18 najlepszych poprawek dla iPhone’a, który nie dzwoni podczas połączeń

Iphone Not Ringing For Calls

Jeśli Twój iPhone nie dzwoni, gdy przychodzi połączenie przychodzące lub jeśli w ogóle nie odbierasz połączeń, może to być spowodowane różnymi ustawieniami, takimi jak nie przeszkadzać lub tryb samolotowy, wyciszanie nieznanych rozmówców itp. Nie martw się, nie będziesz musiał śledzić ustawienia, które może mieć wpływ na dzwonki Twojego iPhone’a. Omówiliśmy wszystkie poprawki, które pomogą Ci rozwiązać problem braku dzwonka iPhone’a, gdy pojawia się połączenie przychodzące.

1. Uruchom ponownie iPhone’a

Rozpocznij proces rozwiązywania problemów, ponownie uruchamiając iPhone’a. Często ta klasyczna poprawka wystarczy, aby Twój iPhone ponownie zadzwonił. Dzieje się tak, ponieważ czasami drobny problem lub aplikacja działająca w tle może spowodować, że iPhone nie będzie dzwonił przy połączeniach przychodzących. Można to naprawić, ponownie uruchamiając telefon.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż zobaczysz komunikat „Przesuń, aby wyłączyć”.
Ponowne uruchomienie iPhone'a
 1. Przesuń od lewej do prawej na suwaku, aby wyłączyć iPhone’a.
 2. Po wyłączeniu włącz iPhone’a, ponownie przytrzymując przycisk zasilania.

2. Sprawdź przełącznik Dzwonek/Cisza

Wszystkie iPhone’y mają fizyczny przełącznik po lewej stronie, który pomaga ustawić telefon w trybie cichym. Mogłeś przypadkowo przełączyć się w tryb cichy, w wyniku czego połączenia przychodzące nie będą dzwonić.

Aby to naprawić, wykonaj następujące kroki:

 1. Poszukaj przełącznika po lewej stronie iPhone’a, tuż nad przyciskami głośności. Jeśli nie możesz go znaleźć, usuń wszelkie osłony ochronne z iPhone’a. Przełącznik może się pod nim chować.
Przełącznik iPhone'a
 1. Następnie spójrz na położenie przełącznika. Jeśli przełącznik zostanie przesunięty w kierunku ekranu (lub przodu telefonu), oznacza to, że iPhone jest ustawiony na dzwonienie. Aby być po bezpieczniejszej stronie, przesuń przełącznik z powrotem i ponownie umieść go w pierwotnej pozycji.
 2. Jeśli przełącznik zostanie przesunięty w kierunku tylnej części telefonu, Twój iPhone został przełączony w tryb cichy. Zobaczysz również mały pomarańczowy pasek obok przełącznika, gdy iPhone jest wyciszony. Przesuń/pchnij przełącznik w kierunku ekranu, aby wyłączyć tryb cichy. Pamiętaj, że nie musisz naciskać przełącznika. Musisz go przesunąć w górę lub w dół.
Wyciszenie przełącznika iPhone'a

3. Zwiększ głośność dzwonka

Oprócz przełącznika iPhone można ustawić w trybie cichym, jeśli głośność dzwonka i alertów jest ustawiona na 0. Należy sprawdzić i zwiększyć głośność dzwonka, aby słyszeć dzwonek połączeń przychodzących.

 1. Otwórz Ustawienia iPhone’a.
 2. Przejdź do „Dźwięki i haptyka”.
 3. Teraz przeciągnij suwak pod „Dzwonek i alerty” w prawo, aby zwiększyć głośność do optymalnego poziomu.
Iphone zwiększa głośność dzwonka
 1. Wyłącz także przełącznik obok „Zmień za pomocą przycisków”. Jeśli ta opcja jest włączona, naciśnięcie przycisków głośności po prawej stronie urządzenia spowoduje zmianę głośności dzwonka. Wyłączenie go zapobiega przypadkowej zmianie głośności dzwonka, ponieważ klawisze głośności zmieniają tylko głośność multimediów.

