5 najlepszych aplikacji Sticky Note na komputery Mac

Best Sticky Note App For Mac Featured Image

Możesz utworzyć karteczkę, aby przypomnieć sobie o ważnych zadaniach lub pozostać na szczycie listy rzeczy do zrobienia. Karteczki samoprzylepne są przydatne, ponieważ będą pojawiać się cały czas na pulpicie, chyba że zdecydujesz się je odrzucić.

Istnieje wiele klasycznych aplikacji do robienia notatek dla komputerów Mac, ale tylko kilka jest dostępnych, jeśli chodzi o robienie notatek samoprzylepnych. W tym artykule podsumowaliśmy najlepsze aplikacje do karteczek samoprzylepnych dla komputerów Mac.

1. Kleiste

Sticky są fabrycznie instalowane w systemie macOS. Umożliwia użytkownikom tworzenie notatek w formie post-it na ekranie.

lepkie

Dzięki Stickies możesz pisać krótkie przypomnienia i listy rzeczy do zrobienia oraz ustawiać je jako karteczki samoprzylepne. Aplikacja oferuje kilka opcji dostosowywania. Na przykład możesz zmienić kolor notatki i formatowanie tekstu, a także ustawić je tak, aby unosiły się nad otwartymi oknami. Jeśli nie chcesz, aby notatki miały tło, możesz ustawić je jako przezroczyste.

Chociaż Stickies służy głównie do pisania notatek tekstowych, możesz osadzać inne pliki multimedialne, takie jak obrazy, filmy, pliki PDF itp. Jedyną wadą Stickies jest to, że nie obsługuje pływających notatek w trybie pełnoekranowym, więc notatki znikną, gdy przełączanie na pełny ekran. Stickies możesz znaleźć w folderze aplikacji na Maca i od razu zacząć z niego korzystać.

2. Proste uwagi

Proste przypisy to aplikacja paska menu. Zawiera opcję „Przypnij notatkę do pulpitu”, która umożliwia unoszenie się notatek nad wszystkimi oknami.

Proste przypisy

Co więcej, użytkownicy mogą zdecydować się na przezroczyste karteczki samoprzylepne, jeśli chcą. W razie potrzeby można zmienić kolor tła notatek, a także dostosować czcionkę i kolor tekstu. Simple Antnotes jest zintegrowany z „Usługami” macOS. Aby skorzystać z integracji, wybierz tekst w dowolnej aplikacji i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Wybierz „Usługi” z menu kontekstowego i wybierz „Dodaj do prostych przypisów”, aby utworzyć nową karteczkę z zaznaczonym tekstem.

Możesz także utworzyć nową notatkę, przeciągając tekst i pliki na pasek menu Simple Antnotes lub ikonę „Dock”. Simple Antnotes to świetna aplikacja, z wyjątkiem tego, że nie działa na pełnym ekranie. Jest dostępny za darmo w Mac App Store. Jednak aplikacja ma płatną wersję o nazwie Antnotes, która kosztuje 2,99 USD i oferuje dodatkowe funkcje, takie jak możliwość dołączania notatek do dowolnych aplikacji, dzięki czemu będą one wyświetlane po aktywacji aplikacji.

Czytać  Jak naprawić uprawnienia do dysku na komputerze Mac

3. Szybka notatka

Krótka notatka to aplikacja do notatek samoprzylepnych dla komputerów Mac, dostępna za pomocą jednego kliknięcia lub skrótu klawiaturowego.

Krótka notatka

Notatki, które robisz w Quick Note, mogą unosić się nad wszystkimi innymi aplikacjami, dzięki czemu są widoczne na ekranie. Jedną z najlepszych części Quick Note jest to, że działa w trybie pełnoekranowym, czego brakuje w Stickies i Simple Antnotes.

Szybka notatka obsługuje skróty. Na przykład możesz przypisać skrót klawiaturowy, aby utworzyć nową notatkę lub otworzyć pasek menu. Obsługuje również tryb ciemny. Darmowa wersja Quick Note umożliwia zrobienie czterech karteczek samoprzylepnych. Jeśli chcesz robić więcej notatek, będziesz musiał uaktualnić do wersji Pro w zamian za 7,99 USD.

