4 sposoby na ukrycie ikon pulpitu w Ubuntu

4 sposoby na ukrycie ikon pulpitu w Ubuntu

Jeśli ukrycie górnego paska i panelu bocznego nie wystarczy i chcesz usunąć wszystko z pulpitu Ubuntu, prawdopodobnie chciałbyś również pozbyć się tych nieznośnych ikon na jego powierzchni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ukryć ikony pulpitu w Ubuntu.

1. Aplikacja Preferencje rozszerzeń

Najnowsze wersje Ubuntu zawierają domyślnie aplikację „Rozszerzenia”, która pozwala modyfikować i rozszerzać sposób działania pulpitu. Możesz go znaleźć wśród swoich istniejących aplikacji.

Znajdź aplikację rozszerzeń w zainstalowanych aplikacjach Ubuntu

Jeśli z jakiegoś powodu nie jest zainstalowany, otwórz terminal i wpisz:

Polecenie terminala, aby zainstalować aplikację rozszerzeń w Ubuntu

Uruchom aplikację po jej zainstalowaniu.

Obsługa ukrywania wszystkich ikon pulpitu jest już wbudowana w aplikację Rozszerzenia, więc wystarczy kliknąć przełącznik „Ikony pulpitu”, aby włączyć lub wyłączyć wyświetlacze.

Opcja aplikacji rozszerzeń do ukrywania ikon pulpitu w Ubuntu

Jednak w większości przypadków będziesz potrzebować również drugiego kliknięcia – efekty rozszerzeń nie zostaną zastosowane na pulpicie, jeśli nie włączysz samych rozszerzeń. Możesz to zrobić za pomocą przełącznika u góry okna obok nagłówka „Rozszerzenia”.

Zastosuj zmiany do aplikacji rozszerzeń w Ubuntu

Jeśli nie chcesz ukrywać wszystkich ikon na pulpicie, tylko ikony folderu Start i Kosza, pozostaw obsługę ikon włączoną. Następnie kliknij przycisk koła zębatego obok przełącznika, który przeniesie Cię do nowego okna z dodatkowymi opcjami.

Dodatkowe opcje w aplikacji rozszerzeń do ukrywania ikon w Ubuntu

W tym oknie możesz użyć menu rozwijanego u góry, aby określić rozmiar ikon pulpitu i włączyć lub wyłączyć wyświetlanie ikon folderu domowego i kosza za pomocą dwóch odpowiednich przełączników.

Wyczyść pulpit Ubuntu po ukryciu ikon pulpitu

2. Przez terminal

Jeśli wolisz nie używać GUI, dość łatwo jest ukryć ikony pulpitu za pomocą terminala. Możesz ukryć tylko ikony Start i / lub Kosz lub ukryć wszystkie ikony pulpitu.

Otwórz instancję terminala i wprowadź na raz następującą, aby ukryć Kosz lub Start:

3. Korzystanie z rozszerzeń

Podobną metodą do aplikacji Extensions Prefs są po prostu rozszerzenia. Otwórz Terminal i uruchom:

Aby kontynuować, może być konieczne wprowadzenie hasła. Po zainstalowaniu otwórz rozszerzenia i wyłącz „Ikony pulpitu NG”.

Jak ukryć ikony pulpitu w rozszerzeniach Ubuntu 20.04?

Możesz także otworzyć Terminal i wpisać:

Inną opcją jest pozostawienie włączonych ikon pulpitu NG (DING), a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybranie Ustawienia pulpitu. Usuń wybrane ikony.

Czytać  Jak zainstalować i skonfigurować DaVinci Resolve w systemie Linux?

4. Korzystanie z narzędzia Gnome Tweak

Jest to niezwykle przydatne narzędzie do ulepszania Ubuntu, więc warto je zainstalować, nawet jeśli nie zależy Ci na ikonach pulpitu. Możesz zainstalować narzędzie Gnome Tweak Tool, wpisując w terminalu:

Możesz go również znaleźć w Centrum oprogramowania, wyszukując „ustawienia”.

Po otwarciu przejdź do sekcji Pulpit i zmień ustawienia zgodnie z potrzebami.

Jak ukryć ikony pulpitu w ustawieniach Ubuntu 20.04

Częste pytania

1. Dlaczego nie mogę znaleźć narzędzia Gnome Tweak w Centrum oprogramowania?

Możesz nie mieć zainstalowanego odpowiedniego repozytorium. Jeśli nie pojawia się w Centrum oprogramowania i pojawia się błąd podczas próby instalacji z Terminala, spróbuj wykonać następujące czynności:

Daje to Ubuntu dostęp do większej liczby repozytoriów, dzięki czemu możesz zainstalować więcej pakietów oprogramowania.

2. Czy mogę ukryć zamontowane dyski?

Tak. Jeśli wolisz zachować inne ikony pulpitu, wprowadź następujące dane w Terminalu, aby ukryć zamontowane dyski:

3. Co jeszcze może zrobić Gnome Tweak Tool (Tweaks)?

Ponieważ istnieją inne metody ukrywania ikon pulpitu w Ubuntu, możesz się zastanawiać, czy warto zainstalować narzędzie Gnome Tweak.Oprócz zmiany pulpitu, możesz dostosować cały wygląd Ubuntu, zarządzać rozszerzeniami, kontrolować ustawienia klawiatury i myszy, prędkość w górę pulpitu, zmieniaj czcionki, dostosowuj ustawienia zasilania, konfiguruj okna aplikacji i nie tylko. Wszystko to pochodzi z łatwego w użyciu GUI.

Kończący się

Jeśli nie znosisz dodawania ikon na pulpicie, możesz się ich pozbyć. Gdy ukryjesz ikony pulpitu w Ubuntu i porzucisz górny i boczny panel, otrzymasz ultra-czysty pulpit w stylu Zen.Jedyne widoczne elementy to tapeta i okna. Jeśli jesteś fanem czystej estetyki lub minimalizmu, prawdopodobnie pokochasz rezultaty.

Czy ten artykuł jest przydatny?