4. Sprawdź powiadomienia aplikacji

 1. Przejdź do „Ustawienia → Telefon → Powiadomienia” na iPhonie.
Powiadomienia z telefonu iPhone
 1. Upewnij się, że przełącznik obok opcji „Zezwalaj na powiadomienia” jest włączony. Sprawdź także inne opcje na tym ekranie i włącz je zgodnie z własnymi preferencjami.
Telefon iPhone Zezwalaj na powiadomienia
 1. W moich testach wyłączenie opcji „Zezwalaj na powiadomienia” w aplikacji Telefon nie spowodowało wyłączenia dzwonka, ale aby być bezpieczniejszym, należy go włączyć.

5. Wyłącz tryby ostrości (lub Nie przeszkadzać)

Jeśli jakikolwiek profil Focus, taki jak „Nie przeszkadzać”, Praca, Jazda itp., jest włączony na Twoim iPhonie, nie usłyszysz dzwonka dla połączeń przychodzących. Musisz wyłączyć tryb skupienia lub dostosować go, aby zezwalać na połączenia od wybranych użytkowników.

Notatka: Tryby ostrości są dostępne na iPhone’ach z systemem iOS 15+. W przypadku iOS 14 i niższych będziesz musiał wyłączyć „Tryb Nie przeszkadzać„.

Aby wyłączyć tryb skupienia, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do „Ustawienia → Fokus”.
Fokus na iPhone
 1. Stuknij w profil z napisem Włącz.
 2. Wyłącz opcję na następnym ekranie.
Wyłączanie ostrości iPhone'a

Wskazówka dla profesjonalistów: Jeśli posiadasz zegarek Apple Watch, przesuń palcem w górę i upewnij się, że ikony dzwonka, teatru i księżyca nie są podświetlone. Jeśli są włączone, wyciszą dźwięki w telefonie i zegarku.

Czytać  14 zabawnych gier offline do grania na telefonie

6. Sprawdź domyślny dzwonek

Jeśli używasz niestandardowego dzwonka, tj. dzwonka, który nie był fabrycznie zainstalowany na Twoim iPhonie, może to oznaczać problem z niestandardowym dzwonkiem. Powinieneś spróbować przełączyć się na jeden z fabrycznie zainstalowanych dzwonków na swoim iPhonie.

 1. W ustawieniach iPhone’a przejdź do „Dźwięki i haptyka”.
 2. Następnie stuknij Dzwonek.
Dźwięk Iphone'a I Dzwonek
 1. Stuknij w dzwonek z napisem Domyślny lub użyj dowolnego wstępnie zainstalowanego dzwonka z listy pod poziomym czarnym paskiem.
Zmiana dźwięku i dzwonka iPhone'a

Jeśli Twój iPhone nie dzwoni w przypadku połączeń przychodzących tylko od określonych osób, problem może dotyczyć ich niestandardowego dzwonka.

 1. Uruchom aplikację Kontakty i otwórz kontakt, dla którego nie działa dzwonek.
 2. Stuknij w Edytuj.
Iphone Kontakt Dzwonek Edytuj
 1. Przewiń w dół i dotknij Dzwonek. Zmień dzwonek na jeden z preinstalowanych.
Iphone Kontakt Dzwonek B

8. Wyłącz tryb samolotowy

Jeśli nawet nie otrzymasz powiadomienia o nieodebranym połączeniu dla połączeń przychodzących, prawdopodobnie przypadkowo włączyłeś tryb samolotowy na swoim iPhonie. Dla nieświadomych, tryb samolotowy wyłącza całą łączność komórkową, więc Twój iPhone może nie dzwonić.

 1. Aby sprawdzić i wyłączyć tryb samolotowy, otwórz Ustawienia iPhone’a.
 2. Wyłącz przełącznik obok opcji Tryb samolotowy u góry listy.
Tryb samolotowy iPhone'a

9. Sprawdź podłączone urządzenia Bluetooth

Twój iPhone może często być podłączony do akcesorium Bluetooth, takiego jak słuchawki, głośnik itp. Powoduje to odtwarzanie dowolnego dźwięku z iPhone’a na podłączonym urządzeniu Bluetooth. Jeśli podłączone urządzenie Bluetooth leży daleko, nie usłyszysz dzwonka.

Wyłącz pobliskie urządzenia Bluetooth lub po prostu wyłącz Bluetooth na swoim iPhonie.

