5 najlepszych alternatyw uwierzytelniania Google

5 najlepszych alternatyw uwierzytelniania Google

Powszechnie uważa się, że Google Authenticator jest pierwszym wyborem do generowania kodów weryfikacji dwuetapowej. Jednak ograniczone aktualizacje i brakujące funkcje sprawiły, że wielu użytkowników szuka alternatywy. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych alternatywnych narzędzi uwierzytelniających Google, które chronią Twoje konta online.

1. Authy

Jeśli chodzi o alternatywy Google Authenticator, Authy (iOS / Android) to zdecydowanie jedno z najbardziej znanych nazwisk. Możesz dodać konto, skanując kod QR lub wprowadzając kod ręcznie. Wszystkie twoje kody są bezpiecznie archiwizowane w chmurze i chronione hasłem lub odciskiem palca / odblokowaniem twarzy. Gwarantuje to, że nawet jeśli zgubisz smartfon, Twoje dane będą bezpieczne. Właściciele wielu urządzeń będą również zachwyceni tym, że Authy dodaje synchronizację z wieloma urządzeniami, więc dodawanie kodów do tabletu będzie synchronizowane bezpośrednio ze smartfonem i odwrotnie.

Najlepsze alternatywy uwierzytelniania Google Authy

Co najważniejsze, Authy może generować bezpieczne tokeny, których można używać w trybie offline. Jeśli kiedykolwiek będziesz w trybie samolotowym, nadal będziesz mieć pełny dostęp do wszystkich swoich bezpiecznych kont 2FA. Wreszcie, co nie mniej ważne, Authy dodaje zupełnie nowy poziom funkcjonalności, chroniąc Twoją kryptowalutę jako domyślnego dostawcę 2FA dla usług takich jak Coinbase, BitGo i nie tylko.

2. Authenticator 2FA

Inna popularna bezpłatna alternatywa Google Authenticator, 2FA Authenticator (iOS / Android) to prosta aplikacja z łatwym w obsłudze interfejsem, który nie przeszkadza. Podobnie jak w Authy, dodawanie aplikacji odbywa się za pomocą kodu QR lub ręcznie wpisując tajny klucz. Dostęp do aplikacji odbywa się poprzez odcisk palca (Touch ID) lub przez Face ID, co czyni ją bezpieczną i niedostępną w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu. Po rozpoczęciu korzystania z 2FA Authenticator możesz skonfigurować konto online i synchronizować je na wielu urządzeniach, aby hasła zapisane na tablecie były przesyłane do smartfona z systemem Android lub iOS.

Najlepsze alternatywy uwierzytelniania Google 2fa

Wszystkie kody są przechowywane lokalnie, ale programiści wydali już rozwiązanie chmurowe na iOS i przygotowują się do jego wydania na Androida. Podczas gdy inne aplikacje lubią dodawać funkcje, takie jak bezpieczeństwo Bitcoin, 2FA Authenticator chce, aby wszystko było proste i łatwe oraz skupiało się wyłącznie na ochronie Twoich kont online.

Czytać  Co to jest funkcja szybkiego udostępniania Samsunga i jak z niej korzystać?

3. Duo Mobile

Duo mobile (iOS / Android) firmy Cisco to kolejna aplikacja, która ułatwia uwierzytelnianie żądań logowania do kont online. Oferuje wyróżniającą funkcję o nazwie „Duo push”, która umożliwia otrzymywanie żądań logowania na telefon i uwierzytelnianie go jednym dotknięciem. Jeśli otrzymasz żądanie, którego się nie spodziewałeś, możesz je również odrzucić i zgłosić jako fałszywe. Możesz także odrzucić żądanie bez oznaczania go jako fałszywego.

