4 sposoby na zmianę koloru klawiatury Samsung

4 sposoby na zmianę koloru klawiatury Samsung

Klawiaturę Samsung, która jest fabrycznie zainstalowana w telefonach Galaxy, można dostosować na wiele sposobów. Możesz zmienić jego rozmiar, przezroczystość, styl układu, rozmiar czcionki, tryby i wiele więcej. Na domiar złego Samsung pozwala też na zmianę koloru klawiatury. Wszyscy wiemy, że domyślna kombinacja bieli i szarości może czasami się znudzić. Możesz zmienić kolor klawiatury Samsung na cztery sposoby, aby wyglądała interesująco.

1. Korzystanie z trybu ciemnego

Jednym z najprostszych sposobów zmiany koloru klawiatury Samsung jest zmiana motywu telefonu na tryb ciemny. Po włączeniu trybu ciemnego w telefonie Samsung Galaxy klawiatura automatycznie zmieni kolor na czarny.

Aby włączyć tryb ciemny w telefonie Samsung Galaxy, przejdź do „Ustawienia -> Wyświetlacz”. Stuknij kółko wyboru w obszarze Ciemny. Alternatywnie możesz włączyć tryb ciemny z szybkich ustawień.

Tryb ciemny klawiatury Samsung

2. Korzystanie z motywów klawiatury Samsung

Klawiatura Samsung oferuje cztery wbudowane motywy, których można użyć do zmiany koloru klawiatury. Możesz wybierać między motywami Jasny, Jasny jednolity, Ciemny i Ciemny jednolity. Oprócz koloru różnica polega na tym, że solidne motywy ukrywają krawędzie klawiszy.

1. Otwórz Ustawienia w telefonie Samsung.

2. Przejdź do Administracji ogólnej i wybierz „Ustawienia klawiatury Samsung”.

Ustawienia klawiatury Samsung

Możesz także otworzyć ustawienia klawiatury Samsung, dotykając ikony Ustawienia (w kształcie koła zębatego) u góry klawiatury.

Ustawienia klawiatury Samsung z klawiatury

3. Dotknij Motyw w ustawieniach klawiatury Samsung. Znajdziesz dostępne motywy. Dotknij motywu, aby wybrać go dla swojej klawiatury. Użyj opcji „Pokaż klawiaturę” u dołu, aby wyświetlić podgląd koloru klawiatury Samsung. Pamiętaj, że jeśli opcja motywu jest wyszarzona, musisz wyłączyć tryb ciemny w telefonie.

Motyw zmiany klawiatury Samsung

Ta metoda może służyć do zmiany koloru klawiatury Samsung na czarny bez włączania trybu ciemnego w telefonie.

3. Użycie kolorów o wysokim kontraście

Jeśli proste jasne lub ciemne kolory klawiatury Ci nie odpowiadają, Samsung oferuje również kolory o wysokim kontraście. Otwórz ustawienia klawiatury Samsung z ustawień telefonu lub bezpośrednio z klawiatury Samsung, jak pokazano w powyższej metodzie. Dotknij tekstu „Klawiatura o wysokim kontraście” w ustawieniach klawiatury Samsung. Włącz przełącznik obok Off. Wybierz żądany motyw kolorystyczny o wysokim kontraście z dostępnych opcji.

Klawiatura Samsung Aktywuj motyw o wysokim kontraście

4. Korzystanie z motywów Galaxy

Na koniec, jeśli powyższe metody nie spełniają Twoich wymagań, możesz zmienić kolor klawiatury Samsung, stosując motyw na telefonie. Samsung obsługuje motywy natywnie, więc nie musisz polegać na aplikacjach innych firm. Minusem tej metody jest to, że zastosowany motyw zmieni kolory całego telefonu, a nie tylko klawiatury. Jeśli nie masz z tym problemu, możesz wypróbować tę metodę.

Czytać  8 najlepszych aplikacji do zarządzania plikami na Androida w 2022 r.

1. Otwórz Ustawienia w telefonie Samsung Galaxy.

2. Dotknij Motywy, aby przejść do sklepu Galaxy Themes. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Samsung, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Znajdziesz dużą kolekcję motywów, zarówno darmowych, jak i płatnych. Użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć wybrany temat.

Korzystanie z klawiatury Samsung Galaxy Themes

3. Gdy podoba Ci się temat, dotknij go, aby zobaczyć więcej szczegółów. Sprawdź zrzuty ekranu motywu, aby zobaczyć, jak wygląda na tym motywie. Na koniec dotknij Pobierz.

Klawiatura Samsung Pobierz motywy Galaxy

4. Poczekaj na pobranie motywu. Kliknij Zastosuj, aby użyć motywu.

Klawiatura Samsung Zastosuj motyw Galaxy

Aby znaleźć wszystkie pobrane motywy lub usunąć motyw, otwórz Galaxy Themes, przechodząc do „Ustawienia -> Motywy” w telefonie. Kliknij ikonę z trzema paskami i wybierz Moje rzeczy. Wszystkie pobrane motywy znajdziesz w zakładce Motywy.

Motyw Galaxy pobrany z widoku klawiatury Samsung

Jeśli chcesz wrócić do oryginalnych kolorów motywu, dotknij motywu domyślnego. Dotknij dowolnego innego motywu, aby go wybrać i zastosować.

Korzystanie z oryginalnego motywu Galaxy Samsung Keyboard

Jeśli chodzi o dostosowania, telefony z Androidem nie zawodzą. Chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swój telefon? Możesz dostosować prawie wszystko do swoich upodobań, czy to program uruchamiający, klawiaturę, ekran blokady czy szybkie ustawienia. Może nawet sprawić, że Twój telefon z Androidem będzie wyglądał jak iPhone.

Czy ten artykuł jest przydatny?