5 najlepszych edytorów zdjęć dla komputerów Mac, z których możesz korzystać za darmo

5 najlepszych edytorów zdjęć dla komputerów Mac, z których możesz korzystać za darmo

Dzięki zaawansowaniu aparatów w smartfonach wszyscy i ich babcie codziennie robią mnóstwo zdjęć. I możesz się założyć, że większość z tych migawek jest daleka od ideału. Dlatego od czasu do czasu musimy edytować jedno lub dwa zdjęcia. Nic wymyślnego ani skomplikowanego, wystarczy trochę przyciemnić obraz, przyciąć go i zmienić rozmiar, aby pasował do bloga, a może zmienić format obrazu.

Używanie edytora obrazów na poziomie Photoshopa do prostej edycji obrazu byłoby przesadą i wymagałoby stromej krzywej uczenia się. W tym celu możesz uciec z prostego edytora zdjęć i obrazów. Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, oto pięć prostych i darmowych edytorów zdjęć, których możesz używać do edycji zdjęć każdego dnia.

1. Ciemny stół

Ciemna tabela to darmowy program do edycji zdjęć o otwartym kodzie źródłowym, który jest bardzo lubiany przez społeczność Linuksa i jest również dostępny dla systemu macOS. Bardziej zaawansowany niż niektóre inne opcje, DarkTable oferuje wiele zaawansowanych funkcji edycji zdjęć, takich jak możliwość tworzenia wielu skórek do zdjęć, świetne funkcje przepływu pracy i doskonała kompatybilność z szeroką gamą wysokiej klasy aparatów.

Najlepszy edytor zdjęć Darktable na Maca

Jest wypełniony modułami, takimi jak doskonały korektor tonów i filmowy moduł RGB. Przy odrobinie praktyki możesz nadać swoim profesjonalnym zdjęciom piękny wygląd, który trudno uzyskać gdzie indziej.

DarkTable jest przeznaczony do obróbki zdjęć RAW, więc jeśli szukasz szybkich poprawek, lepiej sprawdź inne opcje na tej liście. Jeśli poważnie myślisz o swojej fotografii, ale nie chcesz wydawać dużo na coś takiego jak Adobe Lightroom lub naprawdę chcesz dowiedzieć się więcej o edycji zdjęć w podróży, nie szukaj dalej.

2. Podgląd

Podgląd to domyślna szybka przeglądarka plików dostarczana z systemem macOS. Możemy bezpiecznie założyć, że użytkownicy komputerów Mac korzystają z aplikacji codziennie, aby szybko spojrzeć na wszystko, w tym obrazy, dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne i pliki PDF, aby wymienić tylko jeden widok.

mac-photo-editor-mte-preview

Wielu użytkowników prawdopodobnie nie wie, że Preview zawiera również podstawowy edytor obrazów. Jeśli otworzysz obraz w aplikacji, znajdziesz opcje obracania, zmiany rozmiaru, dodawania obramowań, dodawania tekstu, dostosowywania kolorów i nie tylko. Jeśli nie możesz znaleźć narzędzi do edycji, przejdź do „Widok -> Pokaż pasek narzędzi znaczników”, aby je wyświetlić.

Czytać  Najlepsze gry Apple Arcade, które działają również na macOS

Potrzebujesz innych aplikacji do bardziej zaawansowanych narzędzi do edycji obrazu, ale do szybkiego podglądu i lekkiej edycji wystarczy Podgląd. Dodatkowo jest bezpłatny i nie wymaga instalacji.

3. Zdjęcia

Firma Apple wydała Zdjęcia w 2015 roku wraz z systemem OS X 10.10 Yosemite, aby zastąpić iPhoto jako domyślny menedżer zdjęć dla systemu MacOS. Oprócz zarządzania biblioteką zdjęć aplikacja Zdjęcia umożliwia także szybkie edytowanie i retuszowanie kolekcji obrazów.

mac-photo-editor-mte-photos

Brak warstw, ramek wyboru i dogłębna edycja RAW mówi nam, że zdjęcia nie należą do ligi Photoshopa i nie są traktowane jako takie, ale narzędzia do edycji są znacznie bardziej wszechstronne niż podgląd.

