5 najlepszych alternatyw dla Eksploratora plików systemu Windows

5 najlepszych alternatyw dla Eksploratora plików systemu Windows

Jeśli chcesz naprawić domyślny Eksplorator plików na komputerze z systemem Windows 10, jesteś we właściwym miejscu. Podczas gdy Eksplorator plików systemu Windows jest zdolnym menedżerem plików, istnieje kilka alternatywnych Eksploratorów plików systemu Windows innych firm, które zapewniają kilka przydatnych funkcji, takich jak wtyczki. Sprawdźmy niektóre z najlepszych alternatyw Eksploratora plików systemu Windows, które powinieneś sprawdzić.

1. Pliki

Pierwszy na naszej liście to Akta aplikacja. Jest to alternatywa eksploratora plików systemu Windows typu open source, dostępna bezpłatnie w sklepie Microsoft Store. Zawiera wszystkie funkcje dostępne w domyślnym Eksploratorze Windows. Aplikacja File File Explorer ma imponujący interfejs użytkownika i pasuje do motywu systemu, tj. Trybów ciemnych / jasnych. Możesz także ręcznie przełączać się między motywami.

Aplikacja alternatywnych plików Menedżera plików systemu Windows

Możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich partycji, a także do przechowywania w chmurze, takiego jak OneDrive i Dysk Google. Ostatnie elementy pojawiają się również na ekranie głównym aplikacji Pliki. Jest szybki i istnieje kilka ustawień, które można dostosować, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Plusy

 • Obsługa ciemnego motywu
 • Przejrzysty interfejs użytkownika
 • Obsługa wielu kart

Cons

2. Eksplorator plików

Przeglądarka plików to kolejna aplikacja do przeglądania plików dla systemu Windows 10, która ma przejrzysty interfejs użytkownika. Aplikacja Przeglądarka plików obsługuje ciemny / jasny motyw, a do wyboru jest kilka innych ładnych opcji kolorów. Aplikacja File Browser jest również wyposażona w obsługę wielu kart, chociaż aby uzyskać dostęp do tej funkcji, należy zakupić „wersję Pro”.

Eksplorator plików Alternatywy dla Eksploratora plików Windows

Na ekranie głównym możesz uzyskać dostęp do folderu Biblioteki. Aby uzyskać dostęp do któregokolwiek z dysków, musisz otworzyć je ręcznie za pomocą opcji „Idź do”. Może to być niewielka niedogodność w tej aplikacji. Podobnie jak aplikacja Pliki, umożliwia również dostęp do popularnej pamięci w chmurze.

Czytać  Jak przejąć pełną własność kluczy rejestru systemu Windows

Plusy

 • Minimalny interfejs użytkownika
 • Wiele schematów kolorów
 • Obsługa wielu kart

Cons

 • Muszę kupić wersję Pro dla niektórych funkcji.
 • Urządzenie należy otworzyć ręcznie

3. Strona pilnika

Jeśli jesteś twórcą treści lub kimś, kto lubi porządkować swoje pliki, to Strona pilnika jest dla Ciebie. W domyślnym Eksploratorze Windows musisz otworzyć kilka nowych kart Eksploratora, jeśli chcesz przenieść coś z jednego miejsca do drugiego. Ale dzięki Fileside możesz otwierać wiele okien obok siebie, a każde okno może otwierać cztery różne foldery.

Eksplorator Windows po stronie plików

Interfejs użytkownika jest płynny i obsługuje wiele kart wydajnie i bez opóźnień. Możesz wchodzić w interakcje z dowolną z zakładek, co oznacza, że ​​możesz kopiować i wklejać pliki do innego folderu podczas przeglądania innych dysków. Opcje takie jak usuń, utwórz nowy folder, utwórz nowy plik itp. Są również wygodnie umieszczone z boku każdej karty.

Plusy

 • Dobre dla użytkowników, którzy pracują na wielu plikach w wielu folderach
 • ciemny schemat
 • Bez rejestracji
 • Układ niestandardowy
 • Obsługa wielu szyb

Cons

 • Musisz kupić wersję Pro po 30 dniach okresu próbnego

4. RX Explorer

Jeśli chcesz mieć opcje dostosowywania, takie jak animacje, przejścia i tła dla aplikacji eksploratora plików, RX Explorer to najlepsze rozwiązanie do pracy. W menu Ustawienia możesz zmienić Tryb między Zalecany, Jednolity kolor i Niestandardowy. Zalecane powoduje zastosowanie rozmytej tapety do tła, podczas gdy Jednolity kolor daje możliwość wyboru między domyślną, czarną i białą.

Eksplorator receptur

Uwolnij swoją kreatywność, wybierając Niestandardowe. Dzięki tej opcji możesz wybrać kolor motywu akrylowego, ustawić przezroczystość i wybrać obraz Bing lub niestandardowe tło obrazu. Możesz także zmienić kolor czcionki. Ekran startowy jest czysty i zapewnia klimat Eksploratora Windows. Odblokowanie oprogramowania zapewnia dostęp do obszaru zabezpieczeń i nie tylko.

Plusy

 • Wiele opcji dostosowywania
 • Obsługa wielu kart
 • Wiele schematów kolorów
Czytać  Co to jest muzyka Groove i jak jej używać?

Cons

5. Nowoczesna przeglądarka plików

Ostatni, ale nie mniej ważny Nowoczesna przeglądarka plików. Od samego początku traktuje Cię ciemnym motywem. Chociaż nie możesz uzyskać dostępu do dysków z ekranu głównego, możesz dodać je ręcznie. Interfejs jest czysty i minimalny.

Nowoczesna przeglądarka plików

Otwórz wszystkie swoje obrazy w oknie przeglądarki. Ponadto Modern File Explorer ma wbudowaną przeglądarkę plików PDF, obsługę Dropbox i wiele więcej. Do wyboru jest kilka schematów kolorów. Możesz zmienić tło, ustawić przezroczystość itp. Musisz kupić pełną wersję aplikacji, aby działała po siedmiu dniach.

Plusy

 • Wiele schematów kolorów
 • Zintegrowana przeglądarka plików PDF
 • Przejrzysty interfejs użytkownika

Cons

 • Darmowa wersja jest ważna przez siedem dni.

Kończący się

Oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Eksploratora plików systemu Windows, które powinieneś sprawdzić. Pamiętaj, że różne przeglądarki plików mają różne cechy, więc wybierz i zainstaluj tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Tak czy inaczej, te menedżery plików zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci być bardziej produktywnym.

Jeśli żadna z tych alternatyw Eksploratora plików nie przypadnie Ci do gustu, możesz skorzystać z tych wskazówek, aby ulepszyć aktualny Eksplorator plików.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?