3 sposoby wykonywania konwersji jednostek bezpośrednio w systemie Windows

Jr Featured Unitconversion

Nie brakuje narzędzi do konwersji lub aplikacji online, a wiele z nich ma przyjazne interfejsy użytkownika, które ułatwiają wykonanie pracy. Jednak niektóre z tych usług mogą być posypane reklamami, podczas gdy inne kosztują pieniądze, aby odblokować ich pełne zestawy funkcji. Na szczęście firma Microsoft udostępnia niektóre funkcje wbudowane bezpośrednio w system Windows, dzięki czemu możesz wykonać dowolną liczbę konwersji jednostek, bez dodatkowej instalacji lub urządzenia mobilnego!

Funkcja wyszukiwania systemu Windows opiera się na usługach Bing, a nie Google, aby udostępniać wyniki wyszukiwania za Ciebie. Ale czy wiesz, że możesz go również użyć do przeprowadzenia szybkiej rozmowy bezpośrednio z paska wyszukiwania?

 1. Kliknij ikonę lupy na pasku zadań lub naciśnij Wygrać + S aby uruchomić okno „Szukaj”. Jeśli nie możesz znaleźć tej ikony, kliknij przycisk „Start” i zamiast tego użyj górnego paska wyszukiwania.
Jr Screenshot00001 Unitconversion01
 1. Wpisz naturalną frazę określającą rodzaj konwersji, jaką chcesz dokonać. Niezależnie od tego, czy wpiszesz coś w rodzaju „12 cali na centymetry” lub „ile centymetrów to 12 cali” w pasku wyszukiwania.
 2. Bing rozpozna go i wygodnie wyświetli odpowiedź w panelu wyszukiwania.
Jr Screenshot00002 Unitconversion02

2. Cortana

Microsoft mógł zmienić strategię Cortany, ale pozostaje ona wbudowaną funkcją systemu Windows i podobnie jak inni wirtualni asystenci, Cortana nie ma problemów z wykonywaniem konwersji jednostek. Oprócz zapewniania tych samych funkcji, co Windows Search, Cortana może również rozpoznawać Twój głos, umożliwiając konwersję bez użycia rąk.

 1. Wyszukaj Cortanę w menu „Start” lub „Wyszukaj” i otwórz aplikację.
 1. Zaloguj się na swoje konto Microsoft, jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z Cortany.
Jr Screenshot00004 Unitconversion04
 1. Wpisz frazę konwersji jednostek, którą chcesz utworzyć, tak jak robisz to przy użyciu „Szukaj”.
 2. Cortana powinna natychmiast wyświetlić odpowiedź na Twoje zapytanie.
Jr Screenshot00005 Konwersja jednostek05
 1. Możesz też kliknąć małą ikonę mikrofonu w prawym dolnym rogu okna Cortany, aby umożliwić wirtualnemu asystentowi słuchanie Twojego głosu.
Jr Screenshot00005 Konwersja jednostek05
 1. Wypowiedz zapytanie o konwersję do mikrofonu komputera i poczekaj kilka sekund, aż Cortana odpowie, podając przeliczoną liczbę jednostek.
Jr Screenshot00006 Konwersja jednostek06

3. Kalkulator Windows

The Kalkulator Windows jest twoim towarzyszem konwersji jednostek, jeśli nie masz dostępu do Internetu.

 1. Otwórz okno wyszukiwania i wpisz „Kalkulator” i otwórz aplikację.
Jr Screenshot00007 Unitconversion07
 1. Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu okna Kalkulator i wybierz odpowiedni przelicznik jednostek. Tylko przelicznik walut wymaga połączenia z Internetem.
Jr Screenshot00008 Unitconversion08 3
 1. Ustaw pierwsze pole rozwijane na jednostkę, z której chcesz przekonwertować, a drugie pole rozwijane na jednostkę, na którą chcesz przekonwertować.
Jr Screenshot00009 Unitconversion09 1
 1. Wprowadź kwotę, którą chcesz przeliczyć, korzystając z przycisków kalkulatora, aby szybko wyświetlić wyniki.
Jr Screenshot Unitconversion03

Często Zadawane Pytania

Czy istnieje szybszy sposób na otwarcie Cortany lub Kalkulatora systemu Windows?

Gdy masz otwartą aplikację Cortana lub Kalkulator, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji na pasku zadań i kliknij „Przypnij do paska zadań”. Gdy to zrobisz, możesz w dowolnym momencie uruchomić Cortanę lub Kalkulator Windows na dowolnym pulpicie wirtualnym, klikając odpowiednią ikonę na pasku zadań.

Czytać  Jak połączyć dwa komputery kablem LAN w systemie Windows

Jak uruchomić Cortanę za pomocą głosu?

Kliknij ikonę menu z trzema kropkami w lewym górnym rogu okna konwersacji Cortany i przejdź do „Ustawienia -> Aktywacja głosowa -> Ustawienia prywatności aktywacji głosowej”, aby uruchomić sekcję „Aktywacja głosowa”. Włącz przełączniki „Pozwól aplikacjom na dostęp do usług aktywacji głosowej” i „Cortana” i gotowe! Teraz, gdy chcesz dokonać konwersji jednostek, po prostu powiedz „Cortana”, a następnie frazę konwersji. Pamiętaj, że włączenie tej funkcji może skrócić żywotność baterii laptopa i zużywać więcej pamięci.

Źródło obrazu: UXWing Wszystkie zrzuty ekranu autorstwa Johna Ruiza

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej