11 sposobów, aby zapobiec rozłączeniu i ponownemu połączeniu niezgody

11 sposobów, aby zapobiec rozłączeniu i ponownemu połączeniu niezgody

Użytkownicy Discorda napotykają dziwny problem podczas wykonywania połączeń, w których automatycznie rozłączają się i ponownie łączą. To rujnuje wrażenia, gdy tracisz to, co zostało powiedziane lub pokazane podczas rozmowy. Oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które pomogą rozwiązać problem.

Rozłączenie połączenia Discord

Discord nie rozwiązał ani nie zidentyfikował przyczyny tego problemu, a użytkownicy doświadczają tego od jakiegoś czasu. Nie udowodniono, że żadna metoda rozwiązywania problemów jest rozwiązaniem tego problemu. Naszą radą jest wykonanie wszystkich poniższych kroków rozwiązywania problemów, aż znajdziesz taki, który Ci odpowiada.

Discord losowe rozłączanie

1. Zmień region serwera

Discord oferuje wiele opcji serwera na całym świecie. Ma to na celu poprawę szybkości i wydajności połączenia, umożliwiając użytkownikom wybór serwera znajdującego się bliżej ich miejsca zamieszkania.

 1. Otwórz kanał głosowy, w którym masz problemy z połączeniem.
 2. Najedź na nią, aby znaleźć ikonę koła zębatego Ustawienia.
 3. Kliknij ikonę raz, aby otworzyć Ustawienia.
Ustawienia kanału głosowego Discord
 1. Na karcie „Przegląd” ręcznie wybierz region z menu rozwijanego „Zastąpienie regionu”.
Ustawienia serwera kanału głosowego Discord
 1. Jeśli przestaniesz pojawiać się błąd automatycznego rozłączania z połączeń Discord, możesz spróbować zmienić ustawienia na domyślne.

Notatka: Jeśli zmienisz serwery podczas rozmowy, wszyscy członkowie zostaną na chwilę rozłączeni. Po ponownym nawiązaniu połączenia z serwerem automatycznie połączą się ponownie.

2. Włącz pakiet QoS o wysokim priorytecie

Ta funkcja, gdy jest włączona, informuje router, że pakiety audio wysyłane przez Discord powinny mieć pierwszeństwo przed innymi. Może to naprawić problem z rozłączeniem i ponownym połączeniem Discord.

 1. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia obok nazwy profilu w lewym dolnym rogu.
Opcja ustawienia profilu Discord
 1. W dolnej części zmień opcję „Włącz pakiet QoS o wysokim priorytecie”.
Ustawienia pakietu audio i wideo Discord

3. Uruchom ponownie / ponownie zainstaluj Discord na PC / Mobile

Błąd lub jakiś przypadkowy błąd może zakłócić działanie. Proste ponowne uruchomienie aplikacji lub ponowne uruchomienie komputera może pomóc naprawić takie anomalie. Pamiętaj, aby zapisać swoją pracę przed ponownym uruchomieniem komputera.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie zainstalować aplikację Discord na komputerze lub smartfonie. Automatycznie zaktualizuje Discord do najnowszej wersji.

4. Wypróbuj Discord na innej platformie/przeglądarce

Discord jest dostępny na komputerach stacjonarnych, urządzeniach mobilnych oraz w przeglądarce. Jeśli to nie działa na jednej platformie, wypróbuj inną, aby sprawdzić, czy rozwiązuje problem. Spróbuj użyć aplikacji mobilnej, a może używasz Discorda w przeglądarce.

Czy używasz przeglądarki do uruchomienia Discorda? Jeśli nic innego nie działa, spróbuj użyć innej przeglądarki. Chrome słynie z tego, że jest powolny i wymaga dużych zasobów. Wypróbuj przeglądarki Firefox, Edge lub Brave. Jeśli Discord działa dobrze w innej przeglądarce, wiesz, że nadszedł czas na zmianę.

Czytać  6 sposobów łatwej konwersji plików audio na tekst

W związku z tym pomocne jest również wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki i plików cookie. Pamiętaj, że spowoduje to wylogowanie ze wszystkich witryn, więc zapisz całą otwartą pracę, zanim to zrobisz.

5. Sprawdź, czy serwery Discord nie działają

Problem może polegać na tym, że Discord nie działa. W takim przypadku niewiele możesz zrobić poza czekaniem, aż wrócisz do trybu online. Pomóc może zmiana regionu serwera, o czym mówiliśmy wcześniej.

Iść do Detektor upadku i wyszukaj Discord, aby dowiedzieć się, czy usługa jest w Twojej okolicy niedostępna. To nie byłby pierwszy raz. Możesz również sprawdzić Stan niezgody na swojej oficjalnej stronie.

6. Sprawdź aktywne pobieranie

Jeśli Twój komputer lub urządzenie aktywnie pobiera pliki lub torrenty, może to prowadzić do zerwania połączeń. Wstrzymaj pobieranie lub poczekaj, aż się zakończą, zanim ponownie nawiążesz połączenie Discord.

7. Uruchom ponownie router

Jeśli po Twojej stronie występuje problem z połączeniem internetowym lub Wi-Fi, pomocne może być ponowne uruchomienie routera lub sieci domowej. W zależności od marki i modelu router może mieć wyłącznik zasilania, ale jeśli nie, użyj głównego wyłącznika zasilania. Jeśli uważasz, że może to być inny problem z routerem, istnieją sposoby jego rozwiązania w celu zidentyfikowania problemu.

