4 proste sposoby szybkiego kopiowania dużej liczby plików w systemie Windows

4 proste sposoby szybkiego kopiowania dużej liczby plików w systemie Windows

Windows przeszedł długą drogę jako system operacyjny, ale kopiowanie plików z jednej lokalizacji do drugiej nadal rozczarowuje. Chociaż kopiowanie / wklejanie plików jest ogólnie w porządku, próba szybkiego skopiowania dużej liczby plików w systemie Windows 10 może sprawić, że będziesz mieć kłopoty.

Możesz uzyskać stałe graficzne wskazanie aktualnej prędkości kopiowania; w rzeczywistości zaczyna się szybko, a następnie stopniowo przesuwa się w górę i w dół w dużych przyrostach.

Jeśli regularnie kopiujesz duże pliki, wbudowany system transferu plików systemu Windows jest powolny i czasochłonny przy przenoszeniu plików. Może nawet zamarznąć. Na szczęście możesz szybko rozpocząć proces, korzystając z alternatywnych metod, które mogą znacznie przyspieszyć przenoszenie i kopiowanie plików.

1. Robocopy (solidna kopia pliku)

Jest to narzędzie wiersza poleceń wbudowane w system Windows, oferujące większą moc, gdy trzeba uruchomić powtarzające się i / lub skomplikowane procesy kopiowania plików. To znacznie ułatwia i przyspiesza, zwłaszcza w sieci.

Proste sposoby szybkiego kopiowania dużej liczby plików w Windows Robocopy

Aby użyć Robocopy, otwórz Start, wpisz Command Prompt i kliknij „Wiersz polecenia” w wynikach wyszukiwania. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy Start i wybrać „Windows PowerShell”. W dowolnej metodzie wpisz polecenie:

i naciśnij klawisz Enter, aby uzyskać instrukcje oparte na żądanych parametrach kopiowania.

Jeśli chcesz regularnie wykonywać ten sam proces kopiowania, możesz utworzyć plik wsadowy i kliknąć dwukrotnie, aby uruchomić lub skonfigurować skrypt do uruchamiania przez Harmonogram zadań jako proces zautomatyzowany. Pliki wsadowe mogą również pomóc w reorganizacji komputera.

2. Zaktualizuj dyski sprzętowe

Jednostki sprzętowe odgrywają ważną rolę w określaniu szybkości procesu kopiowania. Dyski półprzewodnikowe (SSD) są szybsze niż starsze dyski twarde, więc możesz uzyskać dysk SSD do swojego komputera, aby szybciej tworzyć kopie zapasowe.

Sposoby szybszego kopiowania plików Aktualizuj dyski z systemem Windows

To samo dotyczy kopiowania na dysk zewnętrzny lub z dysku zewnętrznego. Jeśli używasz dysku flash USB 2.0 lub starszego zewnętrznego dysku twardego, szybkość transferu ulegnie spowolnieniu. Wymień na nowoczesny dysk USB 3.0, który obsługuje szybszy transfer danych.

Czytać  Jak sortować foldery według rozmiaru w systemie Windows

Jeśli nie masz pewności, który masz, możesz to sprawdzić w prosty sposób.

3. Kopia wniosku

Chociaż powyższe metody są prostymi sposobami szybkiego kopiowania dużej liczby plików w systemie Windows, możesz uzyskać lepszą prędkość niż oferuje system Windows, korzystając z aplikacji do kopiowania. Na rynku dostępnych jest kilka opcji, ale najpopularniejsza to TeraCopy, którego algorytmy dynamicznie dostosowują bufory, aby skrócić czas wyszukiwania i przyspieszyć operacje kopiowania.

Sposoby szybszego kopiowania plików Windows Teracopy

Ponadto aplikacja sprawdza pliki, aby upewnić się, że są one całkowicie identyczne, a nawet ostrzega, jeśli popełnisz błąd podczas przenoszenia plików, aby upewnić się, że działanie zostało wykonane.

Ma ładny interfejs, integruje się z systemem Windows i jest aktywnie aktualizowany. Wykonuje również kopie asynchroniczne, co przyspiesza przesyłanie plików między dwoma dyskami twardymi.

TeraCopy inteligentnie pomija również problematyczne pliki, dzięki czemu można je później przejrzeć bez kończenia całego transferu.

Jeśli TeraCopy nie działa wystarczająco dobrze, możesz również spróbować:

4. Najpierw skompresuj swoje pliki

Może to zadziałać w przypadku przenoszenia wielu małych plików, archiwizując je za pomocą WinRAR lub 7zip dla lepszego współczynnika kompresji. Skompresowanie plików zajmuje kilka minut, pozostawiając duży plik, który bardzo szybko się kopiuje.

Chociaż wbudowane narzędzie do kompresji systemu Windows działa wystarczająco dobrze w przypadku plików tekstowych, nie zawsze zapewnia optymalną kompresję obrazów i filmów.

Obsługa zawieszania się systemu Windows podczas kopiowania Windows

Czasami system Windows zawiesza się podczas procesu kopiowania, gdy próbujesz skopiować dużą liczbę plików w systemie Windows. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ kopiowanie jest procesem wymagającym dużej ilości zasobów. Ponieważ proces kopiowania jest tak powolny, możesz mieć jednocześnie uruchomione inne programy.

Najlepszym sposobem na ograniczenie problemów z zamarzaniem jest zamknięcie wszystkich innych otwartych aplikacji. Dobrym pomysłem jest również wstrzymanie programu antywirusowego, ponieważ czasami zużywa on zasoby, zwłaszcza podczas skanowania.

Czytać  Jak korzystać z iMessage na Androidzie i Windows

Ponadto, jeśli często się zawiesza, rozważ użycie narzędzia do kopiowania. Wymagają one mniej zasobów niż wbudowana funkcja kopiowania w systemie Windows.

Kończący się

Za pomocą dowolnej z tych metod możesz teraz szybko skopiować dużą liczbę plików w systemie Windows. Aplikacja do kopiowania z pewnością sprawi, że proces będzie mniej frustrujący i bardziej efektywny. Jeśli masz problemy z kopiowaniem i wklejaniem w systemie Windows, wypróbuj poniższe rozwiązania.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?