1Password umożliwia teraz udostępnianie haseł za pośrednictwem bezpiecznego łącza

1Password umożliwia teraz udostępnianie haseł za pośrednictwem bezpiecznego łącza

Staliśmy się populacją, która komunikuje się za pośrednictwem naszych urządzeń. Nawet jeśli nie jest to korzystne, wysyłamy wiadomość sms lub DM. Udostępnianie haseł w ten sposób nigdy nie jest dobrym pomysłem, ale to robimy. To po prostu łatwiejsze. Aby rozwiązać ten problem, 1Password umożliwia teraz udostępnianie haseł za pośrednictwem bezpiecznego łącza z Psst.

Udostępnianie haseł za pomocą niezabezpieczonych metod

Istnieje wiele powodów, dla których warto udostępniać hasła. Możesz udostępnić dane logowania do usługi przesyłania strumieniowego komuś innemu w domu. Możesz chcieć, aby współpracownik przejrzał dokument zapisany na jednym z Twoich kont. Może właśnie skonfigurowałeś nowe inteligentne urządzenie domowe i chcesz udostępnić login reszcie rodziny. Co zrobić, jeśli masz w domu gościa i chcesz udostępnić jego hasło do Wi-Fi?

Powodów jest tak wiele, a każdy z nich jest słuszny. 1Zgłoszono hasło że 76 procent rodzin przyznało się do udostępniania haseł w sposób niepewny. A to tylko ludzie, którzy to przyznają.

Ale to wykracza poza użytek domowy. Badania 1Password pokazują, że 48% firm udostępnia hasła za pośrednictwem udostępnionego dokumentu, arkusza kalkulacyjnego lub czatu.

1Password dodaje Psst! udostępniaj hasła bezpiecznie

Dlatego 1Password stworzył Psst! Będziemy nadal udostępniać hasła i dokumenty, więc potrzebujemy bezpiecznego sposobu, aby to zrobić.

Aby udostępnić hasło, dane logowania lub dokument przechowywany w 1Password za pośrednictwem Psst!, musisz wybrać opcję „Udostępnij” z menu Udostępnij, co spowoduje wygenerowanie linku.

1 hasło Udostępnij hasła Menu

Wybierz, kiedy link wygaśnie. Wartość domyślna to siedem dni, ale możesz wybrać jeden, 14, 30 dni, a nawet godzinę. Możesz również ustawić, aby wygasł po jednokrotnym wyświetleniu. Ponadto możesz ograniczyć powtarzanie linku lub wprowadzić wiele adresów, aby go udostępnić.

1 hasło Udostępnij hasła link

Wybierz „Pobierz link do udostępnienia” i wyślij go w ulubiony sposób, aby udostępnić go rodzinie, znajomym lub współpracownikom. Gdy odbiorca otworzy łącze, zobaczy udostępnione hasło, jeśli przeglądanie nie było ograniczone. Jeśli ograniczyłeś, kto go widzi, musisz podać swój adres e-mail. Spowoduje to wysłanie do nich wiadomości e-mail z kodem weryfikacyjnym.

Czytać  Funkcja wyszukiwania Google Testing Journeys do grupowania przeglądania

Kopiowanie i wklejanie kodu w widoku internetowym pokazuje im hasło, informacje lub dokument, a także wszelkie dodane informacje lub notatki.

Jeśli odbiorca posiada konto 1Password, ma możliwość zapisania hasła lub dokumentu na swoim koncie. Ale nie muszą być użytkownikami 1Password i oczywiście mogą się zarejestrować, jeśli chcą.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo korzystania z Psst! udostępniać hasła. Nie udostępniasz samego tekstu, udostępniasz tylko widok internetowy tekstu.

Dodatkowo możesz otworzyć dziennik aktywności jako administrator lub właściciel konta. Dzięki temu możesz zobaczyć, co zostało udostępnione wraz z dowolną inną aktywnością. Otwórz szczegóły udostępniania, a zobaczysz, co zostało udostępnione, kto to udostępnił, kiedy to zostało udostępnione, kiedy wygasło, komu zostało udostępnione, ile razy zostało wyświetlone i czyje adresy IP.

1Password zapewnia swoim użytkownikom możliwość udostępniania haseł i poufnych dokumentów w sposób, w jaki chcą, ale w łatwy i bezpieczny sposób.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyświetlać zapisane hasła w systemie macOS, iOS i iPadOS oraz importować/eksportować hasła za pomocą przeglądarki Microsoft Edge.

Czy ten artykuł jest przydatny?