8. Wyczyść DNS

Opróżnianie DNS na komputerach z systemem Windows może pomóc w rozwiązywaniu typowych problemów z połączeniem występujących w aplikacjach. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

wciśnij Wygrać + r aby otworzyć monit Uruchom i wprowadź poniższe polecenie, a następnie naciśnij klawisz Enter.

Jeśli używasz iOS, otwórz Terminal za pomocą Findera, a następnie wpisz następujące polecenie.

9. Wyłącz VPN

Chociaż korzystanie z VPN pomoże chronić Twoje dane osobowe w Internecie, może również spowolnić połączenie internetowe, zwłaszcza jeśli korzystasz z powolnej lub bezpłatnej sieci VPN. Ponieważ połączenia głosowe i wideo wymagają stabilnego, szybkiego połączenia internetowego, spróbuj tymczasowo wyłączyć VPN, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

10. Niezgodność na białej liście w ustawieniach zapory

Twoja zapora może uniemożliwić Discordowi prawidłową komunikację z twoimi serwerami. Oto jak możesz sprawdzić ustawienia zapory i zezwolić na dostęp do Discord.

Zapora systemu Windows

 1. Otwórz Panel sterowania z menu Start, wyszukaj „Zapora sieciowa”, a następnie otwórz „Zezwalaj aplikacji przez Zaporę systemu Windows”.
Zapora w Panelu sterowania systemu Windows
 1. Kliknij „Zmień ustawienia” u góry, aby wprowadzić zmiany.
 2. Znajdź „Discord” na liście aplikacji i usług i zezwól na to w kolumnach Publiczna i Prywatna. Jeśli nie możesz jej znaleźć na liście, kliknij opcję „Zezwalaj na inną aplikację”.
Biała lista zapory systemu Windows
 1. Kliknij Przeglądaj w wyskakującym oknie.
 2. Znajdź plik discord.exe w folderze, w którym go zainstalowałeś. Najprawdopodobniej jest to dysk C, na którym domyślnie instalowany jest system operacyjny Windows i aplikacje.
 3. Użyj funkcji wyszukiwania, aby szybko go zlokalizować, i wybierz opcję dodania go do białej listy zapory.
Wymuszanie uprawnień Zapory systemu Windows

Zapora MacOS

 1. Otwórz Ustawienia, przejdź do „Bezpieczeństwo i prywatność” i wybierz zakładkę „Zapora sieciowa”.
 2. Wyłącz tymczasowo zaporę, aby dowiedzieć się, czy zapora faktycznie powoduje zrywanie połączeń na Discord. Zanim będziesz mógł majstrować przy ustawieniach zapory, może być konieczne kliknięcie ikony kłódki i zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą hasła.
Ustawienia zapory Macos
 1. Kliknij „Opcje zapory” i w wyskakującym oknie, które pojawi się poniżej, wybierz „Automatycznie zezwalaj pobranemu podpisanemu oprogramowaniu na odbieranie połączeń przychodzących”.
Macos Firewall umożliwia podpisane aplikacje
 1. Alternatywnie, w zależności od konfiguracji zapory, kliknij ikonę Plus, aby ręcznie dodać Discord do białej listy. Znajdziesz go na liście „Aplikacje”.
 2. Wybierz i kliknij przycisk „Dodaj”.
Zapora systemu Macos Dodaj białą listę aplikacji

Mamy nadzieję, że połączenia Discord nie będą już automatycznie rozłączane.

Czytać  Amazon Day - odbieraj wszystkie swoje dostawy tego samego dnia

11. Zaktualizuj / ponownie zainstaluj sterowniki sieciowe

Stare i nieaktualne sterowniki sieciowe oraz opóźnienia w Internecie mogą być również odpowiedzialne za zrywanie połączeń Discord. Dowiedz się, jak zaktualizować sterowniki systemu Windows i zarządzać nimi tutaj. macOS różni się tym, że nie ma możliwości bezpośredniej interakcji ze sterownikami, jak w systemie Windows. Sprawdź aktualizacje systemu.

Częste pytania

1. Czy mogę ręcznie połączyć się ponownie, jeśli połączenia zostaną przerwane na Discord?

Tak. Jeśli Twój Discord nie połączy się ponownie automatycznie, możesz połączyć się ponownie, tak jak za pierwszym razem.

2. Mam ten sam problem, ale na Androidzie. Co mogę zrobić?

Wynika to z nowych wytycznych dotyczących zużycia baterii. Możesz to naprawić, wyłączając optymalizację baterii w aplikacji Discord na telefonie. Opcja może się różnić w zależności od marki i modelu telefonu. Poszukaj go w Ustawieniach.

3. Czy istnieją alternatywy dla firm trzecich?

Jeśli celem jest po prostu łączenie się przez rozmowy głosowe i wideo, istnieje wiele aplikacji, takich jak Zoom i Google Meet, które również umożliwiają udostępnianie ekranu.

Kończący się

Discord to fuzja Slacka, w którym możesz tworzyć niszowe kanały, oraz Zoom, w którym możesz prowadzić rozmowy audio/wideo, różne boty i łączyć się z wieloma aplikacjami innych firm. Jeśli to doświadczenie nie sprawiło, że chcesz przestać z niego korzystać, możesz dowiedzieć się, jak skonfigurować serwer Discord lub dowiedzieć się więcej o niektórych z najlepszych serwerów.

Czy ten artykuł jest przydatny?