Aplikacja dobrze integruje się z biblioteką zdjęć iCloud, oferuje użytkownikom możliwość nieniszczącej edycji zdjęć i do pewnego stopnia obsługuje obrazy RAW. Dostępne są również odpowiednie histogramy, niektóre maski wyostrzające, winietowanie, dopasowanie warstw, korekcja balansu bieli, obsługa stosu gotowych filtrów oraz możliwość dodawania więcej niestandardowych filtrów za pomocą rozszerzeń. I nie zapomnij o szybkim usuwaniu efektu czerwonych oczu.

4. Edytor zdjęć Fotor

Jest powód, dla którego wiele osób poleca Fotor jako twój wybór dla prostego edytora zdjęć na Mac.Aplikacja jest niezwykle łatwa w użyciu. Wszystko jest ustawione od podstaw i nie musisz zajmować się skomplikowanymi ustawieniami.

mac-edytor-zdjęć-mte-fotor-2

Aplikacja rozpocznie się od udostępnienia użytkownikom trzech opcji: dokonania standardowej edycji, utworzenia kolażu z wybranych obrazów, zbiorczej edycji wielu zdjęć naraz. Możesz kontynuować wybieranie obrazów, które chcesz przetworzyć.

Interfejs edycji jest również prosty. Otrzymasz wszystkie narzędzia do przeglądania, takie jak obracanie i powiększanie pod obrazem oraz narzędzia do edycji, takie jak sceny, przycinanie, przyciąganie i efekty po prawej stronie. Klikając na jedno z tych narzędzi, uzyskasz jeszcze więcej akcji.

Prostota aplikacji sprawi, że nie będziesz przytłoczony i onieśmielony bardziej zaawansowanym procesem edycji edytora.

Czytać  Wyświetlacz zewnętrzny nie działa? Wypróbuj te 15 poprawek dla systemu macOS

5. Pixlr

Jeśli jesteś bardziej typem faceta / dziewczyny z mediów społecznościowych, który uwielbia robić i udostępniać słodkie, spersonalizowane zdjęcia, możesz spróbować Pixlr. Ten internetowy edytor obrazów firmy Autodesk to idealna aplikacja do filtrowania i nakładek do tworzenia wyjątkowych i interesujących obrazów. Aplikacja zawiera kilkanaście efektów artystycznych, atrakcyjne opcje oświetlenia, kształty grafiki wektorowej, naklejki i nie tylko.

Najlepszy edytor zdjęć Mac Pixlr

Aplikacja jest idealna dla tych, którzy chcą robić przyciągające wzrok obrazy bez konieczności dotykania przerażających elementów edycji zdjęć, takich jak balans bieli, nasycenie lub odcień. Pixlr może być twoją przepustką do fandomu mediów społecznościowych.

Strona jest teraz podzielona na „Pixlr E”, przeznaczony do zaawansowanej edycji zdjęć, oraz „Pixlr X”, który bardziej dotyczy projektowania graficznego. Polecamy Pixlr E, jeśli zdjęcia są Twoim głównym zmartwieniem.

Jako platforma dla twórców Mac oferuje użytkownikom wiele opcji do wyboru edytorów graficznych. Nie da się zawrzeć wszystkiego na powyższej krótkiej liście, ale powinno wystarczyć, aby każdy mógł rozpocząć swoją przygodę z edycją obrazu.

Potrzebujesz więcej szybkich wskazówek dotyczących komputerów Mac? Zaokrągliliśmy wszystkie sposoby powiększania i pomniejszania na ekranie komputera Mac.W podobnym tonie mamy również przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z terminala macOS.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?