15 przydatnych sztuczek rejestru systemu Windows, aby zoptymalizować wrażenia

15 przydatnych sztuczek rejestru systemu Windows, aby zoptymalizować wrażenia

Rejestr systemu Windows zawiera wszystkie ustawienia umożliwiające spersonalizowanie korzystania z systemu Windows i radzenie sobie z małymi niedogodnościami, które firma Microsoft błędnie zakłada, że ​​wszyscy użytkownicy go pokochają. Od zmiany układu systemu Windows po odblokowanie ukrytych funkcji, są ustawienia na wszystko. Aby pomóc Ci poprawić wrażenia z systemu Windows 10 (a teraz trochę z systemu Windows 11), oto kilka sztuczek rejestru systemu Windows, które warto wypróbować.

Ostrzeżenie: zamieszanie w rejestrze może spowodować uszkodzenie systemu Windows. Zaleca się dokładne przestrzeganie instrukcji i nie marnowanie czasu, jeśli nie wiesz, co robisz. Aby być bezpiecznym, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian utwórz kopię zapasową rejestru.

Dostęp do rejestru systemu Windows

Ponieważ wszystkie ustawienia wymagają podróży do rejestru systemu Windows, ważne jest, aby wiedzieć, jak uzyskać dostęp do rejestru. wciśnij Wygrać + r klucze i typ regedit w otwartym oknie dialogowym „Uruchom”. Kliknij „OK”, a otworzy się rejestr systemu Windows.

1. Dodaj wiersz polecenia do menu kontekstowego

Ręczne wpisywanie rzeczy do wiersza poleceń przez cały czas może być kłopotliwe. Byłoby znacznie łatwiej, gdybyś na przykład mógł otworzyć wiersz polecenia wskazujący bezpośrednio lokalizację, klikając tę ​​lokalizację prawym przyciskiem myszy. Cóż, możesz!

W edytorze rejestru przejdź do:

W tym momencie musisz przejąć na własność klucz rejestru „cmd”, ponieważ jest on domyślnie chroniony. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak przejąć na własność chronione klucze rejestru.

Po zakończeniu kliknij prawym przyciskiem myszy wpis w prawym okienku folderu cmd o nazwie „HideBasedOnVelocityId”, kliknij „Zmień nazwę”, a następnie umieść „_” na początku nazwy, aby nie zarejestrowała jej plus.

Wiersz polecenia dotyczący hakowania rejestru systemu Windows

I to jest. Zamknij edytor rejestru, a opcja „Otwórz tutaj okno poleceń” powinna pojawić się w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

2. Wróć do menu startowego w stylu Windows 10 (Windows 11)

Jedną z wyróżniających cech systemu Windows 11 jest nowo wyglądające menu startowe. Wygląda całkiem ładnie, podobnie do czegoś, co można zobaczyć w Ubuntu lub macOS, ale dla niektórych zmiana jest nieco zbyt drastyczna i możesz chcieć wrócić do staro wyglądającego menu Start.

Cóż, dzięki temu hackowi rejestru systemu Windows 11 możesz. Nawigować do:

Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku, a następnie Nowy -> 32-bitowa wartość DWORD i nazwij ją „Start_ShowClassicMode”.

Hacki do rejestru systemu Windows Menu Start systemu Windows 11

Po utworzeniu kliknij go dwukrotnie i zmień „Dane wartości” na „1”, aby włączyć menu Start w stylu Windows 10.

3. Zwiększ prędkość sieci

Wiele ulepszeń rejestru na liście będzie dotyczyć zmian projektowych lub estetycznych, które mogą sprawić, że system Windows 10 będzie dla Ciebie bardziej elegancki i lepszy. Ale istnieje również wiele sztuczek rejestru zaprojektowanych w celu poprawy szybkości Internetu.

Przyspiesz sieć Windows 10 Regedit Tcp1323opts

Jeśli masz problemy lub doświadczasz utraty pakietów, możesz zrobić kilka rzeczy, takich jak zwiększenie rozmiaru stosu IRP, włączenie rozszerzeń TCP lub zwiększenie maksymalnej liczby portów dostępnych dla różnych programów próbujących połączyć się z routerem.

W regedit jest wystarczająco dużo ustawień prędkości sieci, że mamy poświęconą temu pełną listę. Jeśli korzystasz głównie z Edytora rejestru, aby poprawić szybkość Internetu, kliknij powyżej.

4. Użyj przeglądarki zdjęć systemu Windows zamiast aplikacji Zdjęcia

Każdy miał kiedyś problemy z aplikacją Zdjęcia w systemie Windows 10. To nie jest wielka tajemnica. W tym samym czasie przeglądarka zdjęć Windows, którą znamy z dni Windows 7, bardzo dobrze spisała swoją pracę, ale została usunięta wraz z aktualizacją Windows 10 kilka lat temu.

Najlepsze sztuczki rejestru systemu Windows 10 Przeglądarka zdjęć systemu Windows

Klasyczny Microsoft.

Czytać  13 sposobów na naprawienie zegarka Samsung Galaxy, który nie łączy się z telefonem

Kod Photo Viewer nadal istnieje w systemie Windows 10. Aby go odblokować, wystarczy utworzyć dość rozbudowany wpis do rejestru. Różni się nieco od typowego ustawienia rejestru i stworzyliśmy przewodnik dotyczący korzystania z rejestru, aby przeglądarka zdjęć systemu Windows była domyślną aplikacją do zdjęć w systemie Windows 10.

5. Wyłącz ekran blokady systemu Windows 10

Ekran blokady to fajna dodatkowa warstwa bezpieczeństwa na komputerze z systemem Windows, wymagająca hasła lub kodu PIN, aby zalogować się ponownie. Jeśli czujesz się pewnie z zabezpieczeniami swojego komputera, możesz całkowicie wyłączyć ekran blokady.

Najlepsze hacki rejestru systemu Windows Nolockscreen

W systemie Windows 10 można to zrobić na kilka sposobów, z których jednym jest edytor rejestru. Oto nasz przewodnik dotyczący wyłączania ekranu blokady systemu Windows 10 za pośrednictwem rejestru.

6. Pokaż szczegółowe informacje o starcie

Jeśli na komputerze występują niewyjaśnione spowolnienia lub awarie, priorytetem powinno być zdiagnozowanie przyczyny tych problemów. Jednym z możliwych sposobów, aby to zrobić, jest ustawienie uruchamiania systemu Windows 10 na „Tryb szczegółowy”, który zapewni znacznie bardziej szczegółowy podział procesów zachodzących na komputerze podczas uruchamiania.

Aby to aktywować, przejdź do następującego klucza rejestru:

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku i wybierz „Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowy)”.

Hacki rejestru systemu Windows Verbosestatus

Nazwij wartość „VerboseStatus”, kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz Modyfikuj i w polu „Dane wartości” wpisz 1.

7. Otwórz ostatnie aktywne okno na pasku zadań.

Od systemu Windows 7 aplikacje otwierane na pasku zadań (lub pasku Start) mają własne ikony, a każde otwarte okno lub wystąpienie tej aplikacji jest zgrupowane pod tą ikoną i widoczne w miniaturach po najechaniu na ikonę. Ma to na celu zaoszczędzenie miejsca na pasku zadań i ogólnie uporządkowanie rzeczy.

Domyślnie po kliknięciu ikony paska zadań otwartej aplikacji pojawiają się te miniatury, ale można wprowadzić ustawienie rejestru, aby po kliknięciu ikony paska zadań otwierało się ostatnie okno tej aplikacji, co może zaoszczędzić trochę czasu. Oto jak to zrobić.

8. Usuń zaznaczenie opcji Wstrząśnij, aby zminimalizować

„Aero Shake” to funkcja wprowadzona w systemie Windows 7, która pozwala zminimalizować okna, chwytając ten, który chcesz otworzyć, i „potrząsając” nim. Być może nie zdawałeś sobie sprawy, że masz tę funkcję, ale teraz, gdy ją znasz, możesz jej nie chcieć, ponieważ czasami może zminimalizować wszystkie twoje okna, niekoniecznie chcąc tego robić.

Potrząsanie w celu zminimalizowania może być również problemem dla osób, które mają skłonność do drżenia rąk z powodu choroby lub innych przyczyn. Jeśli to Cię opisuje, kliknij nasz przewodnik, jak usunąć funkcję „Wstrząśnij, aby zminimalizować”.

9. Dodaj własne aplikacje i opcje do menu kontekstowego

Menu kontekstowe to dobra rzecz, ale aby naprawdę przejąć nad nim kontrolę, możesz utworzyć klucze rejestru, aby dodać do niego określone aplikacje lub funkcje systemu Windows. Dokładny sposób, aby to zrobić, będzie zależał od tego, co chcesz dodać do menu kontekstowego. Mamy sztuczki rejestru, aby na przykład dodać „Sprawdź aktualizacje” do menu kontekstowego.

win10-sprawdzanie-aktualizacje-polecane

Stworzyliśmy również przewodnik, który pokazuje, jak dodać opcję „Otwórz za pomocą Notatnika” do menu kontekstowego, chociaż w rzeczywistości możesz zastąpić Notatnik w tym przewodniku dowolną inną aplikacją na swoim komputerze.

