4 szybkie sposoby na wyłączenie klawiatury w systemie Windows 10

4 szybkie sposoby na wyłączenie klawiatury w systemie Windows 10

Blokowanie klawiatury, gdy jesteś z dala od stacji roboczej, jest dobrym środkiem bezpieczeństwa. Praktyka może być również bardzo przydatna, nawet poza środowiskiem biurowym.

Na przykład, gdy oglądasz wideo na komputerze z dzieckiem, możesz zablokować klawiaturę, aby uniemożliwić przekazywanie lub wstrzymywanie wideo przez naciśnięcie klawiszy. Albo powiedzmy, że chcesz wyczyścić klawiaturę i masz niedokończoną pracę, której nie chcesz przerywać. W takich przypadkach blokowanie klawiatury staje się najlepszą opcją.

Podobnie jak jego poprzednicy, Windows 10 również nie zapewnia łatwego sposobu na wyłączenie klawiatury. Jednak przy prawidłowych informacjach również nie jest to trudne zadanie. W tym przewodniku pokażemy, jak wyłączyć klawiaturę w systemie Windows 10 z użyciem aplikacji innych firm lub bez.

Metoda 1: użyj Menedżera urządzeń, aby wyłączyć klawiaturę w systemie Windows 10

Większość opisanych poniżej metod obejmuje użycie narzędzi innych firm do blokowania klawiatury. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z aplikacji innej firmy, nadal istnieje opcja zablokowania klawiatury za pomocą menedżera urządzeń.

Uwaga– Ta metoda działa tylko z klawiaturami zewnętrznymi. Nie dotyczy wbudowanych klawiatur.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, aby wywołać menu użytkownika zaawansowanego. Po otwarciu przewiń w dół i kliknij opcję „Menedżer urządzeń”.

Wyłącz klawiaturę w systemie Windows 10

2. System wyświetli długą listę wszystkich podłączonych urządzeń. Przewiń w dół i rozwiń „Klawiatury”, aby zobaczyć podłączone klawiatury.

disable-keyboard-devices1

3. Wybierz klawiaturę, którą chcesz wyłączyć, kliknij prawym przyciskiem myszy wpis i wybierz „Odinstaluj”. Jeśli podłączyłeś więcej niż jedną klawiaturę, będziesz musiał je wyłączać pojedynczo.

wyłącz-odinstaluj-klawiaturę

4. Pojawi się okno dialogowe potwierdzenia odinstalowania urządzenia. Kliknij przycisk „Odinstaluj”. Jeśli pojawi się monit o ponowne uruchomienie komputera, kliknij „Tak”, a to urządzenie zostanie wyłączone, gdy system wróci do trybu online.

Metoda 2: użyj KeyFreeze

disable-keyboard-keyfreeze

Czytać  Jak legalnie pobrać wirtualną maszynę Windows?

KeyFreeze Jest to bardzo proste w użyciu narzędzie, które robi tylko jedną rzecz: blokuje klawiaturę i mysz. Interfejs użytkownika jest prosty i nieskomplikowany, zawiera duży przycisk i pięciosekundowy minutnik. Kliknięcie tego przycisku rozpoczyna odliczanie, a klawiatura i mysz zostaną zablokowane po pięciu sekundach. Jest to.

Aby odblokować klawiaturę i mysz, po prostu naciśnij kombinację „Ctrl + Alt + Del”, tak jak jest to napisane w oknie dialogowym. KeyFreeze działa ze wszystkimi wersjami Windows 10 64bit / 32bit i jest również kompatybilny z Windows 7/8 / 8.1 i Vista. Dzięki oprogramowaniu KeyFreeze Twoje dzieci mogą rozmawiać ze swoimi dziadkami i grać na klawiaturze tyle, ile chcą, bez ingerencji w ustawienia połączeń.

Metoda 3: Użyj blokady klawiatury

wyłącz blokadę klawiatury

Blokada klawiatury to elastyczne, ale łatwe w użyciu narzędzie, za pomocą którego można wyłączyć klawiaturę w systemie Windows 10. W przeciwieństwie do KeyFreeze, który nie daje opcji wyłączania samej klawiatury, KeyboardLock zapewnia elastyczność blokowania myszy i klawiatury lub oba z nich. Jego łatwość obsługi jest niezwykła. Wystarczy wpisać hasło i nacisnąć ikonę „start”, aby aktywować blokadę klawiatury.

Aby zablokować mysz, wprowadź ponownie hasło. (Tak, działa nawet wtedy, gdy klawiatura jest zablokowana). Ten darmowy program całkowicie wyłącza klawiaturę i mysz oraz pozostawia wszystkie otwarte aplikacje w stanie nienaruszonym, ponieważ nie ma wpływu na ekran. Aby odblokować klawiaturę, po prostu wpisz hasło i wrócisz do używalnej klawiatury.

Metoda 4: użyj Anti-Shaya

wyłącz-klawiaturę-antishaya

Anti-Shaya jest to dobre narzędzie, którego można użyć do wyłączenia klawiatury w systemie Windows 10. Zaletą tego narzędzia jest to, że jest przenośne i działa dobrze z każdym systemem operacyjnym. Interfejs jest łatwy w użyciu i składa się z przycisku blokady oraz sekcji do wprowadzania hasła. Po kliknięciu przycisku blokady wszystkie klawisze są szybko wyłączane, więc będziesz musiał polegać na myszy, aby obsługiwać system.

Czytać  Jak zaktualizować sterowniki graficzne AMD w systemie Windows 10

Aby odblokować klawiaturę, po prostu kliknij ikonę Anti-Shaya znajdującą się w zasobniku systemowym. Kliknięcie tej ikony powoduje otwarcie okna hasła, w którym można wprowadzić hasło. Narzędzie blokujące klawiaturę Anti-Shaya nie koliduje z rejestrem, ponieważ nie wymaga instalacji. Działa z pliku .exe.

Konkluzja

Niezależnie od tego, czy są to dzieci, koty, zdezorientowani członkowie rodziny czy przyjaciel, który przypadkowo kliknie klawiaturę, blokowanie klawiatury może się przydać. Ale mając jedno z tych narzędzi na miejscu, możesz mieć pewność, że klawisze pozostaną zamknięte bez względu na to, jak mocno uderzą je małe dzieci.

Czy ten artykuł był przydatny? Zapraszam do komentowania lub udostępniania.

Czy ten artykuł jest przydatny?