4 sposoby na zmianę domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

4 sposoby na zmianę domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na Androida

W systemie Android nie jesteś ograniczony do jednej aplikacji do przesyłania wiadomości. Jeśli nie podoba Ci się wstępnie zainstalowana aplikacja do obsługi wiadomości, możesz pobrać aplikację do SMS-ów innej firmy i ustawić ją jako domyślną. Ale jak zmienić domyślną aplikację do przesyłania wiadomości na Androida? Możesz to zrobić na cztery sposoby. Zanim przejdziemy do metod, przyjrzyjmy się wpływowi zmiany domyślnej aplikacji SMS.

Co się stanie, gdy zmieni się domyślna aplikacja do obsługi wiadomości

Na początek zmiana domyślnej aplikacji do obsługi SMS-ów nie spowoduje usunięcia wiadomości. Wszystkie Twoje istniejące wiadomości pojawią się w nowej domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości, gdy się do niej przełączysz. Jednak nie będzie można korzystać z innych aplikacji do obsługi wiadomości, jeśli jako domyślna zostanie ustawiona inna aplikacja. Nowa wiadomość SMS dotrze do aktualnie skonfigurowanej domyślnej aplikacji. Jeśli w przyszłości przełączysz się na starą domyślną aplikację, nowe wiadomości, które dotarły do ​​nowej domyślnej aplikacji, pojawią się również w starej aplikacji. Poza tym będziesz musiał użyć ustawień i funkcji oferowanych przez nową domyślną aplikację do przesyłania wiadomości.

Przyjrzyjmy się metodom zmiany domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości w systemie Android.

1. Zainstaluj nową aplikację

Zwykle po zainstalowaniu i otwarciu nowej aplikacji SMS na telefonie z Androidem zostaniesz poproszony o wybranie domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości. Kliknij ten, który chcesz ustawić jako domyślny, i naciśnij przycisk „Zawsze” lub „Ustaw jako domyślny”.

Android ustawia nową domyślną aplikację do obsługi wiadomości

2. Domyślne ustawienia aplikacji

Jeśli masz już skonfigurowaną domyślną aplikację do obsługi wiadomości i chcesz ją zmienić, Android oferuje łatwy sposób na zrobienie tego, konfigurując domyślne aplikacje. Możesz zmienić domyślne aplikacje dla przeglądarki, programu uruchamiającego, telefonu i wiadomości.

1. Otwórz Ustawienia na telefonie z Androidem i dotknij Aplikacje / Aplikacje i powiadomienia.

Czytać  Zaoszczędź 40 USD na 2-pakowych aparatach bezpieczeństwa z pierścieniem Stick Up Cam

2. Dotknij Domyślne aplikacje, jeśli są dostępne. Jeśli go nie widzisz, dotknij „Zaawansowane -> Aplikacje domyślne”. Jeśli jej tam nie ma, dotknij ikony z trzema kropkami u góry i wybierz Domyślne aplikacje. Możesz też po prostu wpisać Aplikacje domyślne w pasku wyszukiwania ustawień.

Domyślne aplikacje na Androida

3. Dotknij aplikacji SMS, a pojawią się dostępne aplikacje do przesyłania wiadomości. Kliknij ten, który chcesz ustawić jako domyślny.

Domyślna aplikacja do SMS-ów na Androida

Powtórz kroki, aby w przyszłości ponownie zmienić aplikację do obsługi wiadomości.

3. Usuń domyślne

Innym sposobem na wyczyszczenie ustawień domyślnych dowolnej aplikacji jest otwarcie ustawień informacji o aplikacji i naciśnięcie przycisku „Wyczyść ustawienia domyślne”.

1. Otwórz Ustawienia i przejdź do Aplikacje.

2. W obszarze Zainstalowane lub Wszystkie aplikacje stuknij aplikację, którą chcesz usunąć jako aplikację domyślną, na przykład aplikację Wiadomości.

3. Pojawi się ekran informacyjny aplikacji. Kliknij „Otwórz domyślnie” lub „Ustaw jako domyślne”, w zależności od dostępnej opcji. Jeśli nie widzisz żadnej z tych opcji, najpierw dotknij Zaawansowane. Naciśnij przycisk „Wyczyść domyślne” na następnym ekranie.

Domyślna aplikacja do przesyłania wiadomości w systemie Android Clear

Po usunięciu domyślnej aplikacji zostaniesz poproszony o wybranie nowej domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości na telefonie z Androidem, gdy otworzysz aplikację do obsługi SMS-ów.

4. Zresetuj preferencje aplikacji

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zmienić domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości, po prostu zresetuj preferencje aplikacji (zresetuj ustawienia) w telefonie. Spowoduje to również usunięcie domyślnej aplikacji do przesyłania wiadomości, więc będziesz musiał skonfigurować ją ponownie za pomocą metody 1 lub 2, jak pokazano powyżej.

Należy pamiętać, że zresetowanie preferencji aplikacji nie spowoduje usunięcia danych osobowych ani plików z telefonu; Zresetuje tylko ustawienia, takie jak domyślne aplikacje, uprawnienia itp.

Aby zresetować preferencje aplikacji, przejdź do „Ustawienia -> System (Administracja ogólna) -> Resetuj”. Dotknij „Zresetuj preferencje aplikacji” lub „Zresetuj wszystkie ustawienia”, w zależności od dostępnej opcji.

Ustawienia aplikacji do resetowania Androida

Bonus: użyj aplikacji innej firmy, aby wybrać domyślne aplikacje

Powyższe metody ograniczają Cię do konkretnej aplikacji. Co zrobić, jeśli chcesz użyć jednej aplikacji do określonego działania, a innej do czegoś innego bez zmiany domyślnej aplikacji? Jest to możliwe przy pomocy Lepiej otworzyć za pomocą aplikacja. Niestety ta aplikacja nie obsługuje aplikacji do SMS-ów, ale możesz jej używać do innych aplikacji, takich jak audio, wideo, e-book, zdjęcia itp.

Czytać  Jak przenieść swoje zdjęcia z Google do Amazon Photos

Waży tylko około 500 KB i oferuje wyskakujące okienko podobne do istniejącego. Różnica polega na tym, że możesz wybrać inną aplikację z menu lub domyślna aplikacja otworzy się automatycznie po pięciu sekundach. Możesz zmienić domyślny czas dla każdego typu pliku w ustawieniach aplikacji.

Android lepiej otwiera się z aplikacją

Funkcjonalność SMS przeszła długą drogę. Niezależnie od tego, czy jest to wstępnie zainstalowana aplikacja, czy aplikacja do obsługi wiadomości innej firmy, możesz teraz wykonywać różne czynności związane z wiadomościami. Na przykład możesz wysyłać wiadomości za pomocą Asystenta Google, planować SMS-y, a nawet wysyłać wiadomości tekstowe z komputera.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?