4 sposoby na utworzenie nowego pustego pliku tekstowego w dowolnym folderze na komputerze Mac

4 sposoby na utworzenie nowego pustego pliku tekstowego w dowolnym folderze na komputerze Mac

Świetną funkcją systemu Windows jest możliwość tworzenia nowego pustego pliku tekstowego z menu kontekstowego prawego przycisku myszy, ale ta funkcja nie istnieje natywnie na komputerach Mac. Jest to jednak możliwe, choć bardziej złożone niż proste kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

W tym poście zobaczymy, jak utworzyć nowy pusty plik tekstowy w dowolnym folderze na komputerze Mac.Chociaż istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, omówimy główne.

1. Użycie aplikacji Automator do utworzenia pustego pliku tekstowego w dowolnym folderze

W przypadku tej pierwszej metody używamy aplikacji Automator do tworzenia skryptu, który pomoże Ci utworzyć nowy pusty plik tekstowy w dowolnym folderze.

1. Uruchom Automatora w preferowany sposób, z folderu Aplikacje lub z Spotlight.

2. Wybierz folder „Aplikacje” w lewym panelu i kliknij „Nowy dokument”, aby utworzyć nową aplikację.

Wybierz nowy dokument w Automatorze.

3. Wybierz typ dokumentu, który chcesz utworzyć. W tym przypadku chcemy aplikacji. Wybierz to, a następnie kliknij przycisk Wybierz:

Wybierz typ aplikacji.

4. Stąd będziesz chciał przeciągnąć akcję o nazwie „Uruchom AppleScript” z panelu Akcje po lewej stronie i upuścić ją do panelu przepływu pracy po prawej stronie.

Wprowadzanie skryptu w Automatorze.

Pamiętaj, że może być konieczne wyszukanie go za pomocą małego paska wyszukiwania u góry.

Szukasz działań.

5. Zauważysz, że w panelu przepływu pracy pojawia się edytor AppleScript. Usuń zawartość i wklej następujący skrypt:

6. Kliknij menu „Plik” u góry i wybierz „Zapisz…”

Zapisywanie aplikacji Automatora.

7. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o podanie nazwy aplikacji oraz o lokalizację zapisanego pliku. Możesz tutaj wpisać, co chcesz, ale pamiętaj, aby wybrać Aplikacje w polach „Gdzie” i „Format pliku”.

Okno dialogowe Zapisz.

8. Po kliknięciu przycisku Zapisz otwórz folder Aplikacje w Finderze. Aby korzystać z nowej aplikacji w dowolnym miejscu, naciśnij i przytrzymaj Opcja + Komenda klawisze i przeciągnij aplikację na pasek narzędzi Findera.

Dodaj swoją aplikację do paska narzędzi Findera.

9. Stąd przejdź do dowolnego folderu i utwórz nowy pusty plik tekstowy jednym kliknięciem aplikacji.

Tworzenie nowego pustego pliku tekstowego.

Utworzy nowy plik tekstowy o nazwie „Bez tytułu” w folderze, w którym aktualnie się znajdujesz.

Czytać  Jak ożywić iPoda za pomocą Rockbox w systemie Linux?

2. Używanie szybkich akcji Automatora do tworzenia nowego pustego pliku tekstowego

Możesz również skorzystać z Automatora Szybkie akcje aby utworzyć nowy pusty plik tekstowy. Jest to nieco szybsze niż poprzednie podejście, chociaż przebiega prawie tak samo.

Zaletą jest to, że możesz dodawać skróty do menu Usługi i menu Akcje na pasku narzędzi Findera. Ponadto może pomóc w uproszczeniu powtarzalnych zadań.

Jedyną różnicą w tym procesie jest to, że podczas tworzenia skryptu Automatora po raz pierwszy wybierzesz opcję Quick Action zamiast Application.

Wybierz szybką akcję w Automatorze.

Chociaż możesz tutaj utworzyć cały skrypt, możesz również zmapować aplikację z ostatniej sekcji do szybkiej akcji.

Mimo to, niezależnie od tego, na czym się koncentrujesz, możesz przejść do menu „Wyszukiwarka -> Usługi” na pasku narzędzi i znaleźć nową szybką akcję.

Wybierz aplikację z menu Usługi.

3. Za pomocą Terminala utwórz nowy pusty plik tekstowy w dowolnym folderze

Najpierw wybierz folder, w którym chcesz utworzyć plik z poziomu Findera. Następnie przejdź do menu „Finder -> Usługi” na pasku narzędzi. Tutaj zobaczysz kilka różnych usług. Wybierz opcję „Nowy terminal w folderze”. Spowoduje to otwarcie okna terminala w bieżącym katalogu roboczym.

Wybór opcji Nowy terminal w folderze.

Gdy okno Terminal jest otwarte, wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

Możesz zastąpić tekst zastępczy wybraną nazwą pliku. Po potwierdzeniu plik wypełni wybrany folder.

4. Użyj aplikacji do zarządzania plikami innej firmy, aby utworzyć nowy pusty plik tekstowy

Wielu użytkowników komputerów Mac widzi wystarczająco dużo błędów w obecnym systemie Findera, aby uzupełnić funkcjonalność o aplikację innej firmy. Na rynku jest kilka, ale Wyszukiwarka ścieżek to świetne rozwiązanie.

Aplikacja Wyszukiwarka ścieżek.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje skrót ułatwiający utworzenie nowego pustego pliku tekstowego, chociaż jest on ukryty w menu Path Finder.

Aby się tam dostać, przejdź do żądanego folderu w Path Finder, a następnie otwórz menu Plik z paska narzędzi. Zobaczysz opcję utworzenia nowego pliku.

Opcja Nowy plik tekstowy w Path Finder.

Możesz również użyć skrótu klawiaturowego, aby utworzyć plik. Po naciśnięciu Komenda + Opcja + Kontrola + Północ, spowoduje to utworzenie pliku w określonym folderze.

Czytać  Najlepsze gry Apple Arcade, które działają również na macOS

Kończący się

Istnieją możliwości utworzenia nowego pustego pliku tekstowego na komputerze Mac za pomocą jednego kliknięcia. Chociaż nie ma natywnego sposobu, możesz użyć natywnych aplikacji do utworzenia skryptu Automatora. W zależności od typu tworzonego skryptu, będziesz mieć do niego dostęp z kilku różnych menu wyszukiwania. Jeśli korzystasz z aplikacji takiej jak Path Finder, otrzymasz tę funkcję w pudełku.

Jeśli chcesz korzystać z Automatora, aby robić więcej z komputerem Mac, mamy dla Ciebie artykuł. Czy ta wskazówka od Automatora pomoże Ci być bardziej wydajnym? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!

.

Czy ten artykuł jest przydatny?