5 aplikacji do automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Androida

5 aplikacji do automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Androida

Dzięki ulepszonej technologii i lepszym smartfonom z Androidem jest znacznie więcej miejsca do przechowywania zdjęć i filmów. Niestety, nie możesz po prostu polegać na swoim telefonie z Androidem, aby przejąć opiekę. Przede wszystkim miejsce na twoim urządzeniu jest ograniczone. Z biegiem czasu zaczniesz pozostawać w tyle, a nawet tracić część danych. Ponadto ktoś może ukraść Twój telefon z Androidem, a Twoje zdjęcia i filmy zostaną utracone wraz z urządzeniem. W tym momencie pojawia się kopia zapasowa.

Jeśli masz dobre połączenie z internetem i nie masz nic przeciwko ufaniu swoim zdjęciom w sieci, te pięć aplikacji na Androida może automatycznie tworzyć kopie zapasowe Twoich zdjęć i filmów oraz zadbać o to, by Twoje wspomnienia były bezpieczne.

1. Zdjęcia Google

Zdjęcia Google przechowuje wszystkie zdjęcia i filmy na telefonie z systemem Android. Możesz wyszukiwać zdjęcia według miejsc, rzeczy i osób, które pojawiają się na tym zdjęciu.

Kopia zapasowa Zdjęć Google

Możesz skonfigurować automatyczną kopię zapasową, która będzie stosowana do każdego zdjęcia lub filmu odebranego przez urządzenie. Podczas tworzenia kopii zapasowej możesz także uzyskać dostęp do wszystkich swoich zdjęć i filmów z innego urządzenia.

Jeśli zdecydujesz się na tworzenie kopii zapasowych w Zdjęciach Google, możesz przechowywać do 15 GB danych na jednym koncie. Po wybraniu opcji Oszczędzanie pamięci zachowany zostanie oryginalny rozmiar. Jeśli jednak zdjęcie jest większe niż 16 MP, jego rozmiar jest zmieniany. Dotyczy to również filmów o rozdzielczości wyższej niż 1080p.

W jakości Express zdjęcia są przechowywane w niższej jakości. Oszczędza więcej miejsca w pamięci niż opcja Storage Saver. W razie potrzeby wszystkie zdjęcia są zmieniane do 3 MP, a filmy do 480p.

Aplikacja Zdjęcia Google tworzy kopie zapasowe prawie wszystkich formatów obrazów, takich jak PNG, GIF, JPG, a nawet RAW. W przypadku filmów aplikacja obsługuje między innymi standardowe i rzadkie formaty, takie jak AVI, MOV, M4V, MPG i MP4.

Czytać  4 sposoby na zmianę koloru klawiatury Samsung

2. Dropbox Drop

Dropbox to inny dostawca pamięci w chmurze, który jest preinstalowany na niektórych urządzeniach z Androidem. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja daje możliwość natychmiastowego zapisania obrazów. Spowoduje to przesłanie ich do folderu oznaczonego „Przesyłanie z aparatu” w Twoim Dropbox.

Kopia zapasowa zdjęć Dropbox

Dropbox oferuje bezpłatne przechowywanie danych do 2 GB miejsca.

3. OneDrive

Na pewno zauważyłeś już ten trend. Wszyscy najpopularniejsi dostawcy usług przechowywania w chmurze chcą automatycznie przechowywać Twoje zdjęcia. tak OneDrive jest preferowanym rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows, możesz również wypróbować jego aplikację na Androida. OneDrive zapewnia 5 GB miejsca za darmo. Użytkownicy mogą przejść na inny plan domowy lub biznesowy, aby zwiększyć pojemność pamięci masowej.

Kopia zapasowa zdjęć Onedrivedrive

Znajdziesz tę samą opcję natychmiastowego tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów, którą ma konkurencja. Następnie możesz poruszać się po nich w aplikacji za pomocą tradycyjnego widoku siatki.

4. Flickr

Flickr umożliwia przesyłanie, edytowanie, organizowanie i udostępnianie zdjęć na całym świecie z dowolnego urządzenia. Umożliwia przeglądanie, wybieranie i organizowanie wielu zdjęć jednocześnie, a nawet udostępnianie ich w ciągu kilku sekund.

Kopia zapasowa zdjęć Flickr

Konto flickr zapewnia wolne miejsce na 1000 zdjęć i filmów. Możesz automatycznie przesyłać pliki multimedialne, aby bezpiecznie przechowywać je w rolce z aparatu Flickr.

Jeśli nie załadowałeś automatycznie plików multimedialnych podczas instalacji aplikacji, nadal możesz ją skonfigurować. Po prostu przejdź do Ustawień i kliknij opcję Autoloader. Zmień go z Off na On, a następnie poczekaj na załadowanie wszystkich plików.

5. Mega

Mega kopia zapasowa zdjęć

Jeśli masz zbyt wiele zdjęć i filmów zapisanych na urządzeniu, które każda z tych usług może obsłużyć za darmo, zobacz Mega. To rozwiązanie do przechowywania zapewnia użytkownikom 20 GB wolnego miejsca. To wystarczająco dużo miejsca, aby wiele osób mogło się obejść bez konieczności przechodzenia na większy plan.

Czytać  Jak łatwo odinstalować aplikacje wsadowe na Androida

Twoje wspomnienia bezpiecznie w chmurze

Nie są to jednak jedyne aplikacje do tworzenia kopii zapasowych zdjęć w systemie Android. Istnieje wiele innych usług przechowywania w chmurze z funkcją automatycznego przesyłania, takich jak pCloud. Podziel się z nami, który z nich jest Twoim ulubionym.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?