4 najlepsze kije zręcznościowe na rynku

4 najlepsze kije zręcznościowe na rynku

Jakie są obecnie najlepsze kije do gier zręcznościowych na rynku? Odpowiadam na to pytanie i wiele innych w tym artykule, dzieląc się moimi wyborami. Zanim jednak pokażemy najlepsze kije do arcade, porozmawiajmy o tym, co sprawia, że ​​arkada jest dobra.

Co sprawia, że ​​kij zręcznościowy jest dobry?

Oprócz ogólnej jakości wykonania, głównymi elementami kija zręcznościowego są jego przyciski i wybrany kij.

Przyciski Arcade mogą mieć niski lub wysoki poziom hałasu, rezystory itp. Aby naśladować tradycyjne japońskie gry zręcznościowe, wiele osób woli przyciski typu Sanwa na swoich salonach. Większość zaawansowanych graczy preferuje kij Sanwa, ponieważ dość szybko powróci on do neutralności, co czyni go idealnym do precyzyjnych ruchów. Inne kije innych producentów również mogą być dobre, zwłaszcza sprzęt Hayabusa firmy HORI.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, nawet jeśli nie znasz kijów do gier zręcznościowych, jest to, czy ten, który kupisz, można zmodyfikować. Jeśli nie podoba Ci się dotyk dźwigni lub przycisków, z którymi się stykasz, często można je wymienić bez rozbijania banku na droższy model, oszczędzając dużo pieniędzy.

Mając to na uwadze, zanurzmy się w najlepszych na rynku!

1. Najlepszy budżetowy kij zręcznościowy – Mayflash F300 Arcade Fight Stick

 • Kompatybilność: konsole serii Xbox, konsole PS4, konsole PS3, konsole Xbox One, konsole Xbox 360, Nintendo Switch, PC
 • Wsparcie modyfikacji: Tak
 • Typ kija: ośmiokątna brama Mayflash
 • Typ przycisku: Mayflash
Najlepsze kije zręcznościowe Mayflash F300 1

ten Arcade Mayflash F300 kij bojowy Może to być opcja budżetowa poniżej 80 USD, ale w rzeczywistości jest to dość potężny zestaw. Jest kompatybilny zarówno z konsolami PlayStation i Xbox, jak i PC oraz Switchem. Jest w pełni modyfikowalny, co oznacza, że ​​jeśli nie podoba Ci się wrażenia z domyślnych joysticków i przycisków, możesz je po prostu wymienić, zamiast kupować zupełnie nowy drążek do gier.

F300 może nie jest najlepszym sprzętem do gier arcade, ale jest dość przystępny cenowo i pochodzi od marki, która przoduje w tworzeniu niedrogich urządzeń peryferyjnych. Mając na uwadze możliwość dostosowania go, możesz dostosować go tak, aby czuł się prawie jak najlepiej. Jednak wrażenia z domyślnych przycisków i drążków są w porządku, jak można się spodziewać w tej budżetowej cenie.

2. Najlepszy kij Arcade dla PlayStation 5 – HORI Real Arcade Pro 4

 • Kompatybilność: konsole PS4, konsole PS5, PC
 • Modyfikacja: tak
 • Typ kija: HORI Hayabusa
 • Typ przycisku: HORI Hayabusa
Najlepsze kije zręcznościowe Hori Rap 4

ten HORI Real Arcade Pro 4 Kai To mój wybór na najlepszy Arcade Stick poniżej 150 USD. Ma bardzo wysoką jakość wykonania i jest oficjalnie licencjonowanym urządzeniem zręcznościowym PS4. Według Sony jest to również oficjalnie licencjonowane urządzenie zręcznościowe PS5, które powinno być podłączane do PS5 po aktualizacji oprogramowania układowego. Można go również łatwo używać z komputerem PC.

Czytać  Jak zmienić macOS na starszą wersję

Kij Hayabusa firmy HORI nie stawia tak dużego oporu jak kij Sanwa, ale oferuje niezwykle dokładne wślizgi. Przyciski Hayabusa firmy HORI są równie responsywne i wysokiej jakości, zdecydowanie różnią się od tradycyjnych japońskich przycisków Sanwa, ale nadal są całkiem dobre.

Poza wyższą ceną niż opcja budżetowa, taka jak Mayflash F300, niewiele tu rzeczy mi się nie podoba. To całkiem solidny kij arkadowy z oficjalnym wsparciem PlayStation, a jeśli dopiero zaczynasz przygodę z arkadowymi kijami do walki na konsoli, jest to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie.

3. Najlepszy kij zręcznościowy poniżej 150 USD – Mayflash Arcade Stick F500 Elite

 • Kompatybilność: konsole PS4, konsole PS5, konsole Xbox One, konsole serii Xbox, Nintendo Switch, PC
 • Modyfikacja: tak
 • Typ kija: Sanwa
 • Typ przycisku: Sanwa
Najlepsze kije zręcznościowe Mayflash F500 Elite

ten Mayflash F500 Elite To, jak sama nazwa wskazuje, prawdziwa elitarna gra zręcznościowa. Jest kompatybilny z prawie wszystkim i ma niewiarygodnie solidną i dopracowaną jakość wykonania.

