5 najlepszych czytników e-booków dla systemu Windows 10

5 najlepszych czytników e-booków dla systemu Windows 10

E-booki zapewniają jeden z najwygodniejszych sposobów czytania na urządzeniach cyfrowych, takich jak Kindle, telefony komórkowe, tablety, laptopy, komputery stacjonarne itp. Popularność Kindles pokazuje, że dla wielu z nas te inteligentne elementy technologii zastąpiły zwykłe książki.

Większość e-booków jest dostępna w formatach PDF, ePub i Mobi. Chociaż system Windows obsługuje pliki PDF, nie obsługuje natywnie formatu ePub, ale czytniki e-booków mogą to naprawić. Oto jedne z najlepszych czytników e-booków, jakie można znaleźć w systemie Windows 10.

1. Kindle na PC

Nie jest to najciemniejsza sugestia, ale faktem jest, że Bezpłatna oficjalna aplikacja Kindle dla systemu Windows odzwierciedla elegancki wygląd czytnika eReader, intuicyjne interfejsy i wygodną synchronizację na wielu platformach. Duża część atrakcyjności aplikacji Kindle polega na tym, że możesz otwierać notatki, biblioteki i kontynuować czytanie na wielu urządzeniach.

Najlepsze czytniki e-booków Kindle dla systemu Windows 10 na PC

Jestem wielkim fanem fiszek Kindle, które pozwalają automatycznie zaznaczać i zapisywać nieznane słowa, a następnie poddać się próbie. W tych czasach pracy i nauki na odległość cyfrowe podręczniki są mile widzianą funkcją i istnieje wiele dostosowań pod względem tła, typów czcionek, a nawet czcionek zaprojektowanych tak, aby ułatwić czytanie osobom z dysleksją.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do swojej biblioteki Kindle tylko przez przeglądarkę, przeczytaj nasze wprowadzenie i przewodnik po Kindle Cloud Reader.

2. Czytnik e-booków Calibre

Czytnik e-booków Calibre to jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania e-bookami, które umożliwia łatwe czytanie i porządkowanie e-booków. Wspaniałe w Calibre jest to, że jest przenośny i kompatybilny z różnymi platformami, dzięki czemu można go używać w systemach Windows, Linux i macOS.

Najlepsze czytniki e-booków kalibru Windows 10

Oprócz tego, że jest solidnym czytnikiem e-booków, prawdziwą specjalnością Calibre jest konwertowanie i zarządzanie kolekcją e-booków. Robi wspaniałe rzeczy, takie jak otwieranie okładek książek, publikowanie dat i inne informacje z Internetu, oferując prawdopodobnie najbardziej elegancki sposób zarządzania biblioteką e-booków offline.

Czytać  Jak sprawdzić wersję systemu Windows, z której korzystasz?

Jeśli interesuje Cię Calibre, zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak go używać.

3. Czytelnik Sumatry

Sumatra to popularny, darmowy, lekki i przenośny czytnik PDF i e-booków dla systemu Windows 10. Oprócz normalnego formatu e-booków .epub, Sumatra obsługuje również wiele innych formatów plików, takich jak PDF, MOBI, CHM, XPS, DjVu, CBZ i CBR. Ponieważ jest to prosta aplikacja, sam interfejs użytkownika jest dość minimalny.

windows10 czytniki e-booków-sumatra

Jednak czytnik Sumatra nie ma niektórych zaawansowanych funkcji, takich jak zakładki, podświetlanie itp., Które większość użytkowników uważa za oczywiste podczas czytania e-booków. To powiedziawszy, Sumatra to świetna opcja, jeśli szukasz wydajnej i lekkiej aplikacji, która po prostu działa.

4. Czytnik e-booków Icecream

Czytnik e-booków Icecream to dedykowany czytnik e-booków na pulpit systemu Windows. Oprócz formatów e-booków, takich jak .epub i .mobi, Icecream obsługuje również inne popularne formaty, takie jak FB2, PDF itp. Darmowa wersja aplikacji jest dość ograniczona, ale pozwala na śledzenie postępów w czytaniu, dodawanie zakładek, klasyfikowanie e-booków, robienie notatek w niektórych sekcjach e-booka, zmianę rozmiaru i typu czcionki itp. Ponadto, będąc aplikacją win32, możesz ją zainstalować na prawie każdej wersji systemu Windows, począwszy od Vista.

windows10-icecream-ebook-reader czytniki e-booków

Jeśli regularnie czytasz e-booki, wypróbuj Icecream Ebook Reader i sprawdź, czy odpowiada Twoim potrzebom.

5. OverDrive dla ebooków i audiobooków (aplikacja Windows 10)

Zajeździć to kolejny popularny czytnik e-booków dla Windows 10. OverDrive to nowoczesna aplikacja z wszystkimi niezbędnymi funkcjami, takimi jak zakładki, możliwość zmiany typu i rozmiaru czcionki, możliwość prowadzenia biblioteki e-booków, trzy predefiniowane schematy kolorów do dostosowania różne warunki oświetleniowe itp.

czytniki e-booków z systemem windows10 z overdrive

Oprócz czytania zwykłych e-booków, OverDrive może również działać jako sprawny czytnik audiobooków z niezbędnymi funkcjami, takimi jak możliwość przewijania do tyłu i do tyłu, dodawanie zakładek, zwiększanie prędkości czytania itp. Jeśli utrzymujesz kolekcję e-booków i audiobooków, OverDrive może być dla Ciebie żądaniem.

czytnik-ebooków-windows10-overdrive-audiobook

Zrób komentarz poniżej, jeśli uważasz, że przegapiliśmy któregokolwiek z twoich ulubionych czytników e-booków dla systemu Windows. Możesz również zobaczyć naszą listę alternatyw Kindle Unlimited, które zapewnią Ci dostęp do ogromnych bibliotek książek za niewielką opłatą abonamentową. Zobacz również naszą listę witryn, w których można kupić e-booki.

Czytać  Jak sprawdzić temperaturę procesora w systemie Windows 10

.

Czy ten artykuł jest przydatny?