Najlepszy duet alternatywnych metod uwierzytelniania Google

Duo obsługuje również ochronę odcisków palców dla użytkowników smartfonów lub tabletów z systemem Android i iOS, aby chronić wszystkie ich hasła. Jeśli kiedykolwiek będziesz offline, nadal możesz uwierzytelniać swoje konta za pomocą kodów dostępu, które są generowane nawet bez połączenia z Internetem. Podczas gdy pozostałe aplikacje z tej listy są przeznaczone do użytku osobistego, Duo należący do Cisco ma wiele zabezpieczeń, które sprawiają, że idealnie nadaje się do ochrony małych firm lub kont korporacyjnych.

4. Microsoft Authenticator

Obsługiwane przez firmę Microsoft, Microsoft Authenticator (iOS / Android) szybko stała się silnym rywalem Google Authenticator. Ta pięknie zaprojektowana aplikacja zapewnia szybki dostęp do wszystkich kont online za pomocą jednorazowych haseł. W rzeczywistości w przypadku kont Microsoft aplikacja wykonuje dodatkowy krok i eliminuje potrzebę wprowadzania hasła, umożliwiając po prostu dodanie nazwy użytkownika i potwierdzenie logowania za pomocą smartfona. Jest to dobre dla aplikacji kont Microsoft, takich jak OneDrive, Outlook, Office i nie tylko.

Najlepsze alternatywy uwierzytelniania Google Microsoft

Dodatkową zaletą jest to, że aplikacja może nawet automatycznie uzupełniać hasła. W aplikacji na karcie Hasło możesz synchronizować hasła, w tym te przechowywane w Microsoft Edge. Ten podwójny cel pozwala Authenticatorowi pochwalić się tym, że jest jednym z najbardziej bogatych w funkcje konkurentów Google Authenticator. Podobnie jak Duo Mobile, Authenticator jest również idealny do pracy lub szkoły, chociaż prawdopodobnie będziesz musiał zarejestrować się jako część dowolnej organizacji, aby móc dodać go do listy zaufanych urządzeń.

Czytać  Prosty przewodnik po usługach Google Find My Device i Apple Find My

5. Authenticator Aegis

Większość aplikacji 2FA jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS, Authenticator Aegis Jest to opcja tylko dla Androida. Jednak to, czego brakuje w możliwościach wieloplatformowych, nadrabia prostymi funkcjami, bezpłatną ceną i łatwym w użyciu interfejsem. Bezpieczeństwo to nazwa gry z wieloma warstwami ochrony, w tym hasłem najwyższej warstwy umożliwiającym dostęp do aplikacji. W przypadku, gdy ktoś miał twoje hasło i był w stanie uzyskać dostęp do pliku przechowalni zawierającego hasła jednorazowe, nadal nie byłby w stanie uzyskać dostępu do pliku z powodu intensywnego szyfrowania. Innymi słowy, użytkownicy Androida powinni czuć się bezpiecznie dzięki Aegis Authenticator.

Najlepsze alternatywy uwierzytelniania Google Aegis

Kolejną zaletą Aegis jest to, że w miarę dodawania coraz większej liczby haseł jednorazowych aplikacja umożliwia powiązanie niestandardowych ikon z każdym wpisem, dzięki czemu można je łatwo zlokalizować i zidentyfikować. Jest to niewielka, ale istotna wartość dodana, która pomaga odróżnić Aegis od wielu jej konkurentów 2FA. I wreszcie spokój ducha, który zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu nigdy nie stracisz danych, nawet jeśli zgubisz urządzenie.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chodzi o wybór aplikacji uwierzytelniającej, tak naprawdę sprowadza się to do tego, czego chcesz od aplikacji. Jeśli spędzasz dużo czasu na aplikacjach Microsoft, warto użyć ich uwierzytelniaczy. Z drugiej strony, Authy jest polecaną opcją z wieloma pozytywnymi recenzjami online. Chociaż każda dostępna tutaj aplikacja ma swoje zalety, każdy, kto szuka alternatyw dla Google Authenticator, powinien rozważyć Authy jako najlepszą opcję.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?