 1. W tym drugim przypadku przejdź do „Ustawienia → Bluetooth”.
 2. Wyłącz przełącznik obok Bluetooth.
Iphone Bluetooth wyłącza się

10. Sprawdź, czy iPhone nie utknął w trybie słuchawkowym

Starsze iPhone’y obsługujące gniazdo słuchawkowe 3,5 mm często mogą utknąć w trybie słuchawkowym. Oznacza to, że iPhone pomyślałby, że jest podłączony do słuchawek, gdy tak nie było. Spowodowało to brak dźwięku z głośnika iPhone’a, co mogło powodować problem z brakiem dzwonka.

Aby to naprawić, włóż kabel słuchawek raz do gniazda 3,5 mm, a następnie go wyjmij. Mamy nadzieję, że powinno to wyłączyć iPhone’a z trybu słuchawkowego. Możesz także spróbować wdmuchnąć powietrze do gniazda, na wypadek gdyby cząsteczki kurzu lub zanieczyszczenia miały wpływ na normalne działanie słuchawek.

11. Sprawdź zablokowane numery

Jeśli nie otrzymujesz połączeń tylko od wybranych użytkowników, poszukaj ich na liście zablokowanych. Być może przypadkowo zablokowałeś numer.

 1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie.
 2. Stuknij w Telefon.
 3. Przejdź do „Zablokowanych kontaktów”.
Zablokowane kontakty iPhone'a B
 1. Zobaczysz numer lub kontakty, które są zablokowane na Twoim iPhonie.
 2. Aby kogoś odblokować, przesuń palcem w lewo i dotknij Odblokuj.
Usuń zablokowane kontakty z iPhone'a

12. Wyłącz Wycisz nieznanych rozmówców

Innym ustawieniem, które może mieć wpływ na połączenia przychodzące na Twoim iPhonie, jest Wycisz nieznanych rozmówców. Po włączeniu telefon iPhone nie będzie dzwonił w przypadku numerów, które nie są zapisane w kontaktach, z wyjątkiem niezapisanych numerów na liście ostatnich połączeń. Ta funkcja może być odpowiedzialna za nieodebrane połączenia z gabinetu lekarskiego.

 1. Aby wyłączyć Wycisz nieznanych rozmówców, przejdź do „Ustawienia → Telefon -> Wycisz nieznanych rozmówców”.
Iphone Cisza Nieznanych rozmówców B
 1. Wyłącz przełącznik obok opcji „Wycisz nieznanych rozmówców”.
Iphone Wyciszenie Nieznanych rozmówców Wyłącz

13. Wyłącz przekierowanie połączeń

Następnie spójrz na ustawienia przekierowania połączeń. Jeśli ta opcja jest włączona, telefon iPhone nie będzie dzwonił, ponieważ połączenia przychodzące są przekierowywane na inny numer. Musisz go wyłączyć, aby odbierać połączenia przychodzące na swoim iPhonie.

 1. Przejdź do „Ustawienia → Telefon → Przekazywanie połączeń”.
Przekazywanie połączeń iPhone'a
 1. Poczekaj kilka sekund. Wyłącz przełącznik obok opcji „Przekazywanie połączeń”.
Iphone Przekazywanie połączeń wyłączone

14. Sprawdź blokery połączeń innych firm

Czy korzystasz z aplikacji do nawiązywania połączeń lub blokowania połączeń innych firm? Sprawdź, czy nie blokują połączeń z żadnego numeru. Otwórz aplikację innej firmy i sprawdź, czy nie ma w niej zablokowanych numerów.

Czytać  Jak skonfigurować i uzyskać dostęp do identyfikatora medycznego na iPhonie i Androidzie

Możesz też przejść do „Ustawienia → Telefon → Blokowanie i identyfikacja połączeń”. Wyłącz wszystkie aplikacje. Należy pamiętać, że ta funkcja jest dostępna tylko na wybranych iPhone’ach.

15. Zaktualizuj oprogramowanie

Czasami problem z brakiem dzwonka iPhone’a może być spowodowany błędem w oprogramowaniu iOS. Aby to naprawić, musisz zaktualizować iOS do najnowszej wersji.

 1. Przejdź do „Ustawienia → Ogólne → Aktualizacja oprogramowania”.
 2. Pozwól iPhone’owi sprawdzić dostępność aktualizacji. Jeśli to możliwe, dotknij „Pobierz i zainstaluj”.
Aktualizacja oprogramowania iphone'a

16. Inne potencjalne poprawki

Niektórzy użytkownicy na różnych forach sugerowali poprawki, które generalnie nie powinny mieć żadnego wpływu na dzwonek, ale w rzeczywistości pomogły im w rozwiązaniu problemu z telefonem iPhone, który nie dzwoni w przypadku połączeń. Ty też możesz dać im szansę.

