14 najlepszych porad i wskazówek Samsung One UI, które musisz znać

14 najlepszych porad i wskazówek Samsung One UI, które musisz znać

Kiedy Samsung One UI zadebiutował w 2018 roku, wszyscy byli zachwyceni. Jeden interfejs użytkownika był dopracowanym udoskonaleniem w stosunku do TouchWiz, który był w najlepszym razie przeciętny. Samsung One UI 3, oparty na systemie Android 11, ma wiele tajnych funkcji, które pokochasz. Przygotowaliśmy listę 14 najlepszych wskazówek, sztuczek i ukrytych funkcji Samsung One UI 3.

Uwaga– Poniższe wskazówki są zgodne ze smartfonami Samsung Galaxy z systemem Samsung One UI 3.0 lub nowszym. Przejdź do „Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Informacje o oprogramowaniu -> Wersja One UI”, aby zobaczyć swoją wersję One UI.

1. Zmień styl wyskakującego okna powiadomień

W starszych wariantach One UI wyskakujące powiadomienie, które pojawiło się u góry, wyświetlało prawie całą treść powiadomienia. One UI 3 umożliwia wybór między dwoma różnymi stylami wyskakujących powiadomień: krótkim i szczegółowym. Podczas gdy ten ostatni jest starym stylem, Brief to nowy wariant, w którym widzisz minimalną ilość informacji o swoim powiadomieniu – tylko kilka słów i tylko najnowsze powiadomienie, aby być precyzyjnym. Aby przełączyć się na styl Krótki, przejdź do „Ustawienia -> Powiadomienia”. Dotknij okręgu Krótki wybór.

Samsung One Ui 3 Włącz zmianę stylu powiadomień w wyskakujących okienkach

Co ciekawe, możesz użyć kombinacji obu stylów, wyłączając tryb Krótki dla niektórych aplikacji. W tym celu dotknij ustawień dołączonych aplikacji, które pojawią się po wybraniu Krótki styl. Wyłącz aplikacje, dla których chcesz użyć szczegółowego stylu.

2. Dostosuj krótki styl powiadomień

Korzystając ze stylu powiadomienia Krótkie, możesz skorzystać z funkcji oświetlenia krawędzi. Pozwala dostosować wygląd powiadomień na telefonie. Możesz zmienić efekt, kolor, czas trwania i przezroczystość powiadomienia.

W tym celu przejdź do „Ustawienia -> Powiadomienia”. Wybierz Krótki. Wybierz „Ustawienia krótkich okienek -> Styl oświetlenia krawędzi”. Dostosuj styl powiadomień na następnym ekranie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Samsung One Ui 3 Dostosuj styl wyskakujących powiadomień

Możesz nawet dostosować powiadomienia zgodnie ze słowami kluczowymi za pomocą ustawienia Kolor według słowa kluczowego dostępnego w „Ustawienia -> Powiadomienia -> Ustawienia krótkich wyskakujących okienek”. Gdy pojawi się powiadomienie zawierające wybrane słowo kluczowe, pojawi się ono w wybranym kolorze zamiast w kolorze domyślnym.

3. Sprawdź historię powiadomień

One UI 3 włącza funkcję historii powiadomień systemu Android 11, która umożliwia przeglądanie odrzuconych powiadomień z ostatnich 24 godzin. Funkcja jest niezwykle przydatna, jeśli przypadkowo usuniesz powiadomienie z panelu powiadomień.

Możesz go włączyć, przechodząc do „Ustawienia -> Powiadomienia -> Ustawienia zaawansowane -> Historia powiadomień”. Włącz przełącznik na następnym ekranie. Przejdź do tego samego ekranu, aby wyświetlić historię powiadomień.

Samsung One Ui 3 Sprawdź historię powiadomień

4. Użyj dymków powiadomień

Samsung miał już funkcję inteligentnego wyświetlania pop-up do wielozadaniowości. Dzięki One UI 3 otrzymujesz również dymki czatu Android 11. Załóżmy, że oglądasz film na YouTube i otrzymujesz wiadomość tekstową. Zamiast otwierać aplikację Wiadomości na pełnym ekranie, dymki umożliwiają przeglądanie i odpowiadanie w ruchomym oknie bez ukrywania aplikacji YouTube. Podobnie bąbelki pomogą również podczas gry.