Dzięki wysokiej jakości drążkowi i przyciskom Sanwa zapewnia znacznie lepsze wrażenia po wyjęciu z pudełka niż Mayflash F300. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać Sanwy, Mayflash F500 Elite można tak samo łatwo modyfikować jak Mayflash F300, co ułatwia dostosowanie tej płyty do własnych preferencji.

Tak długo, jak masz pieniądze, F500 Elite jest obecnym liderem w klubach arkadowych i bez problemu zasługuje na swoje miejsce na tronie. Jednak nie będąc oficjalnym urządzeniem, takim jak Hori Real Arcade Pro, jest mniej idealne do grania na konsolach PlayStation; nawet jeśli działa, będziesz musiał użyć kontrolera PS4, aby przesłać sygnał.

4. Najlepszy kij zręcznościowy dla użytkowników klawiatury: Hit Box

 • Kompatybilność: konsole PS4, PS5 (przez gry PS4), Nintendo Switch, PC
 • Modyfikacja: tak
 • Typ kija: zamieniony w cztery przyciski
 • Typ przycisku – Sanwa
Najlepsze kije zręcznościowe Hit Box

ten Pudełko z dziurkaczem Jest to wyjątkowe urządzenie zręcznościowe, które wykorzystuje tylko jeden przycisk. Nadal używa przycisków Sanwa, ale odkąd faktyczny drążek został zastąpiony czterema przyciskami, sposób, w jaki obsługuje ruchy i ruchy w bijatykach, zmieni się ogromnie, chyba że będzie pochodził z klawiatury, oczywiście, gdzie poszczególne przyciski – w zależności od kierunku norma.

Nawet jeśli nie pochodzi z klawiatury, warto rozważyć Hit Box. Konstrukcja jest dość ergonomiczna i może pomóc zmniejszyć obciążenie rąk, które zwykle występuje podczas długich sesji grania na gamepadzie lub innym urządzeniu zręcznościowym. Wielu twierdzi również, że wprowadzanie ruchu jest łatwiejsze w Hit Box, ale nadal będzie krzywa uczenia się, jeśli pochodzi z innej metody sterowania, a żaden kontroler nie zrobi tego sam.

Czytać  Jak naprawić problemy z AirDrop na Macu?

Chociaż Hit Box jest ogólnie uważany za świetną opcję, warto zwrócić uwagę na kilka poważnych wad: nie jest kompatybilny z konsolą Xbox i sugerowaną cenę detaliczną 200 USD. Jeśli coś brzmi jak objazd, możesz rozważyć jeden z inne opcje.

Częste pytania

1. Czy korzystanie z automatu arkadowego zamiast kontrolera ma jakieś zalety?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Ostatecznie najlepszą metodą kontroli w każdej grze, zwłaszcza w grach walki, jest to, co najbardziej Ci odpowiada. Jeśli jesteś ciekawy, wypróbuj różne gamepady i kije zręcznościowe, zanim zdecydujesz się na jeden. Nigdy nie wiesz, jak będzie się czuło dane urządzenie peryferyjne, dopóki nie dostaniesz go w swoje ręce, i nie będziesz wiedział, która metoda sterowania jest dla Ciebie idealna, dopóki jej nie wypróbujesz.

2. Czy pałeczki zręcznościowe są przydatne tylko w grach walki?

Nie, w większości gier opartych na kontrolerach możesz używać kijów do gier arkadowych. Problem tkwi w grach, które wymagają ręcznego sterowania kamerą na prawym drążku analogowym. Ponieważ dostępny jest tylko jeden kij, nie będziesz w stanie używać tego kontrolera w tych grach szczególnie dobrze, jeśli w ogóle.

Oprócz gier walki, inne gatunki, które mogą szczególnie skorzystać na arkadowym doświadczeniu, to platformówki, strzelanki i bijatyki.

3. Czy Hit Box jest legalny w turniejach?

Pomimo pewnych kontrowersji, że konstrukcja przycisków sprawia, że ​​niektóre wpisy są łatwe, kij zręcznościowy Hit Box jest całkowicie legalny w turniejach, nawet na EVO. Jednak nikt jeszcze nie wygrał EVO dzięki Hit Boxowi i ostatecznie nadal musisz być dobry w grze.

4. Czy dla Smash Bros. dostępne są pałeczki do gier zręcznościowych?

Najlepsze kije do gier Arcade Smash Box

Tak, ale obecnie nie są dostępne. Twórcy Hit Boxa zrobili Rozbić pudełko, ale nie ma go w magazynie i można go zamówić w przedsprzedaży tylko w momencie pisania.

ten B0XX Nadal jest w fazie rozwoju, a data premiery jest najwyraźniej ustalona na lato 2021 r. W chwili pisania tego tekstu lato prawie się skończyło, a BOXX nie został jeszcze wydany, więc nie ma ani słowa, kiedy się pojawi.

Jeśli nadal czujesz nostalgię, rozważ zapoznanie się z naszym zestawieniem najlepszych szafek do gier.

Czy ten artykuł jest przydatny?