4. Ghostnote

Uwaga o duchach to kolejna aplikacja paska menu, do której można łatwo uzyskać dostęp, aby rozpocząć zapisywanie notatek.

Uwaga o duchach

Godne uwagi funkcje aplikacji to przeglądarka notatek i edytor skryptów. Przeglądarka notatek ułatwia zarządzanie notatkami, dając możliwość przeglądania wszystkich notatek z jednego centralnego widoku. Możesz przeglądać notatki za pomocą klawiatury lub wyszukiwać i edytować notatki w jednym widoku. Za pomocą edytora skryptów możesz pisać własne skrypty wykrywania dokumentów.

Ghostnote obsługuje siedem motywów, w tym jeden ciemny. Jedynym oszustwem, na jakie natknęliśmy się w naszym czasie użytkowania, jest to, że notatki zniknęły po przełączeniu do innego okna. Ghostnote to w pełni płatna aplikacja, ale firma oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Jednorazowy koszt subskrypcji wynosi 11,79 USD za jeden komputer Mac.

5. Uporządkuj

Chociaż nie jest to przede wszystkim aplikacja do karteczek, Odgracić służy również temu celowi. Unclutter łączy w sobie trzy funkcje – robienie notatek, schowek i zarządzanie plikami. Możesz wyłączyć pozostałe dwa narzędzia, aby używać go jako samodzielnej aplikacji Notatki.

Odgracić

Okno Unclutter otwiera się po przesunięciu kursora na górę ekranu i przesunięciu w dół. Jeśli chcesz używać go jako aplikacji do notatek samoprzylepnych, przeciągnij panel notatek Unclutter poza okno, a przyklei się on do innych otwartych okien. Najbardziej ekscytującą częścią Unclutter jest jego dostępność na wszystkich ekranach. Obsługuje tryb pełnoekranowy, a także wszystkie „Space” na pulpicie.

Czytać  Jak efektywniej korzystać z komputera Mac

Jeśli do komputera Mac podłączono monitory zewnętrzne, notatki pojawią się na wszystkich podłączonych monitorach. Unclutter zawiera opcję „Szybkie wyszukiwanie”, która pomaga znaleźć notatki ze słowem kluczowym lub pełnym tekstem. Możesz przechowywać notatki Unclutter na platformie do przechowywania w chmurze, takiej jak OneDrive lub Dropbox, aby synchronizować je na wszystkich komputerach Mac. Unclutter to płatna aplikacja w cenie 19,99 USD. Firma oferuje jednak 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Często Zadawane Pytania

Jak ustawić notatkę Stickies tak, aby unosiła się na wierzchu wszystkich aplikacji?

Jeśli chcesz, możesz ustawić notatkę Stickies tak, aby unosiła się nad wszystkimi otwartymi aplikacjami na komputerze Mac. Otwórz aplikację Stickies na komputerze Mac i wybierz istniejącą notatkę lub utwórz nową. Stuknij w „Okno” na pasku menu, a następnie kliknij opcję „Unosi się na górze”. Alternatywnie możesz nacisnąć Opcja + Komenda + F klawisze na klawiaturze komputera Mac.

Gdzie są przechowywane Stickies na komputerze Mac?

Sticky na Macu są przechowywane w folderze domowym. Aby znaleźć naklejki na Macu, otwórz „Finder” na Macu, a następnie stuknij w „Idź” na pasku menu. Wybierz „Dom” z opcji menu. Gdy znajdziesz się w folderze domowym, znajdziesz wszystkie swoje Stickies zapisane jako pliki .txt.

Jak wyłączyć schowek i menedżera plików w Unclutter?

Stuknij ikonę aplikacji Unclutter na pasku menu i wybierz „Preferencje”. Domyślnie wylądujesz w zakładce „Ogólne”. Stamtąd przejdź do zakładki „Panele”. Odznacz pole obok „Schowek” i „Pliki”, aby je wyłączyć.

Kredyt obrazu: Pexels

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej