w Sklepie Play była darmowa wersja, ale wygląda na to, że teraz została usunięta; jedyne, co możesz teraz zdobyć, to Premium. To wciąż bardzo dobra aplikacja, ale cena 5 USD zdecydowanie przełamuje kolejność dziobania, ponieważ trudno jest uzasadnić cenę, gdy są doskonale dobrzy darmowi konkurenci.

Wciąż możesz znaleźć darmową wersję na Emuparadise, ale od jakiegoś czasu nie był aktualizowany, więc może być nieco przestarzały w porównaniu do wersji ze Sklepu Play.

5. GBA.emu

GBA.emu to niezwykle solidna i bogata w funkcje opcja. Jego darmowa wersja, do której link znajduje się powyżej, jest funkcjonalnie identyczna z jego wersja płatna. Jeśli chcesz wesprzeć programistę, możesz również wybrać wersję płatną, ale nie musisz się martwić, że reklamy zostaną wyrzucone w twarz, jeśli nie możesz. Jest to jeden z niewielu emulatorów GBA Androida typu open source i z tego powodu otrzymuje regularne aktualizacje.

najlepsze-emulatory-gba-gba-kropka-emu

Oprócz RetroArch jest to zdecydowanie nasza ulubiona darmowa opcja na tej liście.

Ostatecznie emulatorów Androida GBA jest mnóstwo, ale tylko kilka z nich jest wartych użycia. Jeśli chcesz uniknąć długiej konfiguracji związanej z RetroArch (zwłaszcza jeśli interesują Cię tylko tytuły GBA), to MyBoy! to prawdopodobnie najlepsza opcja.

Jeśli poważnie myślisz o emulacji, powinieneś przeczytać nasz przewodnik, jak podłączyć kontroler PS4 do urządzenia z Androidem. (Mamy również przewodnik dotyczący podłączania kontrolerów Xbox 360 do Androida.)

Czytać  Jak zaplanować wiadomości tekstowe na Androida

Źródło obrazu: Nastoletni gracz grający w grę wideo na smartfonie przez DepozytZdjęcia .

.

Czy ten artykuł jest przydatny?