5 najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac w 2021 roku

5 najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac w 2021 roku

Kiedyś wideo było czymś, z czym musieli sobie radzić tylko profesjonaliści. Wraz z pojawieniem się YouTube i innych bardziej społecznościowych platform wideo, wideo nie jest już domeną profesjonalistów. Wideo jest w dzisiejszych czasach kolejnym środkiem wyrazu i komunikacji. Oczywiście w tej chwili pytanie brzmi: jakie są najlepsze edytory wideo dla komputerów Mac w 2021 roku?

Wiedz, że masz przed sobą wiele opcji. Niezależnie od tego, czy próbujesz tylko edytować wideo, czy poważnie myślisz o swoim hobby związanym z wideografią, przygotowaliśmy listę opcji dostosowanych do różnych potrzeb, budżetów i priorytetów. Mając to na uwadze, oto pięć najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac w 2021 roku.

1. iMovie

Jeśli dopiero zaczynasz edycję wideo, jednym z najlepszych edytorów na początek jest Apple IMovie. To oprogramowanie jest bezpłatne, ale łączy w sobie również łatwość obsługi z dość zaawansowanym zestawem funkcji. Nie zamierzasz w ten sposób edytować filmu fabularnego, ale jeśli chcesz po prostu umieścić szybki film na YouTube, Facebooku lub Instagramie, to iMovie powinno Cię pokryć.

Najlepsze edytory wideo Mac Imovie

To świetna opcja, jeśli nagrywasz wideo na iPhonie, ponieważ edytor jest dostępny również na iOS. Możesz nawet rozpocząć edycję wideo na swoim iPhonie lub iPadzie i zakończyć na Macu. IMovie obsługuje materiał 4K, zawiera podstawowy zestaw narzędzi do edycji wideo, pozwala dodawać tytuły i tła, a nawet obsługuje efekty zielonego ekranu. To naprawdę najlepszy darmowy edytor wideo dla komputerów Mac i zalecamy wypróbowanie go.

2. Final Cut Pro

Jeśli iMovie wydaje Ci się zbyt ograniczony, Apple ma inną opcję. Final Cut Pro jest to znaczący krok niemal pod każdym względem. Ten edytor wideo jest łatwiejszy w użyciu niż jego konkurenci. Mimo to jest wystarczająco potężny, aby profesjonaliści mogli z niego często korzystać. (Nawet największe hollywoodzkie studia ufają Final Cut Pro.) To oprogramowanie ma wszystko, czego potrzebujesz do organizowania, wycinania i wykańczania filmów.

Najlepsze edytory wideo Mac Final Cut Pro

Final Cut Pro nie jest darmowe, ale nie jest tak drogie jak inne profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo. Podczas gdy niektóre porównywalne edytory wideo mogą kosztować tysiące dolarów, Final Cut Pro kosztuje 299,99 USD. Co więcej, Apple oferuje całkowicie bezpłatną wersję próbną, umożliwiającą wypróbowanie tego edytora wideo przez 90 dni bez ograniczeń.

Czytać  Jak oznaczyć folder w Finderze na Macu

3. Adobe Premiere Pro

Powiedzenie tego nie byłoby niedopowiedzeniem Adobe Premiere Pro to bardzo dobrze znane narzędzie dla profesjonalistów wideo. W przeciwieństwie do Final Cut Pro, który wykorzystuje własny styl interfejsu (uproszczony i łatwy w użyciu), układ Adobe Premiere Pro jest bardziej podobny do tradycyjnych edytorów wideo. Jeśli znasz edycję wideo, jest to dobre, ale może być bardziej zniechęcające niż niektóre inne opcje z tej listy dla zupełnie początkujących.

Najlepsze edytory wideo Mac Adobe Premiere Pro

Mimo to Adobe Premiere Pro stał się standardem branżowym z wielu ważnych powodów, a znajdziesz wiele narzędzi i samouczków stworzonych dla tej aplikacji. W przeciwieństwie do Final Cut Pro, Premiere Pro nie jest dostępny do kupienia. Zamiast tego jest dostępny w ramach subskrypcji Adobe Creative Cloud. Możesz dostać Premiere Pro za 20,99 $ / miesiąc, ale są też inne opcje. Jeśli chcesz mieć pełny pakiet aplikacji Adobe, będziesz musiał zapłacić 52,99 USD miesięcznie.

4. Adobe Premiere Elements

Jeśli dopiero zaczynasz edycję wideo, płacenie za subskrypcję może wydawać się nieco onieśmielające. Adobe też jest tego świadomy i właśnie dlatego Zwolnij elementy istnieje. Jest to edytor wideo przeznaczony dla początkujących i hobbystów, umożliwiający zautomatyzowanie kreatywnego przepływu pracy. Program Premiere Elements jest dostarczany z podstawowym zestawem narzędzi do edycji, obejmuje wszystkie rodzaje przejść i ma 25 edycji z przewodnikiem, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Najlepsze edytory wideo Mac Adobe Premiere Elements

Ten edytor wideo pomaga między innymi tworzyć filmy poklatkowe, animować niebo na zdjęciach i wykonywać przejścia Luma. Czeka na Ciebie wiele ekscytujących rzeczy. Poza tym jest dostępny bez abonamentu. Zamiast tego Premiere Elements to jednorazowy zakup za 99,99 USD.

5. DaVinci Resolve

Na koniec mamy kolejną bardzo interesującą opcję na naszej liście najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac. DaVinci Resolve, jest to bezpłatne narzędzie do edycji wideo na poziomie profesjonalnym. To prawda – możesz używać tej aplikacji za darmo, nawet do edycji obrazów 4K. Pochodzi z Hollywood, więc wiesz, że ma dużą moc. DaVinci rozpoczął życie jako narzędzie do klasyfikacji kolorów, więc jeśli chcesz pracować z kolorem, jest to fantastyczna opcja.

Najlepsze edytory wideo Mac Davinci Resolve

Najnowsze wersje DaVinci Resolve czerpią inspirację ze starszych systemów edycji opartych na taśmach, aby uprościć cięcie wideo. Dzięki nowej „taśmie źródłowej”, DaVinci Resolve łączy Twoje nagrania w jedną wirtualną taśmę, dzięki czemu znalezienie idealnego materiału filmowego jest szybkie i łatwe. To powiedziawszy, jest to Twoje narzędzie do edycji, przycinania, sortowania kolorów i eksportowania filmów.

Czytać  Jak zabezpieczyć hasłem foldery na Macu?

Konkluzja

Powyżej znajduje się pięć najlepszych edytorów wideo dla komputerów Mac w 2021 r. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dopiero zaczynasz edycję wideo, zalecamy najpierw wybranie bezpłatnej opcji, takiej jak iMovie. Wraz ze wzrostem Twoich umiejętności łatwo będzie przejść na bardziej kompleksową opcję, zapewniającą wybór narzędzi, z których nauczysz się korzystać w mgnieniu oka.

Jeśli używasz innego systemu operacyjnego, zarówno Premiere Pro, jak i DaVinci Resolve działają również w systemie Windows i istnieje wiele innych opcji. Jeśli korzystasz z Linuksa, masz też dobre opcje. Aby dowiedzieć się, co jest dostępne, zapoznaj się z naszą listą najlepszych programów do edycji wideo dla systemu Linux. Powinieneś także zobaczyć, jak edytować swoje filmy za pomocą darmowego edytora wideo YouTube i jak konwertować obrazy na wideo do mediów społecznościowych.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?