Aby włączyć dymki, przejdź do „Ustawienia -> Powiadomienia -> Ustawienia zaawansowane -> Powiadomienia pływające”. Wybierz Bąbelki.

Samsung One Ui 3 Włącz dymki czatu

Będziesz musiał włączyć bąbelki osobno dla wymaganych aplikacji. W tym celu otwórz „Ustawienia -> Aplikacje”. Kliknij aplikację. Przejdź do „Powiadomienia -> Pokaż jako dymki”. Zaznacz wszystko.

Czytać  Jak przypisać ekran główny na Androidzie

5. Przypnij aplikacje do menu udostępniania

Teraz możesz przypiąć swoje ulubione aplikacje do menu udostępniania. Na przykład, jeśli zwykle udostępniasz obrazy z Galerii do WhatsApp, możesz przypiąć WhatsApp na górze menu udostępniania. W ten sposób nie musisz szukać WhatsApp na liście aplikacji po kliknięciu ikony udostępniania. Będzie gotowy służyć Ci na górze.

Aby przypiąć aplikację, naciśnij ikonę Udostępnij w dowolnej aplikacji. Gdy pojawi się lista aplikacji, dotknij i przytrzymaj aplikację, którą chcesz przypiąć. Dotknij Przypnij w menu.

3-stykowe aplikacje Samsung One Ui

Nie możesz przypiąć oddzielnego zestawu aplikacji dla różnych aplikacji. Przypięte aplikacje będą używane we wszystkich aplikacjach i można je rozpoznać po ikonie pinezki obok nich.

6. Wyłącz ekran gestem podwójnego dotknięcia tap

Nie musisz już naciskać przycisku zasilania ani używać aplikacji do obsługi gestów innej firmy, aby szybko zablokować ekran. Dzięki One UI 3 możesz wyłączyć ekran, stukając dwukrotnie puste miejsce na ekranie głównym.

Ta funkcja jest domyślnie włączona. Jeśli chcesz wyłączyć funkcję lub nie działa, przejdź do „Ustawienia -> Funkcje zaawansowane -> Ruchy i gesty”. Włącz przełącznik dwukrotnego dotknięcia, aby wyłączyć ekran.

Podwójny ekran dotykowy Samsung One Ui 3

7. Zmień tło i układ ekranu połączenia

Dostajesz naprawdę fajną funkcję dostosowywania ekranu połączeń w One UI 3, która pozwala dostosować tło i układ ekranu połączeń. Otwórz aplikację Telefon i dotknij ikony z trzema kropkami u góry. Wybierz Ustawienia z menu. Kliknij Tło połączenia.

Samsung One Ui 3 Dostosuj tło połączenia

Znajdziesz dwie opcje: Projekt i Tło. W pierwszym możesz dostosować sposób wyświetlania nazwy i numeru na ekranie, a drugi umożliwia użycie niestandardowego obrazu tła lub 15-sekundowego wideo. Dostosowania zostaną zastosowane do ekranów połączeń przychodzących i wychodzących.

Samsung One Ui 3 Dostosuj projekt tła połączenia

8. Włącz kanał Google Discover

Bardzo niewiele programów uruchamiających obsługuje kanał Google Discover na ekranie głównym. One UI Launcher został dodany do tej samej listy z One UI 3. Teraz, gdy przesuniesz palcem w prawo od pierwszego ekranu głównego na telefonie Samsung Galaxy, możesz uzyskać dostęp do kanału Google.

Aby go włączyć, przejdź do pierwszej strony ekranu głównego. Długie naciśnięcie pustego miejsca na ekranie głównym. Gdy zobaczysz na dole różne opcje dostosowywania, takie jak motywy, widżety itp., przesuń palcem w prawo. Zobaczysz karty Google Discover i Samsung Free. Najpierw włącz górną dźwignię. Następnie wybierz Google Discover. Możesz także wybrać Samsung Free lub nie używać żadnego, wyłączając górną dźwignię.

Samsung One Ui 3 Włącz Google Discover Feed

9. Użyj kosza na wiadomości Samsung

Jeśli przypadkowo usuniesz czat z aplikacji Samsung Messages, możesz go przywrócić, korzystając z funkcji Kosz aplikacji. Kosz był już obecny w innych aplikacjach Samsunga, takich jak Galeria, Kontakty itp. Działa to tak samo, gdy usunięte czaty pozostają w Koszu przez 30 dni, po czym są trwale usuwane.

