14 doskonałych skryptów AutoHotKey, które musisz wypróbować

14 doskonałych skryptów AutoHotKey, które musisz wypróbować

AutoHotKey to jeden z najlepszych programów do automatyzacji systemu Windows, który może wykonywać od najprostszych czynności do najtrudniejszych zadań. AutoHotKey to darmowy program o otwartym kodzie źródłowym, który używa własnego języka skryptowego do automatyzacji dowolnych codziennych zadań systemu Windows. Chociaż „język skryptowy” brzmi onieśmielająco, jest bardzo łatwy w użyciu i może robić wiele fajnych rzeczy.

Pozwól, że podzielę się z Tobą moimi ulubionymi i najczęściej używanymi skryptami AutoHotKey, które ułatwiają codzienne zadania i mogą Ci również pomóc.

Zanim zaczniemy, zakładamy, że wiesz już, jak zainstalować i skonfigurować AutoHotKey. Zwróć też uwagę, że linie zaczynające się od ; są komentarze.

1. Pokaż i ukryj ukryte pliki

Ukryte pliki są ukryte z jakiegoś powodu, ale na własnym komputerze możesz szybko przełączać się między nimi bez konieczności przechodzenia przez zwykły proces zaznaczania odpowiedniego pola w Eksploratorze plików.

Skrypt AutoHotKey do tego jest nieco dłuższy. Sprytny?

Powyższy skrypt używa kontrola + F2 aby przełączyć widok ukrytych plików, ale możesz to zmienić na cokolwiek chcesz, zamieniając to ^F2 zaraz na początku skryptu.

2. Zmień skróty klawiaturowe

Domyślne skróty klawiaturowe w systemie Windows 10 są w porządku, ale może nie są dla Ciebie zbyt wygodne. Na przykład Menedżer zadań jest jednym z najważniejszych okien w systemie operacyjnym, ale kto chce naciskać? kontrola + Zmiana + wyjście za każdym razem, gdy to robisz?

Korzystając z powyższego przykładu, zmieniamy ten skrót klawiaturowy na coś prostszego: kontrola + X:

I to jest! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o całej składni, która pomoże Ci zmienić domyślne skróty klawiaturowe systemu Windows, przejdź do naszego dedykowanego artykułu na ten temat.

3. Skrót do wyszukiwarki Google

Google wpadło na dobry pomysł, gdy zmienił mało używany i niechciany klawisz Caps Lock w dedykowany przycisk wyszukiwania, który przeszukiwał zarówno Twój komputer, jak i Google. W duchu Chromebooków możesz zmienić klawisz Caps Lock w klawisz wyszukiwania Google.

Poniższy skrypt AutoHotKey automatycznie przeszuka Google po zaznaczeniu jakiegoś tekstu i naciśnięciu kontrola + Zmiana + do:

4. Samokorekta

W czasach, gdy system Windows istniał, smartfony ogromnie ewoluowały do ​​tego stopnia, że ​​mają teraz wbudowane ekrany dotykowe i automatyczną korektę. Dlaczego więc nie mieć autokorekty w systemie Windows 10?

Czytać  9 szablonów CV w Dokumentach Google, które powinieneś sprawdzić

W repozytorium skryptów Autohotkey można znaleźć skrypt autokorekty, zawierający tysiące typowych błędów ortograficznych, które większość ludzi może łatwo popełnić, a następnie automatycznie poprawić podczas ich pisania / robienia.

Tutaj jest link do pobrania skryptu. Wystarczy nacisnąć kontrola + DO aby zaznaczyć wszystko w skrypcie, a następnie skopiuj go do pliku Notatnika, który następnie musisz zapisać jako „Autokorekta.ahk”.

5. Użyj ponownie tych klawiszy funkcyjnych

Większość z nas prawie nigdy nie używa klawiszy funkcyjnych na klawiaturze, z wyjątkiem: F2 (Przemianować), F5 (aktualizacja) i F11 (pełny ekran w przeglądarce). Dzięki AutoHotKey możesz ponownie wykorzystać te nieużywane funkcje do wykonywania różnych czynności, takich jak uruchamianie stron internetowych, uruchamianie programów i tak dalej. Na przykład używam klawiszy funkcyjnych do uruchamiania najczęściej używanych programów, takich jak Snagit, Sublime Text, Photoshop, Calculator, Thunderbird itp.

Aby uruchomić program, po prostu użyj poniższego skryptu. Nie zapomnij zastąpić ścieżki programu swoim ulubionym programem.