Czytać  Recenzja FlexiSpot Kana Bamboo Standing Desk: inteligentniejszy sposób pracy

10. Zmień aplikacje i ustawienia systemu Windows na „Tryb ciemny”

Debata na temat tego, czy czytanie białego pisma na ciemnym tle, czy ciemnego pisma na jasnym tle jest zdrowsze, ale jeśli jesteś w pierwszym obozie, możesz użyć rejestru, aby aktywować tryb ciemny w systemie Windows.

Kliknij, aby zobaczyć nasz przewodnik, jak przełączyć wszystkie najpopularniejsze aplikacje w systemie Windows 10 w tryb ciemny.

11. Usuń pasek boczny z Centrum akcji systemu Windows 10

Pasek boczny Centrum akcji systemu Windows 10 oferuje przydatne przyciski szybkiego dostępu i powiadomienia. Jeśli jednak uznasz te przyciski za niepotrzebne i nie czujesz się komfortowo z paskiem bocznym zajmującym połowę ekranu po jego otwarciu, możesz go po prostu wyłączyć.

Windows-10-Rejestr-Hacks-Akcja-Centrum-Wyłączone

Można to zrobić na kilka sposobów, w tym zaufany rejestr, więc kliknij nasz przewodnik, jak całkowicie usunąć Action Center z systemu Windows 10.

12. Usuń przycisk OneDrive z Eksploratora plików

Jeśli nie korzystasz z OneDrive lub nie korzystasz z innej usługi przechowywania w chmurze po tym, jak firma Microsoft zdecydowała się obniżyć poziom swoich pakietów pamięci, nie ma sensu, aby ikona zawieszała się w Eksploratorze plików.

Ukryj Onedrive w nagłówku Windows z Eksploratora plików

Mamy przewodnik oparty na rejestrze, który pokazuje, jak się go pozbyć. Proces ten składa się z kilku kroków, więc zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak ukryć OneDrive przed Eksploratorem plików.

13. Automatycznie usuń Pagefile.sys przy wyłączaniu

Plik Pagefile.sys jest bardzo przydatny w systemie Windows 10, ponieważ wkracza jako wirtualna pamięć RAM, aby odciążyć fizyczną pamięć RAM komputera, aby przyspieszyć proces odzyskiwania danych programu, szybko poruszać się po komputerze i zarządzać innymi ważnymi funkcjami pamięci RAM.

Jednak plik stronicowania zajmuje sporo miejsca w systemie Windows 10, więc oto nasza sztuczka rejestru, aby automatycznie usunąć Pagefile.sys po wyłączeniu komputera.

14. Dostosuj animacje menu

Możesz także dostosować animacje menu, aby wyglądały bardziej żwawo. Jeśli masz wolniejszy komputer, szybsze animacje powinny ułatwić nawigację. Mamy szczegółowy artykuł na temat dostosowywania i wyłączania animacji menu; możesz się do niego odwołać, aby dowiedzieć się, jak wykonać to ustawienie rejestru.

15. Wyłącz opóźnienie uruchamiania systemu Windows 10

System Windows wprowadza niewielkie opóźnienie podczas uruchamiania, aby pomóc aplikacjom uruchamianym w systemie Windows płynnie przejść przez ten proces, dzięki czemu można rozpocząć pracę z płynnym, wolnym od opóźnień pulpitem.

Jeśli jednak nie masz wielu aplikacji startowych, to opóźnienie może być niepotrzebne i możesz je wyłączyć. Mając to wszystko na uwadze, oto nasz przewodnik dotyczący wyłączania opóźnienia uruchamiania w systemie Windows 10 za pomocą edytora rejestru.

Ulepszenia rejestru nie są jedynym sposobem na zwiększenie komfortu korzystania z systemu Windows 10. Mamy również listę wielu przydatnych skryptów AutoHotKey do przejrzenia. Powiedz, co chcesz o systemie Windows – jego możliwości regulacji są głębokie, o czym świadczą te niestandardowe sprężyny, które możesz na nim zainstalować. Wejdź pod maskę i graj!

Czy ten artykuł jest przydatny?