Czytać  Jak usunąć ukryte aplikacje z iPhone'a

Aby uzyskać dostęp do Kosza w aplikacji Samsung Messages, dotknij ikony z trzema kropkami u góry. Wybierz Kosz. Możesz trwale przywrócić lub usunąć wiadomości z Kosza.

Wiadomości-śmieci Samsung One Ui 3

10. Użyj nowego i zaawansowanego wyszukiwania

Jeśli nigdy nie zawracałeś sobie głowy korzystaniem z funkcji wyszukiwania Findera w telefonie Samsung, czas sprawdzić to ponownie. Spodoba ci się ze względu na ulepszone funkcje wyszukiwania, które One UI 3 wprowadza do Findera. Dzięki temu znajdziesz teraz ustawienia i sugestie wyszukiwania oraz aplikacje i kontakty.

Wyszukiwarka Samsung One Ui 3

11. Automatyczne przycinanie zrzutów ekranu

One UI 3 oferuje ciekawą funkcję związaną ze zrzutami ekranu. Kiedy robisz zrzut ekranu i edytujesz go za pomocą natywnej opcji edycji, nowa funkcja automatycznie wykrywa, czy na zrzucie ekranu znajduje się mniejsze zdjęcie. Na mniejszym zdjęciu pojawi się kropkowana ikona kwadratu. Dotknij, aby automatycznie przyciąć mniejsze zdjęcie.

Zrzuty ekranu z autokadrowania Samsung One Ui 3

12. Kontynuuj z innymi urządzeniami

Jeśli korzystasz z wielu urządzeń Samsung Galaxy, możesz skorzystać z Kontynuuj działanie aplikacji na innych urządzeniach. Po włączeniu tej funkcji możesz nadal korzystać z aplikacji, takich jak Samsung Notes i przeglądarki internetowej Samsung, na innym urządzeniu niż na pierwszym urządzeniu. Funkcja umożliwia również kopiowanie tekstu, obrazów itp. na jednym telefonie Samsung i wklej je na innym.

Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do „Ustawienia -> Funkcje zaawansowane”. Stuknij opcję Kontynuuj aplikacje na innych urządzeniach. Włącz funkcję.

13. Dostosuj klawisz zasilania

Wcześniej dostępne w wysokiej klasy telefonach Samsung Galaxy, teraz możesz przypisać nową funkcję do przycisku zasilania na wszystkich telefonach z One UI 3. Przejdź do „Ustawienia -> Funkcje zaawansowane -> Przycisk boczny”, aby przypisać aplikację do przycisku zasilania włączony. po dwukrotnym naciśnięciu.

Przycisk zasilania Samsung One Ui 3

14. Pokaż częstotliwość odświeżania

Jeśli chcesz wiedzieć, jak często Twój telefon Samsung jest aktualizowany dla różnych aplikacji, musisz włączyć funkcję „Pokaż częstotliwość odświeżania” w opcjach programisty.

Najpierw musisz włączyć opcje programistyczne w swoim telefonie. W tym celu przejdź do „Ustawienia -> O telefonie -> Informacje o oprogramowaniu”. Stuknij numer kompilacji siedem razy, aż zobaczysz komunikat „Jesteś teraz programistą” u dołu ekranu.

Wróć do Ustawień. Przewiń w dół i dotknij Opcje programisty. Poszukaj Pokaż częstotliwość odświeżania. Włącz przełącznik obok niego.

Samsung One Ui 3 pokazuje częstotliwość odświeżania

Z każdą nową aktualizacją One UI staje się bardziej wyrafinowany i użyteczny, jak widzieliście wcześniej. Ponadto, aby użytkownicy mogli łatwo zidentyfikować różne ustawienia, One UI 3 zmienił ich nazwy i użył bardziej opisowych nazw. Na przykład nazwy funkcji Smart Stay i Smart Alert zostały zmienione na „Zachowaj ekran włączony podczas przeglądania” i „Alert podczas podnoszenia telefonu” w „Ustawienia -> Ustawienia zaawansowane”.

Jeśli podobają Ci się powyższe wskazówki dotyczące Samsung One UI 3, możesz pokochać ogólne wskazówki dotyczące Androida dotyczące dostosowywania. Dowiedz się, jak ustawić niestandardowe ikony i jak dostosować ekran blokady w systemie Android.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?