6. Szybko otwieraj strony internetowe

Podobnie jak w przypadku uruchamiania ulubionych programów, możesz tworzyć własne niestandardowe skróty do uruchamiania ulubionych witryn internetowych. Na przykład używam kontrola + Zmiana + T aby rozpocząć MakeTechEasier. Użyj poniższego skryptu, aby uruchomić swoją ulubioną stronę internetową. Nie zapomnij zastąpić adresu internetowego swoją ulubioną witryną.

Podobnie jak powyższy, możesz tworzyć własne skróty za pomocą kombinacji kontrola(^), Zmiana(+), Alt(!), Y Wygrać(#) Klucze.

7. Otwórz ulubione foldery

Oprócz otwierania stron internetowych i programów możesz także otwierać najczęściej używane foldery za pomocą prostego skrótu. Na przykład większość z nas często uzyskuje dostęp do folderu Pobrane, a aby to ułatwić, możemy użyć prostego skryptu, takiego jak ten pokazany poniżej. Możesz dostosować skrypt, aby zmienić skrót i ścieżkę folderu zgodnie z własnymi potrzebami.

8. Prześlij folder w Eksploratorze plików

Kiedy jesteś w folderze, często musisz go przesłać. We wcześniejszych wersjach systemu Windows klawisz Backspace wykonywał zadanie, ale teraz klawisz Backspace przenosi Cię z powrotem do historii. Jest to przydatne dla wielu, ale nadal nienawidzę klikania tej małej ikony, aby przesłać folder, więc używam następującego skryptu, aby przesłać folder, klikając środkowym przyciskiem myszy.

Jeśli chcesz, możesz również ponownie skonfigurować bezużyteczny klawisz tyldy (~) na klawiaturze, aby wykonać tę samą akcję.

ahk-scripts-up-folder

9. Regulacja głośności

Chociaż nie ma klawiszy multimedialnych, uwielbiam swoją klawiaturę, ale brak przycisków regulacji głośności sprawia, że ​​trochę mi się niekomfortowo. Używam następującego skryptu AutoHotKey do kontrolowania głośności systemu.

ahk-skrypty-kontrola głośności

10. Ustaw domyślny stan klawiszy blokady

Dzięki AutoHotKey możesz łatwo ustawić domyślny lub stały stan klawiszy blokady na naszej klawiaturze, na przykład ustaw Caps Lock na wyłączony, Number Lock na włączony i Scroll Lock na wyłączony. Ten prosty skrypt jest bardzo pomocny. Nawet jeśli przypadkowo je naciśniesz, stan blokady nie zmieni się.

11. Zmień konfigurację Caps Lock

Po wyłączeniu Caps Lock możesz zmienić jego konfigurację, aby działał jako Zmiana Kod Klucza. Aby zmienić konfigurację klawisza Caps Lock, użyj następującego skryptu.

12. Opróżnij kosz

Możesz użyć następującego skryptu, aby szybko opróżnić kosz. Ten prosty skrypt chroni mnie przed używaniem myszy do wykonania tego samego zadania.

ahk-scripts-pusty-recyklingbin

13. Okno zawsze na wierzchu

Czasami chcesz, aby jedno okno było zawsze na górze, bez względu na to, nad którym oknem pracujesz lub na którym się skupiasz. Na przykład podczas pracy z arkuszem kalkulacyjnym możesz często uzyskiwać dostęp do aplikacji kalkulatora, a umieszczenie jej u góry arkusza kalkulacyjnego jest bardzo przydatne. Dzięki AutoHotKey możesz to łatwo zrobić za pomocą jednej linii kodu.

Skrypt został pierwotnie opublikowany przez labnol.

Czytać  Jak dodać szablon do Notion z Notion.site

14. Tymczasowo wstrzymaj AutoHotKey

Skróty utworzone za pomocą AutoHotKey mogą czasami zakłócać działanie niektórych programów. W takich przypadkach możesz tymczasowo wyłączyć AutoHotKey za pomocą następującego skryptu. Oczywiście, jeśli nie chcesz używać skrótu, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę AutoHotKey na pasku zadań i wybierz opcję „Zawieś skróty klawiszowe”.

ahk-scripts-suspend-hotkeys

Jak widać, wszystkie udostępnione powyżej skrypty AutoHotKey są proste, ale ułatwiają. Oprócz łatwych rzeczy możesz wykonywać wiele skomplikowanych rzeczy, takich jak automatyczne wysyłanie wiadomości e-mail, zarządzanie programami, automatyzacja niektórych zadań systemu Windows, automatyczne poprawianie pisowni itp.

Aby uzyskać więcej tajnych rzeczy systemu Windows 10, przejdź do naszej listy wspaniałych jajek wielkanocnych i tajemnic systemu Windows 10. Mamy również hack rejestru, aby przywrócić ikonę paska zadań OneDrive, jeśli zniknie.

.

Czy ten artykuł jest przydatny?