 • Przejdź do „Ustawienia → Telefon → Ogłaszaj połączenia”. Wybierz Nigdy. Lub, jeśli chcesz, aby iPhone ogłaszał nazwę dzwoniącego, wybierz Zawsze.
 • Włączyć Połączenia przez Wi-Fi w „Ustawienia → Telefon → Połączenia przez Wi-Fi”.
 • Przejdź do „Ustawienia → Dźwięki i haptyka”. Wyłącz przełącznik obok opcji „Wibracje przy dzwonku”.
 • Wyłącz połączenia na innych urządzeniach, przechodząc do „Ustawienia → Telefon → Połączenia na innych urządzeniach”.
 • Przejdź do „Ustawienia → Telefon → Połączenia przychodzące”. Wybierz „Pełny ekran”, aby wyświetlić połączenie przychodzące na pełnym ekranie.

17. Zresetuj ustawienia sieciowe

Jeśli do tej pory nic nie działało, a problem nadal występuje, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe na swoim iPhonie. Spowoduje to usunięcie zapisanych sieci Wi-Fi, sparowanych urządzeń Bluetooth i zresetowanie innych ustawień sieciowych do wartości domyślnych. Twoje dane osobowe nie zostaną naruszone.

 1. Przejdź do swojego iPhone’a „Ustawienia → Ogólne → Przenieś lub zresetuj iPhone’a”.
Iphone Zresetuj Iphone
 1. Stuknij w „Resetuj → Resetuj ustawienia sieciowe”.
Zresetuj ustawienia sieciowe iPhone'a

18. Zresetuj wszystkie ustawienia

Jeśli wszystko inne zawiodło, zresetuj wszystkie ustawienia w telefonie. Spowoduje to przywrócenie wszystkich ustawień na Twoim iPhonie do ich wartości domyślnych. Będziesz musiał ponownie ustawić wszystkie ustawienia zgodnie z własnymi preferencjami. Twoje osobiste pliki nie zostaną usunięte po zresetowaniu wszystkich ustawień.

Przejdź do „Ustawienia → Ogólne → Przenieś lub zresetuj iPhone’a → Resetuj → Resetuj wszystkie ustawienia”.

Iphone Zresetuj wszystkie ustawienia

Bonus: dźwięk wiadomości tekstowej nie działa na iPhonie

Jeśli telefon iPhone dzwoni, informując o połączeniach przychodzących, ale powiadomienia o wiadomościach tekstowych nie działają, należy sprawdzić ustawienia wiadomości.

 1. Przejdź do iPhone’a „Ustawienia → Wiadomości → Powiadomienia”.
Powiadomienia o wiadomościach na iPhonie
 1. Włącz przełącznik obok „Zezwalaj na powiadomienia”. Przewiń w dół i upewnij się, że wszystkie typy alertów są wybrane w sekcji Alerty.
Włącz powiadomienia o wiadomościach iPhone
 1. Stuknij także w Dźwięki i sprawdź, czy nie jest napisane Brak. Jeśli jest ustawiony na Brak, wybierz inny ton.
Iphone Wiadomości Powiadomienia Dźwięk
 1. Następnie przewiń w dół i dotknij „Dostosuj powiadomienia”. Upewnij się, że przełączniki obok opcji „Nieznani nadawcy”, Transakcje i Promocje są włączone.
Powiadomienia o wiadomościach iPhone'a Dostosuj
 1. Uruchom także aplikację Apple Messages i otwórz kontakt, którego powiadomienia o wiadomościach nie otrzymujesz.
 2. Stuknij nazwę kontaktu u góry i upewnij się, że przełącznik obok „Ukryj alerty” jest wyłączony.
Iphone Wiadomości Powiadomienia Powiadomienia

Mam nadzieję, że te poprawki pomogą rozwiązać dzwonki, które nie działają na iPhonie. Gdy iPhone zacznie dzwonić dla połączeń przychodzących, dowiedz się, jak używać iPada do odbierania połączeń i jak nagrywać połączenia na iPhonie.

Czy ten artykuł jest przydatny?

Zapisz się do naszego newslettera!

Nasze najnowsze samouczki dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej